P. Gylys. Anoniminio klano taikinyje – Garliavos vaikai (168)

Povilas Gylys | Alkas.lt nuotr.

Povilas Gylys | Alkas.lt nuotr.

Šiandien net tarp buvusių bendražygių gali surasti žmonių, kurie linkę abejoti Seimo narės Neringos Venckienės pasitraukimo iš Lietuvos pagrįstumu. Teko girdėti juos sakant: kam reikėjo išvykti iš Lietuvos, kai kaltinimai jai tokie menki ir blogiausiu atveju jai gresia kelių tūkstančių litų bauda.

Juos, kaip ir daugelį kitų, toliau nuo tos istorijos esančių, mažiau įsigilinusių žmonių, veikia galinga propagandos mašina, kurios paskirtis – suleisti miglas, manipuliuoti viešąja nuomone bandant žmonėms įteigti du priešingus dalykus. Pirma, jie yra silpni ir bailūs, nes bėga pajutę visai menkutį – pamanyk, bauda – pavojų. Antra – N.Venckienė ir jos aplinka yra pridarę daug juodų darbų, už kuriuos jie turi atsakyti visu įstatymo griežtumu.

Iš vienos pusės, garliaviniai – tai cinikai, aršūs, gudrūs, negailestingi, kieti nusikaltėliai, o iš kitos – jie dėl menkiausio teisėsaugos krustelėjimo į šalis išsibėgiojantys bailiai. Turiu užtikrinti – nei viena, nei kita. Tai normalių žmonių grupė, kuri normaliai, sangviniškai reaguoja į susidariusią situaciją.

O ji yra rimta. Rimta ne tik Kedžių ar Venckų šeimų, Klonio gatvės gynėjų, bet ir visos visuomenės požiūriu. Deja, nomenklatūra to suvokti nenori. Padėties rimtumą rodo ir naujas posūkis sudėtingame Garliavos istorijos labirinte. Turiu galvoje naują puolimo prieš Venckus ir Kedžius frontą – dar vieno vaiko įtraukimą į pedofilijos istoriją.

Jau senokai galima buvo matyti, koks kompleksinis ir koordinuotas yra puolimas prieš Klonio gatvės gynėjus. Puolami praktiškai vos ne visi Garliavos įvykių dalyviai. Tai vyksta nuolat, pasyviai tą puolimą stebint didžiajai daliai mūsų nomenklatūros. Tiesa, dalis nomenklatūros norom nenorom tapo ir aktyviais to puolimo dalyviais. Turiu galvoje pirmiausia dalį teisėsaugos ir 80 Seimo narių, kurie įrašė save į Juodąjį Lietuvos sąrašą, leisdami pasitikėjimo nekeliantiems prokurorams SUIMTI Neringą Venckienę. Jie priėmė Lietuvą valdančio anoniminio klano taisykles, viena vertus, sakydami, kad suėmimas yra adekvati keltiems kaltinimams kardymo priemonė, ir čia pat stebėdamiesi, kodėl N.Venckienė pasitraukė iš Lietuvos. Fiziškai ji pasitraukė, politiškai ji buvo išvaryta, nes jai kilusios susidorojimo grėsmės buvo realios. Priklausau prie tų, kurie neatmeta galimybės, jog kai kurie iš užkulisių veikiantys įtakingi žmonės nuolat galvojo, kaip ją fiziškai pašalinti iš viešosios erdvės arba toje erdvėje ją nuolat žeminti, niekinti – pavyzdžiui, viešai uždedant antrankius, uždarant į areštinę ir t.t.

Kad tai ne plėniai, rodo periodiškai publikuojami manipuliaciniai, šališki straipsniai viename įtakingiausių laikraščių „Lietuvos ryte“. Paskutinė Astos Kuznecovaitės publikacija, manau, peržengia visas moralės ribas bei parodo, jog mūsų visuomenei pasyviai stebint, mūsų šalis ritasi autoritarinio tyčiojimosi iš teisingumo žemumas. Toje publikacijoje gilinama ir plėtojama mintis, kad Kedžiai ir Venckai yra reto blogumo, žiaurumo, nepadorumo žmonės. Tai daroma pateikiant dabar jau visai kitokius nei plačiai visuomenei buvo žinomi Garliavos mergaitės parodymus. Tuose, diametraliai priešinguose anksčiau žinomiems mergaitės parodymuose, jos gyvenimas pas senelius ir tetą piešiamas kaip pragaras. Pagal žurnalistės atpasakotus mergaitės parodymus, prieš ją buvo nuolat naudojamas psichologinis ir net fizinis smurtas, ir kad tame dalyvavo ne tik „iš pažiūros ramus“ senelis V.Kedys, bet ir jos mažametis pusbrolis – N.Venckienės sūnus. Taigi ne tik teta ir seneliai, bet ir mažametis pusbrolis pagal šiuos parodymus tampa nusikaltėliais…

Nesiimsim atpasakoti visos „Lietuvos ryto“ žurnalistės publikacijos. Kas turi noro, gali su ja susipažinti internete ar bibliotekoje.

Šioje trumpoje publikacijoje tenoriu atkreipti dėmesį į keletą svarbių aplinkybių:

– pirma, koncentruota ir koordinuota ataka prieš normalią Klonio gatvės šeimą tęsiama, siekiant ją totaliai diskredituoti, pavaizduoti kaip blogio irštvą;
– antra, nauja toje strategijoje yra tai, kad atakos objektu tampa mažametis berniukas. Žmones norima įtikinti, jog visa giminė yra nusikaltėliai ir vaikas yra „velnio išpera“;
– trečia, publikacijos autorė kažkaip gavo ikiteisminio tyrimo medžiagą ir ją viešai skelbia, pažeisdama Baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 177 straipsnį. Tą patį, kuriuo buvo prisidengiama Seimui neleidžiant susipažinti su 2012 m. gegužės 17 d. įvykių Klonio gatvėje vaizdo medžiaga. Tame BPK straipsnyje sakoma, kad draudžiama viešinti medžiagą apie nepilnamečius įtariamuosius ir nukentėjusius. Seimas, įsipareigodamas laikytis konfidencialumo, su ikiteisminio tyrimo medžiaga susipažinti teisės neturi, tačiau žurnalistė gali nekliudomai viešinti tokią medžiagą.

80 Seimo narių, balsavusių už N.Venckienės suėmimą, galėtų, kad ir pavėluotai, ir bent iš dalies išpirkti savo kaltę – pareikalauti atsakomybės už tai, kad Garliavos mergaitės psichika galimai per metus po Klonio gatvės šturmo buvo apdorota. Kaip kitaip galima būtų paaiškinti visiškai kitokius- jei jie neišgalvoti- mergaitės parodymus.

Brandi demokratinė visuomenė turėtų užduoti klausimą: kas atsitiko, kad nelinkusi išsigalvoti ir fantazuoti mergaitė, po metų izoliacijos nuo artimų jai žmonių kalba visiškai kitaip. Ta visuomenė surastų priemonių patikrinti, kokios yra totalaus nuomonės pasikeitimo priežastys. Tokioje šalyje būtų nubausti ir tie, kurie pažeisdami garsųjį BPK 177 straipsnį, perdavė žiniasklaidai su vaikais susijusius ikiteisminio tyrimo duomenis, o taip pat tie, kurie tuos duomenis viešai paskleidė.

P.S.1. Esu buvęs Klonio gatvėje ir turiu savo nuomonę dėl aplinkos, kurioje gyveno Garliavos mergaitė. Ji, manau buvo, gera. Visgi nemanau, kad mano liudijimas būtų solidžiausias. Žymiai daugiau apie tą aplinką gali pasakyti tie, kurie dienų dienas ten budėjo. Vienas iš jų – Algirdas Patackas – disidentas, Nepriklausomybės akto signataras, žmogus, kurio liudijimu, manau, patikės daugelis Lietuvos žmonių. Jis du mėnesius iki mergaitės grobimo kartu su Lietuvos kariuomenės kūrėjų – savanorių sąjungos (LKKSS) nariais ištisomis paromis budėjo Klonio gatvėje ir sužinojęs, kad rašau straipsnelį šia tema, taip laiškeliu reaguoja į Lietuvos ryto publikaciją: „Mūsų, savanorių, vagonėlis stovėjo tarp senelių namo, kur gyveno Deimantė, ir Venckų namo, kur gyveno mažasis Karolis, Neringos Venckienės sūnus. Iki senelių namo langų buvo tik keletas metrų, tad galėjome matyti ir tai, kas vyko viduje, ir ne tik dieną, bet ir naktį, ištisą parą. Galiu paliudyti, ką jau ne kartą esu liudijęs – mergaitė pas senelius jautėsi saugi ir laiminga, santykiai su Karoliu buvo tokie, kokie ir turi būti tarp artimų giminaičių, ir išvis atmosfera toje ypatingoje erdvėje buvo tokia, kokia, duok Dieve, turėtų ir galėtų būti visoje Lietuvoje, jei nepasiduotume nelabojo klastoms. O rašinys – būtent nelabojo padiktuotas…“
P.S.2. Skaitytojams primename, kad birželio 1-oji yra Tarptautinė vaikų gynimo diena.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

168 komentarai

 1. Nijolė:

  P.Gylį o jūsų frakcija argi negalėtų kreiptis į teisėsaugą?

 2. Grasilda:

  “lryto” puslapyje to jau nebegalima paskaityti, nes abu straipsnyje minimi epizodai yra ištrinti! Istorijos fabrikavimas tęsiasi.

 3. tikras lietuvis:

  Latvijos ministras pirmininkas Škelė Gylį kažkada pavadino tupinčiu po lapine kepure ir akurat: pjauna grybą – net neįtikėtina, kad taip galima nuvažiuoti į lankas.

  • Nepolitikas:

   „taip galima nuvažiuoti į lankas.“ – pasakė didysis Lietuvos grybautojas žydų kilmės tikrasis lietuvis. Bet Gylys teisus. Teismai, prokuratūra ir t.t. – viskas priklauso Prezidentei(…kuri pastoviai keičia savo biografiją). Todėl TIK TEISMUOSE į šipulius dūžta visagalio pedofilijos klano „MITAS“. Kaip pranešė specialistai iš Ukrainos, pedofilija pelningas verslas, bei geras uždarbis „mamoms“. Valanda „pažeisti“ su vaiku kainoja nuo 1 000 iki 3 000 dol. Kas įdomiausiai, tai šitame versle gausiai dalyvauja psichologai – specialistai, jie įtikina vaiką, kad tai „normalus“ dalykas. Ir vaikai niekam nepasakojo, ką su jomis yra daroma. Vėliau iš vaiko padaroma profesionalę prostitutę ir išvežama į užsienį. Jų nuomonė, kad sustiprėjusi tendencija Ukrainos stojimo į ES yra tiesioginis ryšis su šitų verslų.

   • tikras lietuvis:

    Pats tu – žydo išpera. 🙂
    Pedofilija egzistuoja, tačiau panašu, kad ne šiame variante.
    Yra, gi, pilna Lietuva nuo visokių netikėlių nukentėjusių vaikų – ko neginat, išsigimėliai?
    Tai ginkit visus.
    Ko neginat? 😉

    • Nepolitikas:

     Nors ir tau labai sunku, dėl tavo idiotizmo, bet pasistenk „Suprasti“: „pilna Lietuva nuo visokių netikėlių nukentėjusių vaikų – ko neginat“. Pavieni pedofilai, kaip būdamas pats išsigimėlis, jos vadini „netikeliais“, didelės grėsmės visuomenei nesudaro. Išnaudojo vaiką, tas suprato, kad tai yra „nenormalus“ dalykas, pasiskundė, tyrimas, teismas, kalėjimas. Čia kaip pavieni nužudymai Su jais „puikiausiai“ susitvarko mūsų teisėsauga, kadangi daugumoje tai yra asocialus asmenis ir nėra tiek mirčių. Tačiau gerai organizuota gauja(su specialistais), aptarnaujanti „elitą“ – jau rimtas iššūkis visuomenei. Kaip matyti iš įvykių, teisėsauga čia bejėgė. O gauja puikiai valdo situaciją ir drąsiai per nužudymus slepia galus. Ar bent skirtumą pagavai? „Tai ginkit visus.“ – Reiškia nekovoti su klanu, neatskirti dilesnio blogio nuo blogio aplamai. O tau kaip …. priminsiu, kad net Leninas bėgo nuo caro valdžios teroro, o ne kišo galvą į kilpą. Tai ir Venckienė ir Gylys ir kiti yra teisi.

   • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Na ponas “tikra lietuvi” senai zinau is komentaru ir jis pats gyresi esanti Lietuvos rusas, kas nera nei blogai nei gerai. Taciau negerai yra tai, kad rusas pasivadina tikru lietuviu, kas reiskia turi jau iskrypeliska siela, tokia pacia siela, kaip tie solovjovo banditai apsirenge Lietuvos partizanais ir zude lietuvius partizanu vardu. Kartu, visai nesenai, ponas ala la “tikras lietuvis” Lietuvos partizanus ivardijo “probanditiskais” elementais, kas parodo jo gilius didzirusiskus isitikinimus…. ir paryskina jo iskrypeliska siela pasivadinant “tikru lietuviu”. Be to, sis dvasios ubagas uzsiimineja grasinimais interneta, kas mano akimis padaro ji zemiausios kastos zmogumi – kinku drbintoju – nei tikro vardo, nei pavardes ir net NIKAS ir tas netikes!!! Netikelis ir liks netikeliu.

    • tikras lietuvis:

     Šundaktari,
     jei kas ką sakė, tai ne aš.
     Supratai ar reikės susirasti ir išaiškint? 😉
     Žiūrėk, senbezda. 😉

     • Lietuvė:

      @’Tikras lietuvis’ – ha ha skambi tai jau tikrai kaip tikras Lietuvis 😀 – ‘šundaktari’, ‘senbezda’, ‘reikės surast ir išaiškint’ 😀 žodynas platus, gera lietuviu kalbos mokytoja turėjai 😀 nenustebčiau, kad tam pačiam pedofilu klanui priklausai ‘lietuvi’ – surasim ir susidorosim?

     • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

      Pasiskaityk savo komentarus alkas.lt anksciau ir pamatysi…. gal apsirukes buvai? Taciau tai vis tiek esi atsakingas uz tai ka rasai. As tai tave suprantu, esi ISIUTES, nes parasiau tiesa…. panasiai kaip tas isiutes – be pykcio skleisdamas nacistine-bolsevikine propaganda. Taigi mano komentaras tiksla pasieke….. afersista is veziu ismusiau sekmingai.

  • A.L.:

   “tikras lietuvis” – panašiais slapyvardžiais mėgdavo pasirašineti Armija Krajova banditai karo metais.

  • TO TIKRAM LIETUVIUI:

   ŠKĖLĖ VIENAS IŠ LATVIJOS PEDAKLYNIŲ,KITI BIRKAVAS IR DAUGELIŲ YRA VIPINIAI,KAIP IR MŪSIŠKIAI

 4. na:

  juk kuo pats kvepi, tuo ir kitą tepi, tamstele.

 5. Solveiga:

  Puikus straipsnis, ačiū Jums, labai džiaugiuosi, kad Jūs netylite, kad nebijote, gerbiu Jus, tiesiog atradau Jus, kaip politiką, kaip padorų žmogų, garbingą pilietį, žmonės tai mato, nors ir kiek rašinėlių “dienraščių lyderis” dar prikeverzos, jiems nepavyks apjuodinti balto, sėkmės Jums.

 6. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Povilas Gilys garbes uzsitarnaves asmuo, gerbtinas. Taciau tai negali mane sustabdyti jo nekritikavus. P.Gilys teigia pavadinime: “Anoniminio klano taikinyje…….”. Taip pat mano pagarbos yra nusipelnes ir jau labai senai ponas A.Patackas. Taciau ir tai manes negali sustabdyti nuo jo kritikos. Jis sako: ” ….O rašinys – būtent nelabojo padiktuotas…”. Emociniai issireiskimai. Taciau pabandykime susigaudyti esmeje.
  Esme, mano poziuriu, mano manymu, tokia. Lietuvos valdzios valdomas dienrastis Lietuva i rytus pasisamdo zurnaliste A.Kuznecovaite, kuri berods teisme parodo aukstai iskelta vidurinyji pirsta ( ziurekite nuotrauka ekspertai.eu). Taigi tenai dauguma komentatoriu smerkia Kuznecovaite uz ta kaip jie galvoja, nepadoriu gesta, kas anglo-saksu kulturoje labai israiskingai suprantama. Lietuviai supranta kitoki analogiska gesta iki alkunes. Taigi kai valdzios valdomo dienrascio zurnaliste parodo toki gesta (gerai, kad tas pirstas su nagu…. nors komentatoriai ten sako, kad apkramtytas?), tai PARODO aiskiai tos Lietuvos valdzios POLITIKOS ESME Lietuvos pilieciu atzvilgiu. TIKSLIAU ISSIREIKSTI TIESIOG NEIMANOMA! Taigi uz teisinga, tiesu gesta…. nereiketu smerkti zurnalistes, reikia tik teisingai suprasti kas, del ko ir ka rodo mums. Lietuvos valdzia per sia zurnaliste rodo si gesta Lietuvos zmonems. O gal cia tik mano fantazija ryte atsigerus kavos? Pasvarstykite…. 80 Seimo leliuku toki pati gesta parode visai Lietuvai savo balsavimu balandzio 9d., Povilas Gilys tai vadina juoduoju sarasu, o man jie leliukai nors tu ka. Pasvarstykime…. Lietuvos valdzia pasiuncia 240 komandosu ivykdyti Kondratjevo nutarti….. NENAUDOTI JEGOS PRIES Klonio mergaite….. o tie komandosai pavirsta nusikalteliu gauja, kuri UZTIKRINA, kad pries Klonio mergaite SAUGIAI BUTU panaudota suplanuota psichine ataka, iskrypeliska fizine jega, ir ko dar pasaulis niekaip negaletu suvokti, pries mazamete nekalta Klonio mergaite panaudota chemine ataka…. tam, kad ja paimti i NELAISVE! Tai valdzios pasiusti komadosai, kuriu realus veikimas reiskia…… Kuznecovaites aukstai iskelta vidurinyji pirsta su NAGU! O kaip prezidentura? Veikia taip pat….savo neveikimu praktiskai rodo iskelta vidurinyji pirsta visai Lietuvai….. gal todel, as nezinau, mano negerbiamas vinokuras toki elgiasi- neveikima ivertina kaip “frigidiska sterva”? Reiktu paklausti to vinokuro tos savokos “frigidiska sterva” turinio….. del kurio jis niekaip nebuvo nubaustas….. tiketina kalbetjo tiesa, arba yra aukstesniu virsininku ar aukstesnio laipsnio kaip ivardijamoji? Kaip sakoma, pries virsininka nepasisakosi!
  Taigi berasydamas komentara, pamirsau (nu ir galvele i senatve…. marazmas ar ka? :)), kad dar ir signatara A.Patacka uzsigeidziau sukritikuoti. Taigi kritikuoju ta prasme, kad ta rasliava, apie kuria JIS kalba, NE NELABOJO paistalai padiktuoti ….. – TAI OFICIALI Lietuvos valdzios politika, kuria matome daugiau nei AKIVAIZDZIAI. Beje patisklinsiu…. buvusios ir esamos valdzios politika: AUKSTAI ISKELTAS vidurinysis A.Kuznecovaites pirstas virs visos Lietuvos!

 7. Pilietis:

  Nežiūrint Gylio praeities,manau jis išliko padoriu žmogumi.Tuomet buvo toks baisus laikmetis,kai daugeliui nebuvo kitokio pasirinkimo.Geros jo mintys,ačiu jam.

 8. nijole:

  Manau, kad visuomene mato, jog pedofilu gynyba virsta farsu, kuomet jie ima savo tikslams naudotis degradavusio, nuo priklausomybes kenciancio asmens paslaugomis. Asmens,kuris viesoje vietoje, teisme, viesai nesidrovedamas rodo padugnems iprasta gesta, kuri ponas Gylys vadina “zurnaliste Kuznecovaite”, o as pavadinciau tiesiog nelaiminga zemai ligota ir isnaudojama butybe, kuri ne karta ir mane persekiojo bei izeidinejo privaciomis zinutemis,budama aiskiai neblaiva. Kad besiginanciuju lazda perlenkta rodo ir tai,kad lietrytis po kurio laiko pasalino kai kurias vietas is jo veidu tapusios motereles teksto ir tai,kad net abejingais buve zmones ima kazka nemalonaus itarti tokioje neadekvacioje gynyboje. banalu butu sakyti,jog buvau Klonio gatveje ir pati stebejausi,kad mergaite neatlimpa nuo ponios Venckienes ne akimirkai-kur buvus,kur nebuvus,puola apsikabinti ar siaip prisiglausti.tai nebuvo nei demonstratyvu,nei suvaidinta,matesi,jog santykiai yra ypatingai artimi 🙂 Prokuraturai mano liudijimo nereikes,kaip nereikejo jo sausio 13 byloje,betgi tiesa nemaloni ponia-jis pasirodo visiskai nuoga ir labai daznai tada ir ten,kur visiskai niekas jos nelaukia.

 9. aaa:

  taciau garliavos vailu viesnami gyne ne kas kitas kaip aidas venckus!

 10. aaa:

  pagal aida vencku mergaites viska issigalvoja -gal ta pacia fraze jis taiko ir Deimantei? ir leido savo sunui isuniui Nershos is jos tyciotis?

 11. Arūnas:

  Gerbiami Alko redaktoriai, paskaičius nepraustaburnių komentarus, kurie ne komentuoja parašytą straipsnį, autoriaus požiūrį, o, paprasčiausiai, visus kolioja ir plūsta. Tokių komentatorių valia ilgą laiką buvęs švarus Alkas tampa Delfi lygio. Reikėtų neleisti tokiems komentatoriams teršti Alką, ar bent pašalinti jų šlykščius komentarus

 12. Audronė:

  Pritariu Arūnui.Nesuprantu jau seniai, gal iš Delfi jau visi darbuotojai čia atsikraustė?

 13. tikras lietuvis:

  Vladai,
  pakalbėjai teisingai, bet, va, žydaknygėje užsiregistravai žydiškai – nubirbinai pusę savo vardo, o pavardę išvis sužydinai. 🙂

  • Facebook’e užsiregistravau turėdamas tikslą ten propaguoti savo verslus amerikiečių ir kitų pasaulio tautų tarpe, todėl savo vardą susitrumpinau, nes galūnę “as” amerikiečiams skamba ir atrodo kaip ass (užpakalis). Ir iš viso, verslui naudingiau kai tavo vardas ir pavardė sudaro kuo mažiau sunkumų angliakalbiams, jei būtent jie yra mano pagridniniai klijentai, rėmėjai ir vartotojai.

   Deja, dar savo verslo plėtimo planų neįgyvendinau, bet ketinu į juos kibti tuojau pat ir įgyvendinti. O prieš žydus ar bet kokias kitas tautas neturiu visai nieko prieš, draugauju su visų tautų dorais žmonėmis, priešų turiu tiktai lietuvių tarpe.

   • tikras lietuvis:

    Ir vėl suklydai: tokios tautos kaip žydai nėra ir niekada nebuvo (tas žodis pas mus atėjo iš rusų, kur reiškė blogietį, dėl ko judėjų prašymu Jekaterinos II patvarkymu ir nuo tada jie taip nebuvo vadinami. Izraelitai savęs niekada nepavadins žodžiu žydas, kuris yra senahebrajiškas keiksmas – šuns pypas, o save vadina jehudimais – neasimiliuotaisiais ir ne kiekvieną iš judėjų – kaip tik tokie buvo Lietuvoje iki sovietų – priima į jehudimus, o tik tą, kuris gimė iš motinos judėjos, kas yra ne tautinis požymis, nes tautos pagrindinis požymis yra sava teritorija, kur jie kalba sava susižinojimo kalba – tuo tarpu judėjai kiek gyvena šalių, tiek kalba kalbų – bei gyvena pagal savo moralę – papročius bei tradicijas, o kitur iš savo teritorijos išvykę per laiką, per kartas tampa naujos gyvenamosios teritorijos tautos dalimi. Šiuo atveju yra geras pavyzdys legendinis anglų aktorius Džonas Gilgudas, kurio proseneliai buvo lietuviai ir kurio giminių iki šiol yra Lietuvoje, Šakių rajone).)

 14. vilte:

  Aciu ponui Gyliui uz straipsni , bet as piktinuosi zinote kuo ? Ogi jusu frakcija , kad esate neveiklus ir nesiimate jokiu ryztingu veiksmu , kas liecia ispublikuota smeizta , juk cia yra tiesiogine nusikalstama veikla pries konkrecius asmenis ! Kodel iki siol nereikalaujate is dienrascio atsakomybes ? Ar jums tai nesvarbu ? Ir dar ! Kodel visuomene , DK rinkejai , beje ir as pati nieko nezinome apie gerb. seimo nare N. Venckiene ? Ar tai normalu , jog greit 2 men. kaip nera jokios zinios apie ja , ar suzinosime , kai ( neduok dieve ) bus jau velu ? Koks likimas laukia ir kitu tiesos saukliu kaip A. Drizius – cia p.s. ?

 15. tikras lietuvis:

  Ramiai,
  tiesa turi būti pasakyta. 😉

 16. Laima:

  Man ir mono seimai net abejoniu nekyla !!! Keista ir liudna,kad tiek abejingu nedrasiu ir neveikliu zmoniu LT. Pries pedofilija, pries Juvenaline sistema, pries Europos Sajunga.

 17. gala:

  Ir is kur tie ”placiajai visuomenei zinomi parodymai” tai visuomenei zinomi? Is Venckienes knygos, kurioje sudeta ikiteisminio tyrimo medziaga, iskarpyta ir sukupiuruota taip, kaip Venckienei palanku, ir isleista atskira knyga dar gerokai pries Uso teisma? O apie tai, kad ”Karolis kisa” juk mergaite liudijo per pirmasias apklausas ir situos jos liudijimus girdejo visi, kas buvo Uso teisme. Ir dar daug ko kito girdejo, ir ta medziaga nera jokio ikiteisminio tyrimo medziaga – tai Uso bylos medziaga, bylos, kuri buvo nagrinejama viesai ir kurios medziaga jau seniai viesa!!!! Tai ka ponulis nori apgauti? Vat poniai Venckienei uz tai, kad dar vykstant Uso bylos tyrimui skelbe per visas ziniasklaidos priemones, neislisdama is TV, ikiteisminio tyrimo medziaga, plius tik sau palankiai iskarpyta, isrinkta, kad suformuotu isankstine nuomone ir apdergtu nekaltus zmones, ir dar ta medziaga atskira knyga isleido, reiketu iskelt byla uz ikiteisminio tyrimo medziagos paviesinima, bet gi niekas net nekele, nes, matote, JE uz zodzius nebaudzia (ale be problemu nuteise vyruka, pasisiuliusi su JE pasimylet, o juk tik uz zodzius). O raudonieji ideologai, tamsta profesoriui, o esat pats tikrasis raudonasis ideologas sovietines raudonosios ekonomikos profesorius, ploves studentam smegenis raudonais pezalais dar sovietiniais laikais ir toliau tebeplaunantis, nes girdejau tamsta tas pacias raudonosios ekonomikos tezes skelbiant per pastaruosius rinkiminius debatus, man ne autoritetai. Ir nemeluokit, kad zurnsaliste cia paskelbe ikiteisminio tyrimo medziaga – ta medziaga buvo atvirai nagrinejama Uso teisme, netgi vyko tos bylos teismo posedziu transliacija per TV, ir visi viska girdejo!!!

  • et,:

   Galiu atsakyt Pikaso žodiais, rašytais prieš porą metų: “Buvau labai nustebęs, beveik priblokštas, kai pirmą kartą pamačiau “Kauno dienoje” Astos Kuznecovaitės informacinius rašinius “D.Kedžio istorijos” temomis. Šis dienraštis niekada neslėpė savo kairuoliškų pažiūrų. Tas įvaizdis, susikurtas dar sovietinio režimo metais tuometinėje “Kauno tiesoje”, buvo susvyravęs tik Dainuojančio Sąjūdžio laikų revoliucijos laikotarpiu. Tada redaktorė Mačiulienė pirmame puslapyje spausdindavo netgi Katalikų bažnyčios organizuotas eisenas bei jame buvo rašomos gan padorioas įvykių apžvalgos. Vėliau atėjo E.Klumbio paskvilių laikas ir V.Šustausko “personalinio metraštininko” politiniai pasimaivymai. Tad iš tiesų buvo keista matyti, kad žurnalistė A.Kuznecovaitė, nuosekliai rašydama surinktą ir faktais pagrįstą informaciją, tapo lyg ir balta varna tame juodame dangaus fone. Jau tada teigiau, kad toks mažas stebuklas tokiame laikraštyje negali tęstis labai ilgai. Virsmo nuotaikas galima buvo apčiuopti dar tada, kai K.Krivickas paryškino skurstančią R.Žiobienės vyro senelės buitį. Pasinaudojant tuo, kad ta senolė ne pačios Editos močiutė, “Kauno dienoje” pačios A.Kuznecovaitės buvo sukelta isterinė kritikos lavina. Ta istorija bet kuriuo atveju tai senolei baigėsi sėkmingai, nes jos buitimi buvo demonstratyviai pasirūpinta. Tai jau tolima praeitis, o dabartį mes čia matome pluošte naujų straipsnių D.Kedžio tema, kuriuose spausdinama tik prokurorinė ir gaiveninė pozicijos. Nors Neringos Venckienės knyga “Drąsiaus viltis – išgelbėti mergaitę” atspausdinta jau senokai, tačiau jokios esminės kritikos šios knygos atžvilgiu žiniasklaidoje nepastebėjau. Jei joje nors viename iš 327 puslapių būtų kas nors radę teisinių klaidų ar kitų, konkrečiais faktais nepagrįstų paviešintų teiginių, tai teisėja N.Venckienė paslaugių L.Stankūnaitės ir A.Ūso užtarėjų būtų “sumalta į miltus”. Dabar jau tampa aišku, kad ši biografinė – teisinė knyga gula šalia Drąsiaus mažylės liudijimų ir visa tai sudavė skaudžiausią smūgį tiems teisėsaugos pareigūnams, kurie nusikaltamai aplaidžiai atliko savo pareigas. Tos knygos puslapių tekstai nuvalė nosis ir tiems galimo pedofilų klano gynėjams, kurie kiauras paras dergiasi komentarų puslapiuose, taip keistai bandydami padėti paskandinti pelkės užmarštyje pedofilinį skandalą su jį sekusiomis žmogžudystėmis bei neaiškiomis žūtimis. Kad kai kas vėl dėl tos knygos labai sunerimo įrodo ir tai, kad paskui Neringos Venckienės knygos pristatymus kaimuose su mikrofonais ir tele kameromis sekiojo toks LNK laidų vedėjas Gaivenis, sukūręs labai daug įtartinų paskvilių apie Drąsiaus Kedžio istoriją. Gal jis tikėjosi , kad Neringa Venckienė emocijų protrūkyje ištars kokį neatsargų žodelį? Tada tikriausiai teisėjai sektų dar viena iškelta byla už kažkieno “garbės ar orumo įžeidimą… Gal dabar naujas toks “serialas” jau užsakytas? Tai vėlgi padeda visuomenėje atsirasti įvairių prielaidų ir “sąmokslo teorijų”. Visos istorijos eiga ir keista teisėsaugos pareigūnų įdirbis joje sukėlė visuomenėje visą šį ažiotažą. Jis neturi praeiti be pasekmių. Teisingumas turi būti nustatytas, nusikaltėliai įvardinti. Tie kurie šią istoriją bandė klastoti turės prisiimti jei ne teisinę, tai bent jau moralinę atsakomybę. Jei labai stengismės gyventi teisinėje valstybėje, tai tą tikrai pasieksime. Visų tiesos ieškotojų pastangomis.

  • TO GALA:

   PONE AR PONAS ,NESISTENKIT ĮTIKINTI TO NESĄMONIŲ,VIS VIENA NIEKAS NEPATIKĖS VISI PUIKIAI ŽINOME,KAIP BUVO……..

 18. vilte:

  Cia ” Alkas ” ar lietrytis ? Nemaniau , jog trinate sau nepalankius komentarus….o juk is tikruju neturetu buti cia vladu mazeliu !!!

 19. Tikras:

  Gal žinote kur galima pasirašyti priėš tą kuznecovaitės straipsnį (ne internetu).

 20. eglė:

  Tikiuosi dar Lietuva išsikapstys iš nedorybių liūno kol dar bus tokių žmonių kaip gerb .Algirdas Patackas ,Povilas Gylys ir daugelis kitų -pagarba visiems kovojantiems visomis išgalėmis vardan tiesos …Ir šviesa ir tiesa ,jų žingsnius telydi ….

 21. Zita:

  P.Gyly! Gyvenu toli nuo Garliavos,tad neturėjau galimybės prisidėti prie budėtojų.Bet nuo pat įvykių pradžios viską atidžiai seku per spaudą bei internete.Ir savo,Šakių,rajone nesutikau nė vieno žmogaus,kuris nepalaikytų V.Venckienės. O kad pasislėpė,tai labai protingai pasielgė. Juk visi matom,kas toje mūsų Lietuvėlėje dedasi.Čia ji tikrai būtų buvusi nužudyta,imituojant ar savižudybę,ar kokią avariją.Iš visos širdies linkiu jums visiems stiprybės ir ištvermės jūsų kovoje. Telaimi tiesa!

  • tikras lietuvis:

   Ji pasislėpė, nes yra neteisi.
   O gal būt net kalta dėl nusikaltimų?

   • et,:

    nesate toks naivus, kaip dabar atrodote. Vinintelė išvada – nesekėte šios istorijos nuo pat pradžių ir nematėte nufilmuoto viso mergaitės pasakojimo. Nes kas tai matė net nesuabejojo, kad mergaitės liudijimas tikras.

    • tikras lietuvis:

     Kaip tik tą “pasakojimą”, kaip Venckkedžių sukurptą ir išmokintos mergaitės pasaką, teismas įvertino kaip niekinį.
     Todėl nebeblūdinkit su tuo pasakojimu – seniai visiems aišku buvo, kad tokie dalykai baudžiamojoje byloje yra negalimi.
     Jei Venckienė to nežinojo, tai švachteisininkė ji tebuvo – ką ir matome, nes pati slapstosi – net savęs nesugeba apginti, todėl bėga.

     • et,:

      jei būtumėte pats auginęs bent vieną vaiką, kuom abejoju, tai žinotumėte, kad kone 80 procentų mergaitės pasakojimo sudaro kūno kalba. O šito neišmokinsi niekaip.
      beje,
      jei taip aklai pasitikite teismais, tai gal tikite ir Stalino bei Hitlerio teismų teisingumu?

      • tikras lietuvis:

       Pirmiausia, Marta, reikia tau suprasti, kad tokio amžiaus vaikams įmanoma įpasakoti beleką. Ir po penkių minučių jau jie pasakos kaip tikrą dalyką.
       Štai kuo rėmėsi teismas.
       Be to, absoliučiai jokių įrodymų prieš violetinių nurodytus asmenis nerasta, vienintelis “įrodymas” – mergaitės kalba, įrašyta pažeidžiant Baudžiamojo proceso nustatytą tvarką ir aktyviai apklausoje dalyvaujant venckėdžių nariams.
       P.S. mano vaikai jau užaugę, mes visi šeimoje esame aukštuosius mokslus baigę – štai kodėl man, kaip teisininkui ir buvusiam tardytojui, iš pat pradžių buvo neaišku kodėl buvo leidžiama daryti tokį bardaką: būtų bylą atidavę kokiam nors kaimui, tai visi nepatenkinti būtų gavę į dantis 🙂 , o byla būtų išspręsta per porą mėnesių.
       Visa esmė čia tame, kad tai buvo eilinis konserverių šou – prie jų ir ne be jų, garantuotai, tai į miškus savanorius išveda, tai vienrankį užsiundo, tai abromavičių nububina, tai bražuolių tiltus sububina.
       Ir t.t.
       Jie kitaip nemoka.
       Bet jau ir konservatoriai landsberginių kratosi – visai neseniai jie gražioj formoj V.Landsbergį pasiuntė į pensiją.
       Tai, reikia manyti, tokie šou baigsis.
       Panašiai šneka ir Vaišvila, kuris gerai pažįsta landsberginius, nes pats jų tarpe kurį laiką buvo.

       • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

        Atkreipiu demesi, kas toks buvo o pagal isitikinimus ir liko “tikrasis lietuvis” : “…. štai kodėl man, kaip teisininkui ir buvusiam tardytojui, ……”
        Tai akivaizdziai OKUPANTO TARNAS – tikras TRANAS Lietuvai!!! Suprantama kodel jam Lietuvos partizanai yra probanditiski elementai. Suprantama, kodel nuosekliai gina pedofilus ir darosi visisikai aisku, kad tai dvasinis iskrypelis. Pasirodo sis Lietuvos rusas “dusino” lietuvius ir dabar kaip koks chamas ir ispera pasivadino “tikru lietuviu”. Tikresnio OKUPANTO nebuna!

 22. Copy:

  Turiu užtikrinti, Povilai Gyly, – ir viena, ir antra, ir trečia!

  Garliavinių tarpe yra latentinių ir praktikuojančių pedofilų. Šie savo aktyvizmu išgyvena savo neišsipildžiusias bet įkyrias mažų mergaičių prievartavimo fantazijas, arba maskuoja savo nusikaltimus prieš vaikus, tikėdamiesi išvengti atsakomybės (“koks aš pedofilas, aš gi kovoju prieš pedofilus, aš gi patvorinis!”).

  Jų tarpe yra yra visiškų kvailių – juos Evardas Čiuldė vaizdingai vadino egzotiškaisiais debilais, tuo pabrėždamas jų unikaliai beprotišką smegeninių funkcionavimo pobūdį.

  Trečioji gupė, kuriai priklauso ir Gylys bei Vasiliauskas, Landsbergis ir abu Matulevičiai – tai kraštutiniai niekšai, tarnaujantys užsienio spec tarnybai ir vykdantys užduotį skaldyti ir kiršinti tarpusavyje lietuvių tautą, kurstyti visuomenėje maksimalią neapykantą savo teisėsaugai ir savo valstybei, šmeižti ir niekinti Lietuvą ir lietuvių tautą pasaulio visuomenės akyse, kaip vienintelę pedofilų tautą pasaulyje, įkūrusią pedofilų valdomą valstybę.

  Pirmąją grupę aš vadinu kedopedofilais, antrąją kedodebilais ir trečiąją kedoniekšais. Gylį, Vasiliauską, brolius Matulevičius ir Landsbergį priskiriu kedoniekšams, įvertindamas jų intelektą, sudaręs jų psichologinius profilius ir pažindamas jų veiklą sovietų okupacijos metais.
  Atsakyti

 23. A.L.:

  “Toje publikacijoje gilinama ir plėtojama mintis, kad Kedžiai ir Venckai yra reto blogumo, žiaurumo, nepadorumo žmonės”.
  O kaip kitaip? Lietuvoje reto gerumo, švelnūs, padorūs yra tiktai pedofilai, na gal dar jiems artimi ideologiškai homoseksualistai, zoofilai, nekrofilais ir kiti jų bendraminčiai, kurie yra didžiausia ES “vertybė”. Deleguodami D.Grybauskaitę į ES Prezidentės postą turime juk ES “vertybių” paisyti. Kitų vertybių supūvusioje, bankininkų valdomoje vergvaldinėje ES, tarytum, ir nelikę.

 24. tikras lietuvis:

  Didieji “kovotojai” prieš pedofilus!
  Lietuvoje pilna pedofilų nuskriaustų vaikų – teismai tų pedofilų pasodino tiek ir tiek, tai kodėl prieš anuos, jau tikrai įrodytus pedofilus, nekovojate? Kodėl už tuos vaikus nekovojate?
  Ar jums už tai nemoka? 🙂
  Prisipažinkite geruoju, kedpedofilai, – labai nemušime. 🙂

  • et,:

   Kaip nedašunta jums, kad šis PILIETINIS Garliavos judėjimas palietė didelę politiką. Politiką tų turtingų senstančių ištvirkėlių, kurie siekia vis daugiau ir daugiau dirgiklių… Čia jau ne pavienių pedofilų atvejis. o šaltakraujų idijotų, su gręsiančia impotencija, politika, kurie siekia, kad ir pedofilija būtų legalizuota taip kaip buvo legalizuotas homoseksualizmas, politiškai inicijavus DSM, t.y. psichinių ligų diagnozės pakeitimus 1973 metais. Ir dangstosi šie idiotai “vaikų teisėmis į seksualumą”.

   Štai jums ištraukėlė iš tokių “mokslinių” psichologų konferencijų:
   In their press release B4U-ACT announced a letter the group has sent to the APA criticizing its classification of the mental illness.

   In an interview with LifeSiteNews (LSN), Liberty University Visiting Professor of Law Judith Reisman, an expert on sexual ethics and pornography, criticized the Baltimore conference, saying, “This has been on the agenda for decades.”

   “I first met up with what I had come to call ‘The Academic Pedophile Lobby’ in 1977 at The British Psychological Society Conference on Love and Attraction, Swansea, Wales,” she said. “I delivered a research paper on child pornography in Playboy 1954-1977.”

   “Other conference academicians, some hired by pornographers, presented ‘scientific’ papers advocating the legalization of child pornography, prostitution and an end to age of consent,” she said. “They promoted their ‘scientific’ claims for early childhood sexuality to lawmakers and fellow academicians via both legitimate and pornographic media.”

   “The DSM is typical of this degeneracy since they already had lightened the diagnosis of pedophilia as to make it almost meaningless, requiring that the pedophile be ‘bothered’ by his and her abuse of children and so on,” Reisman said. “We now have women and children sexually violating children as well as men. This will continue to spiral down into, well, we’d have to say the abyss of hell, unless we retrieve our laws, our mass media and our schools.”

   As previously reported by LSN, similar lobbying, then by homosexual activists, led to the declassification of homosexuality as a mental disorder in 1973 in the DSM. As a result of the DSM declassification, debate regarding homosexuality and the many documented harms associated with the homosexual lifestyle has been all but shut down in academic psychological circles.

   Taigi, “tikras lietuvi”, galite save laikyti labai “pažangiu”, nes gėjams išsikovojus teisę įsivaikinti vaikus (kažkodėl jie įsivaikina vien berniukus) jie vėliau aiškiai su “vaiko teisių” specialistėmis kovos už vaiko teses į seksą. Ir tai jau niekas nebelaikys prievarta, nes nesubrendęs, nuo mažens prievartaujamas asmuo nesugebės to įvertinti ir taps vergiškos prigimties išnaudojamu gyvūnu taip niekada ir nesužinoisiančiu kas yra tikroji meilė ir laisvė.

 25. A:

  JR teisus dėl piršto. Bet panašiai reikia vertinti ir pirštą, kurį rodo kai kurie komentatoriai – tai Alko redakijos pirštas savo skaitytojams.

 26. A:

  JR teisus dėl piršto. Bet panašiai reikia vertinti ir pirštą, kurį rodo kai kurie komentatoriai – tai Alko redakijos pirštas savo skaitytojams.

 27. Na:

  tai pedrytis nieko neisspausdino, tai visi jo komentatoriai suleket cia. O gal jus visi is psichuskes, nes smegenu turejimo nesijaucia. Sekmes lojant!!!

 28. SOS!:

  Labai keistai atrodo, kai tik verkšlenama ir nieko nedaroma.Juk toks rašinys yra “daiktinis” nusikaltimo įrodymas.Visuomeniniai judėjimai, Vaikų ir Žmogaus teisių gynėjai tuoj pat privalėjo paduoti į teismą laikraštį ir straipsnio autorių už skleidžiamą šmeižtą, etikos pažeidimus, teisės normų reikalavimų pažeidimus.Negi visą Lietuvos visuomenę, Lietuvos vadovybę apėmė nenugalima impotencija, leidžianti įžuliai ir ciniškai siautėti nusikalstamam banditų ar iškrypėlių klanui?Kas liks iš Lietuvos? O gal jos jau nebeturime?

 29. Marta:

  Ponai, kaip manote, kodėl “tikra lietuvė” Kuznecova ėmė šitaip mėtyti pėdas? Internete radau tokį pranešimą:

  “LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIAM PROKURORUI D. VALIUI PRANEŠTA APIE ŽURNALISTĘ ASTĄ KUZNECOVAITĘ, KURI

  apie Vaidą Milinį kaip apie trečią galimą Drąsiaus Kedžio dukrelę prievartavusį pedofilą informavo Neringą Venckienę. A. Kuznecovaitė atsiuntė dvi Vaido Milinio nuotraukas. Vienoje iš nuotraukų – Vaidas Milinis baseine.
  Generalinei prokuratūrai perduoti žurnalistės Astos Kuznecovaitės elektroniniai laiškai.”

  Taigi, klausimas kyla kiek ši aktyvi žurnalistė yra prisidėjusi prie Vaido Milinio mirties? Juk tokie žurnalistės “pranešimai” labai greitai pasklinda ir niekas nėra užtikrintas ar kokie “susijaudinę’ kriminalai kalėjime ar paleisti nepaieškos sau progos “nuteisti” pagal savo teisingumo supratimą.
  Žurnalistų neatsakingumas manau kaltas ir dėl netikėtos teatro kritiko Valdo Gedgaudo mirties. Kodėl apie tai niekas nekalba?

  • tikras lietuvis:

   Kuznecovaitę už tai, kad jų pusėje nebegroja, garantuotai puola kedpedofiliniai, o tu, Marta, nebūk kedpedofildebilė – su jais nesusidėk ir galvok savo galva.
   Gedgaudas, beje, mirė dėl auglio galvoje.

 30. Marta - Gerb. P. Gyliui:

  Gal užteks jau tų kalbų – ar ne laikas eiti prie darbų? Esate seime, siūlykite naujus įstatymus.

  štai ką tik perskaičiau setimes.com straipsnį apie pedofilijos keliamas problemas kituose Rytų Europos šalyse.
  Visi turi panašių problemų, nors mūsų žiniasklaida kažkodėl neviešina kaip šios problemos ten sprendžiamos.

  Rumunija priėmė pedofilų cheminio kastravimo įstatymą nusižiūrėjusi į Lenkiją, kur šis įstatymas jau senai galioja.
  Čekija fiziškai kastruoja pedofilus, jei jų aukos mirė.
  Ir tai teisinga, nes jei žmogus nesusitvarko su svo seksualumu, jam reikia padėti. O laikyti tokį žmogų kalėjime ir neekonomiška ir jo visiškai nepataiso. Išėjęs, kaip rodo praktika, jis vėl grįžta prie savo įpročio.

 31. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Stebetis siuo vandalizmo aktu netenka, tai is esmes Lietuvos valdzios vykdomos politikos atspindys! O kokia ta Lietuvos valdzios politika? O tokia, kokia ja israiskingai parode valdzios valdomo laikracio Lietuva i rytus zurnaliste A.Kusznecovaite: Aukstai iskeltas virs Lietuvos vidurinysis pirstas!
  Akivaizdu, kad vandalizmo vykdytojai NEBUS NUBAUSTI! O kaip gi jie gali buti nubausti, jei nera nubausti geguzes 17d. VANDALAI!, kurie yra zinomi!
  Taigi ka sakau, sakau, kad geguzes 17 d. NEBUVO ivykdytas kondratjevo sprendimas….. NENAUDOTI JEGOS pries Klonio mergaite. Pasiusti 240 Lietuvos komandosu PRIVALEJO pagal pareigas UZTIKRINTI, kad butu vykdoma nutartis…. NENAUDOJANT JEGOS pries Klonio mergaite. Taciau ka uztikrino? UZTIKRINO, kad pries Klonio mergaite buvo panaudota PSICHINE ataka, iskrypeliska fizine jega ir ko dar pasaulis nemate ir negaletu suprasti….. pries mazamete mergate is anksto SUPLANUOTAI buvo panaudoti CHEMIKALAI, chemine ataka…. ka pasaulis smerkia naudoti net karo konflikte! Taigi geguzes 17d. Lietuvos valdzia pasiunte 240 VANDALU ir dar cerniauska su antstole, kad isniekintu Lietuvos veliava, kad parsiverte dauzytu vyro lytinius organus, kaip Rainiu miskelio budeliai! O jei tai butu buve ne VANDALAI, tai butu is karto sueme tuos, kurie isniekino, plese Lietuvos trispalve, kurie naudojo jega ir visas kitas NETEISETAS priemones pries Klonio mergaite.
  TAIGI VANDALU ADRESAS AISKUS! Atsakomybe uz tai krenta Seimui, Vyriausybei ir anot negerbiamo vinokuro “frigidiskai stervai”.

 32. Neda:

  pritariu straipsniui. Palaikau Vencku, Kedziu seimas, stiprybes jiems ir DK. Tikejau ir tikiu Mergaites liudijimais.

 33. Gintautė:

  Pagarba, suprantantiems kas vyksta, susidorojimas su šeima tikrai baisus. Stiprybės Neringai nelygioje kovoje už tiesą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: