Romuviai paminėjo Krivio dieną (video, nuotraukos) (2)

P1130700-K100

Romuviai paminėjo Krivio dieną | Alkas.lt, V. Kašinsko nuotr.

Senovės baltų religinė bendrija „Romuva“ kaip ir kasmet spalio 19 d. šiemet vėl paminėjo Krivio dieną. Šiemet sukako jau 15 metų, kuomet susibūrę Lietuvos romuvų bendruomenių atstovai ant Gedimino kapo kalno iškilmingai įšventė Krivį Jaunių Joną Trinkūną.

Krivio dienos minėjimo dalyviai aplankę Krivio kapą Vilniaus Kalnų parko Gedimino kapo kalne, kur prieš 15 metų buvo įšvntintas Krivis, giesmėmis ir aukomis pagerbė Dievus ir protėvius. Apeigų dalyviai ratu per rankas siuntė Krivio Jauniaus krivulę, kuri galiausiai buvo įteikta Devyniaragio Romuvos vaidilei Astai Valiukevičienei. Tuo būdu Krivio krivulę pradėjo kelionę po visas Lietuvos Romuvas.

„Nuo šiol Krivio Jauniaus krivulė visus metus keliaus iš Romuvos į Romuvą, o su ja ir romuviai keliaus vieni pas kitus, kad perduotų protėvių stiprybės ženklą ir vieni su kitais pasidalintų savo dvasine patirtimi“, – Sakė Lietuvos Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė.

Po apeigų ant Gedimino kapo kalno romuviai rinkosi į suneštines vaišes ir filmo periūrą Krivio Jauniaus alke. Buvo rodomas etnomenininko Virginijaus Kašinsko filmas apie Krivį J. Trinkūną:

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Mykolas:

    Svarbu, kad nebūtų pamirštos senosios tradicijos, turime gerbti protėvių palikimą, nes šiandien vyrauja globalizmas, kuris naikina tautiškumą, patriotizmą.

  2. Ženklas:

    Tebūnie ramybė ir amžinas atminimas Kriviui Jauniui! Gaivinkime Lietuvos Romuvą! Kad reikia gaivinti, liudija susirinkusių skaičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: