Tęsiame per Balticum TV transliuojamų kultūros laidų „Skrajojantys ežerai. Baltų mitai ir simboliai“ skirtų Algirdo Juliaus Greimo metams pristatymą.
Šį kartą laidoje profesorius, gamtos mokslų daktaras Libertas Klimka. Jis papasakos apie populiariausių mūsų šalyje medžių mitinius įvaizdžius: kokia ąžuolo reikšmė pagoniškuose kultuose, ką simbolizuoja liepa ir ką liaudyje vadino „vynas žaliasai“, kodėl uosio aklumas siejamas su teisybe ir kokią vietą senovės lietuvių tikėjime užėmė šermukšnis. Kodėl senovės lietuviai gerbė medžius? Ir kokius?
Laidų autorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė. Informaciniai partneriai – dienraštis „Vakarų ekspresas“, interneto portalas Alkas.lt. Projektą iš dalies finansavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, rengė šĮ „Vieno aktoriaus teatras“.
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/savaites-citatos-85390304/ –
„Visa orientacija buvo į tai, kad taptume europiečiais, Europos Sąjungos žmonėmis, o ne lietuviais”, – anot etnologo Liberto KLIMKOS, tokios visų mūsų valdžių orientacijos pasekmė – nykstantis tautiškumas ir mąžtantis patriotizmas.”