Konservatorių prezidiumas nulinčiavo savus 13 krikdemų ir su išmetimo iš partijos grėsme uždraudė net galvoti apie referendumą dėl homoseksualių asmenų partnerystės, kaip šeimos teisinio santykio, pripažinimo ar nepripažinimo. Visi, pasisakantys už referendumą buvo išvadinti prorusiškais ir kitokiais epitetais, o konservatorių lyderiai iš viso pasakė, kad klausimas nėra tiek svarbus, kad būtų verta atsiklausti Tautos.
Tačiau to negana, suprasdami, kad referendumo gali nepavykti išvengti, nes jį remia opozicinės partijos, jie sugalvojo jį padaryti neįmanomu.
Iš to, ką išgirdau šiandien (gegužės 26 d. – Alkas.lt) iš teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Stasio Šedbaro lūpų – panašu, kad konservatoriai su liberalais greičiau padarys taip, kad referendumo įstatymo iš viso, mažiausiai pusmečiui, neliktų.
Konstitucinis Teismas pripažino esamos redakcijos referendumo įstatymą prieštaraujančiu Konstitucijai ir jis iš teisės sistemos bus eliminuotas šių metų liepos 1 dieną. Tuomet neliks jokio įstatymo, kuris reguliuotų referendumo surengimo tvarką.
Kitaip tariant, nors Konstitucija tokią teisę žmonėms numato, praktiškai referendumai taps neįmanomais, jei iki tos datos nebus iš naujo priimtas referendumo įstatymas, o valdantieji, kaip matysite iš pridedamo įrašo, ne tik kad neparengė jo naujo teksto priėmimui, tačiau to ir neketina daryti artimiausiu laiku, nes rinkimų sistemos pertvarka, pirmiausiai naikinant Seimo vienmandates, dabar – sunkinant su jais konkuruojančių rinkimų komitetų veiklą – jiems svarbiau, o referendumo įstatymo rengimas geriausiu atveju nusimato tik rudenį.
Vadinasi, mažiausiai pusę metų nebus net įmanoma pradėti rengtis bet kokiam referendumui, nesvarbu, kad galvotų jį rengti: Seimo narių grupė ar žmonės, rinkdami parašus, nesvarbu, kokiu klausimu.
Nežinau, kaip kitaip, jei ne priesaikos sulaužymu, pavadinti tokį valdančiųjų elgesį ribojant pamatines piliečių teises reikšti savo nuomonę referendumu.
Reikėjo sugebėti sukurti situaciją, kai Konstitucija garantuoja piliečiams teisę į referendumą, o laiku nepriimtas įstatymas neleis šia konstitucine teise pasinaudoti.
Manau, Seimo opozicijai būtų pats metas referendumo įstatymą perregistruoti ir siekti jo priėmimo, nepaliekant žmonių be įgyvendintos teisės svarbiausius Tautos ir valstybės gyvenimo klausimus spręsti referendumu.
Kovoje dėl LGBT įstatymai negalioja: T.V. Raskevičius paviešino privačių asmenų duomenis
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/kovoje_del_lgbt_istatymai_negalioja/
Prieš posėdį rinkėjai išrinktiesiems siuntė laiškus. bet… dalies išrinktųjų el. pašto dėžutės NEPRIĖMĖ RINKĖJŲ LAIŠKŲ (!!!) – to sau neleido n4 vienos kadencijos Seimas.
Žinome, kad yra Seimo narių, kurie net to nežino, jog PRIVALO į kiekvieną gautą laišką padėkos žinute atsiliepti (už tai, kad į jį kreiptasi). Šiandien, kai nereikia traukti rašalinės bei popieriaus lakšto, kai kompiuteris atsakymų turi net kelis automatinio atsakymo variantus, tai tėra akimirkos darbas.
Maža to, pasak straipsnio, p. Raskevičius paviešino privačius jam laiškus siuntusių duomenis.
Manyčiau, jog teisininkei p. Širinskienei su bendraminčiais kolegomis tai galėtų būti rimtas pagrindas .imtis teisinių kontrpriemonių prieš tos partijos veiksmus, ,,lukašenkinančius” mūsų Seimą.
Ar praradome realybės jausmą politikoje? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Alvydu Jo-kubaičiu
– tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/ar-praradome-realybes-jausma-politikoje-dovilo-petkaus-pokalbis-su-prof.-al
Kun.Robertas Grigas. Kaip europarlamentaras nuo Lietuvos atrado „fašis-tinį referendumų blogį“
– pozicija.org/kun-robertas-grigas-kaip-europarlamentaras-nuo-lietuvos-atrado-fasistini-referendumu-blogi/