Visuomenininkai paminėjo Lietuvos didvyrio K. Škirpos 125-ąsias gimimo metines (video, nuotraukos) (15)

Pulkininko Kazio Škirpos 125-ųjų metinių minėjimas | Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Pulkininko Kazio Škirpos 125-ųjų metinių minėjimas | Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Vasario 18 d., antradienį, 18 val. Vilniuje, prie pernai liepos mėnesį Vilniaus sav. tarybos panaikintos Kazio Škirpios vardo alėjos (pervadintos „Trispalvės al.“) visuomenininkai pagerbė Lietuvos Didvyrio atminimą, uždegė žvakutes, padėjo gėlių.

Vasario 18 d. sukako 125 metai nuo garsaus Lietuvos diplomato, Lietuvių aktyvistų fronto įkūrėjo, pulkininko Kazio Škirpos gimtadienio. Ta proga būrys visuomenininkų Vilniuje susirinkęs prie pernai liepos mėn. Vilniaus sav. tarybos panaikintos Kazio Škirpos vardo alėjos (pervadintos „Trispalvės al.“) pagerbė šio Lietuvos Didvyrio atminimą – giedojo tautinę giesmę, uždegė žvakutes, padėjo gėlių.

Prieš prasidedant minėjimui ant Taikomosios dailės muziejaus sienos lipnia juosta buvo užklijuotas  plakatas „Lietuvos Didvyrio pulkininko Kazio Škirpos 125-osios gimimo metinės“ ir K. Škirpos portretas. Tai pastebėjęs Vilniaus savivaldybės darbuotojas su užrašu ant uniforminės striukės „Vilnius Polis“ bandė nerišlia lietuvių kalba aiškinti, minėjimo dalyviams, kad jie neturi teisės kabinti jokių užrašų. Tačiau patikinus, kad užrašas po minėjimo bus nukabintas jis liovėsi trikdyti renginį.

Viena iš minėjimo rengėjų, lietuvių kalbos mokytoja Astra Astrauskaitė papasakojo apie K. Škirpą ir jo nuopelnus Lietuvai. Priminusi apie savo sulaikymą ir trispalvės  atėmimą sausio 3 d., pasmerkė, anot jos, neteisėtus policijos veiksmus primenančius sovietinės milicijos elgesį. Žmonės skandavo „Gėda!“ ir „Šimašių lauk!“

Po to minėjimo dalyviai pulkininko K. Škirpos garbei skandavo: „Valio! Valio! Valio!“ir sugiedojo Lietuvos Himną.

Buvo uždegtos atminimo žvakės, iš mažesnių žvakučių  sudėlioti Gediminaičių stulpai ir Jogailaičių dvigubas kryžius, padėti žydinčių gėlių vazonėliai. 

Tarp minėjimo dalyvių buvo Seimo narys Naglis Puteikis, diplomatas dr. Algis Avižienis, prof. Dalius Serafinas, žurnalistas ir visuomenininkas Gintautas Kniukšta.

„Lietuvos valdžia šią sukaktį užmiršo ir nė piršto nepajudino, kad ji būtų paminėta. Mes nepamiršome šio Lietuvos didvyrio ir atėjome atiduoti jam pagarbą čia jo vardu pavadintoje alėjoje. Vilniaus meras liberalas Šimašius pakeitęs šios gatvės pavadinimą bandė pažeminti K. Škirpą. Tačiau jam iki šios asmenybės kaip ožiui iki kompiuterio. Manau, nepraeis nė metai ir garbingas šios alėjos pavadinimas vėl grįš į savo vietą. Neleisime Lietuvos išdavikams niekinti tautos didvyrių“, – Alkas.lt sakė vienas iš šio minėjimo rengėjų vilnietis Kęstutis Tamašauskas.

K. Škirpa 1918 m. buvo pirmasis Lietuvos kariuomenės savanoris. 1919 m. sausio 1 d. kartu su būriu Lietuvos savanorių pirmą kartą Vilniuje, Gedimino bokšte iškėlė Lietuvos valstybės vėliavą.

K. Škirpa gynė jauną Lietuvos valstybę, vadovavo Generaliniam kariuomenės štabui, buvo Aukštųjų karininkų kursų lektorius, steigiamojo Seimo narys, apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordinu.

Vėliau dirbo diplomatinėje tarnyboje Lenkijoje ir Vokietijoje. 1940 m. buvo vienas iš LAF kūrėjų ir 1941 m. Birželio sukilimo prieš SSSR okupaciją Lietuvoje organizatorius. Sukilimas visam pasauliui įrodė, kad Lietuva priešinosi okupantams ginklu.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

15 komentarų

 1. Vytautas:

  Ir vėl nenuilstanti Astra kovoja už Lietuvybę ir gina Lietuvos didvyrį Kazį Škirpą!
  Gražu žiūrėti, kad patriotizmas gyvas.

 2. Valdas:

  Astra – šauniLietuvos patriotė, drasi ir ryžtinga. Geriausias pavyzdys daugeliui apsnūdėlių, silpnakinkių hedonistų. Kazį Škirpą pagerbti susirinko tikri Lietuvos patriotai, tautininkai plačiąja prasme.

 3. stasys:

  Žmonės susirinko paminėjo kažkas vėliava pamojavo , šaunu . Jei tai nepaskatino pulti koliotis su pareigūnais irgi sakyčiau žingsnis į priekį . Visi gyvename ir mokomės kaip sugyventi su šalia esančiais . Špygas (patriotines) kaišioti panosėn matyt nėra geriausias būdas dialogui , apie K.Škirpa, tęsti .

  • Juozas:

   suprantu, kad Stasiui yra pažengusi sklerozė ir jis blankiai atsimena tuos Sausio įvykius ir provokacijas prieš mokytoją Astrą, todėl priminsiu : “sisteminiai” valdžiažmogiai atsiuntė net 4(!) ekipažus policijos, kas yra akivaizdus visuomenės bauginimas, ir ne tik – mūsų visų mokesčių atvira vagystė. Jau vien prieš diktatūros ir žaliųjų žmogeliukų siautėjimą Privalome kovoti.
   O Gerb. Astra tikra šaunuolė ir pavyzdys mūsų vyrams !

   • stasys:

    Juozui .. mačiau pusantros minutės apimties video ir ten rėkaujančia moterį daugiau nieko . Sakyčiau viskas daugiau ant balto lapo piešta , garliavos guašu. Save gerbiantys “operatoriai Kipsai ” butu bent penkių minučių apimties sumontavę filma ir padoriai paaiškinę kas nutiko . Bet juk tos istorijos vinis buvo sukelti erzelį ..? Špyga visuomenės panosėje .

    • Juozas:

     suprantu, kad iki keturių suskaičiuoti kadre kai kam yra sunki užduotis. Bet tu, Staseli, pasistenk. Galiu pasufleruoti : kiek buvo atėjusių žmonių, tiek ir ekipažų metė. Taip sakant, specnazas buvo mestas. Įsivaizduoji, kiek ekipažų būtų reikėję sekmadienį? Tipiški NKVD metodai . Juridiškai prisikabinti irgi negalėjo, todėl įjungė durnių ir areštavo “pačią pavojingiausią”. Kažkodėl nuo liberazmo labai jau diktatūra smirda

 4. Rimgaudas:

  Stasiui.
  Esu dinastinis aisčių (baltų) karininkas ir labai smagu, kad K. Škirpos pavyzdžiu ginama tautos garbė. Karininkai špygas po nosimi nekaišioja, bet civiliai emocijas gali reikšti taip, kaip jiems manosi tinkama tai daryti.

 5. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Vistiek ramiai švęsti trukdė kažkoks komunist kgb’istinio veikimo elementas : )))
  L blogai

 6. kkk:

  Arba su proteliu bėda, arba provokacijos…

 7. Gustavas:

  Ačiū Lietuvos patriotams nepabūgusiems paminėti mūsų didvyrio K.Škirpos 125 gimimo metinių. Šaunuoliai! Taip ir toliau. O valdžios ugoželiams lai būna gėda.

 8. Rimgaudas:

  Gal tas kgb’istiniu principu visuomenėje veikiantis elementas buvo koks aplenkintas Lietuvos bajoras? O, gal iš tikro su proteliu jam bėda. Svarbu, kad nepavyko.

 9. Vilniečių šeima:

  AČIŪ ASTRAI!!! Labai puikus Lietuvos Didvyrio 125 gimimo metinių minėjimas, drąsi, šauni patriotė Astra nušluostė nosį visiems bailiams „vienytojams“, pabijojusiems TOKIA proga ateiti ir pagerbti TAUTOS Didvyrį plk. Kazį Škirpą. Tenka apgailestauti, kad iniciatyvos Vilniuje kovoti prieš politinę diktatūrą imasi ne vyrai, bet moterys, ypač ši smulkutė, ryžtinga, drąsi moteris. Padarba Astrai ir jos padėjėjams, bendraminčiams, kurie taip gražiai paminėjo, išvardino Kazio Škirpos žygdarbius Lietuvai. O kur lindėjo oficialioji Lietuvos valdžia? Gėda!

 10. Žemyna:

  O tuo tarpu…
  Dramos dėl Jono Noreikos – BBC dokumentiniame filme apie Holokausto neigimą
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/dramos-del-jono-noreikos-bbc-dokumentiniame-filme-apie-holokausto-neigima-56-1278202?copied

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: