A. Antanaitis apie tai kas gali ir turi užtikrinti lietuvių kalbos ateitį? (video) (123)

Audrys Antanaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Audrys Antanaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Koks visuomenės vaidmuo kalbos puoselėjimo baruose? Koks Lietuvoje lietuvių kalbos santykis su anglų kalba? Kas lemia ir skatina lietuvių kalbos nuvertinimą? Kas gali ir turi užtikrinti lietuvių kalbos ateitį? Kokius darbus turi skubiai atlikti valstybės institucijos?

Apie tai ir kitus dalykus, po 2-ųjų jungtinių Lietuvių kalbos draugijos skaitymų, skirtų Lietuvos kultūros kongreso 30-mečiui, „Lietuvių kalba – tautos išlikimo laidas“, Alkas.lt vyr. redaktorius Jonas Vaiškūnas kalbina Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininką Audrį Antanaitį.

srtrf-logo

Kategorijos: Alko radijas, Kalba, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

123 komentarai

 1. SKUBIAUSIAS DARBAS – PRANEŠTI PASAULIUI, KAD – SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, YRA ATRASTI – TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI, KURIE PUIKIAI PAAIŠKINA – KAS? ir KODĖL? ŽEMĖJE VYKO? KAS? ir KODĖL VYKSTA?, KAS? ir KODĖL? ŽEMĖJE VYKS ŠIAME ir KITUOSE TŪKSTANTMEČIUOSE!!!

 2. Kitimas → KISMAS:

  Kitimas → KISMAS
  Ar ne geriau?

  Empatija → trūksta tik daiktavardžio iš įsijausti, išjausti, įsigilinti, išgyventi, įsigyventi …
  Na, suremiam protus, panaudojame visus žinomus būdus kaip viena kalbos dalis iš kitos išvedama, ir randame trumpą skambų daiktavardį, kurį vietoje empatijos naudosime.
  Iki rytojaus pavyks?

  • Tvankstas:

   Empatija iš em-/ in, į ir ‘patos’ gr. liga, pagarsiui būtų ‘inliga’.
   Turime mieguistas, liguistas, tai gal su ‘labas’ bandyti kurti ir skambėtų daikt. ‘labuista’, būdv. ‘labuistus’, gal ‘labuistas’, tada daikt. gal ‘labaista’ ar ‘labaisma’, ar ‘labaisa’, ar ‘labaita’ (lab- + aita), ar ‘labaistra’ (lab- + aistra).
   Tiktų ir esamas ‘pajauta’, būdv. ‘pajautus’.

  • Tvankstas:

   Aš pats jau eilė metų naudoju ‘kismas’, man žodis savo garsais labai tiksliai nusako vyksmą, virsmą. Tyliai, ramiai. Gal skonio, gal pajautos klausimas.

 3. Žemyna:

  Šis pokalbis teikia vilties. Tik įdomu, kaip rengiasi keisti kalbos įstatymą? Kad nebūtų taip, kad užmigdė mūsų budrumą, o įstatymo projekte tokia rupūžė slypi, kad ir į galvą tokia negalėtų ateiti…

 4. Neįsileiskime į LIETUVIŲ KALBĄ jokių naujadarų!!! Visada prisiminkime, kad prieš beveik 100 metų, ANTANUI POŠKAI, genialusis MAHATMA GANDIS, buvo sakęs; “LIETUVIŲ KALBA SENESNĖ UŽ SANSKRITĄ!!!
  Nepamirkime ir tai, kad dar ANKŠČIAU – prieš 200 metų, genialusis filosofas I.KANTAS buvo sakęs: ” LIETUVIŲ KALBĄ BŪTINA IŠSAUGOTI ATEINANČIOMS KARTOMS, NES JI TURI RAKTĄ, KURIS PASAULIUI LEIS PAŽINTI ne TIKTAI PRAEITĮ BET IR ATEITĮ”!

  • Ėjau pro šalį:

   Romualdai, mūsų kalba ištisus šimtmečius merdėjo ir nesivystė, tačiau tam buvo pateisinama priežastis – mes buvome pavergti. O jūs ir būdamas laisvas norite toliau marinti kalbą ir neįsileisti į ją jokių naujadarų. Kalba turi būti gyva ir vystytis, nereikia iš jos daryti paminklo. nes stovintis vanduo genda.
   Dar norėčiau pridurti, kad kelias į tiesą nėra grįstas senomis ir nuvalkiotomis klišėmis, o ilgu ir kruopščiu tiriamuoju darbu renkant įrodymus. Gandis švelniai tariant yra labiausiai pervertintas Indijos istorinis veikėjas, iki genialumo jam kaip iki mėnulio, o jo posakis apie lietuvių kalbą buvo arba paprasčiausia mandagybė, arba tiesiog tada taip buvo manoma. Dabar visiems gerai žinoma, kad tas posakis neatitinka tikrovės. Lietuvių kalba yra tik mažiausiai pakitusi. Iš esmės nėra jokio būdo nustatyti kuri IE kalba yra senesnės kilmės, nes nėra jokių rašytinių šaltinių. Apskritai kalbotyra yra netiklsus mokslas ir jos labai apytikrės išvados gali siekti geriausiu atveju 8000 – 9000 tūkstančių metų senovę. Genetikai sako, kad pirmiausiai reikia atsižvelgti į jų atradimus ir tik po to prie jų derinti archeologines ir kalbotyros žinias , bet jokiu būdu ne atvirkščiai.
   Apie trojas, saliamonus ir mahabharatas ir šumerus net neverta kalbėti, nes tai gryniausi niekuo neparemti paistalai.

   Mylėkime ir puoselėkime kalbą, bet nedarykime iš savęs juokdarių skleisdami pramanus.

   • Žemyna:

    Norėjau parašyti, jog PRITARIU minčiai, kad kalba turi keistis.
    Paskui šovė mintis, jog mano pritarimo tam nereikia – tai yra kalbų PRIGIMTYJE, kalbų raida buvo numatyta Kūrėjo Plane! Tai ar ne juokinga, kaD atsiranda už Kūrėją protingesnių, žadančių Jį pamokyti, kaip kalbos kuriamos? 🙂
    Visgi… Klausimas tas, ką kiekvienas sudeda į šį teiginį, kaip jis tą kismą, naujinimą supranta:
    ar, jo supratimu,
    tai turi vykti natūraliai, IŠ SAVĘS, iš SAVO ŠAKNŲ – kaip kad gamtoje IŠ SAVĘS vis atsinaujina organizmo ląstelės (taip taip, kalba tai irgi organizmas su savo ląstelėmis!),
    ar turi galvoje jau išbandytą „seną gerą” hibridinių kalbų kūrimo praktiką?
    Dalis mūsų jaunosios kartos suvokia kalbos naujinimą gana primityviai – perkėlei į savo kalbą svetimą kalbos logiką (= mąstymą!), sakinio sandarą, gramatiką, žodyną – ir tu jau „pažangus”, ir tavo kalba „moderni” 🙂
    Deja, jie klysta – tai ne modernu, o tik SENŲ „KLIŠIŲ” kartojimas (dabar mėgstamas argumentas?). To padarinys žmonijos mastu – PRARASTOS, SUNAIKINTOS pasaulio kalbos, kurias dabar žmonija ir UNESCO aprauda, kaip neįkainojamą praradimą pasaulio mokslui.
    Pavojingiausia tai, kad anksčiau kalba būdavo nužudoma arba hibridinama grobikų, pasisavinusių tavo šalį. Dabar, didžiai mūsų gėdai, su sadomazochistiniu pasimėgavimu patys ją (ar ne save?) prievartaujame, nors yra NATŪRALIAI EIGAI neprieštaraujantis kalbos kelias į ateitį be „lavonų”. Jis slypi didžiajame LKŽ – jame slypi išgelbėti žodžiai iš senojo žodžių lobyno (kiek suspėta), ir… jei MENININKO, KŪRĖJO akimis į juos žiūrėsime – kaip dailininkas žiūri į aplinką, spalvas, formas, ar kaip kompozitorius įsiklauso į jį supančios gamtos garsus, – mes PRAREGĖSIME – pamatysime, jog ten tiek sukaupta „paruoštukių” naujiems, ne tik šio IT amžiaus, bet ir tolesnės ateities lietuvių žodynams (kai ir IT taps „senos klišės”)! Tik skirk tam laiko, pažadink savyje KŪRĖJĄ, ir pamatysi, kaip tai pagauna – labiau už bet kokius pasaulio feisbukus!
    Vis ieškai savęs? Naršyk giliau – gal tavyje ne tik Jablonskis, bet ir visi kiti mūsų darbščiausieji, kūrybingiausieji kalbininkai savo valandos laukia! Jie liko tautos atmintyje ne tuo, kad naikino kalbą – jie liko žymūs tuo, kad labai EMPATIŠKAI (dabar taip privaloma sakyti?) į to meto VALSTIEČIŲ, (nepatiriančių tiek svetimų kalbų įtakos) kalbą įsiklausė, įsijautė, jos širdies gelmes pasiekė! Žinoma, jie galėjo ir tada „modernius, poniškus” žodžius surašyti, tik… kokia būtų tokio žodyno vertė 🙂
    Gamta – nepaprastai taupi, joje nieko perteklinio, viskas universalu, viskas „daugkartinio vartojimo”, ir kiekviena žmonijos karta vis naujų būdų randa, kaip jos turtais naudotis! Jeigu Kūrėjas savo Plane (dar paveikslu vadinamame) numatė kalbas, tarp jų ir baltų prokalbę, vadinasi, kitaip nebuvo galima. Ne šiaip buvo pasakyta – jums duota viskas, ko REIKIA. Jeigu reikia, vadinasi, PRIVALOME SAUGOTI ir BRANGINTI. ATEIČIAI išsaugoti, kad ir mūsų proanūkiai turėtų ką NEIŠSIGIMUSĮ, SVEIKĄ saviems perduoti.

   • Bartas:

    Kas Tavę ,”ėjau pro šalį”, nuskriaudė? Gal kokie “buržuaziniai nacionalistai”? O gal algą sumažino? Visur ir visada , daugumoje, pagieža, piktumas Lietuvių Kalbai, papročiams, praeičiai. Tamsta nejauti? O aš jaučiu.
    O gal ir gerai , kad taip darai. Tada alko bendruomenė įjungia pavojaus mygtuką ir pradeda “rezistenciją” . Šitas žodis geras, pažangus?

 5. 1956 metais, (sovietmečių) Maskvos kalbininkai – akademikai IVANOVAS ir TOPOROVAS, buvo pareiškę: “RUSŲ KALBA YRA GIMUSI LIETUVIŲ KALBOS POKYČIŲ IŠDAVOJEI”
  O TAI REIŠKIA, KAD LIETUVIŲ KALBA PAGIMDĖ RUSŲ KALBĄ!!!

 6. MUS PROTĖVIŲ DVASIA GYVA!
  1956 m tremtyje ALTAJŲ kalnuose, teko atidenginėti, anot Leningrado archeologijos prof. Sergėjaus Ivanovičiaus Rudenko. skitų kurganą. Tačiau jau daug vėliau, kai susipažinau su prof. Marijos Gimbutienės padarytais atradimais, padariau IŠVADĄ, KAD ALTAJŲ KRAŠTE BUVĘ KURGANAI, – TAI MŪSŲ – LIETUVIŲ -RIKIŲ KURGANAI!! Ir, kad jų AMŽIUS- 8 000 metų!
  Tačiau LIETUVIŲ KALBA DAR SENESNĖ!
  Tai liudija, LIETUVIŲ KALBOS DĖKA ATRASTAS ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠAS, kuriam jau 450 000 METŲ!!!

 7. Žemyna:

  „Lietuvių kalba – antrarūšė valstiečių kalba?” Aira Leonidovna
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lietuviu-kalba-antraruse-valstieciu-kalba-56-1292860?copied
  Dar neskaičiau teksto, bet Gūgle radau ją visokiuose portaluose. Kažin, ar bent kiek subrendo?
  Suprato, jog talentingas ir profesionalus vertėjas tai tiltas tarp dviejų kultūrų? Kad nuo jo erudicijos, gilių kitos šalies ir jos kultūros istorijos žinių, mokėjimo subtiliai perteikti tai, ką randa originale kitos kultūros skaitytojams, labai daug kas priklauso?
  Plg. „Lietuvių kalbos redaktoriai – fucking nacionalizmo įkaitai”
  – satenai.lt/2016/02/13/lietuviu-kalbos-redaktoriai-fucking-nacionalizmo-ikaitai/
  – versopolis.com/author/227/aira-leonidovna
  ir dar daug kitų prisigūglinsite, jei įdomu suprasti TOKĮ mąstymą…

  Ir AČIŪ DIEVUI, kad lietuvių kalbos apsaugą baltų kaimiečiams patikėjo.
  Lyg vabalai ant mėšlo krūvos dėl padėties aukštuomenėje, dėl tuštybės besivaržantiems miestiečiams nėra kada nurimti, susimąstyti, priversti save įsiglinti, kas per fenomenas yra kalba. Juolab tokia sena kalba. Visai kas kita skandalėlį aplink save sukelti – pigiai ir be didelio vargo atsidursi dėmesio centre, „žvaidžge” tapsi…

 8. SALIAMONAS?!?!?! KAS JIS BUVO? Tai galima pažinti tiktai pasitelkus LIETUVIŲ KALBĄ!!!
  SALIAMONAS simbolizavo SAULĖS ir MĖNULIO LAIKMETĮ – NUO 10-jo iki 5-jo a.pr.m.e.!!!
  Nuo 5-jo a.pr.m.e. iki ERŲ SANDŪROS, dabartiniame Šiauriniame Žemės pusrutulyje viešpatavo VIENAS MĖNULIS!!
  Nuo 5-jo a.pr.m.e. iki Erų sandūros, dabartiniame Šiauriniame Žemės pusrutulyje “viešpatavo” NUOŠLIAUŽOS NUO KALNŲ, DABAR turinčios ALEKSANDRO MAKEDONIEČIO VARDĄ!!!
  GARBĖ LIETUVIŲ KALBAI!!!

 9. 1179 m.pr.m.e. SPROGO TERO (ATLANTO – SANTARINI) UGNIKALNIS VIDURŽEMIO JŪROJE!
  Visuose šaltiniuose bei kultūrose, šis ugnikalnis paliko labai ženklų pėdsaką! Santarini ugnikalnio sprogimas kelis kartus buvo galingesnis nei KRAKATAU ugnikalnis 1883 metais.
  Mūsų laikais šis ugnikalnis dar yra menamas kaip – TROJOS KARAS!!!
  Indų kultūroje šis sprogimas pagimdė didžiausią pasaulyje EPĄ MAHABHARATĄ – dievas BHARATAS!

 10. Štai kas įvyko 1179 m. pr.m.e. mokslininko VOITECHO ZAMOROVSKIO (“HETITŲ IMPĖRINĖS PASLAPTIS”) manymu: “Sunku rasti kitą palyginimą: kaip perkūnas iš giedro dangaus trenkia į šimtametį ąžuolą ir sudegina jį iki pat šaknų, lygiai taip, ūmai ir visiems laikams buvo sunaikinta Hetitų imperiją. Iš vakarų, tarytum didelė banga, siūbtelėjo laukinės gentys, kurias vadiname “jūrų tautomis”, (o etninės jų sudėties nežinome), persirito per Bosforą ir pasklido iš dalies į Rytus, o iš dalies, į pietus. Pietuose ji atsimušė į užtvanką, kurią pastatė Rmzis III, ir susigėrė į Sirijos, Finikijos bei Palestinos smėlynus. Užtat rytuose toji banga, baisinga jėga NUŠLAVĖ HETITŲ IMPERIJĄ, o su ją – ir jos draugus, ir priešus.” (psl.299), Ir t.t. ir t.t.

 11. Po 1179 pr.m.e. Tero-Atlanto ugnikalnio susisprogdinimo, VIDURŽEMIO jūros baseine ŽEMĖ NERIMO net 30 metų! Šį faktą yra užfiksavęs KRIVIŲ KRIVAITIS VANDENORIUS, kuris apie tai yra palikęs FANTASTINĮ EPĄ “ODISĖJĄ” kuris ir simbolizuoja šį ŽEMĖS DREBĖJIMĄ!

 12. PAVYZDYS taip ir lietuviams:

  Dabar, LRT TV+ (7-se Kauno dienose) kalba Marija ?Oniščik.
  ALKE, PASIKVIESKITE JĄ, PAKALBINKITE.

 13. Žemyna:

  Pataisau – turėjo būti „taip pat ir lietuviams”. Skubėjau, bet nespėjau – jau baigėsi.
  TOS MOTERS ŽODYNAS – koks žodžio jausmas, kokius ji parenka savo kalbai! Kalba laisvai, ne iš popieriuko, vadinasi, tas žodynas yra JOJE. Gramatikos, kirčiavimo mums iš jos reikia mokytis. Neįveikė tik tarties, tačiau įsiklausai į čiurlenantį jos minčių upelį, ir tai jau nebesvarbu…
  O jos pilietiškumas, orumas!

  O dabar dar viena mintis – o mūsų etnologai gali būti pakviesti į NACIONALINĖS TV „Įdomias pamokas” (a la popamokinė veikla vaikams) – visokių prikvietė, tarp jų lyg ir religinių, o baltų Tikėjimo istorijos nė kvapo? Iškastruotos istorijos moko? Tai kuo nuo sovietinių istorijos pamokų skiriasi?
  ALKAI, Razauskai ir kiti – imkite taraną ir laužkite vartus! Kad bent per karantiną vaikai gautų nuo jų slepiamų žinių!
  (Kad būtų „pažangiau” – sakykime atgyvenusių stereotipų vartus.)

 14. 1365 m.pr.m.e. (Gilyn į praeities gelmes!). DANGAUS DIEVAS – DZEUSAS (DZIEVAS)! Jo žmona HERA – GERA! Ši dievų pora nuolat “budėjo”, kad “nenustotu veikęs” Atlanto – Tero – Santarinį – ugnikalnis! Tai buvo HEROJŲ (Gerųjų) ERA: Jų žinioje:1. Žemės drebėjimą simbolizavęs Jasonas; 2.Tero – Atlanto ugnikalnio pelenus simbolizavęs Heraklis;3. Cunamį simbolizavęs TĘSĖJASI Beja, kaž – kuriam dievui paliepus, HERAKLIS nuo Juodosios jūros “pasuko atgal”!
  Kelių metrų pelenų sluoksnų, ir mūsų laikais, šią tragediją mena Viduržemio jūros dugne! .
  O štai JASONAS su TĘSĖJŲ, “sąžiningai” apskriejo Juodosios jūros pakrantę ir grižo atgalios!
  Mat, “strategams” DZEUSUI ir HERAI, reikėjo ruoštis LEMTINGAM TERO – ATLANTO UGNIKALNIO SPROGIMUI, kuris įvyko 1179. metais.
  Beja, VARDAI – DIEVAS- DZEUSAS, HERA (GERA), TĘSĖJAS – sausumoje tęsė SENELIO Jūrų dievo Poseidono darbus!! Visi jie liudija – LIETUVIŲ KALBOS ARCHAIŠKUMĄ!!!

 15. Klausykite - DABAR GARŠVA:

  laidoje MŪSŲ MIESTELIAI
  LRT PLIUS

  • Klausykite - DABAR GARŠVA:

   O, Kalvelių darželio vedėja buvo išmesta iš darbo už tai, kad… priėmė LIETUVIŲ kalba parašytą prašymą priimti į darželį!
   Tamoševskio gubernijoje nukentėsi, jei kalbi, rašai, skaitai lietuviškai?
   Nemėžyje kažkokia istorija, Garšva kreipiasi į Vaikų teises, kad vaiko interesai pažeidžiami, o „Vaikų teisės”…
   TYLI! Šią tarnybą tik siauros srities vaikų „teisės” domina?
   Savivaldybė trukdo lietuviams užsiimti bet kokia tautiška veikla! Tačiau kartu su PL ambasada veda vaikus prie paminklų pagerbti tuos, kas tuose kaimuose vykdė lietuvių genocidą!

   Šiandien „Istorijos detektyvuose” nuskambėjo puiki, V. T. taikytina frazė: Tu palaikai tai, kas Tarptautinės teisės požiūriu yra karo nusikaltimas! (Nesvarbu, ar tai Georgijaus juostelė ir dalyvavimas Gegužės 9 minėjimuose, ar tai tarpukario Vilniaus krašto okupacija su visais to padariniais!

  • Žemyna:

   Pasirodo, tai kartojama 2017 m. laida apie Paberžę, iš kur partija su samožondu išvijo Lietuvą. Nebuvau jos mačiusi.
   Pasiklausykite dar kartelį, jei net ir matėte – labai sveika, labai daug faktų pateikiama
   – .lrt.lt/mediateka/irasas/1013673284/musu-miesteliai-paberze
   Protu nesuvokiama: močiutė globojo anūką, o samožondo vaikų teisių „gynėjai” konfiskavo vaiką už tai, kad močiutė nesutiko leisti į lenkų mokyklą! Vilniaus „vaikų gynėja” į tai ne-re-a-ga-vo!
   Kurioje dar valstybėje tai praeitų tyliai?
   Tai būtų PASAULINIO LYGIO SKANDALAS ne tik dėl pažeistų ŽT ir vaikų teisių, bet ir dėl to, kad VISOS valstybės PRIVALO visus vaikus mokyti VALSTYBINĖSE mokyklose VALSTYBINE KALBA, kad ir kokios tautybės jis būtų, taip pat ir tuo atveju, jei tai iš tiesų būtų TM vaikas! Tai BRUTALI NEGINKLUOTA OKUPACIJA naudojantis savivaldybės adrministracijos įrankiais, Karo nusikaltimų tąsa „taikos” sąlygomis!

 16. DABAR MES GYVENAME DIEVO “SAULIAUS” ( SAULĖS DIEVO) LAIKMETYJE, KURIS, pradedant nuo NAUJOSIOS EROS, TRUKS 6000 METŲ! Tai yra pilnas SAULĖS DIEVO RAIDOS RATAS! Kitos kultūros mini kitus SAULĖS DIEVUS. Tačiau RAIDOS RATAI NEKINTA!

 17. LIETUVIŲ – INDŲ kalbos bei kultūros ŠAKNYS – XVI a.pr.m.e. A – simbolizuoja dieviškąjį pradą!.
  Indų – Vajus – LIETUVIŲ – Vėjas; INDŲ – Surja–LIETUVIŲ- Saulė; Indų – Agnis – Lietuvių – ugnis: Ir t.t.
  INDŲ – Lietuvių mitologijoje APIE STEBUKLINGĄ ŽUVELĘ, PASAULIUI PRANEŠAMA: ;kad išminčius MANUS, prausdamasis buvo pagavęs ŽUVELĘ, kuri ėmusi maldauti – palikti ją gyvą, – už tai jį Manų išgelbės. Nuo ko tu mane išgelbėsi? – NUO TVANO!
  Pasirodo, kad mūsų PROTĖVIAI PAŽINOJO TAI, KAD ŽEMĖJE, PERIODIŠKAI KAS 48 000 metų, ĮVYKSTA GLOBALINIAI TVANAI, KURIŲ METŲ, VANDENS LYGIS PAKYLA 80 metrais aukščiau nei yra MŪSŲ LAIKAIS!!!
  Tad PASAULIUI GRĘSIĄ NE TIKTAI virusai, bet ir PASAULINIS TVANAS!!!

 18. TAI KAS ŠIAME TŪKSTANTMETYJE VYKS ŽEMĖJE!!!
  1). Šiauriniame Žemės pusrutulyje, kas METAI, 0.08 laipsniais, šils KLIMATAS! Pietiniame – šals!
  2). Nuo 2500-jų metų, Šiauriniame Žemės pusrutulyje bus tiktai VASARA ir DIENA, Pietiniame – NAKTIS ir ŽIEMA!!!
  3) Nuo 2500-jų metų, Šiauriniuose kalnų šlaituose PRASIDĖS INTENSYVŪS GAISRAI ir NUOŠLIAUŽOS NUO ŠIAURINIŲ KALNŲ ŠLAITŲ?
  4).Tūkstantmečio pabaigoje VYKS ŽEMĖS AŠIGALIŲ KAITA!!!

  • Žemyna:

   Nereikia ir asteroidų: išsiaiškino, kas prieš milijonus metų sukėlė masinį išmirimą
   – delfi.lt/mokslas/mokslas/nereikia-ir-asteroidu-issiaiskino-kas-pries-milijonus-metu-sukele-masini-ismirima.d?id=84461455

 19. 5). NUO SEKANČIO TŪKSTANTMEČIO ANTARKTIES KONTINENTAS, DRAUGE SU LEDYNAIS, PRADĖS GRĘŽTIS Į SAULĘ! INTENSYVIAI TIRPS JO LEDYNAI! TAI TRUKS 10 000 METŲ ! PER TĄ LAIKO TARPĄ VANDENS LYGIS ŽEMĖJE PAKILS PER 80 metrų virš dabartinio lygio!!!

 20. KAS GALI UŽTIKRINTI LIETUVIŲ KALBOS ATEITĮ?! O GI KAS? JEI NE MES PATYS??!!
  JEIGU NE MŪSŲ VAIKAI?! JEIGU NE MŪSŲ vadinamasis ELITAS?! KUR JIS? NEMATAU!!!
  Jau 20 metų kaip, SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, ATRADAU TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS!!!! TYLU ir RAMU?,,,
  APIE TAI PRANEŠTA LIETUVOS UNIVERSITETAMS, SEIMŪNAMS, PREZIDENTAMS, MOKSLŲ AKADEMIJAI, MOKSLŲ TARYBAI!!! KAIP Į SIENĄ!
  ĮMINIAU ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠĄ, KURIAM JAU PER 450 000 !!!
  PARAŠIAU IR ŠIA TEMA IŠLEIDAU KNYGAS?! : “Per Praeitį į ateitį”, “Perkūnas” “Praregėjimas”, “Pažadinta praeitis”, “Praeitis ir ateitis”, “Tvanai dievai civilizacijos”.KAIP Į SIENĄ!!!!!
  Gerbiamas ANTANAITI! KAS? JEI NE TAMSTA, ŠIAM, ABUOJUMUI SULAUŽYSI STUBURĄ!?

  • Žemyna:

   Deja, visų akys godžiai į ateitį, į asmeninius tikslus nukreiptos – į karjerą, įtaką, turtus. Nepagalvoja apie tai, kad būtent seniausioje kalboje ir visame senajame kultūros pavelde daug užuominų ir veiklos gairių gali rasti. Bet visko reikia „čia ir dabar” – o pavelde tiek lėto, kruopštaus krapštymosi… Ne, fui…
   Dabar gal visišką nesąmonę parašysiu, gal iš tiesų to negali būti, gal tai tik sutapimas (kaip kažkokiame sename filme, berods, apie Mendelejevo laikus ir žemės sukimąsi, popas sakė: „Takogo bytj ne možet, potomu čto takogo ne byvajet nikogda”).
   Buvo toks sutapimas laike – kažkoks mokslo žurnalas paskelbė apie (baltų?) DNR tyrimus. Ir maždaug tuo pat laiku kažkas kažką apie mūsų tautinius drabužius rašė, tekstą iliustravo ir kelių pastarųjų amžių, ir senais archeologų (lyg ir Klaipėdos krašte) rastų drabužių raštais. Žiūriu, ir negaliu patikėti – tik ką skaityto straipsnio apie DNR iliustracijų ir audinių raštai vietomis LABAI PANAŠŪS! Tartum kopijos.
   Galvoju, reikia atkreipti Klaipėdos un-to dėmesį, gal jie, etnologai su DNR tyrėjais krūvon suėję, sugretintų tuos raštus ir tame ką nors reikšmingą rastų? Nežinau, į kieno rankas tas raštas pateko, gal išmetė į šiukšliadėžę.
   Tačiau – o ar mūsų protėvių audinių raštai negalėjo būti tautai ŽYNIŲ padiktuoti ir taip užšifruotas DNR raktas iš kartos į kartą perduodamas? Gal per toli kažkur toli į priekį žvelgiam, o aplink save neapsižiūrim ir nematome, ką čia pat turime, ir kas gali labai praversti apie ateitį mąstant?
   Nors, žinoma, gal tik aš įžvelgiau panašumo, o kitų akims nieko panašaus ten nėra? Bet tada tiesiog negalėjau rasti sau vietos – toks akivaizdus buvo tas panašumas…
   Apie tautinius rūbus štai ką galvoju: mados seniai egzistuoja, ir mes, moterys, mėgome ir mėgsime šios srities savo išradingumą demonstruoti. Tačiau kažkodėl tautinių rūbų laikomės, ir dalis jų elementų – raštų, spalvų, dar šio bei ten pereina iš amžiaus į amžių nekeičiami! Ir kažkodėl jaučiame su tuo tokį ryšį, kad mums jų būtent tokių, netobulintų, nemodernintų REIKIA! KEISTA, ar ne, ypač turint galvoje mus, moteris – juk taip knieti vis ką nors KITOKIO, „ko dar pasaulis nematė”, išausti, pasisiūti, apmegzti, suraukti ir t.t., ir pasipuikuoti? O kai tautiniais puošiamės – toks stabilumas! Na, šiais laikais mokslininkai aiškina, kaip svarbu tai išsaugoti. O tūkstančius metų iki jų? Lieka tik žyniai…

 21. Gerbiama Žemyna, manau, kad dėl BALTŲ – DNR, Tamstai neprošal susisiekti su Kauniečių (TAUTOS VARTAI steigėju) Virginijumi Kašinsku – TautosakosVartai@gmail.com
  Pagarbiai Romualdas Zubinas.

 22. Netektis:

  Mirė JAV lietuvių poetė ir žurnalistė Eglė Juodvalkė
  – lrytas.lt/kultura/meno-pulsas/2020/03/29/news/mire-jav-lietuviu-poete-ir-zurnaliste-egle-juodvalke-14261621/

 23. Žemyna:

  O ar tai nė kiek nelemia kalbos ateities? –

  Dažnai naudojausi VLKK vardų duomenynu.
  Tik vieną pr. m. dieną vėl jį atvertusi buvau apstulbinta – vietoje buvusios struktūros Vardų sąvado, kuriame iš karto pasirinkdavome tą vardų grupę, kuri domina, radau „apiplėštą” puslapį. Ten rasdavome daugiau žinių apie ieškomus vardus, taip pat ir kiekvieno jų linksnio kirtį, o šiandien lankytoją pasitinka „pop” puslapis: Rekomenduojamų vardų sąrašas. Ir tai VISKAS??? – Tokį įspūdį sudaro tas pirmas puslapis. Pagalvojau, jog darbas dar nebaigtas, reikia luktelėti. Gal po mėnesio vėl užsukau. Deja.
  Tebūnie pirmas puslapis „popsinis” – ne visus domina kuo daugiau sužinoti apie vardą, tai kam jam galvą sukti. Bet… puslapis APGAUNA, NUSLEPIA, jog ir visos kitos grupės yra, niekur nedingo. Tik bėda ta, jog tik atsitiktinai jas randi, o pirmame lape jokių užuominų, kad čia esama ir baltiškų vardų, ir svetimvardžių.
  Be to, man atrodo, jog baltiškų vardų sąrašas gerokai sutrumpėjo? Buvusioje sąvado versijoje jų gerokai daugiau buvo?
  Beje, būtų gerai, kad, projektuojant svetaines, būtų turima galvoje ir tai, kad tik mažesnė lankytojų dalis turi naujausius kompiuterius bei išmaniuosius telefonus. Manyčiau, verta taip projektuoti svetaines, kad jomis galėtų naudotis ir tie, kas įperka tik kažkieno naudotus senučiukus kompiuterius? Tada nebus nubaidyti tie, kas domisi, bet jiems per aukšti slenksčiai pakeliui į kalbą įtaisyti..

 24. Širdis neatsidžiaugia:

  kai pamatau JO darbus vardan visko, kas tautiška, vardan gimtosios kalbos:
  „Vilniuje atsidaro „DRIVE IN“ kinas. Apie tai savo feisbuko paskyroje informavo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.”
  Paskaitykite, ir jūsų širdelės pasijus, lyg medumi pateptos:
  – delfi.lt/news/daily/lithuania/vilniuje-atsidaro-drive-in-kinas.d?id=84043507
  sužinosite ne tik apie DRIVE IN, bet ir apie AUTOKINĄ(!!!) ir kt.

 25. Gerb. ANTANAITI, VLKK!!!!!!!!!!!:

  „Nacionaliniai lietuviškos integracijos ypatumai”
  – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/nacionaliniai_lietuviskos_integracijos_ypatumai/

  Vyriausybė šiandien turi nuspręsti „ … dėl lietuviškai nekalbančių asmenų ketinama valstybės bei savivaldybių institucijose kone įteisinti užsienio kalbas, ”

 26. Žemyna:

  Nauja LRT įstatymo redakcija savo tikslų neįgyvendina, teigia teisininkė
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/nauja-lrt-istatymo-redakcija-savo-tikslu-neigyvendina-teigia-teisininke-56-1304260?copied

  O ką įstatymas kalba apie NACIONALINIO transliuotojo vaidmenį puoselėjant ir saugant Valstybinę kalbą.

 27. KADA ALKAS SUBRĘS ir PALIKS, jau visiems pabodudį, KRIKŠČIONYBĖS LAIKMETĮ?
  KADA? ALKAS PRADĖS SKLEISTI, GARBINGIAUSIUS ir ŠLOVINGAUSIUS LIETUVOS SARMATIJOS ir GARDARIKIJOS LAIKMEČIUS?
  KADA? ALKAS PAŽINS TREČIĄJĮ bei KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS ir
  su jais SUPAŽINDINS LIETUVĄ ir PASAULĮ? KADA?!? KADA?!? KADA?!?

 28. KADA? PAŽINSIME LIETUVIŲ – PROTĖVIŲ – VYKINGŲ ( nuo liet.- VYKTI?) GARBINGIAUSIĄJĄ PRAEITĮ IR GRĄŽINSIME JUOS – LIETUVAI ir LIETUVIAMS!?!? LIETUVA? KĄ? TU VEIKI???

 29. Siūlo leisti paprasčiau keisti vardus ir pavardes:

  Vyriausybė siūlo leisti paprasčiau keisti vardus ir pavardes: procedūros būtų atliekamos vietos civilinės metrikacijos įstaigose, dėl atskirų atvejų nebereikėtų kreiptis į Teisingumo ministeriją.

  – delfi.lt/news/daily/lithuania/siulo-leisti-paprasciau-pasikeisti-vardus-ir-pavardes.d?id=84108617

  Klausimas, KOKĮ TURINĮ SLEPIA ŠIS SIŪLYMAS – AR PO ŠIA KEPURE NEBUS NUSISPJAUTA Į TARPTAUTINĖS TEISĖS PRINCIPUS, SPRENDŽIANT OKUPACIJOS LAIKŲ PALIKIMĄ. Tai yra, ar nesielgsime Tarpt. Teisės atžvilgiu, kaip sovietmečiu elgtasi?
  Ar tai nėra KLASTŪNŲ suktai praveriamos durys svetimo kojai įkišti?

 30. LAIV-RIK-SONAS – LAIVO RIKIO SŪNUS! Nuo kada LIETUVIS – LAIVO – RIKIO -SŪNUS buvo perkrikštytas į skandinavus?
  8-me amžiuje Rytų Europoje prasidėjus klimato atšilimui, pradėjo tirpti ir Baltijos jūros pakraščiai.
  Lietuvių Krivių Krivaičiai pradėjo rengti karius ir VYKTI į ATLANTĄ, o vėliau ir į Viduržemio jūrą!
  Tai buvo LIETUVIŲ VYKINGAI (nuo žodžio – VYKTI!). NEATIDUOKIME SAVO GARBINGIAUSIOS PRAEITIES KAIMYNAMS?!!!
  Laikas ALKUI pradėti domėtis ikikrikščioniškuoju laikotarpių!!!!!!

 31. Laikas Alkui PAŽINTI TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS IR PRANEŠTI APIE JUOS PASAULIUI?!
  LAIKAS ALKUI PRANEŠTI PASAULIUI, KAD nuo 2500-jų metų ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE bus tiktai VIENAS METŲ LAIKAS – VASARA ir DIENA, PIETINIAME – NAKTIS ir ŽIEMA!!!
  LAIKAS ALKUI PRANEŠTI PASAULIUI, KAD NUO 2500-jų iki 3500-jų METŲ ŽEMĖJE VYKS AŠIGALIŲ KAITĄ!!!

 32. SALIAMONAS?! Kas jis buvo? Gal jau mokslininkams laikas pažinti SENĄJĮ TESTAMENTĄ ir suprasti, kad – SALIAMONAS SIMBOLIZUOJA SAULĖS ir MĖNULIO LAIKOTARPĮ kuris ŽEMĖJE BUVO nuo pirmojo TŪKSTANTOJO prieš mūsų erą iki 5-jo amžiaus pr.m.e. GARBĖ LIETUVIŲ KALBAI!!!

  • Tvankstas:

   Gerb. R. Zubinai, Senasis Testamentas didžiąja dalimi yra pasivogti pasakojimai iš kitų tautų, pridedant ž… liaudies pasakų, pvz. apie vergiją Aigupte, kurios jokių įrodymų iki šiol nėra rasta jokiame papiruse, kaip ir piramidės statytos laisvų amatininkų, malant skirtingų rūšių akmenis ir betonuojant, o paviršius suminkštinant actu ir tada atliekant įraižymus ar bareljefus.
   Laikas žinoti naujas mokslo atodangas.

 33. Nuo 2500-jų iki 3000-jų metų, ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE, VIEŠPATAUS TIKTAI VIENA SAULĖ!!I Ir bus tiktai DIENA! PIETINIAME – BUS TIKTAI NAKTIS ir ŽIEMA!!!!

 34. K A R T O J U !:

  Siūlo leisti paprasčiau keisti vardus ir pavardes:
  – delfi.lt/news/daily/lithuania/siulo-leisti-paprasciau-pasikeisti-vardus-ir-pavardes.d?id=84108617

  T. y., vyriausybė siūlo leisti paprasčiau keisti vardus ir pavardes: procedūros būtų atliekamos vietos civilinės metrikacijos įstaigose, dėl atskirų atvejų nebereikėtų kreiptis į Teisingumo ministeriją.
  Bent jau pagarsėjusiais atvejais įstatymai niekuo dėti buvo. Yra LT įstatymai, yra atvejai, kai taikoma Tarptautinės teisės nustatyta tvarka. Klausimą reikėtų kelti tik tokį: KODĖL teismas tais garsiais atvejais pasielgė NESUPRANTAMAI, kai gali pagalvoti, jog teisėjos/teisėjo būklė buvo tokia, kad negebėjo orientuotis, arba jo/jos diplomas buvo pirktas. Juk įstatymas, jog pavardė nurašoma iš GALIOJANČIO, t.y., vietos ir tarptautinius įstatymus atitinkančio šaltinio, atitinka klasikinę Europos raštvedybą. Jis paprastas ir genialus.
  Mane neramina ministro paminėtas „sunkus” atvejis, kai asmuo nori turimą pavardę į PROTĖVIŲ pavardę pakeisti. Ar tik tuo nenorima prieš rinkimus užmaskuoti Vilniaus krašto pavardžių „originalo problemas”? Ir tuo dar kartą pažeisti Tarptautinę teisę dėl okupacijos laikų palikimo nepripažinimo teisėtu ir bet kokių pretenzijų dėl atmetimo???

 35. Žemyna:

  „Kalbininkas Aldonas Pupkis: Ir kalboje justi didesnis žmonių nervingumas”
  – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/kalbininkas_aldonas_pupkis_ir_kalboje_justi_didesnis_zmoniu_nervingumas/

  „Ar tikrai lietuvių kalba valstybinė?”
  – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/ar_tikrai_lietuviu_kalba_valstybine/

 36. GERBIAMAS TVANKSTI, MŪSŲ PROTĖVIAI – KRIVIŲ KRIVAIČIAI, kaip ir indų, japonų, kiniečių, šumerų, inkų, khmerų, bei daugelio KITŲ KULTŪRŲ ŽYNIAI, nuo seniausiųjų laikų ŽEMĖJE stebėjo GAMTOJE VYKUSIUS GEOFIZINIUS PROCESUS. Stebėjimo rezultatus ŽYNIAI nuolat fiksuodavo!(Rezultatai išliko mituose bei legendose!). Tai būdavo ŠEIMOS DIDŽIAUSIAS TURTAS! Pavyzdžiu dabar gali tarnauti SENAJAME TESTAMENTE DIEVO kūriamas PASAULIS ir ADOMO ir JIEVOS IŠVARYMAS IŠ ROJAUS! (Kodėl buvo išvaryti?) Pažinkite šį epizodą ir PRAREGĖSITE!!!

 37. SENASIS TESTAMENTAS. 3). O žaltys buvo gudresnis už visus žemės gyvulius, kuriuos Viešpats Dievas buvo padaręs. Jis tarė moteriškei : Kodėl? Dievas judviem įsakė, kad nevalgytumėt iš Rojaus medžių? Moteriškė jam atsakė: Mudu valgome iš Rojuje esančių medžių, tik vaisiaus medžio, kuris yra Rojaus Viduryje, Dievas mums įsakė nevalgyti – kad nenumirtume.
  O žaltys tarė moteriškei : Visai judu nenumirsite: nes Dievas žino, kad tą dieną, kurioje judu iš jo valgysite, ATSIDARYS JŪSŲ AKYS, ir BUSITE KAIP DIEVAI!
  Gerai įsiskaitykite ir matysite, kad ir tarp ŽYNIŲ ŽEMĖJE BUVO MILŽINIŠKA KONKURENCIJA, kuri, beja, vyksta ir mūsų laikais TARP vadinamųjų MOKSLININKŲ!!!!

  • Žemyna:

   Neginčiju Tamstos teiginio, tačiau visą laiką įsivaizduoju sau, jog Kūrėjo planuota laipsniškai vesti žmoniją link Praregėjimo, dozuotai plečiant jo žinių bagažą, mąstymo ir išminties auginimo lygį. Kitaip bet kokios per anksti į dvasinės nebrendylos rankas ar galvą patekusios žinios bus panaudotos būtent rungtis su visais kitais, siekti viršenybės, pasisavinti visus „medžioklės plotus”. Žmogaus mąstymas turi taip subręsti, kad jo siekiai būtų aukštesnio, dvasingesnio lygio.

 38. Su Tamsta negalima nesutikti! Tačiau tai būtina daryti PER PRAEITIES ir PASAULIO PAŽINIMĄ, PASITELKIANT MŪSŲ PROTĖVIŲ MUMS PALIKTĄ GAUSIĄ INFORMACIJĄ. ŠĮ INFORMACIJA YRA IŠGULDYTA MANO KNYGOSE :PATEIKTUOSE ŠALTINIUOSE, KURIŲ JAU VIRŠ 500!!!!
  TAI : “PERKŪNAS”. “Per praeitį į ateitį”, “Pažadinta praeitis”, “Praregėjimas”. “Praeitis ir ateitis”; “Tvanai dievai civilizacijos”. Beja, pastarojoje knygoje yra įmintas “Šumerų Karalių sąrašas” kuriam jau per 450 000 metų!!!!
  Ir visa tai – SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA!
  GARBĖ SENIAUSIAI ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBAI, kuriai būtina reikalauti suteikti NEMATERIALAUS PAVELDO STATUSĄ!!! I!!!

 39. LAIKAS MOKSLININKAMS PAŽINTI ir ATLANTO- TERO UGNIKALNIO 1789 m.pr.m.e. SPROGIMO PASEKMES, kurios PASAULĮ PADALINO Į ir po ŠIOS KATASTROFOS!!! Beja, ji iki šiol šaltiniuose minima kaip “TROJOS KARAS”! PO ŠIOS KATASTROFOS, IKI TOL KLESETĖJUSIOS SAUDO ARABIJA ir MAŽOJI AZIJA, VIS DAR NEGALI SUPRASTI – KAS GI ĮVYKO?! Kol kas, tai suprasti negali ir PASAULIO MOKSLININKAI!
  ATĖJO LAIKAS PASAULIUI KREIPTIS Į SENIAUSIĄJĄ ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBĄ!!!!!

 40. ATLANTO – TERO – SANTARINI SALOJE, (Egėjos jūroje), buvo išsiveržęs – 2000 m.pr.m.e.; 1650 m.pr.m.e.; ir 1450 m.pr.m.e. PASTAROJO IŠSIVERŽIMO METŲ – ŽEMĖS DREBĖJIMĄ SIMBOLIZAVĘS JASONAS, – PELENUS SIMBOLIZAVĘS HERAKLIS, ir CUNAMĮ SIMBOLIZAVĘS JŪRŲ DIEVO POSEIDONO ANŪKAS – TĘSĖJAS ( Nuo Liet. žodžio tęsti!) “apsilankė” Juodojoje jūroje ir nusiaubė jūros pakrantes.), ( Šaltiniuose tai menama – neva vyko AUKSO VILNOS!,)!
  1179.m.pr.m.e. šis ugnikalnis susisprogdino ir jo vietoje liko tiktai penkios UGNIKALNĮ MENANČIOS SANTARINI SALELĖS,
  Ugnikalnio sprogimas buvo toks galingas ir siaubingas, kad sunaikino ARTIMUOSE RYTUOSE nuo 45 000-jų metų, Žemėje gyvavusius PASAULIO STEBUKLUS!!!!

 41. “Kaip fatamargana iškyla milžiniškas miestas karavanui prieš akis, dienų dienas traukiant iš pietų per dykumą.
  Ant supiltos kalvos stačiais šlaitais išdygsta grėsminga miesto siena. Jos aukštis beveik 15 metrų. Ji be skiedinio sudėta sudėta iš iš didžiulių kalkakmenio blokų. Kiekvieno tūris beveik pusantro kubinio metro ir sveria trys tonas!. Stačiakampės miesto sienos gale truputį į vidų pasvirusi lygų mūrą, ties pat viduriu, perkerta mieto vartai, o visuose keturiuose kampuose, atgrasiai stūkso masyvūs blokai. Kas galėjo išdrįsti užpulti miestą su tokiomis sienomis?!”
  (EVA GERLACH) “Smėlio užpustytos šventovės”).
  Tai buvo ATLANTO-TERO UGNIKALNIO (Santarini saloje) DARBAS, kuris sprogo 1178 m.pr.m.e. .

 42. Mūsų laikais TERO – ATLANTO ugnikalnis yra vadinamas “TROJOS KARU?”

 43. Tačiau laikas susipažinti su tuo, kas, anot protėvių, ( o tai ir SENASIS TESTAMENTAS) MŪSŲ LAIKAIS, vyksta ir vyks, mūsų ŽEMĖJE! Skaitykite mano knygas: “Praeitis ir ateitis”; “Per praeitį į ateitį”, bei kitas. Ypatingą dėmesį būtina atkreipti į “FAETONTĄ” , kuris, mūsų laikais siaučia SIBIRE!? Visą tai esu pranešęs savo knygose :”Praregėjimas”, “Pažadinta praeitis” ir t.t.
  Protėvių ( o tai įvairiausių senųjų kultūrų šaltiniai!) praneša apie “ABELĮ ir KAINĄ”, kurie simbolizuoja SIELIUS IR NUOŠLIAUŽAS ŠIAURINIUOSE KALNŲ ŠLAITUOSE!!! ir t,t. ir t.t.

 44. 2013 m. kovo 3 d. (Raštu Nr. 35 – 461) LIETUVOS MOKSLŲ TARYBAI (Tuo metu Tarybos pirmininku buvo prof. ZENONAS BUTKUS) įteikiau PRAŠYMĄ, kuriame INFORMAVAU, kad SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, ĮMINIAU per 450 SENIAUSIŲ KULTŪRŲ ŠALTINIUS ir JUOSE RASTOS INFORMACIJOS DĖKA – ATRADAU TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS bei KAIP? IR KODĖL? ŽEMĖJE KLIMATAS KINTA?!
  Atsakymo, iš LIETUVOS MOKSLŲ TARYBOS, LAUKIU IKI ŠIOL!
  AR LIETUVOJE YRA INSTANCIJA KURIOJE NAGRINĖJAMI PASAULINIAI ATRADIMAI!!!!
  PRAŠAU ALKO TARNYBOS, LIETUVOS IR PASAULIO LABUI, PADĖTI SUSISIEKTI SU LIETUVOS MOKSLŲ TARYBĄ!!! mano el.p. rzubinas@gmail.com Kaunas Tel. 774675

 45. Ir ką į tai VLKK?:

  „Sklandesniam vilniečių aptarnavimui savivaldybėje – atsakymai raštu užsienio kalbomis”
  – diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/sklandesniam-vilnieciu-aptarnavimui-savivaldybeje-atsakymai-rastu-uzsienio-kalbomis-965267
  Kuo toliau, tuo įžūliau LR Konstituciją trempiame?

 46. NUO TERO UGNIKALNIO SPROGIMO 1179.m. pr.m.e. NUKENTĖJAS ARABIJOS PUSIASALIS.
  “Kam priklauso šios aukštos kultūros liekanos?!
  Kas sulaikydavo vadžiuose ( nuo liet.- vanduo!) lietų laikotarpio vandenis ir nuleisdavo juos pagal kruopštų planą sudėtinga šliuzų sistema į aplinkinius laukus? Kas grindė karavanų kelius ir iškirto per kalnus tunelius, kuriais ir šiandien eina kupranugariai?
  Kas pastatė aukštas tvirtoves ir puikias pilis, kurios buvo sugriautos iki pamatų?!
  Kas sukūrė didžiules šventoves su nepakartojamais granito vartais, milžiniškų kolonų kiemais ir marmuro grindimis?!” EVA GERLACH “Smėlio užpustytos šventovės”. psl. 9.

 47. 1179 m.pr.m,e, . SPROGUSIO ATLANTO – TERO – SANTARINI UGNIKALNIO PASEKMĖS!
  ” Nuo nepaprasto karščio per didįjį Timno (Saudo Arabijoje) gaisrą, akmenys ir skalda taip sisilydė , kad juos galima sudaužyti tiktai kūjais. Su kranais ir suktuvais kraunami griuvenų luitai į didelius sunkvežimius ir išvežami. Kai nešikai nuvalo griuvenas ir smėlį, pasirodo didelis kiemas, išklotas poliruotom rausvo marmuro plytelėmis. Lėkšti laiptai veda į dengtą kolonadą, supančią kiemą iš trijų pusių. Ketvirtoje, daugiau kaip trisdešimties metrų pločio laiptai, su išmintomis marmuro pakopomis, eina į pagrindinį pastatą, kurį amerikiečiai randa sugriautą iki pamatų!”
  EVA GERLACH “Smėlio užpustytos šventovės” psl. 317.

 48. ŠUMERŲ “KARALIŲ SĄRAŠAS”! (Dar senesni laikai įminti LIETUVIŲ KALBOS DĖKA!)
  “Iš veikalo apie Mesopotamijos istoriją, kurį graikų kalba parašė Babilono mokslininkas ir dievo Marduko šventyklos žynys Berosas, gyvenęs III a.pr.m.e., viešpataujant Antiochui I, buvo žinoma, kad babiloniečiai istoriją skyrė į du laikotarpius – “prieštvaninį” ir “potvaninį”.
  Kompiliacinis Beroso rašinio pobūdis, o taip pat jo teiginys, kad dešimt “prieštvaninių” valdovų viešpatavę 432 000 metų, kad pirmieji karaliai po tvano kartais valdydavę taip pat po keletą tūkstantmečių, davė dingstį “Karalių sąrašą” traktuoti kaip legendą. Archeologijai atskleidžiant vis senesnes už Babiloną epochas, mokslininkai vis dėlto tikėjosi atrasią to SARAŠO” prototipus, atseit, medžiagą, kurią turėjo naudotis tasai žynys – kronikininkas.”
  Ir štai SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA ŠIS “KRONININKAS” atsirado ir net įminė “ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠĄ” kuriam jau per 450 000 metų!!! Tai inž. Romualdas Zubinas!.

 49. Gražina:

  Rašau apie šių dienų lietuvių kalbą. Lietuvių kalba yra Valstybinė. Taip ateina nauji žodiai, kurie prigijo mūsų kalboj. Juos pakeisti lietuviškais gal ir sunkoka, ir kanuoja. Pabandykime nuo radio ir televizriaus diktorių bei laidų vedėjų. Pvz.: LNK laidoje “vaikų balsas” jauna graži panelė kviečia užsukti į Facebook`o svetainę savo kvietime įterpia anglišką sakinį: ” I do know”. Kodėl, ką` ji tuo nori pasakyti? Gal, kad ji moka angliškai? Nieko naujo, pusė lietuvių jau moka daugiau ar mažiau angliškai, Tai ir kalbėkite angliškai reikiamu laiku ir vietoje, bet ne šiuo atveju. Kitas pavyzdys: laidos vedėjas, kalbėdamas apie loteriją sako: “… 3000 evrų…” Tai kiek kainuotų, jei uždraustumėm taip išsidirbinėti?
  Nieko! Kodėl režisierius neatkreipia į tokius dalykus dėmesio? Radio ir televizoriaus laidos, pirmiausia turi rodyti pavyzdį, ir tam nereikia jokių papildomų lėšų, o tik kontrolės pirmausiai priimant į darbą diktorius ir laidų vedėjus. Tarybiniais laikais visų įmonių ir įstaigų dokumentai buvo tvarkomi rusų kalba, buvo stengiamasi išstumti lietuvių kalbą, tačiau radio ir televizijos diktoriai ir laidų vedėjai buvo kruopščiai atrenkami, jokie nepriimtini naujadarai nebuvo leidžiami, o tik graži, gera tarsena, lietuvių kalba.

  • Žemyna:

   Yra elementari, ne tik Vakaruose galiojanti taisyklė – kalbėk kalba tų, kam kalbi, ir rašyk kalba tų, kam rašai.
   Ne vien todėl, kad kitaip tavo pastangos bus beprasmės, nes daug kur liksi nesuprastas, arba tavo mintys bus iškraipytos, ne vien dėl pragmatinių priežasčių.. Dar ir todėl, kad tai rodo tavo paties kultūrą ir pagarbą tavo kalbos klausantiems, ar tavo raštą/tekstą skaitantiems.
   Tai taikoma viskam – užrašams, kuriuos matome viešojoje erdvėje, ekranuose, plačiajai publikai skirtose kalbose bei tekstuose. Taigi, ir žiniasklaidai (o valstybinei – visų pirma ir privalomai), ir iškaboms, ir prekių etiketėms, aprašams ir t.t.

 50. Žemyna:

  Deja, šiandien mūsų TV ir R tarnauja kalbos MARUI. Jau, kai abejoji, taip ar taip dera sakyti, prisimeni, kaip diktoriai sako, ir žinai, jog tai gerai, tai taisyklinga. Šiandien tenka ausis užsikimšti ir valerijoną gerti.
  Jų kalbėsena primena sovietmečio mėsos ar kt. deficitų pardavėjų elgesį, kai tos save aukščiau kitų esančiomis laikė, o to įrodymas būdavo aukso karūnėlė, ar dantis burnoje. Kalbėdamos stengdavosi taip lūpas perkreipti, kad net ir giliausiai įsodintas auksas blykčiotų iš burnos.
  Šiandien aukso dantį „elito” burnoje atstoja lietuviškus keičiantys angliški žodžiai, arba lietuviški žodžiai, paverčiami absurdu, kai jie vartojami angliška reikšme… Labai čia tinka seno sovietinio filmo frazė „pustite Dunjku v Jevropu”…

 51. VYKSTANTIEMS Į EUROPĄ PATARTINA ŽINOTI, kad !
  Nuo 1000 m. pr.m.e. Rytų Europoje Saulė tekėjo ATLANTO pusėje. Nuo 700 m. Rytų Europoje prasidėjo Klimato atšalimas. (Net bitės iššaldavo!). Anot Klaudijaus Ptolemėjaus, Rytų Europoje gyveno 61 gentis. Anot šaltinių, bendrinė kalba buvo LIETUVIŲ.
  Nuo 700 m. iš Rytų Europos žmonės masiškai KĖLĖSI Tekančio Saulės link – į Vakarų Europą.
  Taip gimė KELTAI! Pastarieji, eidami link Saulės, pasiekė Atlanto pakrantę – svieto GALĄ ir pagimdė GALUS! Persikėlę per sąsiaurį – rado ANGLĮ ir pagimdė ANGLIJĄ!!! Ir t.t. ir t.t.
  Patartina susipažinti su Romualdo Zubino knyga “Tvanai – dievai- civilizacijos”, kurioje, LIETUVIŲ KALBOS DĖKA yra įmintas “ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠAS” kuriam jau per 450 000 metų!!!

 52. Daber per LRT TV+:

  Lenkų vėliavos Polonijos (tautiškumo), apie vilniukus ir dar kažkokia diena

  • Žemyna:

   Kaip supratau, rytoj prie Siemens arenos renkamasi bendram lietuvių ir lenkų autoraliui Vilnius – ?(neišgirdau) ?
   Dar išgirdau, kaip lietuviai, 1918 nesutikę su lenkais, išvariusiais bolševikus ir atstačiusiais „polskosc Vilna”, sugadino jų čia ruoštą rojų PL, BY ir LT tautoms (du darbus vienu metu darau, tai galiu ir suklysti)

 53. Nuo EROS pradžios iki 600-jų metų Rytų Europoje – Nuo Juodosios iki Baltijos Jūros viešpatavo
  SARMATIJA. Anot prof. Marijos Gimbutienės tai buvo Sarmatijos aukso amžius. Anot Klaudijaus Ptolemėjaus, Sarmatijoje gyveno 61 gentis. Anot šaltinių, jos bendra kalba buvo LIETUVIŲ.
  Nuo 600-jų iki 1500-jų metų Rytų Europoje klestėjo GARDARIKIJA, (miestus valdė Lietuvių RIKIAI-rikiuotojais!). Vanduoliją – Vyslos žemupį valdė rikis DAUGONIS! NEMUNĄ rikiavo rikis GARDINAS, KIJEVĄ ir JUODĄJĄ jūrą – VALDĖ- VALDEMARAS, vėliau tapęs VLADIMIRU.
  1050 metais DAUGONIS priėmė Romos popiežiaus karūną ir pasivadino ČEKŲ karaliumi MIEŠKO!
  Kur tuo metu buvo lenkai. Jų vardą aš aptinku tiktai Mindaugo laikais! Bet iš kur jie kilę?!!!

  • лемкі, лэмкі, лемки, lemkai:

   Galicijos rusinų etngr. grupė, kalbanti šia tarme
   – lt.wikipedia.org/wiki/Rusinai_(tauta)
   – uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%BC%D0%BA%D0%B8
   – rue.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%BC%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0
   – rue.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%8B
   – uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%BC%D0%BA%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0
   ir t.t. Neišsaugojau „Svobodos” laidos adreso, kur, remdamasis savo giminės, UA ir kt. šalių archyvais, apie šią grupę pasakojo mokslininkas (nežinau, UA, ar PL). (Nors, labiau i-netą išmanantis gal gali atkapstyti?). Berods, jis tada savo moksl. darbą ta tema pristatė.
   Šios tarmės ukrainiečiai dabar gyvena UA, Slovakijoje bei PL, o anksčiau dar plačiau išsimėtę Rytų Karpatuose palei dabartinės UA bei PL pakraščius gyveno. Pasak jo, dalis agresyviausių lemkų atsiskyrė, ir, užgrobdama tada rumunų, vengrų, slovakų, UA, BY ir baltų teritorijų dalis, slinko link Baltijos. Maišydamiesi su gyvais išlikusiais vietos gyventojais, pamažu suformavo naują kalbą ir tautą.
   Man tas skambesys – lemkai – lyg ir pateisina mūsiškį šios tautos pavadinimą. Ir Palenkės pavadinimas bei vieta labai pateisinama, nes rodė jų judėjimą, ir ką jie užėmė, kol galiausiai jau apturėjo sau pavadinimą ir pasirodė žemėlapiuose. O iki to, natūralu, PL ten nebuvo, tik lemkų užgrobtos teritorijos, o PL kaip valstybė ir tauta gal visai paskutiniai (ar vieni iš paskutiniųjų) Europoje susiformavo.
   Šiandien per LRT+ transliuota laida su rodytos eisenos dalyvių pasisakymais apskritai turėtų atrodyti LAUKINIAI ХХI a. žmogui – kalba apie didžiavimąsi savo tauta, valstybe ir pan. Didžiuojasi grobikų tautos kruvinais „žygdarbiais”

 54. Žemyna:

  Prof.habil.dr. Gediminas MERKYS
  „Neleiskime nustumti lietuvybės”
  – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/neleiskime_nustumti_lietuvybes/

 55. KAS BUVO KĖLTAI?
  (Pasaulinė sensacija!)
  Įminta seniausios Žemėje LIETUVIŲ KALBOS DĖKA!!!

 56. KNYGA “KELTAI TARP ALEZIJOS ir PERGAMO”!
  ŠI KNYGA PASAULĮ INFORMUOJA, jog MŪSŲ PROTĖVIAI – LIETUVIAI, JAU PRIEŠ 6000 metų, PAŽINOJO TREČIOJO ŽEMĖS AŠIES FIZINIO JUDĖJIMO DĖSNIO EGZISTAVIMĄ !
  ŠLOVĖ SENIAUSIAI ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBAI ir MŪSŲ PROTĖVIAMS!!!

 57. LIETUVIŲ PROTĖVIŲ RAIDA NUO DIDŽIOJO VANDENYNO ir JAPONŲ JŪROS – PER INDIJĄ, HIMALAJŲ ir TIBETO kalnus, KINIJĄ, ALTAJŲ KALNUS, kuriuose mūsų protėviai, anot prof. Marijos Gimbutienės, gyveno 8- me t.,pr.m.e, ir kurie paliko ten galingus RIKIŲ KAPUS – PILIAKALNIUS-KURGANUS (Nuo liet,- kur ganosi žirgai?).
  ŠEŠTAME TŪKSTANTMETYJE ĮVYKO ŽEMĖS AŠIGALIŲ KAITA ir dabartiniame Šiauriniame Žemės pusrutulyje, SAULĖ PRADĖJO TEKĖTI ATLANTO VANDENYNO PUSĖJE ir LIETUVIAI ( ne bevardžiai deniso žmonės!?) patraukė link ATLANTO PUSĖJE TEKANČIOS SAULĖS!
  LIETUVIAI įveikė SIBIRO stepes, URALO kalnus, kurį laiką gyveno RYTŲ EUROPOJE,
  700 a.pr.m.e., dėl klimato atšalimo, LIETUVIAI patraukė SAULĖS link ir atsidūrė Vakarų EUROPOJE! Keldamiesi (nuo liet.- KELTIS) Saulės link, LIETUVIAI pagimdė KELTŲ GENTĮ ir KELTŲ KULTŪRĄ! Daėję iki SVIETO GALO (iki ATLANTO ) lietuviai pagimdė GALŲ GENTĮ ir GALŲ KULTŪRĄ! Įveikę LAMANŠO sąsiaurį ir atradę ten anglis, Lietuviai pagimdė ANGLUS!
  Ilgą laiko tarpą LIETUVIAI viešpatavo visoje RYTŲ EUROPOJE – nuo ŠIAURĖS iki PIETŲ!
  Tačiau mūsų ŽYNIAI puikiai žinojo, kad ateis laikas ir ŽEMĖJE VĖL ĮVYKS AŠIGALIŲ KAITA!
  Todėl mūsų protėviai palaipsniui pradėjo gręžtis atgalios. Tad jie 218 m.pr.m.e. perėjo MARMURO jūrą. ir vėl atsidūrė AZIJOJE kur, pradžioje apsigyveno ARTIMUOSE RYTUOSE!
  Vėliau pasiekė INDIJĄ! Tad MAHATMA GANDIS, teisus SAKYDAMAS, KAD LIETUVIŲ KALBA SENESNĖ UŽ SANSKRITĄ! Mat, yra didelė tikimybė, kad tokį RAIDOS RATĄ kurį MES, su Tamsta ĮMINĖME, MŪSŲ PROTĖVIAI buvo SUKORĘ NE KARTĄ!!! ŠLOVĖ PROTĖVIAMS!!! ,

 58. Prieš 2020 metų, ĮVYKUS ŽEMĖJE PASKUTINIAJAI AŠIGALIŲ KAITAI, MŪSŲ PROTĖVIAI APSIGYVENO ARTIMUOSE PIETUOSE!!! SEKANTI AŠIGALIŲ KAITA ŽEMĖJE VYKS šio TŪKSTANTMEČIO PABAIGOJE!!! Dabartinis Šiaurinis Žemės ašigalis taps PIETINIU, PIETINIS – ŠIAURINIU! Ruoškimės šiam ŽEMĖS virsmui!

 59. LIETUVIAI, KAIP SENIAUSIEJI ŽEMĖJE KULTŪROS ATSTOVAI, ŽINODAMI – KAS? ir KODĖL? ŽEMĖJE VYKO? ir – KAS ŽEMĖJE VYKS ARTIMIAUSIŲ METŲ, BEI IKI ŠIO TŪKSTANTMEČIO PABAIGOS, PRIVALO PRANEŠTI PASAULIUI, kad PASAULIO VALDOVAI ir MOKSLININKAI, TINKAMAI PASIRENGTŲ BŪSIMAJAI ŽEMĖS AŠIGALIŲ KAITAI, KURI PRASIDĖS NUO 2500-jų METŲ ir ĮVYKS IKI 3500 – jų METŲ!!!
  PASAULIO MOKSLININKŲ GI TIKSLAS TURI BŪTI – STABDYTI GINKLAVIMOSI VARŽYBAS ir PAGRINDINĮ DĖMESĮ NUKREIPTI Į ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE PRASIDĖSIANTI LEDYNŲ IR SNIEGYNŲ TIRPSMĄ, BEI MASINES NUOŠLIAUŽAS ŠIAURINIUOSE KALNŲ ŠLAITUOSE!!!!

 60. VISIEMS MOKSLININKAMS ir VALDOVAMS, BŪTINA ŽINOTI, KAD IKI ŠIO TŪKSTANTMEČIO PABAIGOS, VANDENS LYGIS ŽEMĖJE PAKILS PER 20 METRŲ VIRŠ DABARTINIO LYGIO!!!

 61. Tačiau grįžkime prie KELTŲ!
  Prof. Marija Gimbutienė buvo pareiškusi, kad : ” AŠTUNTAJAME TŪKSTANTMETYJE pr.m.e. ALTAJŲ KRAŠTE GYVENO MŪSŲ PROTĖVIAI, kurie PASAULIUI paliko milžiniškus VALDOVŲ – RIKIŲ KAPUS – PILIAKALNIUS, vieną kurių 1955 metasi turėjau progos atidenginėti ir AŠ!
  Tuo metu Saulė tekėjo ATLANTO pusėje, todėl ir protėviai patraukė SAULĖS link.
  ( Mat, Žemei periodiškai verčiantis per AŠIGALIUS, Saulė teka tai – ALANTO, tai DIDŽIOJO VANDENYNO PUSĖJE, kaip ir mūsų laikais!).
  Kad tai buvo LIETUVIŲ GENTAINIAI, liudija – GALŲ VADAS VERŠINGETORIKIS – VYRŠIAUSIAS GOTŲ (GUDŲ – GĖTŲ – RIKIŲ) GENTIES RIKIS, kuris, prie Prancuzijos LIONO miesto, kovėsi su Romos imperatoriumi Juliju Cezariu!
  Tai buvo ŽEMĖS AŠIGALIŲ KAITOS METAS ir mūsų protėviai, KRIVIŲ KRIVAIČIAI, tai žinodami, palaipsniui pradėjo gręžtis atgalios!
  PRIEŠ 2020 metus ŽEMĖJE ĮVYKO AŠIGALIŲ KAITA , kuri pasikartos šio tūkstantmečio pabaigoje!!!

 62. PASAULIO mokslininkai privalo žinoti, kad KIEKVIENAIS METAIS, ŽEMĖS ŠIAURINIS AŠIGALIS, Į SAULĘ PAKRYPSTA 0.08 LAIPSNIAIS! Tad su kiekvienais metais, ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE, vis labiau ŠYLA KLIMATAS! TAD LAIKAS VEISTI KATINUS ir KATES!!!

 63. Žemyna:

  Tik ką: Čia ir dabar, ved. Giedrė Čiužaitė su psichologu Kairiu aptarė stereotipus ir diskriminacijas. Žinoma, ir „tautinių mažumų” diskriminacijas…
  LRT laidų vedėjai patys nesuvokia, ir LRT nėra už tai atsakingų, kad LRT laidų vedėjai netarnautų tokio pobūdžio išpuoliams prieš Lietuvą; niekas „pažangiai mąstantiems” vedėjams nepaaiškina, jog tai tėra dar vieno karo su LT sritis, kuri, beje, dar ir finansiškai smarkiai alina Lietuvą, kai tokia didžiulė valstybės biudžeto dalis NEPAGRĮSTAI švaistoma kaimyninės valstybės nedraugiškiems tikslams, pažeidžiant Tarpt. Teisės įstatymus dėl okupacinio palikimo.

 64. KELTŲ KULTŪRA GIMĖ 6-7 a.p,m.e., kai, DĖL KLIMATO ATŠALIMO RYTŲ EUROPOJE, MŪSŲ PROTĖVIAI buvo priversi KELTIS LINK tuo metų, Atlanto pusėje, tekančios Saulės!
  KELDAMIESI toliau ATLANTO link, LIETUVIAI pasiekė SVIETO GALĄ, ir pagimdė GALUS (prancūzus), o dar vėliau, persikėlę per LAMANŠO sąsiaurį ir patekę į britų SALĄ, atradę anglį, PAGIMDĖ ANGLŲ KULTŪRĄ!!! Ir.t,t. GARBĖ SENIAUSIAI ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBAI!!!

 65. KELTAI KILO NUO LIETUVIŠKO ŽODŽIO – KELTIS, PERSIKELTI! TAD KELTUS ir KELTŲ KULTŪRĄ PAGIMDĖ LIETUVIAI! TAI VYKO maždaug 7- me – a.pr.m.e.
  EIDAMI ATLANTO LINK LIETUVIAI PAGIMDĖ GALUS ( NUO LIETUVIŠKO – SVIETO GALAS!) TAI TAI VYKO 7-6 a.pr.pr.m.e. PASIEKĘ BRITŲ SALYNĄ, LIETUVIAI rado ANGLĮ! TODĖL ŠI SALA TAPO ANGLIJA!! TAI VYKO maždaug 6- me a.pr.m.e.! GARBĖ LIETUVIŲ KALBAI!!!

  • Žemyna:

   O čia kas paliko savo prabočių kapelius?
   Bulgarijoje rasta ankstyviausių žinomų „Homo sapiens“ buvimo Europoje įrodymų
   – diena.lt/naujienos/ivairenybes/mokslas-ir-it/bulgarijoje-rasta-ankstyviausiu-zinomu-homo-sapiens-buvimo-europoje-irodymu-967088

 66. Žemyna:

  ŽR laida atviras pokalbis: Antanaitis ir kt.
  Ką apie mus pasako mokėjimas kalbėti lietuviškai?
  – ziniuradijas.lt/laidos/atviras-pokalbis/ka-apie-mus-pasako-mokejimas-kalbeti-lietuviskai?video=1

  ir BŪTINAI išklausykite IQ komentaro
  – ziniuradijas.lt/laidos/ziniasklaidos-komentaras/ziniasklaidos-komentaras-1136?soundtrack=1

 67. Elgetas:

  Man atrodo, kad lietuviu kalba yra Egipto piramides zyniu produktas.As ismokau skaityti senoviskus zvaigzdelapius, zemelapius ir dievu vardus-ty autentiskus senoviskus tekstus.Internete radau 5 BC graiku koloniju sarasa ir zemelapi..4 Lietvuvos:Kipre Turkijoje, Graikijoje ir Bulgarijoje.
  Is pradziu Lietuva buvo mirusiu rojus, ten kur lietus lyja (dykumu zmonems).Paskui ji buvo sutapanta su Menuliu.Galiausia materelizavosi Kryme, o veliau cia:
  Zvaigze:”Hercules Theta Ruk BALGEthi genubi”
  Matot Balge?O Balges sinagoga? Rutai lietaus sunus.
  Mes rutai autochtonai.

 68. KOL GYVUOS SENIAUSIOJI ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBA, GYVUOS ir MŪSŲ LAIKŲ CIVILIZACIJA! TAI LIUDIJA SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, ĮMINTAS ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠAS, KURIAM JAU PER 450 000 metų!!!!
  VIENOK!!! MOKSLININKAMS PRIVALU PAŽINTI – LIETUVIŲ KALBOS DĖKA ATRASTUS TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS!!!!!!

 69. MOKSLININKAMS BŪTINA ŽINOTI – KAS DABARTINIAME ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE VYKO PRIEŠ 3000 METŲ, TAS VYKS IR MŪSŲ TŪKSTANTMETYJE!
  LAIKAS DOMĖTIS Romos poeto OVIDIJAUS FAETONTU, kuris simbolizuoja GAISRUS ŽEMĖJE! LAIKAS PAŽINTI SENAJAME TESTAMENTE MINIMUS HEROJUS – KAINĄ ir ABELĮ, KURIE – SIMBOLIZUOJA SIELIUS IR NUOŠLIAUŽAS NUO KALNŲ bei mikro – tvaną!
  LAIKAS PAŽINTI IR SALIAMONĄ, kuris SIMBOLIZUOJA SAULĖS – MĖNULIO DVIVALDYSTĘ!
  Ir t.t., ir t.t.

 70. Gerbiamieji, įvyko rimta klaida-labai atsiprašau! – MOKSLININKAMS BŪTINA ŽINOTI TAI KAS, ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE, VYKO 3000 metų PRIEŠ MŪSŲ ERĄ!!!!
  MAT, VISI GEOFIZINIAI PROCESAI GAMTOJE VYKSTA mažiausiai 6000 metų periodiškumu!!!.

 71. Gerbiamas ANTANAITI, ar Tamstai ne keista ir net LIETUVOS ATŽVILGIU, ne ANTIPOLITIŠKA, kad LIETUVOJE ATRADIMAI ir IŠRADIMAI pirmiausiai turi būti VERTINAMI užsienyje leidžiamuose recenzuojamuose laikraščiuose ir žurnaluose! KUR LIETUVOS PROFESŪRA?!
  AR GALI UŽSIENIO ŽURNALISTAI VERTINTI LIETUVIŲ ATRADIMUS KURIUOS GALIMA BUVO PADARYTI TIKTAI IR TIKTAI SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA!?!?!?!?
  Ką daryti man, kaip TREČIOJO ir KETVIRTOJO ŽEMĖS AŠIES JUDĖJIMŲ ATRADĖJUI, kuris neturi nei mokslinio laipsnio, nei moka lietuvių kalbos? nusišauti?!

 72. Žemyna:

  A.Ažubalis dėl dvikalbės lentelės ant J.Narkevičiaus namo kreipėsi į Kalbos inspekciją
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/a-azubalis-del-dvikalbes-lenteles-ant-j-narkeviciaus-namo-kreipesi-i-kalbos-inspekcija-56-1322126?copied

  Žmogutis nesuvokia, jog jo privati nuosavybė ne kosmose, o konkrečios valstybės teritorijoje yra, ir kad kiekvienam piliečiui privalu laikytis jos konstitucijos bei įstatymų? O jei jis valstybėje svarbų postą užima, jis privalo rodyti pavyzdį kitiems, o apie tokio pobūdžio išsišokimus nė kalbos būti negali.

 73. Tvankstas:

  J. Narkevičius jaučiasi Lietuvoje taip, lyg JEDINSTVO autonomininkas ar WILNO NASZE revizionistas – pasikabinęs ant namo lentelę su lenkišku gatvės pavadinimu greta lietuviško, o lenkiška lentele pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos 14 straipsnį, vykdo antikonstitucinę, antiįstatymišką veiklą atsisakydamas paklusti Lietuvos Respublikos teisei.
  Tik apkalta Seime gali sutvarkyti tokią J. Narkevičiaus elgseną, visų pirma turi atsistatydinti ar nedelsiant būti atstatydintas Prezidento dekretu, Seimo balsavimu.

 74. GERBIAMIEJI ALKO KURATORIAI! AR NE LAIKAS NUO POLITIKAVIMO PEREITI PRIE LIETUVYBĖS PUOSELĖJIMO?!?!

 75. Žemyna:

  B. Valionytė išleidžia savo albumą, skirtą lietuvių palikimui Lenkijoje.
  Šiandien LRT „Ryto garsų” laidoje ji, be kitko, priminė, jog visada istorija = politika, o mūsų valdžios nusikalstamai mažai skiria dėmesio ir lėšų istorijos studijoms Lietuvoje.
  Jog tai, ką turime (prolenkiškus istorikus), yra padarinys to, kad MŪSŲ istorikai rašo projektus, finansuojamus… Varšuvos ir Krokuvos universitetų(!!!), todėl kitokio rezultato iš tų, ką PL delnas maitina; nė negalima tikėtis.
  Kaip čia padarius, kad tas albumas
  – pasiektų mūsų Seimo Kultūros ir švietimo komiteto narius, premjerą, ministrus, universitetų rektorius bei istorijos fakultetus, LT Istorijos in-tą – kiekvieną asmeniškai? (Ir dar patikrinti, ar tikrai nuodugniai peržiūrėjo ir perskaitė – gal egzaminą jiems surengti – pradedant Skverneliu)?
  – Kad pasiektų PL lietuvius? Povilą Vasilčiką ir jo bendraminčius? Juk tai būtų ne tik pagrįsta, bet ir padoru tokiu būdu jiems atsidėkoti už jų rūpinimąsi LT „lenkais”?
  ( – alkas.lt/2019/10/15/varsuvos-universitete-apgintas-magistro-darbas-apie-suvalkieciu-kalbos-ypatybes/?comments#comment-313866)
  – Ir, žinoma, visas LT mokyklas (VISAS – ir „mažumų”) ir istorijos mokytojus aprūpinti?
  Ar tikrai neturime stambaus verslo veikėjų, katrie, susidėję ir nusipirkę juos didmenine leidyklos kaina, padovanotų mūsų politikos „šviesuoliams”? Kaip galima būtų pakišti jiems mintį, kad jie ir dėl Lietuvos kažką nuveikti gali – reikia tik išdrįsti žingsnį žengti?

 76. DĖL LIETUVOS LABAI DAUG KĄ GALI NUVEIKTI IR ALKO KOLEKTYVAS! TIKTAI REIKIA TOBULĖTI BET NE VIEN TIK “KRIMSTI” BUMBLIAUSKO ir GUDAVIČIAUS DOGMAS!!!
  UŽTENKA TIKTAI PERPRASTI KETURIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS!!!!!AMEN!!!

 77. Žemyna:

  „Ateities išsilavinimo tendencija – naujas Europos universitetas”
  – diena.lt/naujienos/nuomones/nuomones/ateities-issilavinimo-tendencija-naujas-europos-universitetas-968998
  KTU kartu su dar 12 šalių mokslo ir studijų institucijomis kuria ateities un-tą – ECIU un-tą, tkslu apjungti esamą potencialą ir sukurti bendrą Europos un-tą, konkurencingą tarptautiniu mastu.
  O kartu sustos gimtosios mokslo kalbos raida, jos naujinimas. Ar sugalvos, kaip to neleisti? Ar šiuo klausimu jų protai bejėgiai, neveikia – per sudėtinga?
  Juk EP sudaryta galimybė kalbėti savo kalba ir girdėti bei skaityti parlamentarų pasisakymus, įv. tekstus? O jaunieji mokslo žmonės bus pratinami, jog gimtoji kalba – dėmesio nevertas menkniekis, jei ji ne EN, DE ar FR k.?

 78. GERBIAMA ŽEMYNA! Kaip tik laikas LIETUVAI bei PASAULIO MOKSLININKAMS, PRANEŠTI, KAD NE TIKTAI EUROPOS, BET IR PASAULIO UNIVERSITETAI TURI JUNGTIS IR PAŽINTI TAI, KAS JAU YRA ATRASTA SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA!!!! BE SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS PAŽINIMO bei TREČIOJO IR KETVIRTOJO ŽEMĖS AŠIES FIZINIŲ JUDĖJIMŲ PAŽINIMO, ŠIE UNIVERSITETAI BUS NIEKINIAI!!!!

 79. GERBIAMAM ANTANAIČIUI TURIU PRANEŠTI, KAD ne TIKTAI LIETUVIŲ KALBOS bet IR PASAULIO ATEITIS YRA UŽKODUOTA MŪSŲ PROTĖVIŲ ŠALTINIUOSE!!! PAŽINKITE JUOS!!!!

 80. Kokia MAORIŲ kalbos ateitis?:

  Įprasta: užgrobus ir kolonizavus šalį, valstybine joje tampa kolonizatorių kalba. Taip anglų k. tapo valstybine N. Zelandijos kalba
  Įv. mokslų tyrėjams vis labiau įsitikinant, jog senosios kalbos yra neišsemiamas žinių šaltinis pačioms įvairiausioms mokslų sritims, jog buvo pražiūrėta tokia neįkainojama galimybė daugiau ir greičiau ištirti, perprasti pasaulio paslaptis*, jomis pradėta rimtai domėtis, jų tyrimui, studijoms, mokymui mestos lėšos ir pajėgos.
  Ne tik dekolonizacijos judėjimas, bet ir pačių buvusių okupantų amoralios, necivilizuotos politikos atsisakymas, bet ir kitų, ne tik kalbų mokslo sričių praregėjimas lėmė, kad buvusiose kolonijose pradėta atgaivinti čiabuvių kalbas, suvokta jų reikšmė. To padarinys – laipsniškas, žingsnis po žingsnio teisingumo grąžinimas.
  Todėl ir N. Z. šalia valstybinės anglų k. valstybinės statusas grąžintas ir MAORIŲ kalbai ! Todėl dabar kiekvienas gyventojas ten PRIVALOMAI mokomas senosios maorių kalbos, kad ir kokios tautybės jis būtų… Tikimasi, kad laipsniškai senoji čiabuvių kalba atgaus savo pozicijas, o atėjūnė anglų k. neteks valstybinės statuso.
  Tačiau mūsų „modernaus partinio elito” šūkis – „Pirmyn į praeitį”? Jie, užuot kuo daugiau dėmesio ir realių darbų bei lėšų skyrę vienos seniausių pasaulio kalbų apsaugai – jos tyrimams, puoselėjimui, platinimui pasaulyje ir t.t., jie siekia susigrąžinti kolonizacijų laikus? Tik kiekvienas pagal savo požiūrį: vienas vienos, buv. fizinės ir dvasinės okupantės laikus, kitas – kitos, okupavusios pasaulį per komerciją (aukso veršį), mokslų plėtrą ir karjeristų mentalitetą.
  Neaiškaus blizgesio apakinti mūsų partiniai „šviesuoliai” kolaboruoja okupacijai per nutautinimą, per kalbančių kamieninės tautos kalba, bei sričių, kur ji naudojama, mažinimą**, panaudodami tam net ir valstybines mokyklas (ir darželį anglizuoti siūlė), didelėje LT žemių dalyje mažindami mokyklų valstybine kalba?
  ——————–
  * „Jums duota viskas, ko reikia”! VISKAS. Į gautą kraitį įeina ir senosios kalbos! Kartu tai reiškia, jog tai, kas duota, yra gyvybiškai reikalinga, to negalima prarasti!
  ** „Konservatoriaus” Kubiliaus siūlymas suteikti valstybinės statusą anglų verslo kalbai!!!

 81. LIETUVIŲ KALBA YRA SENIAUSIA KALBA ŽEMĖJE! JOS DĖKA YRA ATRASTI TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI, kurie puikiai paaiškina – kas? ir kodėl? Žemėje buvo? kas. ir kodėl? vyksta? bei kas? ir kodėl? Vyks Ateityje Žemėje!
  LIETUVIŲ KALBAI TURI BŪTI SUTEIKTAS NEMATERIALAUS PAVELDO STATUSAS!!!
  Tai vienintelė išeitis ATEINANČIOMS KARTOMS, norint PALIKTI ESAMOS CIVILIZACIJOS DABARTINIUS PASIEKIMUS!!!! Mat 3000 metais įvyks Žemės ašigalių kaita!I Tam ŽEMĖJE, būtina pasiruošti fiziškai ir psichologiškai! Anglų, ar bet kuri kita kalba, tam nėra pasiruošusi! RUOŠKIMĖS ŽEMĖS AŠIGALIŲ KAITAI!!!

 82. Gerbiamas AUDRI ANTANAITI, laikas PASAULIUI pranešti, kad PASAULIS DABAR GYVENA “SALIAMONO” LAIKMETYJE! Tai laikmetis, kai SAULĖ DANGUJE KEIČIASI VIETOMIS SU MĖNULIU! Tai TĘSIS IKI 2500 -jų METŲ! Nuo 2500 -jų iki 3500 – jų metų, ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE VIEŠPATAUS TIKTAI SAULĖ, pietiniame – vienas MĖNULIS!!! AMEN!

 83. PASKUTINIEJI IŠ AČŲ?! O GAL? TAI MŪSŲ PROTĖVIAI?!
  “Žudikai profesionalai, rezervacijose dirbantys vyriausybės valdininkai, didelių dvarų valdininkai lyg žvėris medžioja paskutinius AČŲ genties indėnus, gyvenančius Rytų Paragvajaus miškuose. Jų metodai paprasti: indėnus pjudo šunimis, mėto užnuodytą maistą, spendžia spąstus. Sugautą gyvą indėną gabena į “Koloniją Nasjonal Guaijaki” rezervaciją. Čia tai jo laukia neišvengiama mirtis.
  Lėta ir kankinanti. Likti gyviems pavyksta tik vaikams: nebrangiai juos parduoda dvarininkams.”
  “Mincas “PASKUTINIEJI IŠ AKMENS AMŽIAUS”!

  • Žemyna:

   Labas – Xla, ta (vyr.), Xla, nan (mot.)
   Laba diena – Utzilaj aniim
   Labas vakaras – Utzilaj ke’ek q’iij
   Viso gero – Quin ‘ec
   Ačiū – Mantiox chawe
   Koks tavo vardas? – Wach a bi, yet?
   Kažin, kaip jie savo abėcėlės raides įgarsina?
   Kaip žinia, tas pačias lotynų abėcėlės raides tautos taria skirtingai, dažnai absoliučiai nutolusiai nuo mūsų, nuo lotynų supratimo. Žiūrėdama į grafinį pavidalą, girdžiu ausyse labai pažįstamą, tai anglišką, tai vokišką jų skambesį. Įdomu, kad moteriai ir vyrui „labas” skirtingai tariamas.
   Tačiau skaičiai man su niekuo nesusišaukia – lai Tvankstas su jais tvarkosi:
   1: Jun ; 2: Queb’ ; 3: Oxib’ ; 4: Cajib’ ; 5: Jo’ob’ ; 6: waqib’ ; 7: wuqub’ ; 8: Waxakib’ ; 9: B’elejeb’ ; 10: lajuj
   O, radau vieną iš jų abėcėlės įgarsinimų (viena iš 2 ačių tarmių), bet mano kompiuteris „netraukia”, negaliu išgirsti
   – web.archive.org/web/20080515221920/http://gsn.civiblog.org/blog/_archives/2006/12/29/2604101.html

   O! Čia yra Naujasis testamentas, tad galima palyginti tekstus jų ir Europos kalbomis.
   – bible.com/bible/517/jhn.1.acrnnt

   Ahaaa! O jūs visi šaipėtės iš mūsų Seimo pirmininkės dėl jos AČIŲ… O gal ji būtent juos turėjo galvoje 🙂

 84. VIRŠ SENOS ŠVENTYKLOS ANT GANGO KRANTO, NUO SENŲ LAIKŲ, UŽRAŠYTA: “NĖRA DIDESNĖS RELIGIJOS UŽ TIESĄ”! GAL JAU LAIKAS IR MŪSŲ LAIKAIS, MOKSLUI SUTEIKTI RELIGIJOS STATUSĄ IR MELSTIS MOKSLUI, BET NE DIEVAMS?!!! MAT, MŪSŲ LAIKAIS, MOKSLAS YRA NEPELNYTAI NUVERTINTAS!? TAČIAU PASAULĮ GALI IŠGELBĖTI TIKTAI IR TIKTAI VISAGALIS MOKSLAS!!!! LAIKAS PAŽINTI KETURIS ŽEMĖS AŠIES JUDĖJIMUS!!!

 85. Kviečiu poną Antanaitį:

  ir tuos, kam tai rūpi, išklausyti šios dienos laidos „10-12”

  Pats pokalbis „Kaip paskatinti vaikus skaityti” (susirasti pagal pavadinimą ir datą):
  – lrt.lt/mediateka/audio/radijo-laidos/10-12-pokalbis

  Visa šiandienos 10 – 12 laida:
  – lrt.lt/mediateka/irasas/2000110211/10-12-kaip-paskatinti-vaikus-skaityti
  Pokalbio pradžia – nuo 1.00.50
  Kalba LK ir lit-ros mokytojas, jų sąjungos valdybos narys… Kokia yra pačių LK mokytojų pažiūra, jei į valdybą skiria abejojančius, ar reikia tiek lietuvių autorių skaityti…

 86. Žemyna:

  Pagaliau:
  Tiek metų kartojau, jog MELAS yra tai, ką skleidžia kai kurie/-os, dekoruoti/-tos užsienio diplomais, apie „civilizuotose valstybėse nereguliuojamą”, t.y., kaip benamiai šunys palaidą kalbą! Pagaliau ir spaudoje žmonės tai skaitys (kažin, ar Delfis, 15min skelbs?) Tačiau tie, kas sąmoningai (ar ne) dalyvauja hibridiniame kare prieš tautą ir tautinį paveldą, naudojosi tuo, kad tautos dauguma negali to patikrinti, nemoka svetimų kalbų tokiu lygiu, kad galėtų paskaityti kitų valstybių dokumentus šia ar kt. tema!

  „Norėtumėt, kad Lietuvoje būtų kaip Prancūzijoje?”
  – respublika.lt/lt/naujienos/kultura/interviu/noretumet_kad_lietuvoje_butu_kaip_prancuzijoje/

  Prancūzijoje apie ką nors tokio, kaip „ėjimą į kalbos pažangą” prasižiojęs (ypač apie anglų k.) tu nuo eilinės kaimietės gausi šlapiu skuduru per nosį. Todėl mūsų kalbos „inkvizitorius”
  „… pranašauja, kad greitai Lietuvoje bus kaip Prancūzijoje: politikas, išsižiojęs apie antrą valstybinę kalbą, savo politinei karjerai pasirašys nuosprendį… ”
  O mūsų avys ir pjauti vedamos tylės? Mes ne tik neišvijom iš Seimo abiejų K., betgi Andriukui dargi algą padidinome „už nuopelnus” – į EP išsiuntėme!

 87. ATRADAU TREČIĄJĮ ir KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS! TOLIAU NEI IŠ VIETOS?! KODĖL? PASIRODO, KAD LIETUVOJE NĖRA KVALIFIKUOTOS MOKSLININKŲ KOMISIJOS, KURI GEBĖTŲ VERTINTI ATRADIMUS ir IŠRADIMUS?! PASIRODO, JOG TAI DARYTI NELEIDŽIA IR VAKARAI?! AR NE GĖDA LIETUVAI?! JUK TAIP LIETUVIAI ir LIETUVA TAMPA ANTRARŪŠIAIS?! TO NEBUVO NET GUDŽIAIS SOVIETINIAIS LAIKAIS?!

  • Žemyna:

   Ilja Tarasovas apie Maskvos lietuvių kultūrą ir laisvės kovas:
   Maskoliai ne mongoloidai, o apkrikštinti ir suslavinti lietuviai —
   Lietuvių Maskva
   – on.lt/lietuviu-maskva

   O tokio varianto nemačiau – koks grožis ir kokia netikėta mintis! –
   – ht tps://on.lt/images/293.jpg
   Audronė Mickutė: „Perkūno žirgai“ (2017)
   „Alkui” vertėtų juo pasipuošti, kad nebūtų paslėptas, kad visi matytų ir grožėtųsi.

 88. 1956 m. Maskvos akademikai lituanistai IVANOVAS ir TOPOROVAS pareiškė, kad: ” RUSŲ KALBA YRA GIMUSI LIETUVIŲ KALBOS POKYČIŲ IŠDAVOJE!!! Tai liudija ir RŪSŲ Ivano – VYČIAI!!!

 89. Kai pirmą kartą išgirdau,:

  jog dar niekada mūsų kalbos padėtis nebuvo tokia gera…
  apstulbau kai ir tada, kai išgirdau, jog mūsų slavakalbiai yra TM, jog taip Vakarai mums liepia, ir visame civilizuotame pasaulyje taip yra.
  Ar FR, kt. Europos šalyse, kurias buvo užgrobusi DE, kalbama buv. okupanto kalba ir tai kalbai teikiamos privilegijos? Ar DE, Čekijos dalyje, kuri buvo PL užgrobta, kalbama buv. okupanto kalba ir to reikalauja ES?..
  O kaip „ant Lietuvos”? Kaip visada – Konstitucijoje viena, Tarpt. ir ŽT teisėje, TMAP Konvencijoje viena, o Lietuvoje REALIAI visai priešingai. Tartum kokie satreblA būtume.
  Ir dar – ligi šiol negirdėjau, kad būtų trumpai suformuluotas teiginys, jog sociolingvistika Lietuvoje taikoma kažkokiu išvirkščiu turiniu, ji tarnauja kaip vienas iš ginklų prieš svarbiausia, kas jungia tautą – prieš jos kalbą. Net ir tada, kai „pažangą” Lietuvon nešantieji patys to nesuvokia, kam tarnauja, pasirinkę tai savo karjerai. Pasikinkė „naują pažangų mokslą”, kad „pasaulį seną išardytų” ir ant jo „my naš, my novyj mir postroim”.

 90. Pasiklausom::

  „Lietuva mūsų lūpose.”
  Painių įstatymų suvokimas, visa tiesa apie Valstybinę kalbos inspekciją ir Nerijaus Gadliausko pasaka
  – lrt.lt/mediateka/irasas/2000109720

 91. LIETUVIŲ KALBOS DĖKA YRA ĮMINTAS ŠUMERŲ “KARALIŲ SĄRAŠAS” kuriam jau per 450 000 metų! Kuri kita GYVA ŽEMĖJE KALBA YRA DAR SENESNĖ?!?!?!?

  • O kam mes turime mūsų brangų inž. Romualdą Zubiną?:

   Kad mums štai ką paaiškintų, kas tai galėtų būti:
   „Netinkami artefaktai“ – mįslės iš senovės
   – respublika.lt/lt/naujienos/pramogos/keistenybes/netinkami_artefaktai__misles_is_senoves/
   Ar galėčiau paprašyti?

 92. GERBIAMAS LIETUVIŲ KALBOS PIRMININKE – AUDRĮ ANTANAITI – LAIKAS PRANEŠTI PASAULIUI, KAD SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA YRA ATRASTI TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI, kurie paaiškina – kas? ir kodėl? Žemėje Vyko? Kas ir kodėl VYKSTA? Bei kas? ir kodėl? vyks iki tūkstantmečio pabaigos???!!!

 93. Žemyna:

  Gintaras Karosas: Lietuvių kalba – LRT paraštėse
  – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/gintaras_karosas_lietuviu_kalba__lrt_parastese/

 94. AUDRY ANTANAITI! Kada Tamsta pradėsi vykdyti savo pareigas?!???

  • Slogutis:

   Krentu į lovą ir sapnuoju, jog kažkokia galinga būtybė žvalgosi iš aukštai po Vilniaus gatves, iš minios išsirenka vieną, pastovaus darbo neturintį, išsikviečia jį ir klausia:
   – Gerasis žmogau, ar nori liautis blaškytis uždarbių ieškodamas?
   Žmogus, nurijęs kartėlį, tylomis linkteli galvą.
   – Tai klausyk: gausi nuolatinį darbą su nuolatine alga. BET!!! – Tu nedarysi to, to, ir ano. Vos tik pabandysi ta kryptimi bent galvą pasukti, būsi ištrenktas lauk. Rinkis – ir toliau neturėsi pastovių pajamų, kai iki pensijos liko nedaug, ir tai gresia skursti pensijoje, arba sutinki ir paklūsti…

 95. Gerbiama Žemyna, – KOKIAS SENOVĖS PASLAPTIS NORI pažinti? Daugelis jų yra “išguldytos” mano knygose: “Perkūnas”, “Per praeitį į ateitį”, “Pažadinta praeitis”, “Praregėjimas”, “Praeitis ir ateitis”, “Tvanai dievai civilizacijos”!

 96. Nesu religingas, tačiau, Gerbiamas Audri Antanaiti, būtų visiškai suprantama ir ŽMONIŠKA, KRIVIŲ KRIVAITI VANDENORIŲ, kuris PASAULĮ IŠGEBĖJO nuo ATLANTO – TERO- SANTARINI – UGNIKALNIO SPROGIMO KATASTROFOS, 1179 m.pr.m.e, , PASKEBTI ŠVENTUOJU!
  Ši informacija yra išsaugota LIETUVIO KRIVIŲ KRIVAIČIO epuose “ILIADA” ir “ODISĖJA”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: