Trečiadienis, 1 vasario, 2023
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
Advertisement
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result

Pradžia Nuomonių ratas Lietuvos kelias

V. Vasiliauskas. Ateitis kuri neatėjo

Pastabos apie vieną Tautą ir dvi Lietuvas

Valdas Vasiliauskas, www.alkas.lt
2021 05 14 01:45
0

J. Česnavičiaus nuotr

Šeštadienį, gegužės 15-tą, visa Lietuva pajudės į Vilnių. Besibodintys patosu ir mėgstantys tikslumą, išsyk pataisytų: ne visa, o kita Lietuva. Ta Lietuva, kurios Vilniuje niekas nelaukia.

Atvirkščiai, iš Vilniaus į tą kitą Lietuvą buvo spjaudoma siera ir ugnimi. Elito atstovai, ištikti paroksizmo, plūdosi paskutiniais žodžiais.  Sostinės aukštuomenei „Didysis šeimos gynimo maršas“ sukėlė visuotinę frustraciją, todėl iš anksto jo organizatoriams ir dalyviams paskelbė anatemą. Tačiau viskas veltui: kita Lietuva jau už vartų.

Šie prakeiksmai ir grūmojimai tik dar labiau pabrėžė, kad yra dvi Lietuvos, kurios jau seniai negirdi viena kitos. Situacija kartojasi, kaip „paksogeito“ ar Garliavos įvykių laikais, kai protestuojantys piliečiai buvo pravardžiuojami minia, užribiu, marginalais, radikalais, populistais. o juos parėmę politikai statomi prie gėdos stulpo, visam gyvenimui priklijuojant jiems etiketes „paksistas“, „patvorinis“ ar „violetinis“.

Jau politologine kliše virtęs kaltinimas, neva prezidentas Rolandas Paksas ir Garliava sukiršino, supriešino, suskaldė visuomenę. Neteisybė, tai tebuvo vykdytos politikos ir valstybės valdymo pasekmė, tereikėjo dingsties,  paskutinio lašo, kuris perpildytų visuomenės kantrybės taurę.

Valdas Vasiliauskas | Alkas.lt nuotr.
Valdas Vasiliauskas | Alkas.lt nuotr.

Kaip ir nūnai maršo tema yra dienos aktualijos – Stambulo konvencija, Partnerystės įstatymas, valstybės šeimos politika. Tačiau tikrasis akstinas, vėl sukėlęs ant kojų kitą Lietuvą – Ingridos Šimonytės Vyriausybės arogancija ir nekompetencija ,neįgalumas, kurį ypač išryškino pandemija, valdančiosios daugumos ekonominė – socialinė politika, užuot mažinusi socialinę atskirtį, dar labiau ją didinanti, tartum Tauta gyventų dviejose Lietuvose.

O juk Sąjūdžio aušroje profesoriaus Kazimiero Antanavičiaus lūpomis Tautai buvo pažadėta, kad po išsivadavimo ji netruks gyventi kaip Švedijoje. Šiuos lūkesčius tartum patvirtino profesoriaus mokinio Gedimino Vagnoriaus Vyriausybės energingai pradėta masinė valstybės turto čekinė privatizacija, nes žmonės, apdalinti investiciniais čekiai, tapo gamyklų, valstybinių įmonių bendrasavininkai, pasijuto mažne „kapitalistais“. Atrodė, skandinaviškas „liaudies kapitalizmas“ ranka pasiekiamas. Tai, žinoma, buvo iliuzija.

Po netikėtai pasibaigusių 1992 m. Seimo rinkimų atėjusios LDDP Adolfo Šleževičiaus Vyriausybės pratęsta privatizacija, siaučiant hiperinflecijai, dar nesustiprėjus teisėsaugai ir neseniai įkurtoms valstybės institucijoms, be minimalios valstybės turto apskaitos, virto įžūliausiu nebaudžiamu valstybės turto grobstymu ir masiniais bankrotais.

1992–1996 m. privatizacija, kurią nežinomas šmaikštuolis taikliai pakrikštijo  „prichvatizacija“, baigėsi visiška katastrofa, turėjusia ilgalaikių pasekmių, tempiančių Lietuvą pagal svarbiausius socialinius rodiklius  į Europos Sąjungos(ES) dugną net iki šiol.

Lietuvos, kaip ir kitų pokomunistinių kraštų, perėjimas iš planinės į rinkos ekonomiką vyko pagal neoliberalų valdomų tarptautinių finansinių institucijų nurodymus ir rekomendacijas, kurioms svarbiausia buvo reformų greitis ir gylis, o ne socialinės garantijos. Iš čia ir „šoko terapijos“ terminas.

Bet Tautai teko atlaikyti ne tik reformų sukrėtimus. Lietuvos žmonėms, paliktiems be socialinės apsaugos, visos be išimties Vyriausybės užkrovė ir 1995–1996 m. masiškai bankrutavusių (išvogtų) Lietuvos bankų, ir 1998 m. Rusijos krizės, ir 2008 m. pasaulinės finansų krizės padarinius. Šią „šoko be terapijos“ tradiciją sėkmingai pratęsė ir dabartinė I. Šimonytės Vyriausybė, palikusi pandemijos ir karantino paraližuotą krašto vidutinį ir smulkų verslą, darbą ir pajamų šaltinius praradusius žmones likimo valiai.

Ilgą laiką atgavusios nepriklausomybę Lietuvos nesėkmės, ypač išplitusi korupcija, buvo siejama su senąja nomenklatūra, buvusiais komunistais. Tai buvo dar viena iliuzija – naujasis pokomunistinis elitas pasirodė ne mažiau godus ir korumpuotas. „Mažeikių naftos“ skandalingas privatizavimas buvo generalinė repeticija, po kurios konservatoriai iš energetikos sektoriaus nepasitraukė (jų aukso puodas, be abejo, tapo suskystintų dujų terminalas „Independence“ ). Jau po „Mažeikių naftos“ „pardavimo“ (atidavimo už dyka) aferos buvo galima konstatuoti, kad Tautai pažadėta ateitis pavogta. Ji niekad neateis.

Lietuva lygiavosi į Švediją, tačiau tapo, anot profesoriaus Zenono Norkaus metaforos, Baltijos kraštų Urugvajumi su žemės ūkio latifundijomis, kelių žmonių rankose sutelktais krašto turtais ir masėmis nuskurdusių piliečių. Šio bene žymiausio Lietuvos sociologo ir pokomunistinių trasformacijų tyrinėtojo nuomone, toks Lotynų Amerikos tipo politinis oligarchinis kapitalizmas įsivyravo Lietuvoje, kai žmonės kenčia ir nuo sentimentų nepripažįstančios rinkos, ir nuo valdžios klaidingų ar korumpuotų sprendimų. Nekontroliuojamos valstybinės ir privačios monopolijos bei oligopolijos išnaudoja ne tik darbuotojus, spausdamos iš jų už grašius  paskutinį prakaitą, bet ir vartotojus plėšikiškomis kainomis (lietuviški atlyginimai ir europietiškos kainos).

Iš šio pragaištingo skurdo rato Lietuvai nepadėjo ištrūkti ir galingiausias postūmis – narystė ES su jos atsivėrusiais fondais ir NATO, be kita ko, suteikusi patikimą apsaugą užsienio investicijoms. Tačiau gražiai augantis BVP ir kiti rodikliai, ES finansinė parama menkai paveikė nuskurdusią Tautos daugumą, užuot sumažinusi, net padidino socialinę atskirtį. Visai kaip dabartiniai ES pandemijos nuostolių kompensavimui ir ekonomikos gaivinimui skirti milijardai, kuriuos I. Šimonytės Vyriausybė nukreipia verslo rykliams, tik ne smulkiems rinkos žaidėjams, regionams – kitai Lietuvai.

Skaudus paradoksas: narystė ES, „suprekinusi“ darbo jėgą, sukėlė masinę emigraciją, dėl kurios Lietuva prarado daugiau nei milijoną žmonių. Iš pradžių iš Lietuvos, o paskui – ir iš Tautos. IŠLIETUVIAI. Niekas neskaičiavo, kiek praradome tokių išlietuvių. Tai didžiausias oligarchinio valdymo nusikaltimas Tautai.

Šis politinis oligarchinis kapitalizmas ypač suklestėjo per dvi prezidentės Dalios Grybauskaitės kadencijas, nors ji ir deklaravo kovą su oligarchais. D. Grybauskaitės valdymo laikotarpį aš pavadinčiau prarastu dešimtmečiu.

Ypač nukentėjo krašto politinė raida ir partinė sistema. Valdžioje įsitvirtinęs politinis elitas tapo nepajudinamas, jam nekelia grėsmės jokia rimta opozicja. Mat, pakeitus partijų ir rinkimų kampanijų finansavimo įstatymą,  potenciali opozicija buvo izoliuota nuo finansinių išteklių. Valdančiajam elitui nereikia bijoti ir nukraujavusios nacionalinės žiniasklaidos, kuri iš valdžios sarginio šuns virto jaukiai murkiančiu katinu.

Tad nors Konstitucija ir tarptautinės konvencijos leidžia, suteikia teisę, tačiau Lietuvoje kritikuoti valdžią, viešai protestuoti, rengti piketus, taikius susirinkimus yra bemaž gėda, nepadoru. Tai  puskvailių, keistuolių, išsišokėlių, nevertų garbingo piliečio vardo, užsiėmimas. Šiuos ramybės drumstėjus pirmiausia viešai nuplaks žiniasklaida, o jeigu to bus negana, neklaužadų perauklėjimu užsiims valstybė, užgriūdama juos savo visa represine galybe.

Pamojavusi Lietuvos vėliava lituanistė mokytoja buvo uolios policininkės sulaikyta ir nuvežta į nuovadą, o tą policininkę internete pašiepusi visuomenininkė turėjo gintis administracinėje byloje. (Ar tai nebuvo smurtas prieš šias žavias moteris?) Po teismus už taikių susirinkimų organizavimą ar dalyvavimą juose buvo tampomi Kovo 11-osios Akto signatarai Romualdas Ozolas ir Bronius Genzelis, buvęs užsienio reikalų ministras Povilas Gylys, taip pat ir šių eilučių autorius. Žiniasklaidoje jau pasirodė užuominų, neva kitose šalyse „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatoriai būtų teisiami.

Tos dvi Lietuvos seniai nesimatė, jeigu jų būsimas susitikimas iš anksto sukėlė šitiek nerimo ir aistrų.

Kita vertus, lietuviška demokratija rimtai pasiligojusi, jeigu  visuomenininkų taiki pilietinė iniciatyva valdančiajam elitui dingojasi kaip pabaisų, monstrų ar demonų paradas, kuriuo vienas Seimo narys net gąsdina vaikus.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. V. Vasiliauskas. Saugosime „teritorijas“ – be miškų ir žmonių? (video)
  2. V. Vasiliauskas. Viena ar dvi ministerijos – dar ne pavasaris
  3. V. Vasiliauskas. Politinės oligarchijos žydintys sodai
  4. V. Vasiliauskas. Kam skamba M.K.Oginskio Polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“?
  5. V. Vasiliauskas. Žaidimo žymėtomis kortomis pabaiga: dalinkite iš naujo
  6. V. Vasiliauskas. Pralaimėtas mūšis: okupacinė kariuomenė išvesta, bet slaptoji liko* (video)
  7. V. Vasiliauskas. „Vatnikai“ be kabučių
  8. A. Katutė. Apie jų teises ir mūsų laisvę: laisvė nesutikti
  9. D. Paukštė. Artėja metas, kai ES bus priversta tikslinti vieną iš savo fundamentalių laisvių
  10. K. Stoškus. Susitarimas, kuriam reikalingi mes visi
  11. V. Rubavičius. Karbauskis ir Skvernelis: paskutinis didžiosios išdavystės akordas?
  12. K. Krupavičienė. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ nepritaria automobilių taršos mokesčiui
  13. Visuomenė duos atkirtį šeimos griovėjams (video) 2021-05-15 TIESIOGIAI
  14. Č. Iškauskas. Apie gegužines „majovkas“
  15. Bažnyčia stos mūru už šeimą Kardinolo S. Tamkevičiaus, kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija dėl šeimos gynimo maršo
  16. Z. Čepaitė. Lietuva – sėkmės pavyzdys? Fantastika!
  17. Valdžios, NVO, jaunimo organizacijų ir mokslo atstovai ieško būdų jaunimui išlaikyti Lietuvoje
  18. Seimas svarstys Didįjį šeimos gynimo maršą palaikančią rezoliuciją (tiesiogiai) Klausimas iš Seimo darbotvarkės išimtas

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti Straipsniai

Linas Kukuraitis | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Demokratai aiškinasi tilto griūties aplinkybes

2023 01 31
Ignas Vėgėlė | asmeninė nuotr.

I. Vėgėlė. Silpstanti valdžia – pabaigos pradžia?

2022 12 26
BMT susitikimas | lrv.lt nuotr.

BMT susitikime – dėmesys Ukrainai

2022 12 09
A. Sennas su žmona Marija savo namuose JAV (1965 m.) | VDU nuotr.

A. Senas – šveicaras, pasišventęs lietuvių kalbai

2022 10 18
Albinas Kentra | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Kas „Miško brolius“ (Lietuvos partizanus) siunčia atgal į mišką?

2022 10 15
Ramūnas Karbauskis | asmeninė nuotr.

R. Karbauskis. Kuo blogiau žmonėms, tuo geriau valdžiai

2022 10 13
NATO keliai per mūsų kraštą | punskas.pl nuotr.

NATO keliai per mūsų kraštą

2022 10 07
Iškilmingai apdovanoti Metų mokytojai | P. Peleckio nuotr.

Iškilmingai apdovanoti Metų mokytojai

2022 10 07
Lietuvos respublikos vyriausybė | lrkm.lt nuotr.

Pritarta Valstybės tarnybos pertvarkai

2022 09 28
Valdas Vasiliauskas | alkas.lt nuotr.

V. Vasiliauskas. Apie valdžiasklaidą

2022 09 24
Rodyti daugiau

Naujienos

Traukinys | sumin.lrv.lt
Lietuvoje

Tikslinamas „Rail Baltica“ vieno ruožo planas

2023 02 01
Nuotekų valyklos | am.lrv.lt nuotr.
Lietuvoje

Įrengti nuotekų valyklas ne mieste bus paprasčiau

2023 02 01
Dujinė viryklė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.
Lietuvoje

Priimamos paraiškos dujų balionų keitimui

2023 02 01
Pasas | vrm.lrv.lt nuotr.
Lietuvoje

Greitės sprendimų priėmimas dėl pilietybės

2023 02 01
Burlaivis | klaipeda.lt nuotr.
Kultūra

Kūrybinės varžytuvės moksleiviams apie gimtąjį miestą

2023 02 01
STT | stt.lt nuotr.
Lietuvoje

Gerėja Lietuvos Korupcijos suvokimo indeksas

2023 02 01
Greitoji pagalba | sam.lt nuotr.
Lietuvoje

Įsibėgėja greitosios pagalbos pertvarka

2023 02 01
Vėjo jėgainės | am.lrv.lt nuotr..
Lietuvoje

Jūrinio vėjo elektrinių parkams – ES parama

2023 02 01
Baltiški papuošalai Baltiški papuošalai Baltiški papuošalai
Prano Raščiaus (1932–1987) poezijos knyga „Paragauki sulos“ Prano Raščiaus (1932–1987) poezijos knyga „Paragauki sulos“ Prano Raščiaus (1932–1987) poezijos knyga „Paragauki sulos“

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • tikiu apie Romuva kviečia švęsti Perkūno dieną
  • Bartas apie A. Baniulaitienė, A, Pangonytė. Apie moterų pavardes. Kodėl pritarta -ė, bet nepritarta -a
  • Kodėl netikiu, kad kažkas buvo? apie V. Sinica. TS-LKD frakcijos nario kaltinimas mažamečių prievartavimu skandalingiausias skandalas Lietuvos politikos istorijoje
  • nuomonė apie A. Baniulaitienė, A, Pangonytė. Apie moterų pavardes. Kodėl pritarta -ė, bet nepritarta -a

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Tikslinamas „Rail Baltica“ vieno ruožo planas
  • Įrengti nuotekų valyklas ne mieste bus paprasčiau
  • Priimamos paraiškos dujų balionų keitimui
  • Greitės sprendimų priėmimas dėl pilietybės
Lininės rankinės Lininės rankinės Lininės rankinės

Kiti Straipsniai

Demokratai aiškinasi tilto griūties aplinkybes

by Ditė Česėkaitė
2023 01 31
0
Linas Kukuraitis | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai, reaguodami į antradienį Kėdainiuose įgriuvusį pagrindinį tiltą, vedantį į šį miestą, kreipiasi į...

Skaityti toliau

I. Vėgėlė. Silpstanti valdžia – pabaigos pradžia?

by Jonas Vaiškūnas
2022 12 26
32
Ignas Vėgėlė | asmeninė nuotr.

Kai valdžia ima nervintis ir nevaldyti pykčio, akivaizdu, kad ji silpsta. Nereikia būti išminčiumi ar aiškiaregiu, kad suprastum, jog bijo...

Skaityti toliau

BMT susitikime – dėmesys Ukrainai

by Ditė Česėkaitė
2022 12 09
1
BMT susitikimas | lrv.lt nuotr.

Gruodžio 9-ąją Rygoje įvyko Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) Ministrų Pirmininkų susitikimas, kuriame Lietuvos, Latvijos ir Estijos Ministrai Pirmininkai Ingrida Šimonytė,...

Skaityti toliau

Skaitytojų nuomonės:

  • tikiu apie Romuva kviečia švęsti Perkūno dieną
  • Bartas apie A. Baniulaitienė, A, Pangonytė. Apie moterų pavardes. Kodėl pritarta -ė, bet nepritarta -a
  • Kodėl netikiu, kad kažkas buvo? apie V. Sinica. TS-LKD frakcijos nario kaltinimas mažamečių prievartavimu skandalingiausias skandalas Lietuvos politikos istorijoje
  • nuomonė apie A. Baniulaitienė, A, Pangonytė. Apie moterų pavardes. Kodėl pritarta -ė, bet nepritarta -a
  • Nuoroda apie Ukrainiečiai ties Kremina sutriuškino Rusijos marodierius

Kitas straipsnis
Vasaros stovyklos – ką daryti, kad vaikai iš jų parsivežtų tik teigiamus įspūdžius

Atėjus vasarai, vaikai lieka „ant ledo“

srtfondas Init

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt

   https://lazerineklinika.lt/ | https://sportsman.lt/ | Auskarai su deimantais | https://www.aleina.lt | CBD aliejus Lietuvoje | Mažoji Indija | Pakavimo prekės | Farming Simulator 22 mods | ETS2 Mods | FS22 Mods | FS22 mods download | Bigbank.lt | Žūklės reikmenys internetu | Darbo skelbimai | kemi.lt | Šalikai | TIK BALDAI | ATS Mods | Skyrybos internetu - skyrybos bendru sutarimu | fs22 mods | ATWINS | Srotas24.lt - Dalys | Zuza.lt

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai