Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija ragina Rusijos Dūmą nesvarstyti slaptųjų Molotovo-Ribentropo pakto protokolų „pateisinimo“ (0)

Molotovo-Ribentropo paktas

Molotovo-Ribentropo paktas | Vikipedijos nuotr.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos parlamentų Užsienio reikalų komitetų pirmininkai kreipėsi į Rusijos Federacijos Valstybės Dūmą ir kitas Rusijos Federacijos institucijas, ragindami santykius su kaimyninėmis valstybėmis grįsti tarptautine teise, pagarba jų suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

Siekiant gerų kaimynystės santykių, pirmas žingsnis būtų nebesvarstyti Rusijos Dūmoje registruoto įstatymo projekto, kuriuo siūloma Rusijos Federacijos teritorijoje pripažinti negaliojančiu 1989 m. priimtą Molotovo-Ribentropo pakto pasmerkimą. Minėto įstatymo projekto priėmimas Rusijos Dūmoje numatytas 2020 m. liepos mėn.

„Bendru Baltijos valstybių ir Lenkijos parlamentų Užsienio reikalų komitetų kreipimusi siunčiame žinią, kad sovietų okupaciją patyrusios valstybės yra vieningos priešinantis bandymams revizionuoti istoriją ir tokiais veiksmais pateisinti dabartinę agresyvią Rusijos Federacijos politiką kaimyninių valstybių atžvilgiu“, – sakė Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Juozas Bernatonis.

Bendrame kreipimesi atkreipiamas dėmesys į tai, kad naujo įstatymo projektu bandoma pateisinti tarptautinius santykius, pagrįstus smurtu prieš mažesnes kaimynines šalis, o tai faktiškai įtvirtina dabartinę Rusijos Federacijos politiką Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos atžvilgiu ir atveria kelią kitiems galimiems tarptautinės teisės pažeidimams.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos parlamentų Užsienio reikalų komitetų pirmininkai išreiškė viltį, kad dabartiniai Rusijos Dūmos deputatai parodys ne mažiau išminties ir drąsos nei jų pirmtakai 1989 m.

1939 m. Molotovo-Ribentropo paktas ir jo slaptieji protokolai padalijo Vidurio ir Rytų Europą į sovietų ir nacių įtakos sferas. Netrukus po pakto pasirašymo prasidėjo Antrasis pasaulinis karas, kurio metu Baltijos šalys ir Lenkija buvo okupuotos. 1989 m. SSRS Liaudies deputatų suvažiavimo nutarimu Sovietų Sąjunga pasmerkė Molotovo-Ribentropo pakto slaptuosius protokolus ir pripažino juos niekiniais, taip pat pripažino įvykdžiusi agresiją prieš trečiąsias šalis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: