Vasario 11 d. Lietuvos Romuvos Krivis Jonas Trinkūnas ir vaidilė Inija Trinkūnienė išvyko į dvasinę kelionę po Indiją. Inija ir Jonas Trinkūnai iš Delio žada traukti link Indijos rytų pakrantės, aplankyti šventą Puri miestą, pakeliauti Bengalijos pakrante iki Kalkutos, paskui vykti į Haridvarą, esantį prie Gangos upės, Himalajų priekalnėse.
Haridvare kovo 3-7 d. vyks tarptautinė tradicinių kultūrų atstovų konferencija „Rūpestis pasaulio pusiausvyra“ („Nourishing the Balance of the Universe“).
Šią konferenciją rengia Tarptautinis kultūrų studijų centras (International Center for Cultural Studies – ICCS). Tokios ICCS konferencijos rengiamos kas treji metai. Tai svarbi indų iniciatyva, siekianti sujungti, suvienyti pasaulio etninių kultūrų žmones. Neliko nepastebėta ir Lietuva.
1997 metais Vilniuje susirinkę etninių religijų atstovai įsteigė Pasaulio etninių religijų kongresą (World Congres of Ethnic Religion – WCER). Indai užmezgė ryšius su WCER ir 2003 metais surengė WCER konferenciją Mumbajuje. Taip prasidėjo abiejų organizacijų – ICCS ir WCER – bendradarbiavimas, kuriame aiškiai vyravo indai. 2006 metais ICCS konferencija vyko Džaipure, 2009 metais – Nagpure. Kiekviena konferencija yra skirta nagrinėti konkrečiai temai, kurią dalyviai aptaria remdamiesi savo pasaulėžiūra ir savo tradicijomis.
Lietuvos Romuva kiekvieną kartą buvo kviečiama dalyvauti rengiamose konferencijose. Lietuvių pasirodymas susilaukdavo ypatingo dėmesio. Jau pirmoje ICCS konferencijoje buvo išplatintas lietuvių atsivežtas svarbus dokumentas – „Lietuvių etninės kultūros globos įstatymas“, priimtas Lietuvos Seimo 1999 metais. Įstatymo tekstas sudomino konferencijos dalyvius – įvairių pasaulio šalių etninių kultūrų atstovus. Lietuviai ir latviai stebino konferencijos dalyvius savo tradicinėmis dainomis bei šokiais.
Prieš tris metus, siekdami išsaugoti kultūrinį paveldą ir jį aktualizuoti, indai įkurė Pasaulio senųjų tradicijų ir kultūros paveldo tyrimo institutą – Research Institute for World Ancient Traditions and Cultural Heritage (RIWATCH).
Lietuvoje šį institutą atstovauti buvo įgaliota Lietuvos Romuvos bendrija. Bendradarbiaudamas su Lietuvos Romuva šis institutas 2013 metams skyrė stipendijas lietuvių ir indų kultūrų sąveikų tyrimams šiems romuviams mokslininkams: etnomuzikologui Eirimui Veličkai bei etnologui Vytautui Tumėnui. Pagal šio indų instituto programą į Indiją studijuoti išvyko romuvis Vilniaus universiteto bakalauras filosofas Ignas Šatkauskas. Mėnesį laiko jis studijuos RIWATCH centre Nagpure.
Šių metų konferencijoje Haridvare be Inijos ir Jono Trinkūnų dalyvaus dar trys Lietuvos Romuvos atstovai. Alkas.lt ketina slkelbti reportažus iš romuvių kelionės po Indiją ir iš konferencijos.
Labai džiugu dėl Vytauto ir Eirimo – Namaste
Šaunu taip ir toliau, labai lauksiu tolimesnių straipsnių šia tema….
Džiugu ir dėl jaunojo Igno Šatkausko. Sekės Ignai. Tegul Indijos pažinimas suteikia galių ir įkvėpimo Tau gilinantis į mūsų baltišką filosofija.
Pasimatys 2014 kas tuomet iš jų daugelių valgys va-tik-ano Briuselio kopūstus ir pa-kris-tas kuris persi-valgys…
O. Čia labai įdomu. Lauksiu, su nekantrumu, naujų straipsnių šia tema. 🙂
Daug klaidų padarei.
Negerai.
Man , kaip suomiui – atleistina. : D
Pirmą kartą girdžiu. Taip, seniau apie tai buvo kalbėta, tačiau dėl asmeninių priežasčių negalėjau išvykti.
pagarbiai – E
Trinkūnai,ateik i protą,Lietuvos vyriausias dvasininkas PAPARTIS.Krivė kryziuočius romijio ,skaistybę skleidę ir vienuolynus statė.Profesija puiki,bet ne tamstai.Ne vaidile,o Rasa,Aldona,Liepa.Lietuvoje buvo keli dievų panteonai.Dar nespijau suženyt diebvų su deivemis ir priskirti aptarnaujantį personalą.