Reikalaujama pripažinti neteisėtu Lietuvos Seimo balsavimą dėl JT Migracijos pakto (20)

Migrantai perpildytame laive | youtube.com sustapdyta akimirka

Migrantai perpildytame laive | youtube.com sustapdyta akimirka

Gruodžio 10 d. seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis pateikė Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisijai raštą, kuriame reikalauja pripažinti neteisėtu Lietuvos Seimo balsavimą dėl Jungtinių Tautų Migracijos pakto.

Šiandien Marakeše (Marokas) vykstančioje Jungtinių Tautų (JT) konferencijoje jau patvirtintas tarptautinis susitarimas dėl migracijos. Paktas priimtas nepaisant virtinės šalių sprendimų iš jo pasitraukti, baiminantis, kad jis gali paskatinti nežabotą migraciją.

Pasaulinį Susitarimui, po pusantrų metų trukusių derybų, JT galutinai susitarė liepą, oficialiai pritarė daugiau kaip 150 šalių.

Susitarimo nepatvirtino tokios valstybės kaip Austrija, Australija, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Italija, Izraelis, JAV, Latvija, Lenkija, Slovakija, Šveicarija ir Vengrija.

Mindaugas Puidokas | Asmeninė nuotr.

Mindaugas Puidokas | Asmeninė nuotr.

Skelbiame pateiktą raštą:

„Dėl 2018-12-04 posėdyje priimtos Seimo rezoliucijos „Dėl Jungtinių tautų visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“ Nr. XIII-1695

2018 m. gruodžio 4. d. posėdyje Seimas balsavo dėl Seimo rezoliucijos „Dėl Jungtinių Tautų Visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“ projekto Nr. XIIIP-2979(2) priėmimo be pataisų ir jį priėmė (priimtos rezoliucijos numeris Nr. XIII-1695; toliau – ir Rezoliucija). Jungtinių Tautų Visuotinis susitarimas dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos (toliau – ir Susitarimas), dėl kurio Seimas pasisakė šia rezoliucija, yra neatskiriama, integrali Rezoliucijos dalis, todėl Rezoliucijos projektas negalėjo būti pateiktas be Susitarimo teksto valstybine kalba. Tačiau Susitarimas nėra išverstas į valstybinę kalbą ir jo tekstas nebuvo pristatytas kartu su rezoliucijos projektu. Todėl ir Seimo nariai, ir kiti Lietuvos piliečiai neturėjo galimybės valstybine kalba susipažinti su šiuo dokumentu ir jį tinkamai įvertinti. Neatmestume ir galimybės, kad daug Seimo narių balsavo dėl Rezoliucijos ne tik valstybine, bet ir jokia kita kalba neskaitę Susitarimo, dėl kurio joje pasisakyta.

Naglis Puteikis | asmeninė nuotr.

Naglis Puteikis | asmeninė nuotr.

Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymo 4 straipsnis nustato,kad visos Lietuvos Respublikoje veikiančios institucijos, įstaigos, įmonės ir organizacijos raštvedybą, apskaitos, atskaitomybės, finansinius bei techninius dokumentus tvarko valstybine kalba.

Be to, Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymo 3 straipsnis nustato, kad Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti teisės aktai priimami ir skelbiami valstybine kalba.

Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo 3 straipsnio 2 dalies 4 punktas nustato, kad vienas iš principų, kurie išreiškia teisėkūroje dalyvaujantiems subjektams keliamus imperatyvius reikalavimus ir kuriais turi būti vadovaujamasi teisėkūroje, yra atvirumo ir skaidrumo principas, reiškiantis, kad teisėkūra turi būti vieša, su bendraisiais interesais susiję teisėkūros sprendimai negali būti priimami visuomenei nežinant ir neturint galimybių dalyvauti, valstybės politikos tikslai, teisinio reguliavimo poreikis ir teisėkūroje dalyvaujantys subjektai turi būti žinomi, visuomenei ir interesų grupėms sudarytos sąlygos teikti pasiūlymus dėl teisinio reguliavimo visose teisėkūros stadijose, taip pat turi būti žinomi teisės aktų projektų rengimą inicijavę, teisės aktų projektus parengę, numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimą atlikę subjektai ir teisinio reguliavimo stebėseną atliekantys subjektai.

Remdamiesi tuo, kas išdėstyta, prašome pripažinti Rezoliucijos priėmimą neteisėtu.

Seimo nariai M.Puidokas, N.Puteikis“

Alkas.lt primena, kad gruodžio 5 d. kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas Arvydas Juozaitis išplatino viešą pareiškimą dėl vakar  Seimo priimtos rezoliucijos „Dėl Jungtinių Tautų Visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“.

Arvydas Juozaitis | S. Paškevičiaus nuotr.

Arvydas Juozaitis | S. Paškevičiaus nuotr.

A. Juozaitis teigia, kad Seimo priimta rezoliucija atvėrė kelią Lietuvos valdžios atstovams pritarti  prieštaringai vertinamam ir ne vienos pasaulio valstybės atmestam susitarimo dėl migracijos projektui ir patikina, kad jei bus išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentu, padarysią viską, kad Lietuva oficialiai atsisakytų šio, pasak jo,  Lietuvai kenksmingo susitarimo.

Visas pareiškimo tekstas:

Kandidato į Lietuvos Respublikos prezidentus Dr. Arvydo Juozaičio

VIEŠAS PAREIŠKIMAS

Dėl  Seimo priimtos rezoliucijos „Dėl Jungtinių Tautų Visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“
2018-12-05

Gruodžio 4 d. Seimas priėmė rezoliuciją „Dėl Jungtinių Tautų Visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“ (Nr. XIIIP-2979(2) (toliau – Susitarimo), kuria iš esmės Lietuvos valstybės vardu pritarė prieštaringai vertinamos  Jungtinių Tautų „Visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“ projektui ir atvėrė kelią Lietuvos atstovams šį susitarimą pasirašyti.

Didėjanti grupė valstybių (Australija, Austrija, Čekija, JAV, Lenkija, Vengrija, Slovakija, Šveicarija, Bulgarija ir kitos) suvokia šio Susitarimo grėsmes ir jau oficialiai yra pareiškusios, kad jo nepasirašys, nes jis yra nukreiptas prieš Europos tautas, jų kultūras ir jų valstybes.

Šiame Susitarime nei vienu žodžiu neužsimenama apie nacionalinių valstybių piliečius, apie jų teises, bet siekiama sukurti privilegijuotą padėtį migrantams atvykimo šalyse (countries of destination) lyginant su juos priimančių šalių piliečiais. Mėginama visoms šalims, JTO narėms, primesti ideologiją, kad migrantų plūdimas į jų teritoriją bus padarytas naudingu joms pačioms. Deja, tokia ideologija jau patyrė krachą Vokietijoje. Naujos darbo jėgos, padedančios vokiečiams kurti tautos gerovę neatsirado. Ne tik padaugėjo socialinių išmokų gavėjų, bet ir padidėjo nusikalstamumas bei piliečių nesaugumas.

Šiuo Susitarimu Europos valstybėms bandoma primesti ydingą ir klaidingą ideologiją grindžiamą globalia tautų maišymosi utopija bei vieningos žmonijos be tautų ir valstybių kūrimo strategija.

Esu įsitikinęs, kad Lietuva neturėtų  pripažinti išgalvotos „žmogaus teisės“ migruoti, suteikti migrantams įvairias brangiai kainuojančias garantijas bei paslaugas viršijančias net tas, kurias turi migrantus priimti įpareigojama šalis. Lietuva turėtų priešintis tokiai multikultūralizmo plėtrai keliančiai tiesioginę grėsmę Europos tautinių valstybių suverenitetui.

Pareiškiu, kad jei dabartiniai Lietuvos valdžios atstovai, neatsiklausę Lietuvos suvereno – Tautos, gruodžio 10-11 d. tarptautinėje konferencijoje Marakeše (Marokas) pritars šiam susitarimui, jei būsiu išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentu, padarysiu viską, kad Lietuva oficialiai atsisakytų šio mūsų valstybei kenksmingo susitarimo.

Dr. Arvydas Juozaitis

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: