Pagerbti Žemaitijos tautinės kultūros puoselėtojai (nuotraukos) (0)

Pagerbti Žemaitijos tautinės kultūros puoselėtojai | V. Jocio nuotr.

Pagerbti Žemaitijos tautinės kultūros puoselėtojai | V. Jocio nuotr.

Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos taryba jau ketvirtus metus iš eilės surengė Žemaitijos regiono etninės kultūros puoselėtojų pagerbimo šventę, kuri šiemet vyko gegužės 25 d.Užvenčio Dvaro malūne, Kelmės rajone.

Šiemet buvo iškilmingai pagerbti šie Žemaitijos etninės kultūros puoselėtojai: Justinas Jonušas – tautodailininkas, medžio drožėjas (Plungės rajonas), Zita Baniulaitytė – audėja, Palangos krašto etnoklubo „Mėguva“ rankdarbių meistarnės įkūrėja, Stanislava Stripinienė – mokytoja iš Platelių, Milda ir Alvydas Knyzeliai – respublikinių ir tarptautinių tautodailininkų ir menininkų kūrybinių plenerų, Užvenčio Dvaro malūne rengėjai (Kelmės rajonas), Lina Misiulytė – Tauragės Pagramančio regioninio parko kultūrologė, Vygandas Kilčauskas – Dubysos regioninio parko (DRP) direktorius, Vaidas Greičius – DRP vyr. ekologas, Laimutė Pečkaitienė – DRP vyr. kultūrologė, Gintarė Stirbienė – Jurbarko rajono savivaldybės Eržvilko kultūros centro bandonijų ansamblis „Eržvilko bandonija“ vadovė,  Valdas Rutkūnas – Lie­tu­vos ak­lų­jų ir silp­na­re­gių są­jun­gos Kel­mės skyriaus folk­lo­ro ansam­blio „Ramočia“ vadovas, Dalia Stasikėlienė – Plungės rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Gondinga” vadovė.

Susirinkusius pasveikino ir palinkėjo sveikatos, neišblėstančių galių darbuojantis etninės kultūros bare Etninės kultūros globos tarybos (EKGT) pirmininkas Virginijus Jocys, Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Rūta Vildžiūnienė ir vriausioji specialistė Sigita Dacienė.

Pagerbtieji etninės kultūros puoselėtojai buvo apdovanoti savaivaldybių administracijų, bendradarbių ir bičiulių gėlių puokštėmis, meno dirbiniais, leidiniais,  pyragais, šiltais žodžiais bei muzikiniais kūriniais.

EKGT pirmininkas V. Jocys pasidžiaugė ir priminė, kad etninės kultūros puoselėtojai, tai – „Lietuvių tautos gyvenimo druska, gyvenimo medus, duona kasdieninė ir gegužio žiedai gražūs ir kvapnūs – primenantys laikiną ir amžiną mūsų gyvenimo pilnatvę bei kaitą“.

Visi susirinkę dėkojo už priėmimą Užvenčio ir Žemaitijos kultūros palaikytojams – Mildos ir Alvydo Knyzelių šeimai. Po šiltų pilietiškų ir tautinių žodžių ir bendrų dainų bei šokių šventės dalyviai atsisveikino iki kitų susitikimų.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: