3 veiksmingos paslaptys, kaip mokytis užsienio kalbų negaištant tam ilgų mėnesių (1)

„Kolibrio metodo“ autorius – kognityvinės ergonomikos ir greito mokymo ekspertas Algirdas Karalius | youtube.com stop kadras

„Kolibrio metodo“ autorius – kognityvinės ergonomikos ir greito mokymo ekspertas Algirdas Karalius | youtube.com stop kadras

Mokėti bent kelias užsienio kalbas šių dienų pasaulyje – dažnai būtinybė. Kalbų žinios padeda ne tik kopiant karjeros laiptais, bet ir atveria platesnes savišvietos ir asmeninio tobulėjimo galimybes. Mokslininkai vis geriau pažindami žmogaus smegenis ir atminties galimybes, sukūrė moderniam ir užimtam žmogui tinkamiausius greitojo mokymosi metodus – kalbos pamokoms skirtą laiką galima skaičiuoti dienomis.

Bene lengviausiai naują kalbą įsisavina vaikai. Tarpkultūrinėje aplinkoje atsidūrę ikimokyklinukai be vargo prabyla dviem ar net trim kalbom vienu metu. Viena iš priežasčių, kodėl jiems tai pavyksta greičiau ir iš pažiūros lengviau – ne tik smalsumas ir imlumas naujovėms, bet ir drąsa. Mažyliai mokosi iš aplinkos ir bendrauja taip, kaip išeina – nesibaimindami suklysti, ne taip ištarti ar sumaišyti kokį žodį. Pasitikėjimas savimi ilgainiui padeda išlavinti kalbos įgūdžius ir jaustis laisvai bei užtikrintai.

Suaugusiesiems būtent to pasitikėjimo savimi dažnai ir pritrūksta. Jie dažnai turi švietimo sistemos paliktų nuoskaudų – buvo neteisingai nubausti, pašiepti ar išbarti dėl prasto pažymio, tad dažnai nori viską iškart atlikti tobulai, sunkiau priima nesėkmes ir pernelyg griežtai vertina savo gebėjimus ir perspektyvas. Dalis žmonių patys užkerta sau kelią išmokti daugiau, nes pernelyg kompleksuoja dėl savo tarimo, neteisingos gramatikos  ar skurdaus žodyno. Taip pat dažnai tikslas išmokti ar pagerinti užsienio kalbos žinias vis atidėliojamas manant, kad pamokoms reikės skirti itin daug laiko.

Plačiai reklamuojami anglų kalbos kursai ar kitų kalbų mokymai dažnai trunka mažiausiai kelis mėnesius ir yra skirstomi į daugybę lygių. Skubantis, daugybę reikalų turintis, darbą ir šeimą derinantis žmogus dažnai išsigąsta dar vieno ilgalaikio įsipareigojimo ir norą išmokti dar vienos užsienio kalbos atideda ateičiai ar visai atsisako. Noras elegantiškai čiauškėti prancūziškai ar itališkai kartais siejamas tiesiog su laisvalaikio pramoga ir vienu iš papildomų užsiėmimų, tačiau anglų kalbos žinios dažnai yra būtinybė norint įsitvirtinti versle ar samdomame darbe, be rūpesčių keliauti ir pažinti pasaulį. Sprendimas nesimokyti gali stipriai apriboti galimybes ir priversti pasigailėti tokio žingsnio ateityje.

Žinodami auditorijos baimes ir vertindami klientų laiką, mokymų rengėjai ieško naujausių ir efektyviausių būdų, kaip greitai ir veiksmingai išmokyti užsienio kalbos. Kad tai įmanoma patvirtina anglų kalbos kursų „Kolibrio metodas“ patirtis. Pripažinta tarptautiniu mastu, unikali ir neturinti atitikmenų, 7 d. mokymų sistema padėjo greičiausiu būdu išmokti anglų kalbos jau šimtams žmonių.

„Kolibrio metodas“ – greičiausias ir lengviausias būdas išmokti anglų kalbos. Jo pagrindas yra išskirtinių įsiminimo technikų taikymas. Kursų rengėjai siekia, kad kuo daugiau žmonių pajustų mokymosi lengvumą ir įgautų pasitikėjimo savimi. „Kolibrio metodo“ autorius – kognityvinės ergonomikos ir greito mokymo ekspertas Algirdas Karalius savo patirtimi ir ekspertinėmis žiniomis noriai dalinasi ne tik su kursų dalyviais, bet ir dosniai žeria nemokamus patarimus, kaip išmokti užsienio kalbos negaištant tam per daug laiko, taupant nervus ir pinigus.

Šie 3 būdai yra sėkmingai išbandyti ir ne kartą pasiteisino siekiant operatyvumo, produktyvumo ir efektyvumo mokant užsienio kalbų:

 1. Mažiau yra daugiau/Pradinės sėkmės garantas – minimumas leksikos ir gramatikos.
  Garsiausių pasaulio poliglotų patirtis rodo, kad pirmame bet kokios užsienio kalbos mokymosi etape, visi jie susitelkia į pagrindinius 130 žodžių, apie 100 frazių ir mokosi absoliučiai minimaliai gramatikos dalykų. Tai veikia, nes norint sėkmingai mokytis, svarbu pasijausti sėkmingu. Mokantis bet kokios užsienio kalbos, kaip ir norint išmokti profesionaliai žongliruoti, reikia pradėti nuo 3 esminių kamuoliukų:
 • Leksikos
 • Gramatikos
 • Frazių

Pradėję naudoti minimalų kiekį populiariausių šabloninių žodžių, frazių ir gramatikos, galėsite susikalbėti net 65% standartinių situacijų. Unikalios metodikos dėka „Kolibrio metodo“ anglų kalbos mokymuose per 2  dienas dalyviai įvaldo iki 500 dažniausiai vartojamų anglų kalbos žodžių, kurie apima 65% šnekamosios kalbos; iki 100 dažniausiai vartojamų frazių, kurios leidžia palaikyti pokalbį bendraujant kasdienėmis temomis;  pagrindines gramatines laiko formas (praeitį, dabartį ir ateitį), kurios padaro kalbą taisyklinga.

 1. Susitelkimas į kontekstą.
  Komunikacijos ekspertų teigimu, kasdieniniame mūsų bendravime turinys, kuriame pateikiamas atsakymas į klausimą „ką“, t.y. tai, ką norime pasakyti, sudaro tik 13% šnekamosios kalbos. O atsakymas į klausimą „kaip“ arba pati bendravimo forma sudaro net 87%. Todėl neretai tiesioginė mūsų žinutė, kurią norime perduoti, yra mažiau svarbi nei kontekstas. Tradiciniuose užsienio kalbų kursuose pagrindinis dėmesys dažniausiai sutelkiamas į gramatiką, teisingą galūnių išdėstymą, sakinio struktūrą. Taip pat daug laiko skiriama teisingam tarimui, tačiau visiškai ignoruojama kalbos melodija, intonacija, kūno kalba, mimika.Maža to, į pasąmonę tarsi įrašoma programa, vėliau kelianti baimę suklysti ir apsijuokti. Jei susitelkiama į taisyklingą gramatiką ir tarimą, sakiniai tariami iš lėto, stengiantis juos sudėlioti teisingai. Tačiau veide tuomet matyti tik įtampa. Žymių poliglotų patirtis rodo, kad būtent noras bendrauti ir kalbos greitis yra žymiai svarbiau, nei tai, ką norime pasakyti. Greičiausias būdas bendraujant perduoti kontekstą – mėgdžioti balso intonaciją, kūno kalbą, veido išraišką. Vienas iš efektyviausių būdų to išmokti – stebėti ir kartoti populiarių serialų anglų kalba aktorių veiksmus. Jų kūno kalba būna ypatingai gerai išreikšta. Pirmame etape tiesiog galima pamėgdžioti balso intonaciją, net nebandant suprasti, apie ką yra šnekama. Antrame etape iš titrų rekomenduojama pradėti analizuoti sakinio struktūrą ir žodžių reikšmę. Viską sujungus pavyks ne tik suprasti prasmę, bet ir pajusti emociją – perprasti kontekstą, kuris yra bene svarbiausias.
 1. Dešiniojo smegenų pusrutulio lavinimas.
  Būtent ši smegenų dalis atsakinga už vaizduotę, intuiciją, emocijas, spalvas, o jos stiprinimas yra vienas efektyviausių būdų ugdyti greitąjį mokymąsi. Maža to, ši mūsų smegenų dalis gali prisiminti neįtikėtiną kiekį informacijos būtent per vaizdinius. „Kolibrio metodas“ remiasi mnemonika, kuri leidžia ypatingai greitai įsisavinti ir įsiminti naujus žodžius per asociacijas. Tačiau geram rezultatui pasiekti, būtinas nepriekaištingai geras dešiniojo smegenų pusrutulio darbas. Deja, dažniau dominuoja kairysis smegenų pusrutulis, kuris atsakingas už logiką – jam patinka skaičiai, sąrašai, jis be galo kritiškas. Piešimas yra fantastiškas įrankis, galintis pažadinti vaizduotę o tuo pačiu ir miegantį dešinį smegenų pusrutulį. Pažadinus savo prigimtines savybes, įvyksta galingas proveržis ir mokantis užsienio kalbų. „Kolibrio metodo“ anglų kalbos mokymų dalyviai, naudodami unikalią piešimo metodiką, sugebėjo ne tik pažadinti savo dešinįjį pusrutulį, bet ir nutapyti pirmą savo paveikslą, kurį tikrai ne gėda parsinešti namo.

Laisvai prabilti užsienio kalba vos per savaitę – skamba kaip stebuklas? Ieškantys stebuklingų piliulių ir norintys įgyti žinių be jokių pastangų, žinoma, nusivils. Norint džiuginančių rezultatų, padirbėti teks, tačiau „Kolibrio metodo“ autorius A. Karalius pabrėžia, kad mokytis užsienio kalbų taikant efektyviausius greitojo mokymo metodus yra ne tik veiksmingiau ir operatyviau, bet ir gerokai smagiau, o pats procesas nepalyginamai malonesnis.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

 1. Užsienio kalba – tikras turtas. Kuo daugiau kalbų moki, tuo daugiau atsiveria uždarytų durų tiek karjeroje, tiek draugų ar meilės paieškose :)))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: