V. Vilimas, E. Drungytė. Mafijos dėsniai aneksuojant Lietuvą (12)

referendumas-del-zemesArtėja gegužės pirmoji. Nuo šios datos įsigalios Konstitucijos 47 str. pataisos dėl žemės pardavimo užsieniečiams.  Šį pardavimą  turės reglamentuoti Konstitucinis įstatymas.

Konstitucinio įstatymo  pakeitimo nauja redakcija priimta 2003 m. kovo 20 d. Šio įstatymo 12 straipsnyje numatyta sudaryti nuolatinę Seimo komisiją, kurios įgaliojimus nustato Seimas, o komisija prižiūri įstatymo įgyvendinimą. Pats įstatymas turi pradėti veikti nuo š. m. gegužės 1 dienos. Atrodo viskas logiška ir normalu. Priimamas Konstitucinis įstatymas, kuriame sudėti visi saugikliai, su juo supažindinama visuomenė – vyksta civilizuotas žemės pardavimas kaip ir visoje Vakarų Europoje.

Tačiau Lietuvoje viskas vyksta šiek tiek kitaip… Įstatymas priimamas gerokai anksčiau, bet veikti pradeda iš karto po priėmimo! Neaišku kieno nutarimu, atsisakoma įgyvendinti įstatymo 12 straipsnį – nuolatinė Seimo komisija nesudaroma ir kontrolė nevykdoma. Taigi situacija yra tokia – žemės pardavimas turėjo prasidėti 2014 m. gegužės 1 d., o pardavimo procesą turėjo kontroliuoti Seimo komisija, tačiau realiai žemė pradėta parduoti iš karto po įstatymo priėmimo ir be jokios kontrolės. Rezultatas – parduota 1,86 mln. ha Lietuvos žemės, t. y. 28,5 procentai Lietuvos teritorijos!

Kadangi Konstitucinio įstatymo pataisos dar neįsigaliojusios, kažkieno nurodymu nuspręsta žemės pardavimo sandėrius ir subjektus įslaptinti. Taigi – šiuo metu yra valstybinė paslaptis, kas ir kiek žemės įsigijo. Pagaliau ir pats Konstitucinis įstatymas tapo kriminalizuotas, nes nevykdoma įstatyme numatyta Seimo kontrolė. Trumpai tariant – Seimas tapo priedangos organizacija parceliuojant Lietuvą. Ar tai galime pavadinti Lietuvos aneksija? Iš dalies – taip, kadangi mums atsisakoma pasakyti, kas nupirko beveik 30 procentų Lietuvos teritorijos.

Ką padarė Lietuvos piliečiai, norėję surengti referendumą dėl žemės nepardavimo užsieniečiams? Jie kėsinosi atskleisti nusikalstamą Seimo veiklą ir atidengti „slapčiausius slėpinius“. Todėl ir padaryta viskas, kad tai neįvyktų. Dabar, įsigaliojus konstitucinei pataisai, tikimasi visas per dešimtmetį padarytas aferas įteisinti, todėl ir „Skamba, džiūgauja sujudęs visas dvaras. /O vergai aukštiems svečiams lig žemės lenkias /Ir sodina į garbingas jų vietas“ (V. Mykolaitis Putinas „Vergas“).

Todėl dabar iškyla tik vienas klausimas – ką daryti „baudžiauninkams“? Jiems lieka du keliai. Pirmas, kurį siūlo „visas dvaras“, yra pasitikėjimo kelias – galima patikėti, kad naujai ruošiamos Konstitucinio įstatymo pataisos bus labai geros, visi ten surašyti saugikliai tarnaus Lietuvos žmonėms, o diskusijose su „neišmanėliais“ dalyvaujantys masiuliai, kraujeliai, kiti funkcionieriai yra teisūs sakydami, kad reikia pamiršti senus įstatymus ir viską, kas buvo įgyvendinta iki šiol. Svarbu sukurti naują įstatymą ir gyvenimas bus naujas. Tiesa, taip plačiai aptarinėjami saugikliai bus taikomi žemės pardavimui nuo gegužės 1 dienos. Tačiau niekas nepasako – kokiai žemei? Tai, kuri jau parduota, ar tiems likučiams, kurie dar Lietuvos piliečių rankose? Dvaras džiūgauja, nes saugiklių veikimo nesupranta ne tik „baudžiauninkai“, bet ir patys jų kūrėjai – apkvailinti tautą yra lengvas darbas.

Bet yra ir antras kelias. Galima nedelsiant kreiptis į teismą, kad būtų išaiškinta, kaip veikė kriminalizuotas Konstitucinis įstatymas ir jo kontrolė. Ir tik po to jau galimos įstatymo pataisos bei saugiklių įvedimas. Į teismą gali kreiptis Seimo nariai, kurie dar turi sąžinės ir padorumo, arba referendumo iniciatyvinė grupė. Teismas, gavęs prašymą išnagrinėti šį klausimą, privalėtų taikyti laikinas apsaugos priemones žemės pardavimui iki to laiko, kol bus įvertintos kriminalizuoto Konstitucinio įstatymo pasekmės. Tuomet nebūtų būtinybės ir moratoriumui. Per tą laiką būtų galima kreiptis ir į tarptautines teisingumo institucijas, kurios galėtų įvertinti konstitucinių teisių pažeidimus, neleidžiant piliečiams organizuoti referendumo.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Suprantu, kad mano šitie žodžiai, tai yra balsas tyruose, bet norisi sušukti: “Jūs, savi, broliai lietuviai, kaip jūs drįsote taip pasielgti su visų mūsų Lietuva? Koki Jūsų tėvai buvo, kad jus tokius nelaimėlius užaugino?” Jūs kaltinate rusus, ypač bijote Uspaskicho, kad Lietuvai gali pakenkti, tiek niekas kitas nepakenkė, kaip konservatoriai, socdemai ir liberalai. Šitoks poelgis yra grynai banditiškas ir tai reiškia, kad mes 24 metus balsuojame už banditus.

  • Buržuazinis nacionalistas:

   Lietuvos žemės supirkimu labiausiai yra suinteresuoti rusai. Turint daug pinigų nusipirkti ES pilietybę labai paprasta. Malta, berods, ją net oficialiai pardavinėja. Kokie nors slovėnai taip pat noriai rusams ją parduos. Žemės pardavimas užsieniečiams Latvijoje jau davė rezultatų – pajūryje rusai supirko žemės ūkio paskirties žemes, pakeitė jų paskirtį į gyvenamąją, pristatė namų ir juos pardavė tik rusams. Dabar tuose kvartaluose visi užrašai tik rusiški ir latviai tai pakeisti bejėgiai.

 2. Klemas Jankūnas:

  Taigi, kas dar nepavargo, nepasiduokime. Nesu iniciatyvus žmogus, bet laukiu geriau išmanančių pasiūlimo. Mielai atsiliepsiu.

 3. Valio:

  Greiciau! Greiciau! Pakils kaina zemes ir turesiu galimybe iskeisti lopineli cia i lopinelis kitoje valstybeje! Padarysiu du gerus darbus valstybei – padesiu Lietuvai pritraukti daugiau investiciju is uzsienio ir didinsiu sauguma isileisdamas i Lietuva gyventojus is Europos. :* visiems, kas supranta, jog tas referendumas nereikalingas

 4. Skalvis:

  Bet ir kokiam besmegeniui reikia būti, kad nesuprasti tokio paprasto dalyko: kuo daugiau žemės nupirks užsienio kapitalas tuo daugiau NATO bazių turėsim ! Ir kuo daugiau bazių turėsim – tuo mažiau išleisim krašto gynybai !. Ar dabar aišku, kodėl Lietuvos išminčiai atsisakė Lietuvos kariuomenės ? Štai kur mąstymas į ateitį štai kur aiškiaregystė !

 5. Skalvis:

  Oi , apie Rusus nepagalvojau …kaži ar NATO gins rusų žemę ? … Jei, taip, tai nuo ko ?

 6. ANTI'SAUGIKLIAI:

  Valdžia pasityčiojo iš mūsų du kartus. Pirmiausia – nukledama Referendumą, o antra – bandydama prstumti saugiklių įstatymą. Tai – vienodai nusiklastama!

  Nežinau, ar beverta tokioje šalyje gyventi. Kas gyvens šalyje, kurioje priiminėjami absurdiški įstatymai, kurioje ranka numota į piliečius, jų nuomonę? Pasityčiojimas iš Referendumo, nusikalstami, Konstitucines piliečių teises varžantys “saugiklių”, įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę, įstatymai. Kam tai naudinga, kas tai inicijuoja? Pažiūrėkim: Dagys, Degutienė, P. Saudargas, buvęs konservų žemės ūkio ministras. Dar ir tėvas Saudargas, ta Morkūnaitė iš EP prisideda. Tai jie bando “prastumti” mieste gyvenančių Lietuvos piliečių teisęs pažeidžiančius, mus antrarūšiais darančius “saugiklių” įstatymus.
  Motyvuojama – “žemė tiems, kas ją dirba”. Bet ar tai tiesa? Ar tikrai dabartinių ūkininkų palikuonys dirbs tą žemę? mano buvęs klasiokas tėviškėje taip pat ūkininkas. Nežinau, gal porą šimtų ha žemės valdo. Ir ką? Dukra – jau kuris laikas emigracijoje, sūnus – Vilniuje teisę studijuoja. Tikrai į tą ūkį dirbti negrįš. O juk žemė paveldėjimo teise liks jiems. Tad ir turės ją ir miestietis, ir net užsienietė Tad kuo prastesni mūsų, dabartinių miestiečių vaikai? Kodėl konservatoriai kėsinasi į mūsų pilietines tieses rinkos sąlygomis įsigyti Lietuvos žemės? Ar mes ne lygiateisiai, ar mes ne tokie pat piliečiai? Konservatorių dėka tapsime antrarūšiais. Savo pačių Tėvynėje antrarūšiais. Štai kokie tikrieji konservatorių kėslai. Po šito jau iš principo nekyla noro likti gyvent Lietuvoje. Juk kad pabūti antrarūšiu – nebūtinai čia likti. Antrarūšis esi vakaruose, toks pat esi ir Lietuvoje. tad tuomet gal geriau į vakarus – ten bent jau uždirbsi.

 7. esame baudžiauninkai:

  Lietuvos žmonės paversti baudžiauninkais, žemės referendumo priešininkai jau išpardavė Lietuvos žemelę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: