Trečiadienis, 19 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Nuomonių ratas Lietuvos kelias

K. Juknis. Dveji prezidentavimo metai dirbančiųjų akimis

Kęstutis Juknis, www.alkas.lt
2021-07-14 11:06:24
154
PERŽIŪROS
7
Prezidentas šaukia Valstybės gynimo tarybą valstybės sienos saugumo klausimu

Lietuvos Prezidentas | lrp.lt nuotr.

Nors Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ daugiau nei du dešimtmečius gina ir atstovauja dirbančiųjų teises, vis dar  stebimės,  kokiomis galiomis disponuoja Lietuvos politinis elitas. Keista, kad viena Seimo rezoliucija sugeba paskirti naują vadovą kaimyninei valstybei ar vos ne vos per sąrašą išrinktas Seimo narys, bando nurodinėti visų šalies žmonių išrinktam Prezidentui.

Kęstutis Juknis Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas | asmeninė nuotr.

Tam tikroms grupėms būtų labai paranku, jei Prezidento vaidmuo mūsų valstybėje apsiribotų Valstybinių apdovanojimų dalijimu ir kartoninio manekeno sugebėjimais pozuojant diplomatinėse nuotraukose.

Nenuostabu, kad staigus manevras iš „aukšto ir gražaus“ į kontroliuojantį vidaus ir užsienio politiką, kai kam buvo nelauktas ir net neparankus. Skaudu matyti, kad dėl politinių intrigų ignoruojama visuomenės teisė į oresnį pragyvenimą. Keletą kartų prezidentas G. Nausėda yra teikęs pasiūlymus dėl neapmokestinamųjų pajamų didinimo, o Vyriausybė tai tučtuojau atmetė.

Ankstesni šalies vadovai labai retai gilindavosi į finansinius klausimus, kurie lietė eilinius piliečius, juk daug paprasčiau treptelėti  kojele ar ieškoti mistinių pažymų, kurios laužė žmonių likimus. Tuo metu prezidentas G. Nausėda siekia realizuoti gerovės valstybės politiką. Prezidento laukia daug iššūkių, kad dabartinė Vyriausybė teiktų pirmenybę atskirties mažinimui ir socialinio dialogo stiprinimui.

Kai kiti prezidentai bijojo ar tiesiog nenorėjo ištarti profsąjungų vardo, dabartinis šalies vadovas savo darbus pradėjo nuo susitikimų  su profsąjungų ir darbdavių  atstovais. Džiaugiamės, kad prezidentui suprantamas mūsų siekis atkurti profsąjungų teises, kaip socialinės  taikos ir dialogo garantą. Akivaizdu, kad vėl atsigręžta į demokratišką  nuomonių įvairovę, kuriant kokybišką socialinio dialogo kryptį.  

Turėtume vertinti tai,  kad Prezidentas ir jo komanda nepasidavė provokacijoms gadinant santykius su kaimynais, skaldant Lietuvą pasitelkus klausimą, dėl vykimo į  ES vadovų tarybą ar net demonstruojant  nepagarbą Valstybės dienos minėjimo renginiui.

Apmaudu, kad  politologai, kurie turėtų apšviesti visuomenę, apie tikrąsias politinio gyvenimo realijas ir valstybės valdymo iššūkius, ieškodami naudos ar parsiduodami už savo institutų finansavimą tapo negatyviais propagandistais ir nepagrįstos kritikos skleidėjais.

Valstybės pragyvenimo lygis, socialinė sankloda, demografija yra neatsiejama  nuo politinio stabilumo ir pasižiūrėjus į dabartinę valdančiąją daugumą, nesunku suprasti, kad būtent Prezidentas yra vykstančių procesų stabilumo garantas. Nepaisant visų sunkumų, didėja pasitikėjimas valstybe, atsigręžiama į tradicines  tautos vertybes,  nes didžioji dalis Lietuvos žmonių mato prezidento darbus ir atvirą poziciją.  

Lietuvai seniai reikėjo prezidento,  tarnaujančio visiems šalies žmonėms, o ne tik  Vilniaus elito interesams.

Autorius yra Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. K. Juknis: Kai kurių transporto įmonių vadovai su vairuotojais elgiasi kaip su gyvuliais
  2. M.Varaška. Ar liausimės menkinti Referendumą?
  3. Z. Vaišvila. Euro mums įveda, vadovaujantis ne ekonomine logika, bet politiniu sprendimu
  4. D. Stancikas. Tautos savisauga
  5. V. Sinica. Tautos apologija
  6. D. Paukštė. Ar galima biurokratinėmis priemonėmis suvaldyti emigraciją?
  7. V. Sinica. Demofobija: partijų vienybė prieš politinę tautą
  8. V. Budnikas. Kabinetinis lietuvių kalbos sindromas: atsakas A.Smetonai
  9. D. Paukštė. Tikslas be plano yra tik paprasta svajonė (Antuanas de Sent Egziuperi)
  10. V. Sinica. Apie politikų dviveidystę arba „kieno gyvybė brangesnė“?
  11. D. Paukštė. Pirmasis žvilgsnis į Demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018–2030 m. strategiją
  12. Trinamas žmogaus ryšys su valstybe
  13. M. Kundrotas. Liaukimės verkti
  14. V. Sinica. Ką atskleidžia Vilniaus užėmimo operacijos metinės?
  15. D. Gaižauskas. Kam turi pasitarnauti žvalgybinė informacija?

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 7

  1. Senis says:
    5 metai ago

    Teisinga mintis:
    “”Apmaudu, kad politologai, kurie turėtų apšviesti visuomenę, apie tikrąsias politinio gyvenimo realijas ir valstybės valdymo iššūkius, ieškodami naudos ar parsiduodami už savo institutų finansavimą tapo negatyviais propagandistais ir nepagrįstos kritikos skleidėjais”.
    Deja, tuo pasižymi tokių veikėjų ruporas – LRT.

    Atsakyti
  2. Išties says:
    5 metai ago

    Puiku tai,jog Kovo 11-osios Lietuva pagaliau turi patriotišką, garbingai atstovaujantį Lietuvos interesams bei pasižymintį politiką su išugdytais tautinės savigarbos bruožais, -tai J.E. Prezidentas Gitanas Nausėda.Vis dėlto šis Prezidentas pasižymi ir kai kuriomis politinėmis silpnybėmis,būtent: yra pertekliniai prolenkiškas, kai kuriuos istorinius įvykius,pvz. Gegužės 3-osios Konstituciją,Liublino unijos Lietuva-Lenkija aktą …, vertina,deja, iš Lenkijos oficialiai teikiamos politinės ir moralinės pozicijos,o tai prieštarauja lietuvių tautos,piliečių interesams.
    Apmaudu ,kad šiuometinė Lietuvos pagrindinė žiniasklaida,ypač LRT, daro viską,kad sumenkinti Prezidento G.Nausėdos politinius,moralinius siekius, nutylėti teigiamus darbus.Linkiu J.E.Prezidentui sėkmės!

    Atsakyti
    • Kažin says:
      5 metai ago

      Būtent prolenkiškumas, kaip Oskaras Milašius matė, yra neišvengiama, lemtinga Lietuvos prapultis. Taigi kol Nausėda nepakeis savo prolenkiškos nuostatos politikoje, ką jis gero Lietuvoje bedarytų vis vien bus ne Lietuvos, o Lenkijos kūrimas, kas vyko ir visu pounijiniu laikotarpiu nuo 1385 metų. Dabar vien dėl to jo prezidentavimas negali būti vertinamas teigiamai.
      Atsikratant bendrumo su Lenkija, pirmutinis spręstinas klausimas yra 1994 m. sudarytos Lietuvos unijinio bendrumo su Lenkija sutarties netęsimas. Beje, būtent, sutarties nuostatomis ženklia, esmine dalimi yra varžomas Lietuvos valstybės suverenumas. Kad galutinai ir visiems laikams taptų nutrauktas Lenkijos kūrimas Lietuvoje, yra tikslinga, kad Prezidentas pateiktų Seimui patvirtinti dekretą dėl pranešimo Lenkijai, kad 1994 metų sutartis, kurios terminas baigiasi po poros metų, naujam terminui Lietuvos tęsiama nebus.
      Va čia ir yra klausimas, kuris parodytų, ar iš tikrųjų Nausėda nėra Lenkijos „statytas“ Prezidentas.
      Lietuvos miegojimas Lenkijos letarge labai jau užsitęsė…

      Atsakyti
      • Žemyna says:
        5 metai ago

        Santykiuose su kaimynėmis nereikia būti nei pro-, nei kontra-, reikia tiesiog patiems vadovautis Tarptautine Teise ir iš jų to paties reikalauti – kaip priminė V. Turčinavičius.

        Atsakyti
        • Pajūrietis says:
          5 metai ago

          Kiek kartų kartojau, kad taip vadinama tarptautinė teisė skirta tik technikumų moksleiviams, docentams, atitrūkusiems nuo gyvenimo dar laisvės partijai. Kur buvo ta tarptautinė teisė prieš II pasaulinį karą ir po jo? Linkėčiau gyventi tikrovėje, o ne konspekte 🙂 Tautų Sąjunga pripažino Vilniaus kraštą, kaip Lenkijos dalį. Ar to maža? Neįmanoma išvardinti visko, kas įvyko visame pasaulyje, ir kas rodo, kad taip vadinama tarptautinė teisė yra tik muilo burbulas (bet kažkam, būtinai stipriam, labai jau naudingas muilo burbulas).

          Atsakyti
  3. Kažin says:
    5 metai ago

    Kas tie “dirbantieji”, ar tai ne ideologinis, demagoginis pasivadinimas, juk ir verslas yra darbas ir dar koks sunkus protinis darbas. Tada išeitų, kad ne “dirbančiais” yra tik bedarbiai, bet juk ir tie pašalpas gauna.

    O kas tas “Vilniaus elitas”, tai gal tie, kurie iš ES Lietuvai skirto 7 metų finansavimo sumos Vilniui davė tik 40 milijonų, kai kitai Lietuvos daliai su visais atžvilgiais didžiausiu turėtoju Kaunu priešakyje pasiskyrė 4 miljardus, t.y. Vilniui su savo savivaldybėmis teko tik 1 % gautų lėšų. Taigi, iš tikrųjų tas “Vilniaus elitas” Vilnių su 10 savo savivaldybių melžia tarsi kokią šaliai priklausančią koloniją. Tai kur čia ta gerovės valstybės planinė ekonomika…
    Tokiu atveju “Sandraugai” gal derėtų Prezidentui skirtuose ditirambuose užsiminti, kad nuo Vilniaus kaip pagrindinio “dirbančiojo”, duodančio apie 45 % šalies BVP, yra to “elito” lupami devyni kailiai ir jie, kaip rodo jo atliktas finansų padalinimas ateityje, bus lupami toliau… Taigi, viliamės, kad Vilnius kaip didžiausias ir labiausiai skriaudžiamas “dirbantysis” “Sandraugos” balse Prezidentui ateityje bus pabrėžiamas visų pirma…

    Atsakyti
  4. Pajūrietis says:
    5 metai ago

    Galėčiau dirbti profsąjūzo pirmininku. Ne už dyką, aišku. Kur užsirašyti į eilę?

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Rustamas Liubajevas
Lietuvoje

Vyriausybė pritarė VRM siūlymui atleisti VSAT vadovą

2026 08 19
Pietrytinis aplinkkelis
Lietuvoje

Atveriama nauja Pietrytinio aplinkkelio trasa ir tiltas per Kauno HE

2026 08 19
Sveikata
Lietuvoje

Skubi endokrinologo pagalba taps greičiau prieinama

2026 08 19
Senasis Nemenčinės tiltas
Lietuvoje

Bus skirta daugiau lėšų savivaldybių tiltams ir viadukams

2026 08 19
Oro uostas
Lietuvoje

Dėl naujojo oro uostų valdybos nario konservatoriai kreipėsi į saugumą užtikrinančias institucijas

2026 08 19
Panevėžys
Lietuvoje

Gatvių tvarkymo darbai Panevėžyje tęsis ir rugsėjį

2026 08 19
Skalbimo mašina
Lietuvoje

Įsigaliojo naujosios „Teisės į taisymą“ taisyklės

2026 08 19
Sportas
Lietuvoje

Sporto vietų pagerinimo projektams – apie 4 milijonai eurų

2026 08 19
Kleboniškių muziejaus klojime spektaklį „Piršlybos“
Kultūra

Kleboniškių muziejaus klojime spektaklį „Piršlybos“ vaidins Utenos kamerinis teatras

2026 08 19
Šventės plakatas
Istorija

Istorijų šventė grįžta į Kauną: keturias dienas ieškosime, kas nutinka „Be ryšio“

2026 08 19
Vytauto Didžiojo ir jo žmonos Onos Vytautienės miniatūra, kuri yra įtraukta į dokumentinio paveldo vertybių programos „Pasaulio atmintis“ nacionalinį registrą
Istorija

Kodėl neturime pirmųjų Lietuvos valdovų portretų?

2026 08 19
Paprotys, kuris vienija: etninės kultūros akcija
Etninė kultūra

Tradicija, kuri vienija: etninės kultūros vajus vėl šokdins visą Lietuvą

2026 08 19

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie Kuo pakeisti anglų kalbos junginį „team building“?
  • Liveta Repšienė. Konflikto dėl Vilniaus perteikimas 1989–2022 metų laikotarpio Lenkijos istorijos vadovėliuose apie 17 etnologų kreipėsi į Seimą: Suvalkijos pavadinimo keisti į Sūduvą nereikėtų
  • Mikabalis apie Kuo pakeisti anglų kalbos junginį „team building“?
  • Ana Skorochod, Vitalijus Dikij apie  A. Anušauskas siūlo griežtinti Rusijos piliečių tranzitą per Lietuvą

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Vyriausybė pritarė VRM siūlymui atleisti VSAT vadovą
  • Atveriama nauja Pietrytinio aplinkkelio trasa ir tiltas per Kauno HE
  • Skubi endokrinologo pagalba taps greičiau prieinama
  • Bus skirta daugiau lėšų savivaldybių tiltams ir viadukams

Kiti Straipsniai

Švedijos parlamentas

V. Dapkos, A. Guogis. Dar kartą apie Švedijos Riksdago rinkimus: nuotaikos visuomenėje ir numatymai

2026 08 05
Gediminas Navaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

G. Navaitis. Tuštėjanti Lietuva: kas paskatintų gimstamumą?

2026 07 12
jujs.lt

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos pozicija dėl K. Mažeikos siūlymo į žemės ūkio ministrus

2026 07 05
Seimas pabūgo Birželio sukilimo rezoliucijos

V. Sinica. Baimė ir drebėjimas

2026 06 23
Vaikai

TS-LKD siūlymas – 100 proc. vaikų priežiūros išmokos bei vieta darželyje

2026 06 22
Prezidentas Gitanas Nausėda Seime skaito 2026 metų metinį pranešimą

Lietuvos Prezidento G. Nausėdos metinis pranešimas: stipri valstybė be stiprios tautos?

2026 06 16
Aurelijus Veryga ir LVŽS politikai

A. Ažubalis. Ar LVŽS vis dar gina lietuvių kalbą ir Lietuvos interesus?

2026 06 11
Šeima

Seime vyks mokslinė praktinė konferencija apie šeimų būklę Lietuvoje

2026 06 11
Kastytis Braziulis politinės analizės kontekste Lietuvos žemėlapio fone

K. Braziulis. Ar Lietuva pamažu slenka diktatūros link?

2026 06 11
Dokumentų iš užsienio paroda

Iš užsienio gautų ir sutvarkytų dokumentų paroda – Lietuvos centrinio valstybės archyvo skaitykloje

2026 06 02

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie Kuo pakeisti anglų kalbos junginį „team building“?
  • Liveta Repšienė. Konflikto dėl Vilniaus perteikimas 1989–2022 metų laikotarpio Lenkijos istorijos vadovėliuose apie 17 etnologų kreipėsi į Seimą: Suvalkijos pavadinimo keisti į Sūduvą nereikėtų
  • Mikabalis apie Kuo pakeisti anglų kalbos junginį „team building“?
  • Ana Skorochod, Vitalijus Dikij apie  A. Anušauskas siūlo griežtinti Rusijos piliečių tranzitą per Lietuvą
  • P.Skutas apie  A. Anušauskas siūlo griežtinti Rusijos piliečių tranzitą per Lietuvą
Kitas straipsnis
Pasienis.lt nuotr.

Pasieniečiai: Valstybės siena turi būti statoma – ne lopoma

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai