Pristatomas naujas Žemynos Trinkūnaitės kanklių muzikos albumas (video) (0)

Žemynos Trinkūnaitės kanklių muzikos albumo viršelis

Žemynos Trinkūnaitės kanklių muzikos albumo viršelis

Birželio 28 d. Lietuvos etnokosmologijos muziejuje 19 val. vyks koncertas „Vasarvidžio kanklės“. Skambės liaudies instrumentų ansamblio „UT“ (vadovė Loreta Liaugaudė) muzika, čia taip pat bus pasitikta naujoji Žemynos Trinkūnaitės kompaktinė plokštelė „Devynstygės kanklės – 19 kompozicijų“. Tai jau trečiasis nepakartojamos kanklių muzikos kūrėjos kompozicijų rinkinys. Pirmasis – „Devynstygės kanklės – 17 kompozicijų“, pasirodęs 2013 m., pateko tarp 11-os netikėčiausių Lietuvos muzikos 2013 m. plokštelių. Antroji („Devynstygės kanklės – 21 kompozicija“) į platųjį pasaulį iškeliavo 2016 m.

Kaip sako pati Žemyna, paprastučių devynstygių kanklių muzikos skambesys jai – sielos atgaiva, tarsi šaltinio vanduo per sausrą. Pasak jos, šis instrumentas neatsiskleidžia vien pritariant dainoms ar skambinant šokiams, jis vertas kur kas daugiau. Minkštas, švelnus skambesys, galimybės keisti stygų derinimą, įvaldyti įvairias technines skambinimo galimybes – visa tai Žemynos buvo išnaudota kuriant savitą muziką, kilusią iš liaudies dainų, folkloro sąjūdžio laikais vykusių „muzikinių mainų“ tarp mums artimų tautų ir noro iškelti tradicines kankles į aukštumas taip, kad ne tik mes patys, bet ir pasaulis jas išgirstų ir įvertintų kaip mūsų visų turtą.

Žemynos muzika šiandien skamba ne vien iš garso įrašų kompaktinėse plokštelėse, įvairiuose interneto kanaluose, tinklalaidėse, bet ir koncertuose, įvairiuose renginiuose, mokymuose, stovyklose, ceremonijose, muzikos terapijos seansuose ir visur, kur autorė kviečiama ir kur dalyvauti mato prasmę. Vis dėlto ji nėra muzikos profesionalė, jai nereikia išgyventi iš muzikos, o jos kūryba – toli nuo komercijos pasaulio. Ko gero, tik tokiomis sąlygomis ir tegali rastis visiškai savaiminiai kūrybos įgūdžiai: kompozicijas „padiktuoja“ pačios kanklių stygos, jas užgavus pirštais, o muziką įsiminti ir vėl atkartoti padeda vien tik nuosava atmintis ir mobiliojo telefono diktofonas.

Tokios sąlygos leidžia Žemynai būti visiškai laisvai ir tęsti savo veiklą daugiausia „iš idėjos“, negana to, traukti žmones nuoširdumu ir tikrumu. Tikriausiai šias savybes ir turėjo omenyje dailininkas Marius Jonutis, apipavidalinęs naujojo albumo viršelį, kai bekalbant su Žemyna jam išsprūdo apibūdinimas kankliaširdė.

Šios trečiosios Žemynos Trinkūnaitės kompaktinės plokštelės „Devynstygės kanklės – 19 kompozicijų“ garso režisierius yra Artūras Sinkevičius, viršelio dailininkas – Marius Jonutis, dizainerė – Nida Nielsen. O jį įsigyti galima „Ragainės“ parduotuvėse Vilniuje (S. Skapo g. 3) ir Kaune (Kurpių g. 29)

Rugpjūčio 25–30 d. Žemyna kankliavimo įgūdžiais dalysis Kūrybinio kankliavimo stovykloje, kuri vyks Svencelėje, prie Kuršių marių. Norintys joje dalyvauti turėtų užsiregistruoti. Registracijos lapą rasite čia.

Kankliavimo stovykla Svenceleje

Kategorijos: Etninė kultūra, Garsai, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: