Filosofas A. Juozaitis perspėjo Prezidentę D. Grybauskaitę apie JT pakto dėl migracijos žalą Lietuvai

www.alkas.lt
2018-11-22 18:47:24
Papildyta: Paskelbtas visas pareiškimas
Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.
Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Lapkričio 22 d., Sąjūdžio pradininkas, filosofas Arvydas Juozaitis, reaguodamas į Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos tarnybos paskelbtą žinią, kad Prezidentė remia Jungtinių Tautų (JT) pakto dėl migracijos pasirašymą, išplatino viešą pareiškimą, kuriame paneigė Prezidentės išsakytus teiginius, esą, paktas nesukuria jokių naujų teisinių įsipareigojimų ir pasekmių, o migracijos politika, esą, liktų suverenia valstybių kompetencija.

„Niekaip neįmanoma sutikti su tokia mūsų valstybės vadovės pozicija, kadangi šio pakto tekste keliasdešimt kartų paminėtas žodis „įsipareigojame“. Lygiai taip pat neįmanoma sutikti su Prezidentės nuostata, kad šis paktas, esą, padės spręsti nelegalios migracijos problemą. Atvirkščiai, jau pačioje pakto preambulėje teigiama, kad migracija yra geras, pažangus dalykas. Iš tiesų paktas siekia ištrinti skirtumą tarp legalios ir nelegalios migracijos, skatinti „reguliarią“ migraciją“, – teigia A. Juozaitis.

A.Juozaitis primena, kad vis daugiau valstybių suvokia šio pakto grėsmes ir jau oficialiai pareiškė, kad jo nepasirašys: „Ir Lietuva neturėtų  pripažinti naujai sugalvotą „žmogaus teisę“ migruoti, suteikti migrantams įvairias brangiai kainuojančias garantijas bei paslaugas. Lietuva turėtų priešintis tokiam multikultūralizmui ir nepasukti globalistiniu savo šalies ir kultūros naikinimo keliu“, – rašoma viešame  pareiškime ir perspėjama, kad jei kadenciją baigianti šalies vadovė tokiu būdu stos į globalizmo pusę, tai po rinkimų bus daroma viskas, kad Lietuva šį paktą denonsuotų.

Primename, kad šiandien, prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė remianti JT paktą dėl migracijos, nepaisant kai kurių šalių nerimo, kad tai padidins nelegalių migrantų srautus ir sumažins šalių galimybes savarankiškai vykdyti migracijos politiką.

Prezidentės spaudos tarnyba BNS pateiktoje D. Grybauskaitės pozicijoje nurodė, esą šis paktas „nesukuria jokių naujų teisinių įpareigojimų ir pasekmių“, o jame apibendrinami ankstesniuose dokumentuose bei tarptautinėse sutartyse išdėstyti principai ir pabrėžiama, kad migracijos klausimai išlieka suverenia valstybių kompetencija.

Dėl paties pakto gruodžio pradžioje Maroke vyksiančioje konferencijoje balsuos vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, nors tam nepritaria kai kurie šalies opozicijos politikai.

Skelbiame visą viešą pareiškimą:

Dr. Arvydo Juozaičio

VIEŠAS PAREIŠKIMAS

Dėl kadenciją baigiančios LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės

ketinimo pasirašyti JT paktą dėl migracijos

Vilnius, 2018m. lapkričio 22 d.

Šiandien J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos tarnyba išplatino informaciją, kad Prezidentė remia nacionaliniams interesams žalingo JTO pakto dėl migracijos pasirašymą š.m. gruodžio pradžioje Maroke vyksiančioje konferencijoje. Lietuvos Respublikos vardu paktą bus įpareigotas pasirašyti vidaus reikalų ministras.  Jos Ekscelencija teigia, kad paktas esą nesukuria jokių naujų teisinių įsipareigojimų ir pasekmių, o migracijos politika esą liktų suverenia valstybių kompetencija.

Niekaip neįmanoma sutikti su tokia mūsų valstybės vadovės pozicija, kadangi šio pakto tekste keliasdešimt kartų paminėtas žodis „įsipareigojame“. Lygiai taip pat neįmanoma sutikti su Prezidentės nuostata, kad šis paktas esą padės spręsti nelegalios migracijos problemą. Atvirkščiai, jau pačioje pakto preambulėje teigiama, kad migracija yra geras, pažangus dalykas. Iš tiesų paktas siekia ištrinti skirtumą tarp legalios ir nelegalios migracijos, skatinti „reguliarią“ migraciją.

Prezidentė teigia, kad drauge su aiškiai neįvardinta ES šalių grupe, pasirašant paktą, pateiks Jungtinėms Tautoms paaiškinimą, kad šios valstybės esą savarankiškai nuspręs, kiek joms dalyvauti šio susitarimo įgyvendinime. Kam tada reikalingas toks susitarimas? Ar ne tam, kad taip valstybės palaipsniui būtų spaudžiamos dalyvauti šio susitarimo įgyvendinime pagal sutartus įsipareigojimus ir pagal jame patvirtintą globalizmo ideologiją? Akivaizdu, kad norima įpiršti nacionalinėms valstybėms „atvirų durų“ politiką, kurią vienašališku sprendimu ėmėsi įgyvendinti Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Didėjanti grupė valstybių (Australija, Austrija, Čekija, Estija, JAV, Lenkija, Vengrija ir kitos) suvokia šio pakto grėsmes ir jau oficialiai pareiškė, kad jo nepasirašys. Ir Lietuva neturėtų  pripažinti naujai sugalvotą „žmogaus teisę“ migruoti, suteikti migrantams įvairias brangiai kainuojančias garantijas bei paslaugas. Lietuva turėtų priešintis tokiam multikultūralizmui ir nepasukti globalistiniu savo šalies ir kultūros naikinimo keliu.

Buvau vienas iš pirmųjų, atkreipęs dėmesį į migracijos pakto žalą. Įspėjame, kad jei kadenciją baigianti šalies vadovė iš tiesų šitokiu būdu stos į globalizmo pusę, padarysime viską, kad iš karto po rinkimų šį paktą Lietuva denonsuotų.

Dr. Arvydas Juozaitis

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 17

 1. Vėjas says:

  Tiesą sako Sąjūdžio pradininkas A. Juozaitis. Toks Jungtinių tautų paktas yra žalingas ir pražūtingas mažai Lietuvos valstybei. Daugelis ES šalių jau supranta, kad negalima toliau plėsti migracijos srautų, kad reikia gyventi savo šalyse, o kitos valstybės gali tik padėti. Lietuvos pritarimas gali būti lemtingas.

 2. Žmogaus teisės.. says:

  Kiek suprantu Lietuvos prezidentė gatava Lietuvą parduoti pasaulio klajoklių invazijai ,matyt ,tikisi Europoje apturėti
  šiltą ir gerai apmokamą postą.Kuo skiriasi šiandieninė situacija nuo tada,kai A.Sniečkus su komunistine grupuote
  vežė Stalino saulę Lietuvon?Kaip tai gali viena moteriškė spręsti visos valstybės likimą???Tai gal jau Lietuvos visuomenės nuomonė nieko nereiškia ir galima neatsiklausus net ir Kremliui padovanoti kaip buvo 1940 metais?
  Tai ar Lietuva suvereni ir nepriklausoma valstybė, ar nuolankus vasalas parduotas už eurus?Pardon,aš jokių eurų
  net nečiupinėjau,gyvenu dideliame nepritekliuje ir man Maltos sriubytės Grybauskaite dar neįpylė.

 3. 41- jų tremtinys R. ZUBINAS says:

  Tai kokiu keliu žengė mūsų prezidente, kvepia LIETUVOS IR LIETUVIŲ TAUTOS IŠDAVYSTE! GARBĖ ARVYDUI JUOZAIČIUI!

 4. Esu says:

  Lietuviai, pasirasykime peticija pries mums primetama migracijos plana! Jau 2968 pilieciu pasirase.

  https://www.peticijos.com/reikalaujame_nepasirayti_jungtini_taut_migracijos_sutarties?a=2

 5. ŽEMAITIS says:

  O kas Lietuvoje dirbs ir išlaikys pensininkus?

  Juk iš tokios naftalininiu mentalitetu “persunktos” šalies greitu laiku emigruos iš esmės VISAS mūsų jaunimas. Jaunimui nepriimtinos populistinės valstiečių ir į juos panašių veikėjų primetamos “vertybės”.

  Taigi, kas pakeis mūsų jaunimą? Ar apie tai pagalvojote?
  Juk konservatyviam Artimųjų Rytų jaunimui mūsų kultūrinė aplinka gal net labai patiktų. Tad turėsit to jaunimo, nepergyvenkit 🙂 Ir jis bus visiškai neliberalus 🙂 Kaip tik toks, apie kokį svajojate. Tik teks pasistengt jį išmokyti kalbėti lietuviškai.

 6. Grybau Skaitė says:

  A kas toks tas Jozaitis?

 7. Romas says:

  A. Juozaitis – Lietuvos viltis. Stiprybės jam. O mūsų (piliečių) reikalas jį (kaip kas galime) jį palaikyti ir remti. Nes jis, bent jau kol kas, dirba tautos interesui. O kam dirba D. Grybauskaitė, ( šiuo atveju ), tai didelis klausimas.

 8. Argus says:

  Grybauskaitė, nieko gero Lietuvai nepalikdama, bando palikt bombą. Taip užminuodama dar likusius nepriklausomybės likučius.

 9. Romas says:

  Jeigu turėtume tiesioginę demokratiją, tai dabar, atsivertę Valdžios puslapį, mūsų prezidentei sudėtume “minusiukus” ir dar pakomentuotumėm už ką. Kai neigiami vertinimai viršija teigiamus, bet kuris pareigūnas privalo atsistatydinti.
  Kiekvienas iš jų, atėjęs į darbą, (pirmučiausiai) pasitikrintų kokį turi palaikymą ar nepasitikėjimą.
  Argi neverta to siekti? Pilnos demokratijos? Kada piliečiai ne tik valdžią išrenka, bet ir (blogai dirbančius) atstatydina.

 10. Albinas Vaškevičius says:

  Po II pasaulinio karo į Lietuvą, Latviją, Estiją, Karaliaučiaus kraštą iš rytų atvyko 2 610 719 migrantų. Į Lietuvą pirmas migrantas galėtų atvykti tik tada kai Europos sąjunga priims 181 292 400 migrantų t. y. 10 Sirijų. Tik tada bus vienodas migrantų procentas 36,26 %. O iki to laiko: Stop migrantams į baltų valstybes ir Estiją!

  • Žemyna says:

   Už skaičius AČIŪ! Ir tai neskaičiuojant imigracijos carų laikais.

 11. Rita says:

  As pilnai palaikau Dr. Juozaicio pozicija! Ir kvieciu visus Lietuvius demonstruoti pries migracijos pakto pasirasyma

 12. Bartas says:

  Vienas iš “kandidatų” į Lietuvos vadovo pareigas (Mazuronis) per “žinių radiją”,šiandien, pasakė, kad jis greičiau nusikirstų pirštus , bet tokio dalyko nepasirašytų. Tai ir galvoju, o kam man reikalingas neįgalus valstybės vadovas, jei jis negalės rašyti teisingų “dokumentų”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti Straipsniai

Naujienos

Kiti Straipsniai

Kitas straipsnis