Lietuvoje įkurta vabzdžių augintojų asociacija (1)

truthout.org nuotr.

truthout.org nuotr.

Šių metų birželio mėn. 14 d. įkurta Lietuvos Vabzdžių augintojų asociacija, kurios tikslas suvienyti visus vabzdžių augintojus Lietuvoje. Pagrindiniai asociacijos uždaviniai – vabzdžių augintojų subūrimas į vieną draugiją, teisinės aplinkos, kokybės standartų šioje srityje kūrimas ir diegimas, vabzdžių augintojų švietimas ir mokymai, verslo aplinkos gerinimas, augintojų interesų atstovavimas valdžios institucijose, verslo bei tarptautinėse organizacijose.

Pastaruoju metu mūsų šalyje pradėjo sparčiai augti vabzdžių augintojų gretos. Nors tik prieš pusmetį sužinojome apie pirmąją maistinių vabzdžių fermą Lietuvoje, jau dabar turime net 5 maistinių vabzdžių ūkius ir dar bent 8 augintojai tinkamai įrenginėja patalpas jų auginimui. Norinčiųjų užsiimti šiuo verslu jau dabar yra kelios dešimtys.

Naujai įsteigtos Vabzdžių augintojų asociacijos prezidentas Andrius Stanislovaitis teigia, kad toks augintojų susivienijimas galės užtikrinti geresnes reikalingų žaliavų kainas bei jų kokybę, palengvins informacijos sklaidą visiems norintiems konsultuojantis dėl patalpų įrengimo, auginimo įrangos ir pan. Kartu bus siekiama sukurti, įdiegti ir palaikyti aukštus kokybės standartus bei normas šioje srityje. Taip pat atsiras daugiau galimybių parduoti savo produkciją vietinėje bei užsienio rinkose už geriausią kainą net ir patiems smulkiausiems augintojams.

Veikimas išvien garantuos teisinės aplinkos gerinimą, santykių mezgimą bei palaikymą ne tik su atsakingomis valdžios institucijomis Lietuvoje, bet ir su Europos Sąjungos, kitų, pirmaujančių šioje srityje šalių vabzdžių augintojų asociacijomis ir atskiromis įmonėmis. Toks bendradarbiavimas leis pritraukti lėšų bendriems projektams, o norintiesiems tobulėti ar išmokti profesionaliai užsiimti vabzdžių auginimu bus lengviau pasiekiami mokymai, švietimas bei inovacijos.

Vabzdžių augintojų asociacija planuoja tapti tarptautinės organizacijos International Platform of Insects for Food and Feed (IPIFF) pilnateise nare. Tai yra pelno nesiekianti organizacija, atstovaujanti vabzdžių auginimo ir šio gamybos sektoriaus interesams Europos Sąjungoje bei turinti daugiau nei 50 narių 20-yje skirtingų šalių.

Pirmasis Lietuvos Vabzdžių augintojų asociacijos suvažiavimas įvyks šių metų liepos 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, Laisvės pr. 5, 04215, Vilnius. Pradžia – 11.00 val.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: