„Feisbukas“ uždraudė kviesti pasirašyti už V. Radžvilo komitetą (12)

„Feisbuko“ reakcija į paramą V. Radžvilo komitetui | Raimondo Navicko koliažas, facebook.com/blogeris.zeppelinus

„Feisbuko“ reakcija į paramą V. Radžvilo komitetui | Raimondo Navicko koliažas, facebook.com/blogeris.zeppelinus

Iš „Feisbuko“ šiandien buvo pašalintos visos nuorodos į oficialų Vyriausios rinkimų komisijos administruojamą „Rinkėjo puslapį“, kuriame piliečiai gali pasirašyti už  visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“ dalyvavimą  2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose į Europos Parlamentą. Kitų partijų ir komitetų palaikymo puslapiai, kaip ir pats „Rinkėjo puslapis“ apskritai, tuo tarpu nėra blokuojami.

„Feisbukas“ automatiškai neleidžia paskelbti jokių nuorodų į V. Radžvilo komiteto parėmimo puslapį www.rinkejopuslapis.lt/kandidatu-sarasu-iskelimo-paremimas44/-/pasirasymas/40670, įskaitant ir  sutrumpintas nuorodas, sugeneruotas per bit.ly bei kitų adreso trumpinimo paslaugas teikiančių bendrovių svetaines.

Vartotojai, paskelbę žinutes, skatinančias paremti V. Radžvilo komitetą, gavo automatišką „Feisbuko“ pranešimą, kad jų įrašai nebus rodomi, nes esą pažeidžia „Feisbuko bendruomenės standartus“. Aiškiau neapibrėžti „bendruomenės standartai“ pastaruoju metu yra standartinis paaiškinimas blokuojant „Feisbuko“ ideologinių nuostatų neatitinkančias žinutes ir vartotojų profilius.

Nors pastaruoju metu cenzūra tapo nuolatiniu šio faktinio socialinių tinklų monopolisto statusą įgijusio socialinio tinklo atributu ir nuolat griežtėja, kol kas nepasitaikė atvejų, kad ši cenzūra tiesiogiai įsikištų į rinkimų procesą. Tai yra precedento neturintis atvejis: privati užsienio šalies kompanija pirmą kartą atvirai įsikiša į rinkimus kitoje šalyje, sudarydama nelygias sąlygas skirtingiems besivaržantiems sąrašams kreiptis į rinkėjus ir prašyti jų paramos. Turint galvoje, kad „Feisbukas“ yra faktinis monopolistas, valdantis didžiąją dalį socialinių tinklų rinkos Lietuvoje, tai vertintina kaip pakankamai rimtas poveikis rinkimų rezultatams.

Papildyta 2019-03-28 7:45. Kilus skandalui, ketvirtadienio ryte „Feisbukas“ panaikino nuorodų į V. Radžvilo komiteto parėmimo puslapį blokavimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: