Įspūdinga tolimojo kosmoso viešnia kometa C/2020 F3 (NEOWISE) tapo tikra šviesaus liepos dangaus pažiba. Ilgai laukę ryškios kometos, pagaliau sulaukėme! Plika akimi matoma uodeguotoji žvaigždė spindi palei šiaurės-šiaurės rytų horizontą visą trumpą liepos naktį. Kadangi kometa dar nenutolo nuo Saulės, tai susirasti ją labai paprasta – reikia žiūrėti ta kryptimi, kurioje tuo metu palei horizontą yra Saulė. Vidurnaktį – į šiaurę. Tik reikia nepamiršti, kad vasarą vidurnaktis įvyksta valanda vėliau, taigi ne 24 val., o 1 val. nakties. Kometa virš horizonto švytės kaip +2 ryškio padūmavęs šviesulys maždaug per ištiestos rankos sprindį. Jos uodega bus nukreipta į priešingą pusę nuo Saulės, tai yra, tiesiai į viršų.
Liepos 3 d. praskriejusi pro Saulę 43 milijonų kilometrų nuotoliu, C/2020 F3 kometa dabar tolsta nuo Saulės. Pasitelkus žiūronus ar nedidelį teleskopą galima pasigrožėti ir dvejomis įspūdingomis kometos uodegomis, viena jų sudaryta iš dujų, kita – iš dulkių.
Liepos 14 d. C/2020 F3 kometa jau švytės neryškiame Lūšies žvaigždyne, kuris yra įsiterpęs tarp Grįžulo ratų ir Vežėjo žvaigždynų. Stebėti kometą bus galima visą naktį. Mėnulio delčiagalis tekės kasnakt vis vėliau (liepos 14 iškils tik apie 2 val.), tad stebėjimams netrukdys.
Kometa C / 2020 F3 (NEOWISE) buvo atrasta šiemet kovo 27 d. NASA kosminiu teleskopu WISE, skirtu ieškoti mūsų planetai galimai pavojingų asteroidų. Arčiausiai Žemės kometa atsidurs liepos 23 d., praskriedama už 103 milijonų kilometrų nuo jos.
O ar ne jos darbas buvo Vokietijoje javų lauke paliktas tartum didžiulio antspaudo atspaudas? Paženklino? O kokiais tikslais?