Kultūros komitetas aptarė Zapyškio bažnyčios tvarkymo klausimą (video) (2)

Zapyškio bažnyčia apipilama betonu | virsvisko.lt nuotr.

Zapyškio bažnyčia apipilama betonu | virsvisko.lt nuotr.

Lapkričio 6 d. Seimo Kultūros komiteto posėdyje buvo aptartos Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčios ir jos prieigų tvarkymo darbų aktualijos.

Posėdyje dalyvavęs architektas, projekto autorius Gintaras Prikockis, pristatydamas Zapyškio bažnyčios pastato tvarkybos ir Zapyškio senojo miestelio teritorijos pritaikymo bendruomenės poreikiams projektus, akcentavo, kad kadaise aplink Zapyškio bažnyčią buvo įsikūręs miestelis ir stovėjo dešimtys medinių namų, tai reiškia, kad tikrasis Zapyškis buvo aplink bažnyčią, todėl buvo nuspręsta pagal tikslius ikonografinius duomenis atkurti turgaus aikštę. „Mes nusprendėme atkurti turgaus aikštę tiksliai pagal ikonografinius duomenis.

Jos perimetras, jos forma buvo padaryta taip, kaip mes radome istorinėje medžiagoje“, – sakė architektas.

Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorius Vidmantas Bezaras teigė, kad išlieta betono aikštelė šalia bažnyčios nedžiugina, tačiau sutiko, kad rasti vieningą nuomonę šiuo klausimu bus sudėtinga. Architektų rūmų pirmininkas Lukas Rekevičius išreiškė pritarimą sprendimui panaudoti betoną atnaujinant erdvę aplink Zapyškio bažnyčią.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas teigė, kad pasirinktas aplinkos tvarkymo sprendimas šalia bažnyčios yra netinkamas. Ministras sakė, kad Kultūros ministerija imasi priemonių įvertinti Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčios teritorijos ir aplinkos sutvarkymo projektą ir ieškos teisinių galimybių pakeisti šiuo metu vykdomą projektą.

Išklausęs nuomones komitetas nusprendė tęsti šio klausimo parlamentinę kontrolę ir laukia institucijų išvadų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: