„Vilniaus vandenys“ aktyvių miestiečių prašo pranešti bendrovei apie vandens taršą (0)

„Vilniaus vandenys“ aktyvių miestiečių prašo pranešti bendrovei apie vandens taršą | „Vilniaus vandenys“ nuotr.

„Vilniaus vandenys“ aktyvių miestiečių prašo pranešti bendrovei apie vandens taršą | „Vilniaus vandenys“ nuotr.

Kovai su gamtos teršėjais „Vilniaus vandenys“ pasitelkia visuomenę. Bendrovės iniciatyva atidaromas naujas pranešimų kanalas Facebook platformoje, raginantis pilietiškus, gamta besirūpinančius gyventojus ar jų bendruomenes pranešti apie aptiktą vandens taršą. Tikimasi, kad prie šios iniciatyvos prisijungs ir į taršos atvejus reaguos ne tik bendrovės „Vilniaus vandenys“ specialistai, bet  ir už gamtos taršos užkardymą atsakingi aplinkosaugininkai, kitų tvarką Vilniaus mieste prižiūrinčių įmonių atstovai.

„Mūsų bendrovė kasdien susiduria su vandens tarša, o vienas svarbiausių mūsų pastarojo laikotarpio prioritetų – kova su teršėjais, ne tik neleistinomis medžiagomis – tokiomis kaip plastikas teršiančiais nuotekas, bet ir surandančiais vis daugiau būdų, kaip šias

medžiagas išleisti tiesiai į vandens telkinius ir už nusikalstamą veiklą likti nenubaustais. Todėl patys nusprendėme imtis iniciatyvos ir kovoje su teršėjais pagalbos kreiptis į visuomenę“, – sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Žvejai, poilsiautojai, leidžiantys laisvalaikį prie upių ir ežerų Vilniaus mieste bei jo apylinkėse ir visi aktyvūs vilniečiai apie pastebėtą piktybinę ar avarinę vandens taršą kviečiami greitai informuoti bendrovės „Vilniaus vandenys“ specialistus. Raginama pranešti apie nuotekų nuvedimo, surinkimo sutrikimus ar avarijas, sutrikusį nuotekų valyklų darbą, neaiškiomis medžiagomis užterštą upę ar vandens telkinį, kelyje matomą įdubą, atvirą šulinį, įgriuvą ar neatstatytą dangą. Taip pat informuoti ir apie pastebėtus nelegalius lauko tualetų statinius, į upę nutiestus vamzdžius ar kitus vandens telkinius teršiančius statinius.

Pranešti apie taršą nuo šiol bendrovei galima dviem būdais. Jei atvejis skubus, nustatyta avarinė tarša – paskambinus į „Vilniaus vandenų“ Avarijų naikinimo tarnybą – 8 800 10880. Arba palikus žinutę Facebook socialiniame tinkle, žaismingo veikėjo – „Neterštuko“ globojamoje paskyroje.

„Neterštukas“ | „Vilniaus vandenys“ nuotr.

„Neterštukas“ | „Vilniaus vandenys“ nuotr.

Neterštukas – tai didžiausios šalyje vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ bendradarbis, kuris siekia suburti švaria gamta besirūpinančią bendruomenę drauge kovoti gamtos tarša bei šviesti visuomenę aplinkosaugos klausimais, pamažu auginti visuomenės priešiškumą teršėjams.

Tais atvejais, kai bus pranešta apie vandens taršą, į gautus pranešimus reaguos „Vilniaus vandenų“ specialistų brigada. Apie kitus taršos atvejus, informacija bus perduodama atsakingoms, tvarką mieste prižiūrinčioms institucijoms. Bendradarbiauti sprendžiant vilniečių nustatytas problemas pasiūlyta įmonėms „Grinda“, VASA (Vilniaus atliekų sistemos administratorius), taip pat ir už gamtos taršos užkardymą atsakingai Aplinkos Apsaugos agentūrai. Tikimasi, kad prie šios iniciatyvos prisijungs ir daugiau partnerių.

Pasak „Vilniaus vandenų“ vadovo, pasitelkus visuomenę ir sutelkus jėgas, visiems drauge neabejotinai pavyks nustatyti daugiau taršos atvejų ir greitai juos užkardyti. Tikimasi, kad ši iniciatyva pagelbės ne tik kovoje su vandens telkinių teršėjais, bet ir su šiukšlintojais, teršiančiais miesto paplūdimius, parkus, žaliąsias zonas.

Siekiant, kad pranešimai apie taršą būtų nagrinėjami kuo veiksmingiau, apie tai pranešančių gyventojų prašoma nurodyti kuo daugiau ir kuo tikslesnę informaciją: tikslią taršos aptikimo vietą, įvykio laiką, pažeidimo aplinkybės, pagal galimybes – pateikti vaizdinę medžiagą, taip pat palikti savo kontaktinę informaciją, jei pranešėjas nori sužinoti, ar problema, apie kurią pranešė, sprendžiama. Pasak bendrovės atstovų, reaguojama bus tik į pateiktą išsamią informaciją.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: