Per dieną aplinkosaugininkai sraigtasparniu išžvalgė per 10 ežerų (0)

Nuotrauka iš skrydžio, karjeras | lrv.lt nuotr.

Nuotrauka iš skrydžio, karjeras | lrv.lt nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai pagal patvirtintą skrydžių su Karinėmis oro pajėgomis planą sraigtasparniu apžiūrėjo teritorijas ir nustatė pažeidimų Molėtų ir Utenos rajonuose.

Šio skrydžio metu pagrindinis dėmesys skirtas neteisėtam atliekų šalinimui, gyvosios gamtos apsaugos srities pažeidimams ir neteisėtiems darbams vandens telkinių pakrantės apsaugos juostose ir priekrantėse nustatyti.

Per skrydį buvo išžvalgytos daugiau nei dešimties vandens telkinių apylinkės ir aplinkinės teritorijos. Įtarimų sukėlę atvejai nustatyti ir atliekami tyrimai.

Skrisdami aplinkosaugos pareigūnai Molėtų rajone nustatė tam tikrus statybos ir žemės darbus, išsiskiriančius apimtimi. Nuvykus į nustatytą vietą, nustatyta, kad 42 ha plote įrengiant atskirus sklypus statomos vandens tiekimo ir elektros linijų komunikacijos, kasamos kūdros, kertami medžiai ir atliekami kiti darbai.

Per dieną aplinkosaugininkai sraigtasparniu išžvalgė per 10 ežerų | lrv.lt nuotr.

Per dieną aplinkosaugininkai sraigtasparniu išžvalgė per 10 ežerų | lrv.lt nuotr.

Dalis darbų vykdoma prie šalia esančio ežero vandens apsaugos juostoje, miško paskirties žemėje. Apie galimus teritorijų rengimo ir statybų pažeidimus ir miško priežiūrai nustatytų reikalavimų pažeidimus pranešta Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai bei Valstybinei miškų tarnybai.

Dėl vandens apsaugos juostoms nustatytų reikalavimų pažeidimo pradėtas išsamus tyrimas. Aplinkosaugos pareigūnai mano, kad gali būti sužalota ne mažiau kaip 2000 kv. m. ploto vandens telkinio apsaugos juostos, o žala aplinkai gali siekti apie 2 tūkst. eurų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: