Valstybės istorinės atminties komisija reiškia susirūpinimą dėl Lietuvos istorijos mokslinių tyrimų ir jų viešinimo (2)

Lietuvos istorija | Alkas.lt nuotr.

Lietuvos istorija | Alkas.lt nuotr.

Seimo Valstybės istorinės atminties komisija kartu su Lietuvos universitetų ir mokslo bei tyrimų institucijų atstovais istorikais svarstė mokslinių tyrimų sovietmečio ir partizaninio karo tematika būklę. Posėdyje buvo iškelti ir bendresni istorijos mokslo situacijos Lietuvoje klausimai, esamos problemos.

Komisija nutarė kreiptis į Seimo Švietimo ir mokslo komitetą su prašymu išnagrinėti ir įvertinti šias problemas:

– istorijos ir pilietinio ugdymo dalykų turinio būklę bei mokymo perspektyvas bendrojo ugdymo įstaigose;– lietuvių kalbos ir literatūros bei Lietuvos istorijos valstybinių brandos egzaminų turinio bei tvarkos pakeitimo eigą;

– lietuvių kalbos ir Lietuvos kultūros istorijos dėstymo perspektyvas šalies aukštosiose mokyklose;

– lituanistikos mokslų studijų ir mokslinių tyrimų galimybių užtikrinimą Vilniaus, Vytauto Didžiojo, Klaipėdos, Šiaulių universitetuose.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Žemyna:

    Kokie tyrimai, kol viskam diriguoja bubliauskai su smetonomis?
    Tikri tyrimai, vėl kaip sovietmečiu – slapčiomis, sau į stalčių, o ne pasaulio žiniai! Ir juolab – ne mūsų moksleivių ir jaunimo žiniai.

  2. iš tiesų:

    Kol Švietimo-mokslo , Koltūros ministerijoms vadovaus neoliberalios pakraipos vadovai, o aukštųjų mokyklų svarbiausius postus užims ,,moderniai ir globalistiškai”mąstantys intelektualai,tol lituanistikai,lietuvių literatūrai ir kalbai,lietuviškos istorijos tyrinėjimams prošvaisčių nebus,deja.Tad, gerbiamieji Seimo Švietimo ir mokslo bei Kultūros komitetų vadovai ir nariai pradėkite nuo personalinių reikalų minėtose įstaigose įvertinimo ir pertvarkos,sudarykite teisines galimybes atšaukti nevykusius vadovus iš užimamų pareigų,paskelbti niekiniais potvarkius ir įsakymus kenksmingus lietuvių kalbos ir literatūros ,istorijos ir pilietinio ugdymo tolimesnei raidai.Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: