Kam atiteks žmogaus teisių „Oskaras“ už religijų ir įsitikinimų įvairovę: „Romuvai“ ar „15min“? (video) (25)

inija-romuva-alkas-lt-ekrano-nuotr

Alkas.lt ekrano nuotr.

Gegužės 21 d. prasideda internetinis BALSAVIMAS, kurio metu visuomenė spręs, kas labiausiai nusipelnė Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų. Septintaisiais, žmogaus teisių „Oskarais“ vadinamais apdovanojimais vasarą bus pagerbti labiausiai 2019 metais lygybę ir įvairovę skatinę žmonės.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai bus įteikti už veiklas aštuoniose srityse. Už apdovanojimą religijų ir įsitikinimų įvairovės srityje varžosi Senovės baltų religinė bendrija „Romuva“ ir Naujienų portalas „15min“.

Senovės baltų religinę bendriją „Romuvą“ siūloma apdovanoti už ryžtą ginti savo religinės bendrijos teises ir siekti valstybės pripažinimo. 2019 m. bendrija kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą, taip atkreipdama dėmesį, kad, nors atitinka visus Lietuvos įstatymuose numatytus reikalavimus, Seimas šiai religinei bendrijai nesuteikė valstybės pripažinimo. „Romuvai“ gavus valstybės pripažinimą, būtų išplėstos bendruomenės teisės, įskaitant galimybę oficialiai susituokti pagal senovės baltų papročius. Šis „Romuvos“ pavyzdys ir principinga pozicija paskatino platesnę diskusiją apie religijų ir įsitikinimų laisvę Lietuvoje.

Naujienų portalą „15min“ siūloma apdovanoti už etišką ir tolerantišką temų apie religiją ir skirtingus įsitikinimus nušvietimą. Portalas 2019 m. publikavo ciklą straipsnių šiomis temomis ir išsiskyrė profesionalumu, skaitytojų kritinio mąstymo skatinimu bei stereotipams atsparios visuomenės ugdymu. Portale rašyta apie bahajų tikėjimą, senovės baltų religinę bendriją „Romuva“, Krišnos sąmonės religinę bendruomenę ir kt.

Apdovanojimas už religijų ir įsitikinimų įvairovę skiriamas asmeniui, organizacijai, idėjai ar projektui, kuris prisidėjo prie religijos ir sąžinės laisvės principo įtvirtinimo ir sklaidos bei religijų ir įsitikinimų įvairovės pažinimo bei priėmimo skatinimo Lietuvoje.

Screenshot_2020-05-21 Apdovanojimai Lygybė(1)

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Religija, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: