Trečiadienis, 15 balandžio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Išvykos į užsienį autobusu leidžia pamatyti daugiau

www.alkas.lt
2024-04-27 18:26:00
31
PERŽIŪROS
0
Pracha | ideaprima.lt nuotr.

Pracha | ideaprima.lt nuotr.

Pavasariškas oras vėl pažadina žmonių norą keliauti ir atostogauti, todėl tolimojo keleivinio transporto organizatoriaus „FlixBus Baltic“ vyresnioji verslo plėtros vadovė Angelina Kostiukova dalinasi patarimais, kur šį pavasarį keliauti autobusu iš Lietuvos už prieinamą kainą.

„Kelionė autobusu susijusi ne tik su tikslu maršruto pabaigoje, bet ir su patiriamais įspūdžiais pačios kelionės metu. Autobusai pasiekia įvairias vietoves, kurios ne visada pasiekiamos oro transportu ar traukiniais – pavyzdžiui, kaimeliai arba maži miestai. Žmogus turi galimybę keliauti lėtai ir mėgautis kraštovaizdžiais, miestais“, – sako A. Kostiukova.

Pašnekovė pabrėžia, kad, be kitų privalumų, kelionės autobusais prisideda prie aplinkos tausojimo ir yra ekonomiškesnės.

„Pavyzdžiui, autobusas išskiria 26 gramus anglies dioksido vienam keleivio nuvažiuotam kilometrui. Tai yra bent penkis kartus mažiau nei automobilis ir bent aštuonis kartus mažiau nei lėktuvas. Negana to, kelionės kaina yra gerokai mažesnė nei keliaujant automobiliu ar lėktuvu, todėl tai puiki alternatyva tiems, kurie nori keliauti kuo ekonomiškiau ir kiek įmanoma tvariau“, – teigia ji.

A. Kostiukova pristato 3 populiarias kelionių kryptis, tinkančias tiek asmeninėms, arba solo, tiek šeimos ar draugų kelionėms, o visus išvardintus miestus galima tiesiogiai pasiekti autobusu iš Lietuvos.

Iš pelenų pakilęs feniksas: Varšuva

„Kadaise Varšuva buvo vadinama Rytų Europos Paryžiumi – tai buvo vienas gražiausių Europos miestų, kol per Antrąjį pasaulinį karą buvo sulyginta su žeme. Per pastaruosius kelis dešimtmečius Varšuva atsikūrė, pakilo iš pelenų ir vėl tapo vienu didžiausių senojo žemyno miestų. Šiuo metu tai yra viena populiariausių lankytinų vietų Europoje“, – dalinasi A. Kostiukova.

Anot pašnekovės, vaikščiodami po į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą senamiestį galite pamatyti beveik viską, ką Lenkijos sostinė gali pasiūlyti. Varšuvos senamiestyje yra daugybė lankytinų objektų, tokių kaip Abiejų Tautų Respublikos (ATR) valdovų pilis, Barbakano tvirtovės muziejus, Šventojo Jono arkikatedra bei gausybė paminklų. Šiame rajone taip pat yra daug parduotuvių ir restoranų, kuriuose galima paragauti tradicinės lenkų virtuvės patiekalų.

Kur eiti ir ką nuveikti?

  • Pasivaikščiokite „Karališkuoju keliu“, kuriame gausu parduotuvių, restoranų ir lankytinų objektų ir kuris neabejotinai yra viena garsiausių miesto gatvių.

  • Pasigrožėkite didingiausia miesto pilies aikšte ir joje esančia Zigmanto Vazos kolona.

  • Interaktyviajame Šopeno muziejuje susipažinkite su garsiausiu Lenkijos kompozitoriumi Frederiku Šopenu.

  • Pasigrožėkite vaizdu iš aukščiausio Europoje laikrodžio bokšto.

  • Aplankykite Varšuvoje esančias vienas didžiausių žydų kapinių, kuriose yra daugiau kaip 250 tūkst. kapų.

  • Keliaujant su vaikais būtina užsukti į Koperniko mokslo centrą. Jame įrengtas planetariumas, mokslinės laboratorijos ir daug kitų eksponatų.

  • Įspūdingas reginys laukia ir Varšuvos nacionaliniame muziejuje, kuriame pristatomas Lenkijos kultūrinis paveldas, taip pat eksponatai iš Senovės Graikijos, Egipto ir kitų Europos meno kolekcijų.

  • Pasisvečiuokite Neono muziejuje – vieninteliame tokio pobūdžio muziejuje Europoje.

Praha – architektūrinis Babelis

„Čekijos sostinė Praha yra tikras architektūros vadovėlis. Čia rasite romaninių koplyčių, rūsių, gotikinių katedrų, barokinių rūmų ir sodų, secesijos stiliaus pastatų bei unikalios kubizmo architektūros – tai vieta, kuriai nėra lygių visame pasaulyje. Prahą būtina aplankyti bent kartą gyvenime“, – tikina „FlixBus Baltic“ verslo plėtros vadovė.

Ji priduria, kad nedaug miestų turi tokią magišką upę kaip Vltava, per kurią vien Prahoje nutiesta daugiau kaip 30 tiltų. Tuo tarpu istoriniai miesto sodai ir parkai tikriausiai yra vienas didžiausių Prahos turtų. Jų yra daugiau nei 200, o seniausi įkurti dar viduramžiais.

Kur eiti ir ką nuveikti?

  • Pasivaikščiokite seniausiu šalyje Karolio tiltu sutemus.

  • Pasigrožėkite Prahos pilimi ir greta jos nutiesta gatve. Ji garsėja spalvingais namais, kurie XVI a. buvo pastatyti pilies sargybiniams apgyvendinti

  • Aplankykite vieną įspūdingiausių gotikinių statinių – Taino Dievo Motinos bažnyčią arba Prahos moderniosios architektūros pavyzdį – „Šokančius namus“.

  • Garlaiviu nuplaukite iš miesto centro į Prahos zoologijos sodą, kuris yra laikomas vienu gražiausių zoologijos sodų pasaulyje.

  • Pasivažinėkite istoriniu Prahos tramvajumi ir mėgaukitės vaizdu iš Žižkovo televizijos bokšto apžvalgos aikštelės.

  • Atsipalaiduokite vienoje didžiausių ir romantiškiausių Prahos žaliųjų erdvių – Petříno soduose. Nepraleiskite progos užkopti ant sode esančio kalno, nuo kurio atsiveria patys gražiausi vaizdai.

  • Labai svarbu ir verta pamatyti Romos katalikų simbolį – Prahos Kūdikėlį Jėzų.

Berlynas, kuriame galite būti kuo tik norite

Berlynas – tai miestas, kuriame kiekvienas gali rasti kažką įdomaus sau: nuo muziejų, lankytinų vietų ir koncertų iki „blusturgių“ ar vietinių užeigų. Pašnekovė teigia, kad būtent dėl miesto įvairovės žmonės čia visada sugrįžta.

„Berlynas turi du skirtingus veidus. Vienas „žiūri“ į Vakarus, kitas – į Rytus. Tai yra skirtumai, kuriuos šiandien pirmiausiai pajaučiame miesto architektūroje, todėl tikrai verta pasivaikščioti palei Berlyno sienos liekanas. Beje, lankytojai Berlyną dažnai prisimena dėl vietinių gyventojų atvirumo ir geranoriškumo – čia niekas į žmones nežiūri kreivai dėl jų drabužių, šukuosenų ar kitų bruožų. Čia gali būti toks, koks ir trokšti būti širdyje“, – dalinasi A. Kostiukova.

Kur eiti ir ką nuveikti?

  • Pasigrožėkite miesto panorama iš Berlyno televizijos bokšto.

  • Puikus vaizdas taip pat atsiveria ir iš Kollhofo bokšto apžvalgos aikštelės.

  • Architektūros mėgėjams didelį įspūdį turėtų palikti neobarokinis Parlamento pastatas.

  • Už mažiau nei pusės kilometro į pietus nuo Parlamento pastato stovi Brandenburgo vartai, laikomi vienu iš žymiausių Berlyno simbolių.

  • Sekmadieniais apsilankykite Mauerpark‘e, kur po atviru dangumi vyksta blusų turgus ir įvairūs renginiai, pavyzdžiui, dainuojama karaokė.

  • Atsipalaiduokite sodą primenančiame Körnerpark‘e.

  • Apsipirkite Švarcenbergo namų turguje, kuriame vyrauja gausus įvairių prekių pasirinkimas.

  • Trečiadieniais užsukite į Berlyno filharmoniją, kur vyksta nemokami pietų koncertai.

  • Pasižvalgykite neįprastame, tačiau ypač vaikams patiksiančiame kompiuterinių žaidimų muziejuje (Computerspielemuseum).

  • Pažinkite Berlyno požeminį pasaulį su metro kabrioletu – 35 km/h greičiu važiuojančiu atviru metro vagonu.

  • Pasidomėkite dinozaurų istorija gamtos muziejuje Museum für Naturkunde.

„Nesvarbu, ar vykstate į Varšuvą, Prahą, ar Berlyną – nei vienas iš šių miestų tikrai nenuvils. Beje, pakeliui esantys miesteliai ar kaimai taip pat gali nustebinti savo vaizdais, tad pavasario išvyka galėtų apimti kelių miestų aplankymą vienos kelionės metu”, – apibendrina A. Kostiukova.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Šią vasarą lietuviai dažniau keliaus į užsienį
  2. Savaitgalis Rygoje: ką pamatyti ir kaip sutaupyti?
  3. Populiarėja kelionės autobusu
  4. Dėl ko neramu keliaujantiems į užsienį?
  5. Kelionės į užsienį: tapatybės kortelė ar pasas?
  6. Naujos kartos autobusai – alternatyva automobiliams artimose kelionėse į užsienį
  7. Kelionės į Nidą – ar tikrai pamatyti Negyvąsias kopas yra prabanga?
  8. Į Vilniaus gatves išvažiuos 50 naujų autobusų
  9. Kelionėms autobusu lietuviai dažniausiai renkasi Latviją ir Lenkiją
  10. Klaipėdoje daugėja elektrinių autobusų
  11. Miestai atnaujina autobusų ir troleibusų parkus
  12. Išvykstant į užsienį būtina pasidomėti reikalavimais dėl COVID-19
  13. Kokių autobusų reikia Lietuvai?
  14. Daugės elektrinių ir vandenilinių autobusų
  15. Ribojant traukinių eismą daugės autobusų

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Medijų rėmimo fondas
Lietuvoje

Patvirtinti Medijų rėmimo fondo ekspertai

2026 04 15
Renginio akimirka A. Sarta| navičiaus nuotr.
Kultūra

Seime – Aidos Vėželienės paroda „Esaties ženklai“ (nuotraukos)

2026 04 14
Kapčiamiesčio poligonas
Lietuvoje

Po svarstymo pritarta Kapčiamiesčio poligono steigimui

2026 04 14
Seimas
Lietuvoje

Aleksandrą Radčenko siūloma skirti Seimo kontrolieriumi

2026 04 14
Rūdninkų poligonas
Lietuvoje

KAM savivaldybėms su poligonais skirs daugiau nei 11 mln. eurų

2026 04 14
Degalinė
Lietuvoje

Seimas laikinai sumažino akcizą dyzelinui

2026 04 14
Markas Riutė ir Gitanas Nausėda
Lietuvoje

Prezidentas su NATO Generaliniu Sekretoriumi aptarė padėtį Artimuosiuose Rytuose

2026 04 14
Seimas
Lietuvoje

Seime įsteigtas Energetikos ir darnios plėtros komitetas

2026 04 14
Lėktuvas
Lietuvoje

Už 6,7 mln. atnaujinama Lietuvos oro erdvės stebėjimo infrastruktūra

2026 04 14
Būstas
Lietuvoje

Nerimas dėl kylančio EURIBOR: ar verta skubėti fiksuoti įmokas?

2026 04 14
Nelaimingi atsitikimai darbe
Lietuvoje

VIZIJA 0: mažiau mirtinų nelaimių, bet pavojai darbe išlieka

2026 04 14
Saulius Skvernelis
Lietuvoje

Generalinė prokurorė kreipėsi į Seimą dėl S. Skvernelio neliečiamybės panaikinimo

2026 04 14

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Kastytis Braziulis apie V. Sinica. Rinkimai Vengrijoje
  • +++ apie V. Sinica. Rinkimai Vengrijoje
  • Naivus klausimas apie Apie Vilnijos lietuvių skaičių ir jų gyvenimo naujienas Lenkijos okupacijos laikmečiu (1920–1939 m.) (I)
  • Naivus klausimas apie V. Sinica. Rinkimai Vengrijoje

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Patvirtinti Medijų rėmimo fondo ekspertai
  • J. Jakaitis. LPKTS Vilniaus skyriaus Metraštis išvydo dienos šviesą
  • Seime – Aidos Vėželienės paroda „Esaties ženklai“ (nuotraukos)
  • Po svarstymo pritarta Kapčiamiesčio poligono steigimui

Kiti Straipsniai

Kylantis lėktuvas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

SAS tarp Vilniaus ir Kopenhagos skraidys dažniau

2026 04 13
Lėktuvas

Lietuvos oro uostai kovą vėl gerino rekordus

2026 04 07
Lėktuvas

Kodėl per atostogas moksleiviams neužtenka tik poilsio namuose?

2026 04 04
Eismas

Laukia dideli pokyčiai sostinės Ukmergės ir Ozo gatvių sankirtoje

2026 04 02
Traukinys

Mažinamos traukinių bilietų kainos

2026 03 31
Pinigai

Ar verta imti vartojimo paskolą vestuvėms ir kelionėms?

2026 03 28
Geležinkelis

Elektriniu traukiniu pirmą kartą pravažiuota ruože Kaišiadorys–Žeimiai

2026 03 25
„airBaltic“ lėktuvas

Prasideda aviacijos vasara: dažnesni skrydžiai ir 100 krypčių

2026 03 23
Krovininiai automobiliai

Institucijos, savivalda ir verslas vienijasi prieš perkrautą transportą

2026 03 23
Lėktuvas.

Apklausa atskleidė Lietuvos gyventojų svajonių kryptis nuo Italijos iki Japonijos

2026 03 21

Skaitytojų nuomonės:

  • Kastytis Braziulis apie V. Sinica. Rinkimai Vengrijoje
  • +++ apie V. Sinica. Rinkimai Vengrijoje
  • Naivus klausimas apie Apie Vilnijos lietuvių skaičių ir jų gyvenimo naujienas Lenkijos okupacijos laikmečiu (1920–1939 m.) (I)
  • Naivus klausimas apie V. Sinica. Rinkimai Vengrijoje
  • +++ apie V. Sinica. Rinkimai Vengrijoje
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Sodinukai | iki.lt nuotr.

Į darbus darže įtraukite ir mažuosius pagalbininkus

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai