„Aktualioji istorija“: Karas dėl Lietuvos istorinės atminties – šių dienų Laisvės kova (8)

Rasa Čepaitienė ir Tomas Baranauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Rasa Čepaitienė ir Tomas Baranauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Seimas yra paskelbęs šiuos metus Laisvės kovų atminimo metais. Matome ir žemėlapyje, kad tos kovos buvo iš tiesų dinamiškos, kito sienos. Dabartinė Lietuva gimė ne taip paprastai.

Tačiau pirmasis savanoris Kazys Škirpa šiais metais buvo pažemintas Vilniuje, išbraukiant jo vardą iš Vilniaus žemėlapio, tai yra K. Škirpos alėja tapo Trispalvės alėja – nuasmeninta. Štai toks paradoksas.

Aišku, tai susiję ir su tuo, kad K. Škirpa nesėdėjo ramiai, o kovojo už Lietuvą dar ir 1941 m. Ta kova ne visiems patinka.

Apie mūsų didvyrių atminimą, jų istorinę atmintį šiandien pasikalbėsime su istorinės atminties, XX a. istorijos tyrinėtoja, Lietuvos istorijos instituto vyresniąja mokslo darbuotoja Rasa Čepaitiene.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Žemyna:

  ir istorinė atmintis ir šiandienis saugumas
  • Prezidentas G.Nausėda žada inicijuoti legendinio partizano J.Lukšos palaikų paieškas
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/prezidentas-g-nauseda-zada-inicijuoti-legendinio-partizano-j-luksos-palaiku-paieskas-56-1208540?copied
  • Skaičiuojama per 100 nulaužtų lietuviškų svetainių: vietoj kultūros renginių siūlo pažintis seksui
  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/skaiciuojama-per-100-nulauztu-lietuvisku-svetainiu-vietoj-kulturos-renginiu-siulo-pazintis-seksui-56-1206356?copied
  (pateikiamas pažeistų svetainių sąrašas. Komentatorius teigia, jog tai WordPresso silpnoji vieta)
  • Vidaus reikalų viceministre taps Vilniaus rajono savivaldybėje dirbanti B.Maliušickaja
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/vidaus-reikalu-viceministre-taps-vilniaus-rajono-savivaldybeje-dirbanti-b-maliusickaja-56-1206778?copied
  (o Tamašunienės patarėja Božena Zaborovska-Zdanovič. O kaip visas sąrašas atrodo?)
  • Vyriausybė susiginčijo, ar grupei ieškovų civilinėse bylose turi atstovauti advokatas
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/vyriausybe-susigincijo-ar-grupei-ieskovu-civilinese-bylose-turi-atstovauti-advokatas-56-1207726?copied

 2. Koks kitas ėjimas?:

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 2-ąją, lankysis Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur kasmetiniame Varšuvos saugumo forume jai bus įteiktas Laisvės riterio apdovanojimas.

  Ar tuo galima atlyginti tai, kad PL jau beveik tris dešimtmečius praktiškai valdo vieną iš Lietuvos kraštų???
  Kad tarpukario okupaciją laiko teisėta (kaip ir Kremlius savo okupaciją?)

 3. Žemyna:

  Lenkijos nepriklausomybės dienos minėjimas Vilniuje: gali būti ir kitaip
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lenkijos-nepriklausomybes-dienos-minejimas-vilniuje-gali-buti-ir-kitaip-56-1230308#_?copied
  Žinoma, neapsiėjo be garbiojo Bumblausko.

 4. INDŲ GENIALUSIS VEIKĖJAS MACHATMA GANDIS prieš 100 metų, mūsų mokslininkui ir
  keliautojui, Antanui Poškai, buvo pareiškęs: “Žinau LIETUVĄ, tai mums giminingi arijai! LIETUVIŲ KALBA SENESNE UŽ SANSKRITĄ”! ( Arijai – SENIAUSIA ŽEMĖJE TAUTA !)
  O tai reiškia, kad LIETUVIŲ KALBAI JAU PER 96 000 metų! !!!
  Genialusis arijų-baltų Filosofas I.Kantas, prieš 200 metų, pasauliui buvo pareiškęs : “Lietuvių kalbą būtina išsaugoti ateinančioms kartoms, nes ji turi raktą kuris leis “atrakinti” PRAEITĮ ir ATEITĮ!
  IR ŠTAI : ” SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA YRA ATRAKINTI SENIAUSIŲJŲ KULTŪRŲ ŠALTINIAI, IR jų DĖKA YRA ATRASTI TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI, kurie PAAIŠKINA” KAS? ir KODĖL? ŽEMĖJE KLIMATAS KINTA? KAS? ir KODĖL ŽEMĖJE VYKSTA? BEI KAS? ir KODĖL? ŽEMĖJE VYKS ATEITYJE?!!! Ir t.t.
  ir t.t. Beja, ISTORIJA – LIETUVIŠKAI – PRAEITIS!!!! Neatiduokime jos NIEKAM!!!!

 5. Arvydas:

  Raudonieji Kremliaus komisarai žydai – LIETUVIŲ IR KITŲ TAUTŲ FIZINIO NAIKINIMO ORGANIZATORIAI IR VYKDYTOJAI
  Gyvuliniuose traukinių vagonuose – tūkstančiai sušalusių į ledą lietuvių tremtinių lavonai…1941 birželio 14 d. buvo šio masinio “gojų” žudymo akcijos pradžia. Kremliaus komisarai {80 proc.žydai}, NKVD (50 proc.žydai) ir vietiniai “stukačiai” zingeriai suvarė nekaltus lietuvius žemdirbius į geležimi kaustytus, sandariai uždarytus ir užplombuotus gyvuliams pervežti skirtus vagonus velniškam tikslui – juos numarinti lėta bado,troškulio ir šalčio mirtim. Paimkim atskirą, judančio amžino įšalo kryptimi, traukinio užplombuotą vagoną, iš kurio į aplinką sklido prašymai “duokit gerti”,mirtinos aimanos. Bandykim bent iš dalies suvokti, įsivaizduoti užplombuotų gyvuliniame vagone, pasmerktųjų miriop, paskutines gyvenimo savaites, dienas ir valandas. Tai buvo lietuviai žemdirbiai,psichologiškai neparuošti priešintis nesuprantamam,paranojiniam raudonųjų okupantų norui juos nužudyti. Beprotiškai žiauri Kremliaus žydų komisarų masinio žmonių žudymo TRĖMIMŲ PRIEDANGOJE “technologija” – užplombuotų gyvuliniuose mirties traukinio vagonuose tremtinių laukė lėta, kankinanti mirtis. Paskutinis šio tremtinių žudymo proceso etapas – į ledą sušalę lavonai buvo iškraunami amžino įšalo žemėje ir specialiose dykvietėse užkasami.
  Rašytojo Solženycino (Nobelio premija) duomenimis po 1917 metų perversmo,užgrobę valdžią Rusijos imperijoje, raudonoeji Kremliaus komisarai žydai sunaikino apie 60 milijonų rusų,200 tūkstančių stačiatikių dvasininkų,1932 -1933 m., Holodomor karo akcijos metu , okupuotoje Ukrainoje badu numarino 11 milijonų ukrainiečių valstiečių.
  Tūkstantmetė sekta yra ištobulinusi masinio “gojų” žudymo, smegenų plovimo, dezinformacijos per žiniasklaidos priemones “technologijas”.
  Iki šiol Lietuvos teismas neįvardino genocidinių nusikaltimų, masinių žudymų okupacijos laikotarpiu. Neveikia okupacinės žalos atlyginimo įstatymas. Kremliaus gangsteriai toliau terorizuoja, plėšia, grobia .žudo …Mąstančio lietuvio pareiga – įtakoti politinę valią pradėti teismo procesą. Nebaudžiami nusikaltimai skatina naujus nusikaltimus.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis.

  • Žemyna:

   Bet už tai mūsų teisėsauga staigiai sureagavo į ponios F. ieškinį dėl jos nuomone jai pasakyto netinkamo priekaišto.
   – delfi.lt/news/daily/lithuania/prokuratura-nusprende-pradeti-tyrima-del-antisemitinio-kukliansky-izeidimo-seime.d?id=83623399&com=1
   (ir 15min., ir Diena)

 6. 1942-jų TREMTIES PAVASARIS ALTAJŲ KALNUOSE! Tremtinių tarpe pasklido gandas, kad tremtiniai vežami į Rusijai draugišką Kanadą. Viena tremtinė pasakojo, kad išgirdusi tai, jinai su dviem mažyliais vaikučiais, nuėjo pas pažįstamą milicininką ir paprašė, kad vežtų ir ją? Šis grubiai jai rusiškai atsakė – “Durne! Tu nežinai kas jų laukia?! Pasirodo, kad tą pirmąjį tremties PAVASARY, kurių vaikai pirmąją SIBIRO žiema nesusirgo, šeimomis, buvo vėl pakrauti į polutorkas ( į krovinines mašinas), o vėliau ir perkrauti į baržas, priverstinai buvo išgabenti prie LAPTEVŲ jūros, iš kur jau jokių šansų neturėjo grįžti į LIETUVĄ!
  ŠIS FAKTAS LIUDIJA, KAD 41-jų tremtis buvo ne tremtis, bet LIETUVOS GENOCIDAS!!!
  TAD KOVO 11- sios proga ŠIS FAKTAS TURĖTŲ BŪTI PAVIEŠINTAS NE TIKTAI LIETUVOJE bet IR PASAULYJE!!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: