Astravo AE – tiksinti bomba, kurios grėsmę netrukus pajusime visi (9)

Astravo AE | am.lt nuotr.

Astravo AE | am.lt nuotr.

Liepos 21-22 d., Helsinkyje vykusiame Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų susitikime (COSAC) aptarti pirmininkavimą ES Tarybai pradėjusios Suomijos pirmininkavimo prioritetai ir būsimasis daugiametis ES biudžetas. Susitikimo dalyviai diskutavo perėjimo prie klimatui neutralios ekonomikos, ES teisės viršenybės užtikrinimo, tinkamo finansavimo tradicinėms ES politikoms, naujų ES kylančių iššūkių sprendimo ir kitus klausimus.

Baltarusijos planus dar šiemet paleisti naujai statomą Astravo atominę jėgainę Seimo Europos reikalų komiteto narys Žygimantas Pavilionis, dalyvaujantis Helsinkyje vykstančiame Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų (COSAC) pirmininkų susitikime, įvardijo kaip didžiulę grėsmę, kurią netrukus gali labai aiškiai pajusti visa Europa. Todėl, kalbėdami apie Europos Sąjungos klimato politikos tikslus, turime ypatingai pabrėžti energetinio saugumo stiprinimą regione, o šiame kontekste negalime ignoruoti Lietuvos kaimynystėje statomos Astravo AE keliamo pavojaus visai ES, – pažymėjo Ž. Pavilionis.

Jei, – sako Ž. Pavilionis, – Baltarusija įgyvendins savo planus dar šį rudenį paleisti jėgainę, tai bus didžiulis smūgis visai Europai, todėl turime dėti didžiules pastangas pasipriešinti šiam grėsmingam projektui, ir šios pastangos turi būti konsoliduotos, kadangi kalbame apie visos Europos saugumą galbūt negrįžtamų galimų pasekmių akivaizdoje. Būtent todėl ES Klimato politikos tikslai neturėtų apsiriboti tik Bendrosios rinkos stiprinimu siekiant pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos.

Kalbėdamas diskusijoje apie Suomijos pirmininkavimo prioritetus, Ž. Pavilionis atkreipė dėmesį į pozityvias Vakarų Balkanų valstybių narystės ES proceso tendencijas, kurios, Ž. Pavilionio nuomone, aiškiai žymi plėtros klausimo sugrįžimą į ES darbotvarkę, ir akcentavo, kad šiame kontekste Rytų partnerystės klausimas taip pat turi išlikti ES darbotvarkės prioritetu, taip užtikrinant ES geografinį ir geopolitinį vientisumą bei regiono stabilumą.

Astravo AE | am.lt nuotr

Astravo AE | am.lt nuotr

Diskusijoje apie tai, kokio biudžeto reikėtų siekiant sėkmingai įgyvendinti ES politikas ir pasiekti ambicingų ES tikslų, Ž. Pavilionis įvardijo Lietuvai svarbiausius prioritetus būsimoje Daugiametėje finansinėje programoje. Jis išskyrė pakankamą dviejų pagrindinių ES investicijų ir paramos Lietuvai ramsčių – Sanglaudos ir Bendrosios žemės ūkio politikos – finansavimą, būtinybę užtikrinti sėkmingą Lietuvai ypač svarbių euro-integracinių projektų įgyvendinimą, Ignalinos AE uždarymo proceso užbaigimą laiku ir kokybiškai.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Keista, kad Valdžios politikų yra vis pabrėžiama Astravas kaip vien tik Lietuvos, o ne kaip ES rytinės dalies ar Lietuvos, Latvijos, Lenkijos kaimynystė, kas būtų tikriau ir svariau. Tačiau, matyt, šios kitos šalys tokiu atveju priekaištautų Lietuvai, kad taip yra skleidžiama tokia neigiama žinia investitoriams dėl jų šalių regiono. Akivaizdu, kad Lietuva tokia viešai skelbiama laikysena Astravo atžvilgiu gali kenkti savo ekonominiams interesams pasaulyje. Keltinas klausimas, ar toks jų aukojimas valstybiškai pamatuotas, o nėra tik partinis…

 2. mvasionis:

  Šaukštai po pietų. Kur buvo konservatoriai prieš dešimt metų.
  , kai buvo galima sustabdyti miliardinę statybą. Dabar reikėtų kovoti, kad jėgainėnebūtų paleista, kol viso pasaulio komisijos neužtikrins jos saugumo, ES tai galėtų atlikti, jeigu aiškiai jos pareikalausime.

 3. Rusai ir Kaliningrade stato atominę. Ar jums tai žinoma?

  • Žemyna:

   Bent jau mano atmintyje užsilikusi paskutinė žinia buvo ta, jog statybas Kaliningrade sustabdė, forsuos Astravą. Kaliningradas buvo atsarginis variantas – tam atvejui, jei BY projektas neišdegtų?
   Kai tiek valstybės pinigų sudeginama karams bei pirkti tuos, kas šnipinės ar darbuosis, provokuodamas neramumus ir nesantaiką kaimyninių valstybių viduje, dviems AE iš karto pinigų nesukrapštys.

 4. sigitas:

  tik durniems lietuviu politikams tai beda…

 5. Skalvis:

  Na, lygiai tokią pačią isteriją karo maro mafija klykė ir dėl Rusijos dujų, bei naftos. Tada pavyko, Lietuva perka dujas ir naftą iš už jūrų marių , o mafukai kraunasi čiužinius žalių ir šokinėja iš laimės. Pavyko su dujom , bei nafta, pavyks ir su elektra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: