Kas ir kodėl eitų ginti tėvynės – šį penktadienį vyksiančioje šaulių konferencijoje (0)

Sauliai veliavos_Aut.VaidotasOkulic Kazarinas

Šauliai ir vėliavos | V. Okulič Kazarino nuotr.

Lapkričio 17 dieną, Vilniuje vyks Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) organizuojama tarptautinė konferencija „Visuomenė – šalies saugumo garantas?“

Konferencijoje apie šalies saugumą ir gynybą, visuomenės ir įvairių organizacijų vaidmenį stiprinant pilietinį pasipriešinimą kalbės žinomi visuomenės, kariuomenės atstovai, savo įžvalgomis dalinsis akademinės bendruomenės nariai, įvairių institucijų atstovai iš Izraelio, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos.Pagrindinį pranešimą skaityti atvyksta antrą aukščiausią karinį laipsnį Izraelyje turintis vyresnysis atsargos pareigūnas majoras generolas Aijalas Aizenbergas (Eyal Eisenberg), kuris vadovavo Izraelio Namų frontui, buvo atsakingas už šalies gynybą ir saugumą, skubiąją parengtį bei nacionalinio lygio intervenciją, vadovavo specialiosioms pajėgoms, įvairioms brigadoms ir būriams.

Savo požiūriu į Europos ir Baltijos šalių saugumą bei jo užtikrinimo galimybes dalinsis Estijos diplomatas, buvęs žvalgybos vadas, verslininkas ir politikas Erikas-Nijilsas Krosas (Eerik–Niiles Kross). E. N. Krosas yra gerai žinomas saugumo ir užsienio politikos ekspertas, Vladimiro Putino kritikas.

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Ainė Ramonaitė konferencijoje pirmą kartą pristatys Baltijos pažangių technologijų instituto atliktą tyrimą „Pilietinio pasipriešinimo galimybės ir prielaidos Lietuvoje“. Ji papasakos, kur slypi Lietuvos pilietinės galios ir kaip jas padidinti, kas ir kodėl eitų ginti tėvynės, kiek mūsų gynybines galias mažina Rusijos propaganda bei kokios vertybinės nuostatos ir įgūdžiai reikalingi pilietiniam pasipriešinimui.

Konferencija skirta Lietuvos visuomenei, siekiant parodyti, kokį svarų ir realų indėlį gali teikti piliečiai, norintys prisidėti prie savo šalies saugumo. Į konferenciją kviečiami visuomenės veikėjai, valdžios atstovai, politikai, šauliai.

Konferencija vyks š. m. lapkričio 17 d. „Best Western“ viešbutyje, Konstitucijos pr. 14, Vilniuje.

1919 metais įkurta Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama savanoriška sukarinta pilietinės savigynos asociacija, padedanti užtikrinti valstybės nacionalinį saugumą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: