„Romuvos“ pripažinimo klausimo svarstymą Seimas atidėjo rudeniui (11)

Lietuvos Romuvos nuotr.

Lietuvos Romuvos nuotr.

Birželio 30 d. Seime turėjo būti svarstomas ir priimamas nutarimas „Dėl valstybės pripažinimo suteikimo Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ projektas (Nr. XIIIP-2016(2)). Tačiau klausimo svarstymas buvo atidėtas rudeniui.

Valstybės pripažinimas reikštų, jog valstybė palaiko Senovės baltų religinės bendrijos  „Romuva“ dvasinį, kultūrinį ir socialinį palikimą. Tai nesuteikia religinėms bendrijoms tokio pat statuso ir tokių pačių privilegijų, kokias turi valstybės pripažintos tradicinės Lietuvoje religinės bendruomenės ir bendrijos, įvardytos Įstatymo 5 straipsnyje, tačiau suteikia kai kurių privilegijų, palyginti su valstybės pripažinimo neturinčiomis religinėmis bendruomenėmis ir bendrijomis. Pavyzdžiui, bendrija galėtų sudaryti santuokas, įgytų teisę mokyti tikybos ir religinių apeigų valstybės ir savivaldybių mokyklose.

Prieš „Romuvos“ pripažinimą pasisako Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Religija, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Perkūno Paukštis:

  Ne nu, rimtai, čia nesuprantama logika – kaip galima tiek svarstyti ir svarstyti, kai aiškiai kenkia Krikščionys “demokratai” ?

 2. Žemyna:

  O ko gumos netempus, jei už nieko nedarymą gauni tokio pat dydžio išlaikymą ir algą, kaip ir uoliai dirbdamas…
  Sovietmečiu buvo toks šaipas: ateini į darbą laiku, susidedi ant darbo stalo šūsnį popierių, rašiklį, dar kažką, kad sudarytum uoliai dirbusio, bet trumpam kažkur atsitraukusio vaizdą (эффект присутствия) ir eini jei ne į pasimatymą, tai bent kavos gerti, rūkyti, anekdotus skelti…

 3. Kalvis:

  Gabrielis ir visokie liber……. Niekina viskas kas yra tautiškumas, nes jie tiki neolibaraliu kapitalistiniu globalizmu, nėra jie krikščionys nei katalikai bet puikiai supranta jog katalikai yra palankūs vakarų blokui kaip ir jie. O kam čia dabar kažkokie tautiški romuviai??? Dar ir kritni mastyma turintys apie tai kas vyksta pasaulyje. Reikia avinų gaujos kurie klaupiasi popiedžiui ir perdaug nemasto.

 4. Raminta:

  Dar, matai, ir Pavilionis su savo rašinėjimais “pluša” išsijuosęs, “stengiasi”. Neskaitau aš jo, aišku. Galvoju: ką aš tokio blogo esu padariusi, kad nubausčiau save skaitydama Pavilionį.

 5. Vilniaus Žemaitis:

  O tai “labai jautrus” klausimas, kad reikia atidėti?
  Jei kokie konservatyvūs radikalai priešinasi – tai ne pagrindas. DEMOKRATIŠKOJE ŠALYJE ŽMOGAUS TEISĖS IR LAISVĖS TURI BŪTI GERBIAMOS.
  Beo to, senieji baltų tikėjimai yra dar labiau tradiciniai, nei kiti. Tad absurdiška situacija, kai “Romuva” buvo priksirta “netradiciniams”.
  Puiku, kad Seimo dauguma šį kartą pasielgė išmintingai ir siekia pripažinti tradicinu rkėjimu.
  Visumoje valstiečių partija man labai antipatiška, tačiau šis sprendimas (tikėjimo pripažinimo) tikrai pradžiugino.

  Tiesa, reiktų naudoti daugiskaitoje “baltų tikėjimai”, nes vieningo tikėjimo niekuomet nebuvo. Tai kaip tam tikra tikėjimų šeima – kiekviena baltų turėjo savo tikėjimą (gal net genties viduje jie šiek tikek skirdavosi). Ir tai buvo daugiau ne politeistiniai, o panteistiniai tikėjimai (Dievas yra Visata).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: