Laidoje „Skrajojantys ežerai. Baltų mitai ir simboliai“ J. Vaiškūnas – apie Dangaus šviesulių mitinius vaizdinius (video) (5)

Jonas Vaiškūnas | Alkas.lt nuotr.

Jonas Vaiškūnas | Alkas.lt nuotr.

Tęsiame kultūros laidų „Skrajojantys ežerai. Baltų mitai ir simboliai“ skirtų Algirdo Juliaus Greimo metams pristatymą.

Šį kartą laidoje dalyvavo etnokosmologas Jonas Vaiškūnas. Pokalbiu metu bus atsakyta į klausimus: kada Lietuvos danguje matome daugiausia žvaigždžių? Su kuo mūsų protėviai siejo dangaus šviesulius? Koks yra senasis lietuvių zodiakas? Ką simbolizuoja verpsčių ornamentai?

Laidų autorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė. Informaciniai partneriai – dienraštis „Vakarų ekspresas“, interneto portalas Alkas.lt. Projektą iš dalies finansavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, rengė šĮ „Vieno aktoriaus teatras“.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

5 komentarai

 1. valdas:

  p.Vaiškūnai, saulė nei leidžiasi ,nei teka . jei klystu,pataisykit.

 2. Elgetas:

  Viskas paprasta iki nepadorumo. Tereikia ismokti skaityti neiskaitomus zvaigzdelapius, zemelapius, Ptolomejaus Geografija ir Ovidiju.Ovidius Sirius- pati ryskiausia zvaigzde:” Rabinas lakstingala”.Sirena irgi giesminke…
  Vos infarkto negavau, kai “suariau graiku dievu dirva” ir suzinojau, kad Dzeusas, Dionizas ir yra Lietuva.O dabar reikia vel is naujo, nuo raides ALFA.
  …kas nors praneskit valdziai, kad ant Rambyno auga tik berzai. Kodel- nezinau kolkas. Tai ne kalnas o Olimpas ir Academia nr 2.Rabinas ir Kalvelvelis aborigenus mokino.

 3. Rimgaudas:

  Jūs, gerb. Vaiškūnai, etnokultūros srityje dirbate didelį mokslinį darbą. Juolab, įdomus pasiekimai, aiškinant senųjų lietuvių santykį su kosmoso, t. y. dangaus ženklų karalyste, o tai jau yra mūsų senolių dvasingumo rodiklis. Norisi išgirsti arba paskaityti ir daugiau jūsų įžvalgų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: