Lapkričio 1-6 d. Toronte, Kanadoje vykstančiame Pasaulio Religijų Parlamente (Parliament of the World’s Religions) dalyvauja ir Lietuvos atstovė – Senovės Baltų religinės bendrijos Romuva Krivė Inija Trinkūnienė.
Tai jau septintasis Pasaulio Religijų Parlamento forumas sutelkiantis įvairių pasaulio religijų atstovus. Pasaulio Religijų Parlamento taryba šių metų susitikimui neatsitiktinai pasirinko Torontą – miestą, kuriame gyvena šeši milijonai kanadiečių, ir kuris yra laikomas vienu iš atviriausių pasaulio miestų pažiūrų, religijų ir etnosų įvairovei. Šių metų Parlamento šūkis: „Įtraukties pažadas, meilės galia: visuotinio supratimo, susitaikymo ir meilės link“.
2018 m. Parlamento susitikime dalyvauja daugiau nei 10 000 žmonių, jame įvyks daugiau nei 500 seminarų, kūrybinių užsiėmimų ir diskusijų, taip pat vyks muzikos, šokių, meno ir fotografijų parodos ir kiti renginiai, organizuojami pasaulio religijų bendruomenių ir kultūros organizacijų.
Pirmasis Pasaulio Religijų Parlamento susitikimas įvyko dar 1993 m. Čikagoje. Nuo to laiko Religijų Parlamento susitikimai pritraukė dalyvius iš daugiau nei 200 įvairiausių religijų (prigimtinių ir pasaulietinių tikėjimų) įsitikinimų ir daugiau kaip 80 tautų savo tarptautiniuose susitikimuose Čikagoje (1993 m.), Keiptaune (1999 m.), Barselonoje (2004 m.), Melburne (2009 m.) Ir Solt Leik Sityje (2015 m.).
Romuvos – prigimtinio Baltų tikėjimo atstovai Pasaulio religijų parlamente dalyvauja jau trečią kartą.
„Pasaulio religijų parlamentas – puikus pavyzdys, kaip gali sutarti skirtingų tautų ir religijų atstovai – budistai, judaistai, sikhai, induistai, krikščionys, musulmonai ir prigimtinių tikėjimų atstovai. Šiais metais į šį renginį susirinko 220 religinių bendrijų atstovai iš viso pasaulio. Pirmąją konferencijos dieną didžiausias dėmesys buvo skirtas seniesiems Kanados gyventojams Ontarijo indėnams. Stebėjome jų atliekamas ugnies apeigas. Konferenciją įprasmino ir papuošė prigimtinių tikėjimų atstovų eisena, kurioje dalyvavo Ontarijo indėnai ir Europos prigimtinių religijų atstovai – aš ir Europos etniniu religiju kongreso prezidentas, Pasaulio religiju parlamento tarybos narys Andrasas Korbanas (Andras Corbana)“, – sakė Romuvos Krivė I. Trinkūnienė.
Smagu! Kuo geriausios sėkmės, rasti kuo daugiau tikro supratimo bei nuoširdaus susidomėjimo!
Lietuvą?.. O kodėl ne ‘baltus”, t.y. ir latvius??
Latvių prigimtinis tikėjimas atstovaujamas yra dievturių.
‘Baltai’ turėtų atstovauti visiems: lietuviams, prūsamss ir latviams.
o gal geriau apsieiti be baltu, kas tie baltai (kuriems viso labo >150m) lyginant su visa priesistore
Mano nuomone, tie ‘baltai’ net neatstovauja, t.y. neapjungia Lietuvoje esančių pagonių. Pvz., per gyventojų surašymą aš taip pat nurodžiau savo pagoniškus įsitikinimus, bet nesu ir NIEKADA nebūsiu romuviu. Juokinga, kai jie savinasi gyventojų surašymo skaičiukus.
Tuos kurie rašėsi PAGONYS per gyventojų surašymą įrašė į langelį KITI, nes tokios religinės bendruomenės oficialiai nėra. Va tau Petrai ir juokeliai – niekur nepapuolei.
Aš Paulius esu.
Beje, yra trys melo rūšys: melas, įžūlus melas ir statistika 🙂
Atsiprašau, Pauliau, deja, šiuo atveju Jūsų balsas papuolė į melo ne į statistikos skiltį.
Taigi Romuvą pripažįsta visame pasaulyje, išskyrus mūsų seimūnus, kurie bijo juodaskvernių.
Viskas gerai ir gražu, tik tas pavardžių transkribavimas juokina. Ashleigh šiaip jau tariama Ešli, jei jau taip būtinai norite vartoti tarybinę rašybą.
Tai va gerbiamasis ir Jums jau pasidarė aišku, kad angliškai nemokantis kalbėti žmogus Jūsų propaguojamos rašysenos atveju tars ir užrašys užsieniečio pavardę taip kaip persiskaito lietuviškai. Va jums pamoka. Girdėjau studentą filosofą per radiją užspringstant ant užsienietiškos pavardės: Žinau kaip atrodo, bet nežinau kaip ištarti – išlemeno jis ir nieko nepasakė…
Tai reikia mokytis. Kriviai turi būti patys mokyčiausi, po galais. Ko vertas bus krivio autoritetas, jei iš visų kalbų jis mokės tik gudų, o kryžiuotiškai nesupras nė tiek, kiek bet kuris paprastas bernelis ar mergelė iš gretimo piliakalnio?
Labai daug daug reikėtų mokytis, jei norėtume nediskriminuoti – pvz. kinietiškai, japoniškai ir t. t. O Europos kalbose tos pačios raidės tariamos skirtingai….
Taigi, Ašleik perskaityk: 秦始皇
Nemoki?
Čin Ši Huang, toks Kinijos imperatorius.
O, šaunu! – tarybinę 🙂 🙂 🙂 . Iš ko pažinsi, kam iš tiesų atstovauja asmuo 🙂
Visų pirma: lietuvių rašybos principas – rašyti pagal skambesį. Tačiau tai neuždrausta ir kitoms tautoms. Todėl pasaulyje ne tik rusai rašo kuo artimiau skambesiui.
Jeigu jau tamsta siūlai nerašyti pagal skambesį, nes taip dar kažkas rašo, tai gal apskritai nerašyti? Juk raštą dar daugiau tautų naudoja, negu rašymą pagal skambesį.
Anksčiau, girdėdama, kad amerikiečiai turi problemų perskaityti ne anglakalbiškas pavardes, niekaip negalėjau suprasti, kodėl. Dabar jau suprantu. 🙂 Bet nesuprantu, kodėl mes paprastą, patogų ir aiškų būdą turime pakeisti nelogišku ir keliančiu painiavą. Kam naudinga, kad matydami parašyta Angela, turime spėlioti, apie ką kalba – apie Angelą ar Andželą, Jamalą ar Džamalą? Taip Nadia Savčenko patapo Nadja ar dar geriau – Nadija… Ir kam kokia nauda, kad, pvz.slaviški vardai kirčiuojami taip, jog neįmanoma atpažinti? Kai nemokant visų pasaulio kalbų (oi, atleiskite, gal tik anglų, bet jau išsiaiškinome, kad tai irgi ne išeitis…) paprasčiausiai neįmanoma atpažinti ir identifikuoti bet kokios knygos autorių…
Zeus>Deus>Dievas>Dausos. Senosios Europos Panteizmas. Zeus tai dangaus Dievas, Visa ko kūrėjas. Viskas, kas mus supa, yra imanentiška abstrakti dievybė arba kad visata ir Žemė yra tolygios Dievui. Lotyniškas žodis Deus vartotas iki krikščioniškam Pasaulyje. Tuo tarpu biblinis>žydiškas>krikščioniškas “Dievas” yra Jehova. Taigi krikščionių “Dievybė” yra Jehova. O pagonių Zeus. Žiurint faktiškai tai lietuviškas žodis Dievas turėtų priklausyti Senovės baltų kultūros tesėjams. O Lietuvos krikščionys savo dievybę turėtų vadinti Jehova, o galbūt lenkiškai Božė? o gal slaviškai Viešpats?
Kas delegavo? Ar uz savo lėšas važiavo?
? ? ?
Taigis, nuėjo į LB neliečiamas atsargas ir pasisėmė porą šiupelių.
Satanistų fiesta.
Nežinai, kas yra satanistai? Tai tie, kurie garbina apverstą kryžių. Tarp prigimtinių tikybos išpažinėjų tokių neįžvelgta. Taigi liaukis šmeižti dorus Žemės gyventojus.
“satanistai” tie kurie garbiną kankinimo įrankį, o jų dievas – kančia… Iki pat aštuoniasdešimtųjų nukankintas žmogus ant kryžiaus buvo vadinamas “mūka” – kančia… Mano tėvai taip vadino ir mane “mokė”…
Man ypač patinka senoviški lietuviški prietarai, aš didelis jų gerbėjas. Sakykime jeigu moteris virš savo viršutinės lūpos turi tamsius plaukelius su ja geriau ne prasidėti nes tai ūmaus charakterio ženklas. Prisiklausėme daugybe krikščioniškų, žydiškų ir arabiškų Aladino pasakėlių tai kodėl lietuviškos neva “pagoniškos pasakėlės” yra kažkuo blogesnės.
Iš esmės pritariu pagonims ir man jie atrodo labai simpatiški, bet… Kažkas čia ne visai taip. Viskas taip panašu į kažkokį Halloween’o raganų sąskrydį (ypač pirmoje nuotraukoje ta ponia su Hogwarts’o mokytojos skrybėle), kad norom nenorom bežiūrint visa tai apima homeriškas juokas. Žodžiu, pati idėja yra gera (ir manau, kad Perkūnas daugeliui tų laukinių dvasių atspardytų užpakalius be jokių pastangų), bet, kaip sakoma, Velinas slypi detalėse 🙂
Beje, viena geresnių pagonybės idėjos realizacijų (ir kelianti ne juoką, o pakilų susijaudinimą ir spaudžianti ašarą) yra latvių grupė Skyforger, ypač jų albumas Zobena Dziesma (pažiūrėkit per YouTube, gal kils gerų minčių).
Baltų tikėjimas – tikėjimas Dora. Kuo tai pasireiškia ? Puošniais kostiumais ? Graudžiomis raudomis ? Kur Baltų šventosios girios ? Kur jie šiandienos Lietuvoje ? Kaip Bažnyčia – siekianti privilegijų iš valdžios sektantiniam uždarmam rateliui ?