Romuva kviečia pasirašyti peticiją raginančią persvarstyti Seimo sprendimą (18)

Romuvos stovykla 2012 m. | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Senovės baltų religinė bendrija Romuva, nesutikdama su birželio 27 dieną Seimo priimtu sprendimu nepripažinti šios bendruomenės, kviečia pasirašyti peticiją, raginančią persvarstyti priimtą sprendimą, ir žada savo teises ginti Europos Žmogaus teisių teisme.

Antradienį Romuvos išplatintame kreipimęsi į visuomenę teigiama, kad Seimo priimtas sprendimas nesuteikti Romuvai pripažintos bendrijos statuso prieštarauja galiojantiems teisės aktams, kurių kriterijus bendrija atitinka. „Svarstant šį klausimą buvo pateiktos Seimo Teisės komiteto, Kultūros komiteto ir Nacionalinio saugumo komiteto bei Teisingumo ministerijos teigiamos išvados, gauta palanki Vyriausybės nuomonė konstatuojant, kad Romuva atitinka Lietuvos Respublikos religinių bendrijų ir bendruomenių įstatymo keliamus reikalavimus dėl valstybės pripažinimo religinei bendrijai,“ – rašoma bendrijos išplatintame laiške.

1024px-Gintaras_Grušas_2017

Arkivyskupas Gintaras Grušas | Wikipedia.org nuotr.

Bendrijos atstovai pabrėžia, kad neigiamą Seimo sprendimą lėmė ne objektyvios priežastys, bet arkivyskupo G. Grušo Seimo nariams išplatintas pareiškimas, kuriame Senovės baltų religinė bendrija Romuva šmeižiama. „Seime buvo išplatintas Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininko arkivyskupo Gintaro Grušo raštas, raginantis Seimo narius nepritarti Romuvos  pripažinimui – tai bene vienintelis atvejis Seimo istorijoje, kai Bažnyčia taip aktyviai ir atvirai įsikišo priimant teisinius sprendimus. Šį arkivyskupo raštą per svarstymą citavo „prieš“ pasisakę Seimo nariai, visiškai nepaminėdami Romuvos atsakymo, paneigiančio nepagrįstus arkivyskupo laiško argumentus,“ – nurodoma Romuvos kreipimęsi į visuomenę. Bendrijos atstovai pabrėžia, kad toks vienos konfesijos kišimasis į Seimo sprendimus ir bandymas paveikti yra neteisingas, turint omenyje, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijoje visiems piliečiams garantuojama teisė laisvai išpažinti savo tikėjimą, atlikti apeigas, turėti lygiavertes galimybes valstybėje.

Rasos šventė | Alkas.lt, V. Daraškevičiaus nuotr.

Rasos šventė | Alkas.lt, V. Daraškevičiaus nuotr.

Diskusijoje Seime  prieš balsavimą dėl senovės baltų religinės bendrijos Romuvos pripažinimo dažnai buvo išsakomas argumentas, kad bendrija esą yra Kremliaus interesų projektas. Šie teiginiai buvo paneigti Seimo Nacionalinio saugumo komitete ir Romuva juos vadina šmeižtu:

„Negana to, kai kurie  Seimo nariai savo pasisakymais galimai kurstė religinę nesantaiką atvirai tyčiodamiesi iš Romuvos ir teigdami, kad „tie, kurie teikia šį projektą [pripažinti Romuvą, – Alkas.lt], tiesiog vykdo Kremliaus instrukciją“. Buvo klaidinama tiek visuomenė, tiek kiti Seimo nariai, kad siūlomas balsavimui nutarimas neva „nėra laisvės įteisinimas, tai yra sovietmečio projekto paprasčiausiai pratęsimas,“ – rašoma bendrijos pranešime.

Žolinių apeigos | Alkas.lt, V. Daraškevičiaus nuotr.

Žolinių apeigos | Alkas.lt, V. Daraškevičiaus nuotr.

Romuva ragina visuomenę nelikti abejingiems ir pasirašyti peticiją „Lietuva turi suteikti Romuvai valstybės pripažintos religinės bendrijos statusą!“, – kurioje primena gilias atkurtos Romuvos bendruomenės istorines šaknis ir indėlį išsaugant, atkuriant bei stiprinant Lietuvos kultūrą ir valstybingumą. Romuvos atstovai pabrėžia, kad nepavykus pakeisti neteisingo Seimo sprendimo, bendrija planuoja kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Religija, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: