Atšauktas Žemės dieną Vilniuje turėjęs vykti „Maršas už Gamtą“ (0)

pixabay.com nuotr.

pixabay.com nuotr.

Kovo 20 d. turėjęs vykti mitingas „Maršas už Gamtą“ nukeliamas neribotam laikui dėl koronaviruso grėsmės. Dėl COVID-19 koronaviruso plitimo mitingo rengėjai buvo priversti nukelti šį mitingą neribotam laikui. Skelbiama, kad nauja mitingo data paaiškės, kai išsispręs padėtis su šiuo virusu.

„Gamtos išsaugojimas mums yra labai svarbus, tačiau taip pat svarbi yra mitingo dalyvių sveikata ir gerovė. Atsiprašome dalyvių, kalbėtojų ir muzikantų, kurie turės pakeisti savo planus. „Maršą už Gamtą“ surengsime tuomet, kai atsakingos įstaigos praneš, jog grėsmės dėl koronaviruso neliko. Tikimės, kai tai pavyks padaryti per ateinančius keletą mėnesių.Nors virusas privertė mus  atidėti mitingą, tačiau jis nepakeis kritinės aplinkosaugos būklės Lietuvoje, todėl jau artimiausiu metu, nelaukdami naujos mitingo datos, paskelbsime naujų aplinkosaugos idėjų ir priesakų Gamtos manifestą – gamtosauginę strategiją artimiausiam dešimtmečiui, po kuriuo galėsite kiekvienas pasirašyti“, – rašoma mitngo rengėjų prnešime spaudai.

Žemės dieną surengti numatytame mitinge „Maršas už Gamtą“ ketinta išreikšti nepasitenkinimą esama gamtos apsauga ir reikalauti, kad gamtosauga čia ir dabar taptų tikra Lietuvos valstybės pirmenybe. Pasak rengėjų, nesibaigiantys aplinkosauginiai skandalai – tik paviršius, o tikroji aplinkosaugos krizė yra kur kas gilesnė ir grėsmingesnė.

„Kviečiame jungtis visus, kurie nori švaraus vandens, tyro oro ir turtingos gyvosios gamtos, kurie nebenori matyti, kaip šimtametis miškas virsta popiermalkėmis, kaip pramoninės pamazgos maitina Kuršių marias, o klimato kaitos krizė ignoruojama, kuriems skaudu ir nesuvokiama, kai miesto medžiai pjaunami dėl tariamo aplinkos gerinimo, saugomi stumbrai krinta „elito“ medžioklėse, o padangų dūmai nuodija orą, kurie nenori likti abejingi, kai gamtos niokojimas pateisinamas didesniais pelnais, nauda, o  savaiminis gamtos gėris nevertinamas.“ – kvietime rašė rengėjai.

„Ateikime ir kartu pareikškime, kad gamtos apsauga mums yra pamatinė vertybė, kad nebetoleruosime besaikio jos naudojimo ir reikalaujame visų politikų, visų politinių jėgų prisiimti atsakomybę už nuo nepriklausomybės laikų vis prastėjančią mūsų gamtos būklę ir nedelsiant imtis veiksmų spręsti aplinkosaugos krizę.“ – sakė visuomenininkai.

Mitinge turėjo būti paskelbtas naujų aplinkosaugos idėjų ir priesakų „Gamtos manifestas“ –  gamtosauginė strategija artimiausiam dešimtmečiui.

Šį renginį  rengė visuomenininkų spiečius: Baltijos aplinkos forumas (Punios šilo judėjimas), Šimonių girios iniciatyvinė grupė, Aplinkosaugos koalicija, Miško festivalis, „Fridays For Future Vilnius“, Lietuvos ornitologų draugija, bendrija „Atgaja“, teatras „Utopija“. Prie judėjimo jungiasi: Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga, iniciatyva „Gelbėkime Vilniaus medžius“, Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją, VšĮ „Rūpi“, Labanoro klubas, Lietuva už cirką be gyvūnų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: