A. Antanaitis: Ar lietuvių kalba turi ateitį? (video) (9)

Audrys Antanaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Audrys Antanaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) pirmininkas Audrys Antanaitis susitikime su asociacijos „Talka tautai ir kalbai“ nariais perskaitė pranešimą „Ar lietuvių kalba turi ateitį“ kuriame ne tik aptarė valstybinės lietuvių kalbos padėtį šiuolaikinėje globalioje visuomenėje bet ir pristatė svarbiausias mūsų gimtosios kalbos puoselėjimo strategijos gaires.

Taigi, ar lietuvių kalba turi ateitį? Pamąstykime kartu su A. Antanaičiu.

srtrf-logo

Kategorijos: Alko radijas, Kalba, Kultūra, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

9 komentarai

 1. Th.Praktiker:

  Ateitis yra, maždaug tokia kaip ir lotynų kalbos, jei į tolimą ateitį … O šiaip, negi nematote kur einama ir kokios vis dar dvi jėgos rikiuojasi viena prieš kitą? Kažkada tai buvo “raudonieji” ir “baltieji”, dabar sudėtingiau. Bet vis tiek jos dvi, tik kad pakitusios ir kiekviena jėga apaugusi dar didesniu skaičiumi blogybių. Taip kad renkantis “su kuo tu”, jau nebus taip paprasta, keblu atskirti “geriečius”. Žinoma, galima ir visai nesirinkti (kas yra irgi visai protinga).

 2. Žemyna:

  Šiandienos ,,Lietuvos kolumbų” laidoje (jei gerai nugirdau, nes vertimas labai užgožė originalą, o aš tik pabaigą nugriebiau), norvegų režisierė su Edita kalbėjo ne angliškai, o SAVO kalba. Negi ji angliškai nemoka? 🙂 Bet ji turi SAVO kalbą, ji ne kokia ,,vargšė anglo giminaitė” kad vis jo kalbą skolintųsi…

 3. Žemyna:

  Štai ir vėl per LRT TV kažkoks filmas. Padugnių žodynas, na ir visa kita ,,aukščiausio kultūros ir moralės lygio”. Jau nežinau, kiek laiko, kai, jeigu rodo internetu, tai ne filmai, o reportažai iš ten, kur jaunimui nereikia būti nei tikrovėje, nei ekrane. – Jei mes iš tiesų mylime savo atžalyną, jei jis mums rūpi… Jaunimui kalte kalamas į galvą ,,aukštasis pilotažas”. Jei jo namuose tas pat, tai iš ko jam kitokio elgesio ir žodyno išmokti, supratimo apie kitokį gyvenimo būdą? Ar ne tai LRT misija?

 4. Jau 10 metų kaip, SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, ESU ATRADĘS TREČIĄJĮ ir KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS!!!
  Šių ATRADIMŲ DĖKA ĮMINTAS “ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠAS”, KURIAM PER 450 000 METŲ!
  ŠIŲ ATRADIMŲ DĖKA YRA NUSTATYTA – KAS? ir kodėl? ŽEMĖJE VYKO?! KAS? ir KODĖL? VYKSTA? KAS? ir KODĖL VYKS UŽ – 100,1000, 10 000, 100 000 metų ir t.t. METŲ!
  AMŽINA ŠLOVĖ SENIAUSIAI ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBAI!!!!

 5. LAIKAS ALKO DARBUOTOJAMS, MOKSLININKAMS IR VISIEMS ŽEMĖS GYVENTOJAMS ŽINOTI, KAD LIETUVIŲ KALBA YRA VISŲ ŽEMĖS GYVENTOJŲ KALBŲ MOTINA!!!
  TAD LAIKAS PASAULIO MOKSLININKAMS PALAIPSNIUI MOKYTIS LIETUVIŲ KALBĄ!!!!

 6. Žemyna:

  Pedagogų nuomonė apie daugiakalbystę: ar nukenčia žinios, jei mokomasi ne gimtąja kalba?
  – tv.lrytas.lt/zinios/gyvenimo-budas/2020/06/29/news/pedagogu-nuomone-apie-daugiakalbyste-ar-nukencia-zinios-jei-mokomasi-ne-gimtaja-kalba–15439176/

  Tik ką iškepta mokytoja jau moko patyrusius

 7. Prieš 10 metų, lankydamasis VILNIAUS KATEDROS POŽEMYJE, išėjimo sienoje, KERAMIKINĖJE PLOKŠTĖJE, regėjau besipuikuojančius DEŠINIUOSIUS SAULĖS KRYŽIUS, kurie mūsų laikais yra vadinami SVASTIKOMIS, tačiau anais laikais liudijančius PIRMĄJĮ TŪKSTANTMETĮ PRIEŠ MŪSŲ ERĄ!
  GARBĖ PROTĖVIAMS PALIKUSIEMS MUMS AIBĘ ŠALTINIŲ, LEIDŽIANČIUS MUMS PAŽINTĮ LIETUVOS PRAEITĮ SIEKIANČIĄ daugiau nei 100 000 metųĮ

 8. AR LIETUVIŲ KALBA TURI ATEITĮ?! Ir tai klausia LIETUVOS KALBININKAS?
  Gal klausiantysis nėra susipažinęs su ROMUALDO ZUBINO, LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, PADARYTAIS PASAULINIAIS TŪKSTANTMEČIAIS ATRADIMAIS?!?!?!
  Pasirodo, jog šiame portale diskusijos ir tai, kas buvo skelbiama, yra beverčiai? ! O GAILA!

 9. Žemyna:

  „Kalba yra būties namai“
  (Heideggeris laiške „Apie humanizmą“ )

  Jei atimam iš kalbos jos ateitį, sunaikiname savo būtį – ar save žmonijos būties ateityje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: