Bus paminėtas Romuvos šimtmetis (3)

Romuvos vėliava

Romuvos vėliava | romuva.lt nuotr.

Rugsėjo 26 d., 12-18 val. Kauno įgulos karininkų ramovėje (Mickevičiaus g. 19) vyks Romuvos judėjimo šimtmečio minėjimas.

Šis renginys yra skirtas senosios lietuvių religijos pripažinimo 100-mečiui. Prieš šimtą metų Jonas Gediminas-Beržanskis–Klausutis buvo pirmas pripažintas senosios lietuvių religijos atstovu.

Minėjime bus apžvelgtas Jono Gedimino Beržanskio–Klausučio pastangų kelias siekiant, kad jis būtų pripažintas Senojo lietuvių tikėjimo išpažinėju. Bus prisiminta Kauno Romuvos istoriją, dalinamasi mintimis apie lietuvių prigimtinės religijos šaknis, skialbemi „Švyturys 2015“ apdovanojimo gavėjai.

Dienotvarkė

11.00−11.30 Žvakelių uždegimas ant Jono Gedimino Beržanskio-Klausučio kapo (Romainių kapinės, Kaunas).

12.00 Atidarymas (Kauno įgulos karininkų ramovė, Mickevičiaus g. 19, Kaunas).

Pranešimai:

12.20 Dr. Valdas Pūkas. Senojo lietuvių tikėjimo
atgimimo šimtmetis.
12.45 Vaclovas Mikailionis. Romuvos šaknys.
13.10 Paulius Stanišauskas. Kauno XX a. 9 deš. kraštotyrininku ir folklorininkų judėjimas.
13.35 Kęstutis Račkaitis. Pažinti Dievą ir tapti Švyturiu.
„Švyturys 2015“ apdovanojimai.

14.00−14.15 Pertrauka. Suneštinės vaišės.

Pasisakymai:

14.40 Algirdas Svidinskas. Iš praeities į ateitį.
15.00 Danutė Jasilionienė. Praeities ir ateities sąšauka šiandienoje.
15.10 Marija Pečkienė. Kauno baltų tikėjimo bendruomenė „Alka“. 15 veiklos metų.
15.20 Jūratė Mackonienė. Altonės piliakalnio stebuklai.
15.30 Eleonora Smieltoraitienė. Senojo Baltų tikėjimo išpažinėjai.
15.40 Rimas Pakeris. Kauno Santakos romuva.
15.50 Audronė Jodkonė. Saulės vartų romuva.
16.00 Virgilijus Avižonis. Romuvos sklaida.
16.10 Šarūnas Ašmantas. Romuviečių savišvietos būtinybė.
16.20 Dr. Daiva Šeškauskaitė. Kas mes?
16.30 Diskusijos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: