Gruodžio 12 d. Seimas, vadovaudamasis Konstitucijos 43 straipsnio pirmąja dalimi, Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo 6 straipsniu ir atsižvelgdamas į Teisingumo ministerijos 2017 m. gruodžio 29 d. išvadą*, suteikė valstybės pripažinimą Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“.
„Atėjo metas priimti sprendimą, nes dar prieš septynerius metus, jau buvo pripažinta, kad ši bendruomenė atitinka visus religinės bendruomenės požymius pagal Lietuvos Respublikos religinių bendruomenių ir bendrijų 6 straipsnyje keliamus reikalavimus. Ir žinant, kad Lietuvoje dar nuo seno sugyveno įvairių tautybių ir įvairių religijų žmonės ir visi galėjo išpažinti tai, ką jie norėjo, kaip jie gimė ir su kuo užaugo“, – pritarti projektui kvietė Seimo narė Jūratė Zailskienė.
Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo 6 straipsnyje**, kuris reglamentuoja pripažinimo suteikimą arba nesuteikimą, yra numatyta, kad tokiu atveju, jeigu Seimas nepriima jokio nutarimo projekto dėl religinės bendrijos, „valstybės pripažinimo klausimas Seime sprendžiamas pakartotinai tol, kol priimamas atitinkamas Seimo nutarimas“.
Seimo nutarimui „Dėl valstybės pripažinimo suteikimo senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ (projektas Nr. XIVP-4086(2) pritarė 64, prieš balsavo 8, susilaikė 10 Seimo narių.
Prieš Romuvą balsavo:
Linas Kukuraitis
Žygimantas Pavilionis
Jurgis Razma
Jekaterina Rojaka
Kazys Starkevičius
Rita Tamašunienė
Linas Urmanavičius
Dainius Varnas
Susilaikė (tas pats kaip ir baluojant prieš):
Dalia Asanavičiūtė
Linas Balsys
Dainoras Bradauskas
Liutauras Kazlavickas
Raimondas Kuodis
Karolis Podolskis
Mantas Poškus
Raimondas Šukys
Daiva Ulbinaitė
Paulius Visockas
*Teisingumo ministerijos 2017 m. gruodžio 29 d. išvada.
**Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo 6 straipsnyje įtvirtinta: „Valstybės pripažinimo klausimą Seimas išsprendžia priimdamas nutarimą per 3 mėnesius nuo Teisingumo ministerijos išvados gavimo dienos, neįskaitant laiko tarp Seimo sesijų. Religinė bendrija, susipažinusi su Teisingumo ministerijos išvada, turi teisę raštu pateikti nuomonę dėl šios išvados Seimui ir pristatyti ją Seimo nutarimo projekto svarstymo Seime metu. Jeigu Seimas nepritaria pateiktam Seimo nutarimo projektui, valstybės pripažinimo klausimas Seime sprendžiamas pakartotinai tol, kol priimamas atitinkamas Seimo nutarimas.“
Šių metų rugsėjo 24 d. Europos Žmogaus Teisių Teismas Lietuvos Vyriausybei perdavė peticiją „Religinė bendrija „Romuva“ prieš Lietuvą“, kurioje pareiškėja antrą kartą skundžia, kad Seimo sprendimas nesuteikti jai valstybės pripažinimo religinės bendrijos statuso pažeidžia jos teises, pagal Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvenciją.
Džiaugiuosi. Sveikinu.
Puiku. Taigi, čia yra pripažįstama senoji mūsų religija, kurią anksčiau praktikavo Didieji, paprasti Lietuvos kunigaikščiai bei jų pavaldiniai. Pripažįstama, tuo pačiu, ir milžiniška mūsų archeologų, tautosakininkų, etnografų, humanitarinių mokslų profesorių, muzikos, dainų, šokių ir meno ansamblių, dainininkų, etnotapytojų, tautinių raštų kūrėjų, medžio drožėjų, mecenatų, mokslo žmonių, rašytojų, žurnalistų, leidinių redaktorių, parlamentarų veikla, kurių dėka įvyko šis nušvitimas. Suprantant, tuo pačiu, kad baltų religinių bendruomenių žmones prigimtinai, kaip savaime suprantamą dalyką, pripažįsta 10 Vienatinio Dievo įsakymus (Romos katalikų bažnyčios interpretacija). Džiaugiuosi.
” Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“! ” Senovės ? Tai seniena ? Kažkas iš muziejaus ? Kodėl ne nudienos Baltų ?
Todėl, gerb. Klaustuk, kad jau prieš 110 metų, t. y. 1915 m., Dvinske (dabar Daugavpils) Lietuvos Kunigaikštis bajoras J. G. Beržanskis – Klausutis, užklausęs Rusų imperijos valdžią, gavo atsakymą, jog nėra jokių kliūčių, kad jis būtų laikomas senovės lietuvių tikėjimo žmogumi. Išlikusį J. G. Beržanskio – Klausučio aukurą, kaip muziejinį, Lietuvos Kunigaikščio giminės padovanojo Kauno Sostapilio Romuvos vaidilai Valdui Pukui, kad šis galėtų jį atiduoti steigiamam Romuvos muziejui netoli Jurbarko. Apie tai ir ne tik apie tai dokumentuotai rašoma nepolitinės knygos “Istorija pareinant į Lietuvą (Klaipėdos universiteto leidykla/2023, gruodis) 77 – 78 puslapiuose. Dėkoju.
Tai gal reiktų įvardinti: Lietuvos, dalies baltų genčių lietos, – tikėjimas ? Bet kodėl jie bijo eiti į visuomenę ir pristatyti savo gyvensenos būdą ? Kodėl neveda Tautos tikruoju keliu ? Kodėl nerodo pavyzdžio , kaip tikras lietuvis turi gyventi nudienos , Lietuvą valdančiame fanatiniame kapitalizme ?
>Klaustukas
Paskaitykime knygos “Istorija pareinant į Lietuvą” e – formato dalies II – ą dalį, kur 109 p. rašoma: “Tūkstančių ir tūkstančių metų senumą turinti lietuvių liaudies pasaka “Eglė žalčių karalienė” yra nusagstyta laiko, vietos ir klimato pasikeitimo rodmenimis (lot. indikator – rodmuo)”. Punkte 3. tęsiama, kad “Balta žąsis, balta avis ir balta karvė žymi ledynmečio sniego su ledais ėjimo ant mūsų tarpsnius”, kur balta žąsis – apledėja Skandinavijos kalnai, balta avis – garbanomis apledėja Baltijos jūra, balta karvė – pietryčių kryptimi apledėja jūra.
Dabar prisiminkime maldą į Vienatinį Dievą, kur kunigas sako: “Dievo Avinėli, kuris naikini pasaulio nuodėmes – pasigailėk mūsų”, tuo rodant kaip baigsis gyvenimas Lietuvą valdančiame fanatiniame kapitalizme – LEDYNMEČIU.
Septynerius metus reikėjo laukti Romuvos pripažinimo. Praėjusios kadencijos valdantieji, kurių daugumą sudarė TS-LKD frakcija, net tris kartus atmetė Romuvos pripažinimą, kai kurie tos frakcijos nariai paskleidė tikrovės neatitinkančius faktus, visaip trukdė, manipuliavo procedūromis ir t.t.
Per tą laiką Romuva sulaukė palankaus Europos žmogaus teismo Sprendimo, palankų Vilniaus apygardos administracinio teismo Sprendimą, palankias Teisingumo Ministerijos, Teisės departamento, Nacionalinio saugumo komiteto išvadas. Nepaisant to Romuva nebuvo pripažinta.
Reikėjo sulaukti naujų rinkimų ir tenka konstatuoti, kad ši valdančioji dauguma, kurioje iniciatyvą rodė socdemai, per dvi savaites pritarė Nutarimo svarstymui, o šiandien priėmė Nutarimą “Dėl valstybės pripažinimo suteikimo senovės baltų religinei bendrijai “Romuva”.
UŽ balsavo 64 Seimo nariai. Balsavimas pagal frakcijas: UŽ balsavo 36 socdemai, 8 liberalai, 7 Nemuno aušros, 4 TS-LKD, 3 valstiečiai, 3 demokratai, 3 mišrios gr.nariai.
Seimo suteiktas Senosios baltų religijos Romuvos valstybės pripažinimas yra naujas stipresnis pagrindas bendrijos oficialiam veikimui. Mes turime rimčiau atrodyti visuomenės ir žiniasklaidos akims ir padidinti savo žinomumą. Tikiu, kadnors Seimo nariai prisiekinės : Tepadeda man Dievai ir Deivės!
Dievai ,deivės ar Dievas . Visuomenė nežino vieną ar daug dievų turi ši religija , nežino jos požiūrio į moralinius dalykus požiūrio į kitus , jų pakantumo supratimą . Primta katė maiše.O gal nevisai , pamatysim kai bus baisuojama už vienalytes santuokas , kuo balsavusieji . Didžiausia žala padaryta Baltiškajai kultūrai , žala gal nedidelė bet trukdys- taip .
Manau, visuomenė moka naudotis internetu:romuva.lt/pasauleziura/dievai/
yra ir toks puslapis:
– romuva.lt/parama/
Tik ėjimas , aišku į priekį, nugalėjo tamsą – religija. Ramuva žydės.
O aš visada maniau, jog besmegeniui niekada nepasimaišo protas – kaip tai įmanoma, kokia čia anomalija ?
Matai ”mielas drauge”- gyvenime visko būna.
O būna, jog besmegenis ima ir pradeda mąstyti ?
Labai “dėkingas” , kad manęs neužmiršti ir skiri tiek dėmesio .
Pagaliau. Džiaugiuosi šiuo dabartinio Seimo narių sprendimu!
Sveikinimai Romuviečiams. Džiaugiuosi 🙂
viskas gerai, Bartai, aš tik duomiousi fanatizmo reiškiniu. Kap įmanoma nužudyti žmogaus sielą , protą ir paversti marionete. Kas tamsta tokiu padarė ? Man tikrai įdomu.
Klaustuk, ar tau “prie ruso” buvo geriau?
Bolševikmetis .