M. Kundrotas. Putinas – iškrypėlis. Teiskite ir mane (115)

Marius Kundrotas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Marius Kundrotas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Perkūnas iš giedro pavasario dangaus. Kaunietis Arūnas Gaudžiūnas nuteistas už tai, kad Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir jo šalininkus pavadino iškrypėliais. Skundą pateikė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) gretutinės organizacijos – Europos žmogaus teisių fondo teisininkas. Ką nors stebina? Jau įpratome, kad kritikuoti homoseksualizmą, imigraciją ir kitus visuomenėje prieštaringai vertinamus reiškinius draudžiama. Bet palaukite – Putinas? Po to, kai pati Rusijos valstybė įvardyta teroristine mūsų prezidentės?

Lietuvos teismai dirba Rusijai? Hipotezė ar akivaizdus faktas? Žinia, iš kur atėjo pirmoji Lietuvos teisininkų karta, savo ruožtu išauginusi antrąją ir trečiąją. Bet ką reiškia ši byla?Atsiskleidimą ar lemtingą Lietuvos politikos kaitą? Kad teisė ir politika sudaro vientisą visumą, abejoti gali tiktai aklas žmogus. Taip yra visose valstybėse – nuo autoritarinių iki demokratinių. Kas bus kitas nuteistasis – valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė? O gal visa tai vyksta jai pritarus?

Kalbant iš esmės – kaip pavadinti politiką, kurstantį grobiamuosius karus, persekiojantį už alternatyvią nuomonę, politiką, kurio dėka žūsta niekuo dėti žmonės ir net maži vaikai? Žodis „iškrypėlis“ – galbūt švelniausias iš galimų. Galbūt reiktų įvardyti griežčiau: nusikaltėlis. Ai, kauniečio tekste pavartotos užuominos į lytinius iškrypimus? O kas nėra matęs vaizdo įrašo, kuriame V. Putinas griebia vaiką, apnuogina jo pilvuką ir intensyviai jį laižo? Čia kas? Tėviška meilė? Odnako… – numyktų Kysa Vorobjaninovas.

V. Putinas – iškrypėlis. Jo rėmėjai – taip pat. O dabar iškrypėliais tapo ir Lietuvos prokurorai su teisėjais, nuteisę Lietuvos pilietį už poziciją, daugybę kartų išsakytą Lietuvos vadovų ir žiniasklaidos. Žinoma, kam rūpi eilinis pilietis? Pamėgink paliesti vadovus ar žiniasklaidą. Kas galima vieniems, kitiems – draudžiama. O žmogus nuteistas. Kas nors stos jo ginti?

Nekritikuotinų sąrašas pildomas. Ne dienomis, o valandomis. Galbūt rytoj kas nors bus nuteistas, jei pavadins iškrypėliais ar nusikaltėliais ISIS teroristus. Arba degradus, skandinančius savo vaikus šuliniuose. Nes kiekvieną žmogų juk reikia gerbti – išskyrus tuos, kurie leidžia sau vertinti. Kaip rašė Gintaras Beresnevičius, postmodernioje visuomenėje vertinimas – nuodėmė.

Lietuvos teisėsauga gali šuns būdoje uždusinti pasaulinio garso mokslininką. Kojomis į priekį išnešti iš namų klykiančią mergaitę. Mirtinai uždaužyti futbolo sirgalių. Prieš vaikus ir senelius atsukti akustinę patranką, nuo kurios plyšta ausų būgneliai ir žmogus visam gyvenimui lieka invalidas. O dabar ji gali nuteisti ir žmogų, išsakiusį savo nuomonę apie amžiaus nusikaltėlį ir jo bendrininkus. Ir štai šios teisėsaugos vadovas – vienas populiariausių politikų. Balsuosite už jį?

Jeigu teisiate A. Gaudžiūną – teiskite ir mane. Aš kur kas dažniau ir griežčiau pasisakau prieš V. Putiną, jo režimą, jo sukurstytus karus. Dar daugiau – aš noriu būti už tai nuteistas. Nes būti nuteistam už tiesą – garbė. Kaip ir sovietų laikais, taip ir dabartinėje Lietuvos valstybėje, kuri – sprendžiant iš teismų praktikos – tebėra gili Rusijos provincija.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

115 komentarų

 1. mociute:

  Aciu autoriui.
  Teisi buvo N.Venckiene ivertinusi Lietuvos teisesauga.
  Kazkaip nesigirdi, kad kas nors butu nuteistas uz begalini mela,izeidinejimus garbiems Lietuvos zmonems,prezidentei? Juk melas ir smeistas bei izeidinejimai “pavaroma” nerenkant zodziu?
  Stebina ir tvarka,kuomet komentaruose liejamas melas,smeiztas,nepagrysti kaltinimai o jo valdytojai tyli – lyg “niekur nieko”?
  Zoologine neapykanta Lietuvos Nepriklausomybei ir musu valstybei liejama be jokiu suvarzymu paciais slyksciausiais budais o portalu savininkai ir ju paskirti valdytojai neretai is tribunu dar ir dziaugiasi “karsciausiomis diskusijomis” ju portaluose???
  Melas,deja ir dezinformacija neretai sklinda ir is Lietuvos mokesciu moketoju islaikomos LTV, kuri net igrisiais sovietiniu kadru veidais nuo breznevines eros ,deja, netoli pazengusi.
  Jokios kulturos komentaruose,jokios pagarbos o apie savigarba , panasu, 5-tos kolonos kadrai net supratimo neturi.
  Kaip ir tas lenku “teisininkas” &Co

 2. Diedas:

  Ašriai parašyta. Bet ar viena kita publikacija Alke apie iš kremliaus valdomą žiniasklaidą, gali ką nors pakeisti.
  Kol visu garsu mušami būgnai apie teroristus, Lietuva tyliai praranda nepriklausomybę. Žiniasklaida užvaldyta, teisėsauga taip pat. Tarp oligarchų, nė vieno nesusijusio su Maskva. Kur bepasisuk, visur viršų ima kremliaus pašluostės ir Putino garbintojai.

  • Pakirkšnutė:

   Kvailiuk, jeigu Putinas būtų Lietuvos prezidentas, tai dabar atsiėmę turėtumėm Karaliaučių ir dalį “Lenkijos” ligi Baltstogės.
   Gerbiamam Putinui reikia pasiūlyti Lietuvos pilietybę ir išrinkti Prezidentu vietoj grybauskienės.

 3. Diedas:

  Kremlinų valdomose televizijose, kiekviena diena, kartais rafinuotai, kartais nelabai menkinama Lietuva.Internetiniuose portaluose, Straipsniuose ir komentaruose, kas tik netingi, paskutiniais žodžiais dergia Lietuvą ir lietuvius.
  Atsiranda sumenkintų žmonių karta, kuri žodžio kaisvę supranta, kaip srutų pylimą ant jų galvų. Įsijungus televiziją ar atsivertus internet, jei tik tema liečia Lietuvą visada būsi apspjaudytas.
  Kas liečia Putiną, tai jo šlovinimas peržengė visas ribas.

 4. Leonas:

  Stiprybės Mariau, tiesą ginti sunku, bet reikia. Kas gi daugiau, jeigu ne Lietuvos jaumimas to imsis. Gaila, labai gaila, kad savu laiku Sąjūdžiui nepavyko nusausinti visų sovietinės teisėsaugos pelkės likučių.

  • Bartas:

   Taip, taip Leonai. Mes, sąjūdiečiai, pralaimėjom kovą už Tautos protus. Reikia pripažinti . Nepavyko kremliaus tarnų ištrenkti iš visų valstybinio valdymo sričių. Vien tik prisiminus, kad LR “prezidentas” išniekinęs Valstybės vėliavą , vėliau, pasipūtęs stovėjo po “skuduru”, lyg niekur nieko , gal dar ir Tautinės giesmės nemokėdamas. Gerai prisimenu K. Uokos siūlymą pasiųsti į vakarus kelis šimtus jaunų lietuviukų, kurie pasimokę ir grįžę namo, statytų naują Lietuvos Valstybę. Taip , taip “tovariščiai “labai išsigando , bet tai juos dar kartą sutelkė , juk “za nami moskva”. Kol kas jų viršus.

   • Pakirkšnutė:

    Ar Tarybų Sąjunga, ar EU sąjunga – tas pats b. tik kitoj rankoj.

    • Bartas:

     Eik tu sau. Negali būti!? Gal dar žinai kitų būdų , kaip pasitikrinti panašumus . Nes “mylima tarybų sąjunga” seniai nugaišo.

     • Tiesakalbis:

      Jusų “mylimos europos sąjungos” laukia tas pats.
      Vladimiras Bukovskis
      “TSRS buvo valdoma 15-kos nerenkamų žmonių kurie pasiskirdavo vienas kitą ir prieš nieką nebuvo atskaitingi. ES valdoma keleto tuzino žmonių, kurie skiria vienas kitą, renkasi slaptai ir neatsiskaito prieš nieką, ir mes jų negalime atšaukti iš pareigų. Galima prieštarauti, kad ES yra renkamas parlamentas. Tiesa bet TSRS taip pat turėjo kaip ir parlamentą, Aukščiausiąją Tarybą, kuri tik klusniai patvirtindavo Politbiuro sprendimus. Tą pati daro dabar ES parlamentas kur pasisakymai kiekvienai grupei yra ribojami ir pranešėjų kalbos dažnai tetrunka vieną minutę. ES knibžda šimtai tūkstančių eurokratų su riebiomis algomis, krūvomis padėjėjų, premijomis ir privilegijomis, imunitetu teisiniam persekiojimui, kaitaliojant tarnybas vienas kitomis nesvarbu, ką jie daro ar ko nesugeba daryti. Argi tai ne Tarybinis režimas? TSRS buvo sukurta per prievartą ir dažniausiai okupuojant šalis. ES nėra kuriama ginkluota jėga, bet ekonominio gąsdinimo bei prievartos pagalba. Tam, kad išliktų. TSRS plėtėsi vis labiau. Sustojus plėtrai, iškart prasidėjo griūtis. Ir įtariu, kad tas pats laukia ir ES. Buvo teigiama, kad TSRS tikslas – sukurti naują istorinę būtį, Tarybinę liaudi, ir kad mes turime pamiršti savo tautybes, savo etnines tradicijas ir papročius. Tą patį galima pasakyti ir apie ES. Jie nenori, kad Jūs būtumėte Britas ar Prancūzas, jie nori, kad Jūs visi taptumėte nauja istorine realybe – europiečiais. Nuslopinti visus Jūsų tautinius jausmus ir palikti tik kaip daugiatautę bendruomenę. TSRS buvusi 73 metus ta pati sistema sukūrė tiek etninių konfliktų, kiek nebuvo niekur kitur pasaulyje. TSRS vienas pagrindinių tikslų buvo tautinės valstybės sunaikinimas. Lygiai tą patį mes stebime nūdienos ES. Briuselis ketina absorbuoti tautines valstybes, taip, kad jos išnyktų. Korupcija tarybinėje sistemoje buvo sukurta iš viršaus į apačią, lygiai taip pat, kaip ir ES. Endeminė korupcija veikia, kokią matėme senoje TSRS, subujojo ir klesti ES. Prieštaraujantys arba atskleidžiantys tai yra nutildomi arba uždraudžiami. Niekas nesikeičia. TSRS mes turėjome gulagą. Manau, kad ES turi savo gulagą – intelektualinį gulagą, žinomą kaip “politkorektiškumas”. Kiekvienas, bandantis pasisakyti rasiniais klausimais ar turinti skirtingus požiūrius nuo patvirtintų, yra ujamas. Tai gulago pradžia – jūsų Laisvės praradimo pradžia. TSRS jie sakė mums – kad išvengtume karo, būtina federacinė valstybė. ES jie šneka Jums lygiai tą patį. Trumpai tariant, ta pati ideologija palaiko abi sistemas, ES yra senosios TSRS modelis, paslėptas po vakarietiška kauke..”
      P.S -Aš nemyliu Sąjungų.

 5. Diedas:

  Putino kerzų laižytojai, gauna pinigų gint savo stabo garbei. Už kažkokį bereikšmį komentarą, už svetimos , visa šalies istoriją priešiškos mums valstybės caro įžeidimą, nubaudžiamas lietuvis. Nieko kito nebelieka galvot, tik kad teisėsauga dirba ne Lietuvai.
  Kiekviena diena internetiniuose portaluose publikuojami iš piršto laužti mus menkinantys straipsniai, šimtais publikuojami nešvankūs komentarai žeminantys mūsų valstybės vadovus, ir aplamai lietuvius. Ir neatsiranda nė viena partija, nė viena visuomeninė organizacija, kad paduotų į teismą nors vieną šmeižiką.
  Ir kiekviena, net dorai lietuviškai rašyti nemokanti šiukšlė, savo neigiamas emocijas išliejanti mums ant galvų, tvirtai tiki, kad už tai atsakyt nereikės, nes lietuvis baudžiauninkas jau priprato būti spardomas.

 6. Diedas:

  PUTINAS TEISUS
  Bet ne tas apie kurį pagalvojote.
  Ne rusų caras, o Jonas Putinas, kurio straipsnis apie lietuvišą žiniasklaidą kažkodėl pavadintas “Cenzūra” publikuojamas nuomonių rate.

 7. Kaunietis:

  Nu jo… Be komentarų…

  • Kaunietis:

   P.S. Gal reikėtų visus estus, latvius ir lietuvius ištremti į Sibirą ar Tolimuosius Rytus, o Pabaltijį prijungti prie Rusijos ir pavadinti Severo-zapadnyj kraj (Šiaurės-vakarų kraštas)? Kaip sakė draugas Josifas Stalinas – nėra žmogaus, nėra problemų… Tiems, kas nesuprato, aiškinu – čia buvo angliškas humoras.

 8. Diedas:

  Kai Putino stabmeldžiai dėl savo caro garbės užmušė kompozitorių Dobrovolskį,kam tarnauja žiniasklaida pasimatė iškarto. Pasipylė absurdiški straipsniai su dar absurdiškesniais komentarais. Buvo formuojama nuomonė, kad tai ne rusų nacių, o lietuvių darbas. “Savi šaudė į savus”.
  Paskui viskas nutilo.
  Labai įdomu būtų sužinot kuo ta byla baigėsi. Ar nors vienas galvažudys nubaustas realia bausme. Ar teisėsauga pasidarbavo taip pat kaip ir žiniasklaida.

 9. Na , o jei rimtai?:

  Kokie dar įrodymai yra , kad Putinas – pedofilas. Tas video, kur pabučiuoja vaikui pilvuką? Viskas?

 10. Algirdas:

  “dura lex, sed lex” (lot.).
  Lietuviška teisena “Dūra” (rus.): skiria pasimatymus su pasauliniais teroristais, šis nuosprendis, ir t.t. ir pan. 😉

 11. Tai ką čia – panašu, kad Kundrotas “išdūrinėja” su balandžio 1-ąja…

  • Juozas:

   Deja, ne. Ir aš taip pagalvojau. Pagooglinau to nuteistojo pavardę … Pasirodo, tik delfi prieš 3 dienas įdėjo straipsnį. Ir šis straipsnis… Kiti portalai nei žodžio. TV irgi nutylėjo.
   Pasirodo, toks skandalingas atvejis nevertas dėmesio. Apgailėtina.

 12. Vytenis (Airija):

  …tai aišku, jog iškrypėlis ir putleris ir jo šalininkai. nejau reiktų surinkti dešimtis tūkstančių parašų jog jis – putleris Putinas, Rusijos diktatorius yra iškrypėlis? o gal tokia akcija būtų įdomi ir reikalinga? ir tas teisėjas iškrypėlis. O kaip kitaip vadinti iškrypėlių rėmėją?

 13. Vytenis (Airija):

  yra ir dar vienas toks svarbus momentas jog tai – veikia. Dabar kiekvienu kartu medijose reikia tai kartoti jog putinas yra iškrypėlis. Kol presides masiniai teismai ir Seimas neišleis atskiro įstatymo teigiančio jog Putinas – neiškrypėlis, o okupacija – near nusikaltimas, karas ir žudymai – taip pat melas – taip pat near nusikaltimas. mes laukiam iš Seimo mūsų gyvenimo pataisų.

 14. jo:

  Vis manydavau, kad jedinstvininkai trolina Lietuvos teisėsaugą, o teismai tam kvailam trolinimui niekada nepasiduos, bet Seime atsiradus politiniam pritarimui jedinstvininkų reikalavimams dėl lenkiškos rašybos, štai vienas teisėjas jau į teismo sprendimą perrašė tų tomašefskininkų kliedesius apie pavardės rašybą, kitas jau nuteisė už nepagarbą Putinui ir Rusijai…

  Čia įdėsiu du vaizdelius iš Charkovo. Jedinstvininkai su šitais teisėjais, gal norėtumėte susidoroti ir su tais “banderovcais” ? O gal mane nuteiskite, nes aš irgi šiuo komentaru dainuoju “Putin – chuilo, la, la, la, la, la…”

  youtube.com/watch?v=_Eg_pDMDqac

  youtube.com/watch?v=Pnt_9B48b7U

 15. vilnietis 63 m.:

  Perskaičius komentarus, matai, kad tarp Alke juos rašančių praktiškai nėra sveikos nuovokos žmonių.. Tai jiems Prezidentė negera, tai Lietuvos valdžia raudona, tai dar bele kas… Kažkoks jovalas, daug pasakantis apie portalo vietą gyvenime.. Mariaus straipsnis geras, kvaila buvo nuteist už putino kritiką.. Putiną idiotu laiko trys ketvirtadaliai Lietuvos. Ir nieko. Aš nežinau detalių, kas ten ką nuteisė, bet matyt yra tam tikras juridinis kampas konkrečiams asmeniui. Kažką perlenkė… Yra tokia FB grupė “Lietuvos solidarumo su Ukraina pilietinė misija” . Ten nuo 2011 metų visi (2500 nariu) į šuns dienas dedam tą huilo, kurs tyčiojasi iš normalaus pasaulio. Ten visi savo pavardėm. O ko verti protestai prie ruskelių ambasados Vilniui. Ten visiems aišku apie kremliaus cara.. Ir nieko. Nuomones reiškiam. O jau apie Prezidente tai patylėkit. Jai lygiui nera.. Jos pozicija putino ir rusų atžvilgiu, jos drąsa statant į vietą pasimetusios Europos lyderius yra nepakartojama.. Yra didelė bėda Lietuvai, kad negalime šiai neeiliniai moteriai suteikt dar vienos Prezidentavimo kadencijos. Jai lygių vyrų — nei su žiburiu… NORS ! — yra vienas. Kariuomenės vadas JONAS – VYTAUTAS ŽUKAS. Šis vyras vertas būt prezidentu.. Tai žinom daug daug kas…

  • laukvystya:

   Sakai niekas nenuteisė. Tai nieko dar ne vakaras. Lukterk. Pasidomės ėdynsvamat teisyyynyyynkai ir edynstva mat sabotažo meistrų korporacijos teisėjai solidariai nuteis nespėsi ir mirktelėt. O tada galėsi giedoti kaip gaidys ant skiedryno. Ar tau maža pavyzdžių. Pvz. tampė nepilnamečius už komunistinės vėliavos išniekinimą.. Na tik man keista, kad Arūnas Gaudžiūnas nesugebėjo apsigint. Matyt labai prigązdino. Šiaip tai teismui turėjo užtekti vien publikacijų kur prezidentė rusija pavadina teroristine valstybe. O be to 15 min buvo paskelbtas str,. kuriame šiaulių sąjungos vadas instruktuoja kaip naikinti kolaborantus. O tai taikos metu traktuotina kaip karo kurstymas. Taigi galėjo pareikalauti, kad juos atsakomybėn patrauktų kartu su juo.. Vargu ar tada teisėjai būtų išdrįsę priimti tokį nuosprendį.

   • vilnietis 63 m.:

    Jūs rašote apie tai, ko nežinote. Niekada to nedarykite. Nebūkite diletantas. Domėkitės, skaitykite, atidžiai skaitykite, tik tada rašykite – tai, ką tikrai žinote.. Dabar informacijos daug, tai nelengva, bet arba žinot, arba…. Taigi… Aš esu šaulys, Lietuvos Šaulių Sąjungos narys. Tai ką jūs skaitėte 15 min apie “kolaborantus” – rašė ne LŠS vadas, o tik etatinis mokymo instruktorius. Jis išsakė tik savo nuomonę, po savaitės iš Šaulių Sąjungos štabo (etato) — išėjo. Šaulų Sąjungos nariai viešoj erdvėj negali taip elgtis. Bet toliau jis labai šauniai mokina šaulius, yra puikus instruktorius pagal sutartį, jam niekas nedraudžia nekęsti kolaborantų ir turėti savo šventa nuomonę apie kovą su jais. Nėra reikalo šūkaut ant ruskiu ar putino garsiai ir kasdien. Pakanka turėt savo nusiskatymą, būt pasiruošus gynybai kai reikės darbais, o ne žodziais statyt kolaborantus į vietą.. Žygiai o ne tuščiais žodžiais mes tėvynę mylim.. Gana čia tuščiai kalbėt. Nedidelis čia nuostolis kad nuteisė už pašūkavimus į erdves. Tikri vyrai – tyliai kumščius raudonskūriams paruošę laiko. Ateis laikas – maža nepasirodys. Tėvynės labui !

    • Alko konservatnikams:

     Ir tikrai už Tėvynę, o ne už valdžiagyvius.

    • laukvystya:

     Bet to tavo instruktoriaus nenuteisė… Tai kaip taip . O jo (to ale instruktoriaus) rašliavą matau kaip visišką edinstva mat provokaciją. Sakai daug informacijos? Daug, be abejo. Ir sakai reikia žinoti. Tai rašau tavo žiniai tikrą patikrintą ir viešai paskelbtą informaciją… Pvz. sausio 13 byloj tokiam signatarui Zigmui Vaišvilai, toks, ale teisėjas mano nuomone sulaužęs priesaiką, nelojalus Lietuvai priėmė tokį įdomų išteisinamąjį nuosprendį okupacinės kariuomenės atžvilgiu. Kuriame nurodė, kad toks Zigmas su savo draugeliais gindamas spaustuvę elgėsi netinkamai ir teisėtai gavo į kuprą nuo okupacinės kariuomenės kareivių. Tuo tarpu Žmogaus teisių teismas Burokevičiaus i Jarmalavičiaus byloje prieš Lietuvą pasisakė, kad rusijos kariuomenė po 1990 kovo 11 Lietuvoje “tvarką darė” ir buvo neteisėtai pagal tarptautinės teisės normas ir principus. Todėl toks edinstvamat teisėjas lemežys ir dar du jo tovarščiai priėmę tokį nuosprendį sulaužė priesaiką ir tuoj pat turėjo būti pašalinti iš teisėjų korpuso kaip sulaužę priesaiką ir kaip nelojalūs Lietuvos valstybei. Tai parodo net tarptautinio lygmens teismas… O jūs čia pasakėles pasakojat.

    • laukvystya:

     Ir dar reikia būt visiškai beraščiu, kad tokius dalykus skelbti spaudoj. Arba provokatoriumi. Tos dalykus prieš juos pačius ir panaudos. Pusgalvis tas instruktorius ne daugiau.

     • Dronas:

      Instruktorius viska gerai parase, dar pries 30 metu, toje pacio europoje, tokia straipsniai nieko nestebintu ir neglumintu, butu keletas meteriskiu ir geliu uostytoju, kurie paklykautu, bet tuo viskas ir pasigaigtu. Velgi, gal to zmogaus straipsnis nebuvo labai jau toks geras, bet nematau jame nieko siaubingo. Tiesiog, zmogus issake nuomone. Mane tiesa sakant nustebino ne pats straipsnis, o kaip nesveikai i ji reagavo ziniasklaida, visuomene, valstybines institucijos ir pati sauliu sajunga. Nieko tame straipsnyje baisaus nera, paskaiciau ir nelikau sukrestas. Man zinios is pasaulio kur kas baisesnes nei toks straipsnis, kriminaline suvestine siurpina labiau. Todel stebina toks nesveikas, apsimestinis susirupinimas zmogaus viesai issaakyta nuomone, ar jau konstitucijos laisvo zodzio ir nuomones nuostatos jau negalioja? Todel maziau sikit i bata, nieko baisaus nenutiko, palyginus su tuo kaip mus piesia kremliaus trintukai, zmogelis viska issake labai paprastai ir nebaisiai.

    • Dronas:

     Nesutikciau, kad nereikia sukauti. Gal reiketu tai daryti be emociju, kryptingai ir maziau izeidinejimu, daugiau faktu, aiskinimo, pirstu badyti i Lietuvos priesu mela, taciau tylet jokiu budu negalima. Lietuva puolama, puolama informacineje erdveje, kryptingai, metodiskai, nesibodint net slyksciausiu priemoniu ir budu. Tai vyksta be pertraukos, masiskai ir jau daug metu. Tylet tokiu atveju, tolygu savizudybei. Tai tas pats kas stovet vietoje ir nieko nedaryt, kada tave puola priesas. Kada griauna tavo namus, degina tavo zeme. Cia priesa degina TAVO zmoniu, TAVO tautieciu prota, ju samone, ju galimybe mastyti, galvoti. Cia negalima tyleti, negalima manyti, jog tau kaip sauliui “nedera”. Tau, kaip tik tau, kaip sauliui ir PRIVALU, kalbeti, ivardinti ir kovoti ne tik ginklu, bet ir zodziu. Nes jei tylesi tu, uz tave kalbes priesas, kalbes visokios kalbancios desros, pas kuriuos savi sumetimai ir valstybes reikalai mazai rupi, kalbes kremliui istikimi sunes, kuriu pas mus valdzioje nemazai. Jie kalbes, meluos, pils pamazgas, o tu tylesi. Tai kaip tu ginsi tevyne, ginklu, kada tylejai kai puole zodziu? Zinoma, reiketu panagrineti to zmogaus komentaru turini, gali but, jog jie perzengia tam tikras ribas kuriu negalima perzengti, kaip, kad Kundroto “akustine patranka. Tai akis badanti kvailyste, taip negalima, tai kenkia reikalui. Propaganda visada buvo, yra ir bus, dzinas paleistas ir atgal i buteli negrys. Niekam tikes propagandistas, meluos kaip, kad kremliaus sunes. Bet geram propagandistui meluot negalima, isvis negalima. Galima nutylet, galima kalbet tik apie tai kas naudinga, bet meluot, niekada. Tai didziausia zala kuria jis gali padaryti savo saliai. Ypac, kada meluoja taip atvirai ir kvailai kaip, kad daro kremliaus trizniai. Jie kenkia savo saliai, nes kitaip nesugeba, o gal ir nenori sugebet, parsidave, buki netiksos. Stai ir Kundrotas, kalbedamas apie “akustines patrankas”, kuriu nebuvo, lygiai taip pat kenkia. Suprantu, norisi uzlipt ant patogaus arkliuko, sunku pripazint klydus, ypac viesai, bet reikia. Zmogus turi but saziningas visu pirma pats us svimi, blogiausias melas, melas paciam sau. Melo ir saviapgaules arklys, kreivom kojom ir nuo jo skaudziai krenta. Kundrotai, as pasikartosiu, bet tai sakau butent tau, ziurek ka, kam ir kada sneki. Netylek, bet visada pagalvot apie ka kalbi, pasidomek apie esme, ar nepasidavei bereikalingiem jausmam, o tada kalbek. Patikek, del “akustines patrankos”, as situose reikaluose siek tiek nusimanau ir patariu nekalbet veju, nes rimti zmones po tokiu dalyku, taves nustos klausyti. O pas mus ir taip labai mazai kas kalba uz Lietuva. Straipsnis geras, bet yra dalyku, del kuriu tenka kraipyti galva ir sakyt, jog blogas pavyzdys uzkreciamas, nenusileisk iki Lietuva dergianciu kremliniu menkystu lygio, jie labai blogas pavyzdys, to kaip reikia nest savo minti zmonem. Straipsnis patiko, bet siokios tokios kritikos pazersiu, tikiuosi bus i nauda.

     • laukvystya:

      Viskas teisingai sudėdliota. Tik va kenkėjai ir sabotažnikai yra visai kitur. Kovojama su nuomone, o atviras kenkimas ir sabotažas vyksta valdžioje. O ypač teismuose. Atvira diskreditacija, Konstitucijos, Tautos ir valstybės. Pvz.: teisėjo Lemežio ir co priimtas išteisinamasis nuosprendis sausio 13 byloje, kur jis su savo sėbrais nustatė, kad okupacinė kariuomenė elgėsi teisėtai kai sumušė savanorius spaustuvėje kartu su signataru Z. Vaišvila. Tuo tarpu žmogaus teisių teismas Burokevičiaus byloje prieš Lietuvą nustatė, kad okupacinė kariuomenė ir yra okupacinė, ir kad ji Lietuvoje tvarką darė neteisėtai. Tai va tau tikroji propaganda. Kitas atvejis Pieš eilę metų buvo nuteistas toks Pabaralius. Nuteisė tokis ale teisėjas kondratjevas iš uspaskio valdų. Pasirodo Pabaralius vykdė Lietuvos saugumo operatyvinę užduotį – sekė uspaskį. Visa to pasekoj Pabaraliui teko bėkt į JAV. O teisėjas kondraškinas iš uspaskio valdų paprašė JAV išduoti. JAV teismas nustatė, kad Pabaralius persekiojamas be pagrindo ir suteikė prieglobstį. Ir iki šiol Pabaralius yra įtrauktas į policaikų tinklapį kaip paieškomas pavojingas nusikaltėlis. Tai ar tai valstybės diskredituoja valstybę arne? O dar visa govėda teisėjų ir prokurorų, vsdė pareigūnų persekiojusių Gatajavus, kurie oficialiai dėl tokių veiksų gavo politinį prieglobstį Suomijoje. Tai mano akimis visi šitie asabos ale teisėjai prokurorai, policaikos, yra sulaužę priesaiką ir nelojalūs valstybei ir turėjo būti po tokių tarptautinių skandalų pašalinti iš tarnybos ir patraukti baudžiamon atsakomybėn už sąmoningą kenkimą valstybei, visuomenei ir Tautai. Tai kur yra rezultatai institucijų kovojančių su šiais nusikaltimais? Jų nėra, nes dažnai jos pačios dalyvauja tokiose sabotažo aktuose. O žiūrėk kokį superstą komentarą parašo kas nors.. vai, vai, kad jau dirba išsijuosę…. Baisesnės ir stipresnės propagandos prieš mūsų valstybę niekas nepadarė, kaip mano paminėti valstybės tarnautojų veiksmai sukėlę tarptautines pasekmes ir pažeminę Lietuvą… Čia paminėjau tik mažą dalelytę padarytų nusikaltimų sukėlusių tarptautines pasekmes. O kur dar vietinės reikšmės… Tam ir jaučio odos neužtektų.

 16. Kovotojas:

  Mariau – esi kovotojas!

 17. Kovotojas:

  Patiko Mariaus ryžtas pagaliau kautis dėl teisybės. Palaikau.

 18. alksnaitis:

  ekspertai, susipažinę su A. Gaudžiūno parašytais komentarais, konstatavo, kad juose buvo viešai tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta, kurstoma diskriminuoti žmonių grupę dėl jų tautybės, be to, buvo kurstoma smurtauti, fiziškai susidoroti. Baudžiamojo kodekso 170 straipsnis numato, kad tas, kas viešais pareiškimais žodžiu, raštu ar panaudodamas visuomenės informavimo priemonę tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba finansavo ar kitaip materialiai rėmė tokią veiklą, gali būti baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

  • Diedas:

   Aš pilnai suprantu nuteistajį. Jo komentarus galima traktuoti kaip nesąmoningą savigyną. Jeigu suskaičiavus kiek par dieną publikuojama Lietuvą ir lietuvis įžeidžiančių straipsnių, kiek parašoma kiauliškų komentarų, nuteistojo reakcija visai suprantama. Jis savotiškai gynėsi nuo įžeidinėjimų.
   Ir tai darė gana garbingai. neapsimetinėjo , neslėpė savo nuomonės.
   Jeigu jau teisiamas šitas žmogus, tai turėtų būti teisiami ir tie, kas sukėlė savo įžūlumu sukėlė tokį atoveiksmį.
   O gal apsimetus lietuviu paistyti apie prezidentę lesbą, grasinti užmušti Lanzbergį, šimtus kartų rašinėti “mes letuvei durnialei” ‘kaip gaila kad as ne rusas” “mes esam vagiu tauta” “mes visi letuvei girtoklei” “visos letuves prostitutes ir paleistuves” ir panašias durnystes yra normalu ir už tai nebaudžiama?

  • laukvystya:

   O tu paskaityk šitą publikaciją, ne komentarą, – straipsnį: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/karo-zona/sauliu-patarimai-kaip-neutralizuoti-kolaborantus-784-559353. Čiašita instrukcija turėtų būti taikoma didelei daliai teisėjų ir policaikų. Tokių teisėjų kaip lemežys ir co ir kiti. Pvz. tas teisėjūkštis iš kėdainių nuteisęs pabaralių, ir t.t. Tik kažkodėl šito veikėjo ir žurnalisto nenuteisė. Todėl darau išvadą, kad jie yra edinsva mat atstovai. O tai tuoj nuteistų. Nespėtų net žaktelti.

 19. alksnaitis:

  rusai buvo tapę pagrindiniu A. Gaudžiūno taikiniu – viešoje erdvėje rašydamas komentarus vyras juos ne tik niekino, skatino neapykantą, bet ir kurstė diskriminuoti, smurtauti bei fiziškai susidoroti. Ir tik dėl to, kad jie rusų tautybės ir turi kitokius įsitikinimus ar pažiūras. Internete rašyti komentarai A. Gaudžiūnui užtraukė baudžiamąją atsakomybę – ikiteisminį tyrimą atlikusi policija nustatė, kad kaunietis įvairiuose naujienų portaluose parašė net penkiolika baudžiamąją atsakomybę užtraukiančių komentarų

 20. alksnaitis:

  Dėl komentarų rašymo nuteistas A. Gaudžiūnas sako, kad daugiau savo pozicijos neišsakys internete – baudžiamoji byla jam buvo didelė pamoka. Bylos duomenimis buvo nustatyta, kad A. Gaudžiūnas komentarus, kurie jam užtraukė baudžiamąją atsakomybę, rašė nuo 2015 m. balandžio iki rugpjūčio, kol savo namuose sulaukė policijos pareigūnų vizito.

 21. alksnaitis:

  Gal Marius Kundrotas ne viską žinojo, dėl ko ir kodėl?

  • Alko konservatnikams:

   Jam ir neįdomu žinoti. Tai tokio sukurpimo žmogysta, kuris ieško sliekų ruso subinėj. Ir rusas jam bus visada kaltas visur ir visada. Kaip pasakė Lavrovas – Дебилы, блядь…

   • mociute:

    labia taikliai nusipiesiai savo autoportreta.
    Negi dar nesuvoki iki siol,kad tokie kaip tu vimdo ne tik Lietuvius bet ir taviskius?
    O kad Putinas bus teisiamas Hago tribunole – faktas.
    Viena ano bendramintis praejusia savaite isgirdo nuosprendi uz gerokai mazesnio kalibro nusikaltimus……
    Jei iki to laiko ano nenugalabys kaip kad dare Stalinas su savo sebrais o tie ir su juo.
    Stalinas nudejo Lenina, Stalina nudejo kiti – ant milijonu kraujo ir kaulu pastayta slyksti imperija negali juk neprigerti nuosavam mesle

    • Mintis:

     sakoma,Dievas(Dievai) vieną kart būsimų senolių gyvenime išmintį dalina, kuri,kaip dovana lieka jų visam gyvenimui.Kur tuomet buvot,kad gal negavot: ir vietoje dovanos-išminties čia net 03 27 dieną prieš Vėlykas neapykantą skleidžiat?
     Nemalonu.

 22. Bartas:

  Tas “nusikaltėlis” kvietė , kvietė . 15- lika kartų kurstė lietuvius smurtauti, “fiziškai” (kas per žodis) susidoroti su svetimtaučiais ir niekas jo nepaklausė , o į kvietimą atsiliepė tik policija. Jau ir pilvą pradėjo skaudėti nuo juoko . Tokią “operacija” atliko teisėsauga .

  • Alko konservatnikams:

   Dėl to realios bausmės ir negavo.
   O šiaip aš tam tipeliui dedu riebų pliusą už tai, kad jis neįsižadėjo savo žodžių teisme. Tikras vyras.
   Pakeitęs savo mąstymą ir vietoj to, kad ieškotų priešų svetur, apsižvalgytų savo kieme, būtų tikras savo šalies patriotas.

 23. Artojas:

  Gaila tautininkų. Vienas lygis , ir autoriaus ir komentatorių. Gal tai tautininkų antireklama ?

 24. Alko konservatnikams:

  Toks įdomus klausimas man kilo.
  Kodėl Estijoje ir Latvijoje buvo suformuotos SS divizijos kovai prieš bolševikus, o Lietuva gali pasigirti tik 16-ąja Raudonosios Armijos Šaulių divizija?
  Aš netikiu, kad latviai ir estai kovojo už nacių ideologiją, tikiu, kad jie norėjo savo šalių nepriklausomybės nuo bolševikų. Ir nuo nacių, be abejo.
  Bet kodėl lietuviai priėmė tą bolševikinį burbulą? Gal todėl, kad ir prie Smetonos lietuviai buvo lyderiai emigracijoje kaip ir dabar? Gal todėl, kad buvo dedamas skersa ant eilinio Lietuvos piliečio kaip ir dabar?

 25. Diedas:

  Tamsta esat gerokai atitolęs nuo Lietuvos istorijos ir paistot bolševikų štampais.
  SS divijų Lietuvoje nebuvo todėl, kad lietuvis iš prigimties nemėgsta tarnauti svetimoje armijoje ir tarp lietuvių tais laikais buvo mažai parsidavėlių.
  16 divizija tik vadinosi lietuviška, nes joje tik iš pradžių tarnavo per jėgą sugaudyti keli šimtai tautiečių. Pačiuose pirmuosiuose mūšiuose rusų vadai juos siūsdavo į pačius beviltiškiausius mūšius “puskai niemcy niemcov bjut”
  ir greit iš tos “lietuviškos” divizijos liko tik pavadinimas. Mokykloje par susitikimus su veteranais buvęs tos divizijos karys savo nesveikas fantazijas pasakodavo rusiškai.
  Nuo caro laikų iki sovietmečio buvo gajus posakis”Lietuvos bajorai rusų armijoj netarnauja”
  Prie Smetonos Lietuva buvo lygiavertė Europos vastybė su atviromis sienomis. daug kas važiuodavo į Ameriką praturtėt, kad vėliau namuose įsigytų žemės ir pan. Tarp kitko daug turtingesnė už Suomiją.
  Ir dabar tas pats. Dirbu ne Lietuvoje, bet neturiu nė vieno tautiečio bendradarbio, ar pažystamo, kuris savo ateitį sietų ne su Lietuva. Visi kuria planus namuose.
  Aišku tuos planus gali sugriaut rusai. Jeigu vėl užeis, gali tekti tapt tikrais emigrantais.

  • Alko konservatnikams:

   Gerb., Diedai. Pas mus nebėra elito. Elitas tai tas kur emigravęs. Jie suprato, kad prieš vėją nepapūsi. Liko tik tas kur pučia pavėjui ir tas kur sėdi užuovėjuoje

   • Alko konservatnikams:

    Ne taip išsireiškiau. Greičiau pasyvumo pavėsyje

   • mociute:

    o kas tas tavo “vejas”? Dvesianti meska rytuose?Smarves,aisku, daugoka taciau neilgam.
    Priesingai,emigrave pamato ko Lietuva neteko per okupacijas,ypatingai per paskutine trukusia 50 metu.
    Todel ir bijoma leisti (sudaryti salygas) rinkimuose balsuoti emigrantams internetu, nors estai ta sekmingai daro jau 10-meti.
    Todel ir visi TV kanalai Lietuvoje uzversti idiotiskomis muilo operomis visokiu “rutu” knaisiojimais po svetimus apatinius o uz vis virsiausia LTV islaikoma is tu paciu Lietuvos zmoniu sunestu mokesciu – tikras breznevines eros muziejus!

 26. Tam Putinui:

  nuo jusu raslevos, keiksmu, prasivardžiavimu nei silta nei salta. O va kad esat nesveiki ir nenormalus tai aiskiai matos. O uz nesantaikos tarp tautu kurstyma reikia bausti ir negailestingai.

 27. Kaunietis:

  Su Šventom Velykom, tautiečiai!!!

 28. Manau, kad ši byla išgalvota:
  1. jei jau 15 atvejų iš karto, tai pasiimsi advokatą;
  2. o tas patars – nesakyk, kad tie komentarai tavo, nes neturi komentarų, kuriuos rašei, kopijų;
  3. o patarlė sako: prisipažinsi – mažiau gausi, neprisipažinsi – nieko negausi;
  4. rusų tautos nėra, nes žodis русский reiškia surusintą, surusėjusį (ne tautą), o Rasiejos gyventojų kaip piliečių pavadinimas yra ne русский, o россиянин, dėl ko, jei komentaruose parašyta rusai, tai rodo neaiškią grupę, kurios apibūdinti nėra įmanoma – gal tai blogiečių pavadinimas, kuris atitiktų okupantų ir pan. pavadinimą, nes komentaruose minimas tik kaip apie blogiečius?
  Ir t.t.
  Kažkaip labai jau kvailas atrodo tas delfistų aprašytas Gaudžiūnas, o tokios pavardės nesu sutikęs ir manau, kad ji – išgalvota.

 29. Kundroto straipsnis irgi nerimtas: prie ko čia tie putinai, jei ne putinai baudžia už teisingą kritiką?

 30. Mane tai stebina toks komentatorių nenoras ir nemokėjimas gintis.

  • Pakirkšnutė:

   Tikr. lietuvi,
   pats gi sakei: Jei iškviestų policijon “pasiaiškinti”, tai SVARBIAUSIA – niekur jokiu būdu ant jokių popierių NEPASIRAŠINĖTI (nedėti parašo).
   Šitas Tavo patarimas man labai padėjo prieš keletą metų. Nors man subėgę net keli policininkai “įrodinėjo”, kad turiu būtinai pasirašyti – lai kad ir su savo paaiškinimu, kad nesutinku, čia ne mano komentaras, neatsimenu…, bet BŪTINAI PASIRAŠYK !
   CHA
   O ten anuomet kažkokiuose neaiškiuose komentaruose kažkoks neaiškus komentatorius man lyg parašė, kad degsiu krikščionių pragare. O aš neva atrašiau, kad degsi Perkūno Ugnyje.
   O tai jau krikščioniui grasinimas !
   CHA

 31. Tiesakalbis:

  Putin huilo!
  Dabar mane teiskite.

 32. Apuokiukas:

  Tai va, tautininkai. Kai su jūsų Rimantu Matuliu šnektelėjau apie 2012.05.17, buvau apkaltintas, kad pasisakau už Linčo teismus. Dabar turime ne Linčo teismą, galėtume džiaugtis. Nors, tiesa sakant, nesu visiškai įsitikinęs, už ką buvo nuteistas A. Gaudžiūnas, ar už savo pilietinės pozicijos išsakymą, ar už kvietimą smurtui. Beje už savo internetinius komentarus neseniai nuteistas ir Vaidas Želvys ( ar tik ne tas pats komentatorius ,,Želvys” ar ,,Zelvys”, kurio komentarų buvo pilna internete, diskutuojant tautinėmis bei religinėmis temomis ), nors tas atrodo, neaiškus tipas – bendradarbiauja su dabartiniais jedinstvennikais ( ,,būkime vieningi” ). Neseniai ,,Apžvalgoje” perskaičiau Algirdo Saudargo straipsnį, apie tai, kad pagrindinė Sąjūdžio žinia buvo – ,,neberysime kasdieninio baimės vitamino”. Panašu, kad dabar teismai bando mus priversti vėl valgyti tąjį baimės vitaminą. Tad ką darysime? Lauksime, kol tapsime dar viena Baltarusija?

 33. skaitytojas:

  . Kundrotai, laikykitės Lietuvos Konstitucijos, teisės aktų, neskatinkite smurtauti prieš kitos tautybės asmenis, kaip darė jūsų ginamasis pilietis ir neteks atsakyti prieš įstatymą. Negi tiek sunku suprasti? Manau, kad suprantate, tačiau kvailumas verčia leisti putas ne į temą.

 34. Šaunuolis:

  Drąsūs ir teisingi Kundroto žodžiai, kažin kas dar išdrįstų?
  Lenkų akcija dar kartą įrodė, kad eina išvien su prorusiškomis jėgiomis. Nieko naujo. Paprastam žmogui tai matosi plika akimi, tik Seimas to nemato – J. Narkevič vis dar vicepirmininkas.

 35. )..(:

  paskutines dienos pasirasyti,dalinkimes: Iniciatyvos aiškinamasis raštas: http://interesas.lt/parasu-rinkimas-del-netinkamo-imigraci…/
  Koordinatorių tinklas : http://b3g.lt/kontaktai/
  Galimybė pasirašyti internetu: http://b3g.lt/e-balsavimas/
  Iniciatyvos renginys facebook’e https://www.facebook.com/events/828444620617852/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: