„Aktualioji istorija“: Marienburgo paslaptis: Kęstučio pabėgimas (video) (2)

Tomas Baranauskas ir Inga Baranauskienė | Alkas.lt nuotr.

Tomas Baranauskas ir Inga Baranauskienė | Alkas.lt nuotr.

Šiemet Seimas yra paskelbęs UNECO kultūros paveldo Lietuvoje metus, bet ne tik Lietuvoje yra UNESCO pasaulio kultūros paveldo vietų, kurios labai glaudžiai susijusios su Lietuvos istorija. Tiek susijusios, kad, ko gero, jas beveik galima laikyti ir Lietuvos paveldu. Viena iš tokių vietų yra Marienburgo pilis – apie ją ir apie su ja susijusius įvykius šiandien ir pakalbėsime su istorike Inga Baranauskiene.

Marieburgo pilis iš tiesų yra didingas statinys, bet tai yra Lenkijos teritorija ir buvusi kryžiuočių, su kuriais mums reikėjo kariauti, sostinė. Aišku, jau vien tai susieja Lietuvą su ta pilimi, bet ar tik tai?

Mums Marienburgas yra svarbus tuo, kad ten lankėsi nemažai mūsų garsių istorijos veikėjų. Bet ne visi lankėsi sava valia… Pirmasis garsus lietuvis, apsilankęs Marienburge asmeniškai, buvo Kęstutis – tuometinis Trakų kunigaikštis, apsilankęs ten kaip Kryžiuočių ordino belaisvis, bet jis sėkmingai iš Marienburgo pabėgo.

 

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Žmogus:

    2020 spalio 27dieną buvo Vytauto Lietuvos Didžiojo kunigaikščio 590 metinių mirties diena. Labai gražiai paminėta 500metinės visoj Lietuvoj, Tarybiniais metais 550metines minėjome etnografiniuose kolektyvuose. Šįmet absoliutus štilis. Prisigyvenome… Vilniuje yra vienintelis Lietuvos Nacionalinio Muziejaus kiemelyje Vytauto Didžiojo paminklas, 2017m dovanotas Amerikos lietuvių, deramos vietos jam jau keli metai nerandama, dažnai užeinu į tą kiemą pažiūrėt ar dar yra.

  2. Žemyna:

    Dulke buvai, dulke ir virsi – skirta ne tik žmogui, bet ir tautai, jei kiti ar ji pati … pasistengs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: