Šaltis gydo, grūdina ir stiprina imuninę sistemą (video) (1)

Vimas Hofas (Wim Hof) | sveikuoliai.lt nuotr.

Vimas Hofas (Wim Hof) | sveikuoliai.lt nuotr.

Jau nuo sausio 19 d. Vilnius, Kaunas, Radviliškis ir Alytus skelbs 30 dienų eketės iššūkius, vasario 9 d. tradiciškai vyks grūdinimosi šventė „Palangos ruoniai 2019“, o kovo 2 d. laukia 25 metrų plaukimas ekete Trakuose, Galvės ežere.

Komfortas – didžiausias sveikatos priešas. Lepindami savo kūną įvairiais patogumais, mes slopiname imuninę sistemą. Norėdami tapti atsparesni, turime atsigręžti į gamtą. Vienas iš veiksmingiausių būdų stiprinti imuninę sistemą yra šaltis. Tuo net neabejoja Vimas Hofas (Wim Hof) pasekėjas, vienintelis Lietuvoje šio metodo sertifikuotas instruktorius Arūnas Degutis. Prieš keletą metų Lietuvos sveikuolių sąjungos rengtoje sveikatingumo

mokykloje Palangoje Arūnas Degutis pirmą kartą žiemos metu išsimaudė lediniame Baltijos jūros vandenyje ir pajutęs šalto vandens galią nuo to karto intensyviai pradėjo grūdinti savo organizmą.

„Šalčio nereikia bijoti, reikia bijoti peršalimo, – įsitikinęs A. Degutis, – laipsniškas grūdinimasis, leidžiant organizmui pačiam prisitaikyti prie įvairių sąlygų, nedarant jam spaudimo, nesiekiant rekordų – veiksmingiausias ir tiesiausias kelias imunitetui stiprinti“. Vienas iš teisingų, moksliniais tyrimais pagrįstų grūdinimosi būdų – Vimo Hofo metodas, pagrįstas trimis elementais – šalčiu, kvėpavimu ir minties koncentracija aktyvinant kūno funkcijas, skatinant jį reaguoti į organizmo iššūkius, kuriuos sukelia šaltis.

Daugiau apie šalčio naudą žmogaus organizmui vaizdo reportaže:

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    Turiu pasiūlymą:
    visus kandidatus išbandyti plika uodega ant sniego pasodinus.
    Žiūrėsime, jei sniegas ne tik po pačia uodega tirpsta, bet ir gerokai aplink ją, o jis sėdi, lyg jo ir nepastebėdamas (kaip Rericho paveiksle) – žmogaus širdis karšta. Tik nežinau, kaip patikrinti, KAS jo širdį kaitina?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: