Lietuvių kalbos dienos Nacionalinėje bibliotekoje (0)

Lietuvių kalbos dienos Nacionalinėje bibliotekoje | lnb.lt nuotr.

Lietuvių kalbos dienos Nacionalinėje bibliotekoje | lnb.lt nuotr.

Nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d., Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje minimos Lietuvių kalbos dienos, kurių tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. Rengėjai kviečia dalyvauti renginiuose, kartu kurti ir puoselėti lietuvių kalbą.

Vasario 25 d. 18 val.: diskusija „Kaip lietuvių autorių poezija (ne)ateina į muziką?“

Nuo senų laikų muzika ir poezija buvo glaudžiai susijusios, o kai kuriais atvejais neatsiejamos meno sritys. Graikų ir romėnų poemos buvo ne skaitomos, bet dainuojamos, Renesanso laikų kompozitoriai kūrė madrigalus pagal sonetus. Šiais laikais poezija ir muzika paprastai siejamos su dainos žanru. Vienais atvejais muzikantai kuria tiek autorinius tekstus, tiek muziką, kitais – įkvėpimu tampa lietuvių poetų eilės. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks diskusija intriguojančiu pavadinimu „Kaip lietuvių autorių poezija (ne)ateina į muziką?“, kuria norima gilintis į muzikos ir poezijos sąryšio esmę, niuansus bei problematiką.

Diskusijoje dalyvaus dainų autorė ir atlikėja Ieva Narkutė, kompozitorius, dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas, bardas, teatro ir kino aktorius Gediminas Storpirštis, rašytojas ir žurnalistas Rimvydas Stankevičius, kompozitorius ir muzikos prodiuseris Andrius Borisevičius. Diskusiją moderuos Nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos skyriaus tyrėja Silvija Stankevičiūtė.

Vasario 26 d. 17.30 val.: ciklo „Kalbos klubas“ pokalbis „Mano kalbos ribos žymi mano pasaulio ribas: semantika ir pasaulio vaizdas kalboje“

Kai mąstoma apie kalbą, susikuriama labai daug stereotipų. Juos sugriauti bus bandoma Nacionalinėje bibliotekoje sausio mėnesį prasidėjusiame pokalbių cikle „Kalbos klubas“. Kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį bus kalbama apie tai, kas yra kalba ir kaip ją pasitelkiant kuriama gerovė. Būtų įmanoma dar veiksmingiau siekti tikslų, jei visi suprastų, kad kalbos išmanymas kiekvienam duotas iš prigimties, o kalba galima naudotis ne tik bendraujant.

Vasario mėnesio pokalbio tema „Mano kalbos ribos žymi mano pasaulio ribas: semantika ir pasaulio vaizdas kalboje“. Klubo svečius kalbins lingvistikos profesorė Jolanta Zabarskaitė (KSU). Pašnekovai: rašytojas, pirmojo miesto dialektu parašyto romano „Pietinia kronikos“ autorius Rimantas Kmita, poliglotas Markus Roduneris ir Sofijos Kovalevskos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Andželika Aleksandravičiūtė.

Vasario 28 d. 11 val.: Nacionalinis diktantas – Nacionalinėje bibliotekoje

Nacionalinis diktantas – tarptautinės suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinančios varžytuvės. 2020-aisiais Nacionalinis diktantas rengiamas jau 13-ą kartą. Pagrindinis varžytuvių rengėjų tikslas – paskatinti žmones didžiuotis išskirtine lietuvių kalba, gebėti kalbėti ir rašyti taisyklingai. To siekia ir Nacionalinė biblioteka, Nacionalinio diktanto varžytuvių partnerė, kviesdama visus, kurie neabejingi lietuvių kalbai, aktyviai prisidėti puoselėjant lietuvišką žodį.

Kovo 2–5 d.: interaktyvios viktorinos moksleiviams

Vaikų ir jaunimo literatūros departamente bus rengiama 5–7 klasių mokinių grupėms skirta interaktyvi viktorina. Joje vaikai galės pasitikrinti žinias apie valstybinę kalbą, jos istoriją, sužinos įvairių lingvistinių įdomybių. Registracija el. paštu grupems@lnb.lt arba tel. (8 5) 239 8561.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: