Kinijoje pristatyti lietuviški šiaudiniai sodai, verbos ir margučiai (3)

Lietuvių etninė kultūra pristatyta Kinijoje | urm.lt nuotr.

Lietuvių etninė kultūra pristatyta Kinijoje | urm.lt nuotr.

Kinijoje, Hangdžou mieste, rugsėjo 17-22 dienomis vyksta II-asis Kinijos–Centrinės ir Rytų Europos šalių nematerialaus kultūros paveldo ekspertų forumas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos atstovės iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Juškų etninės kultūros muziejaus.

Šių metų forumo tema – rankomis kuriama kultūrinė atmintis, tad pagrindiniai dalyvių pranešimai ir diskusijos yra susiję su liaudies meno ir meistrystės išsaugojimu, perdavimu ir darnia plėtra. Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovės pristatė liaudies meno plėtojimo priemones, taikomas Lietuvoje, aptarė kai kurių šio meno šakų raidos ypatumus.

Forumo metu surengta dalyvaujančių šalių liaudies meno dirbinių paroda, kuri eksponuojama Tarptautiniame konvencijos ir parodų centre. Lietuva demonstruoja Vidos Snieškuvienės pagamintą šiaudinį sodą, Audronės Lampickienės margučius ir Agatos Granickos surištas Vilniaus krašto verbas. Parodos atidarymo iškilmėse Forume dalyvaujančių liaudies meno meistrų vardu sveikinimo žodį tarti buvo pakviesta V. Sniečkuvienė, kuri akcentavo individo santykį su tradicija ir ragino saugoti rankomis kuriamą trapų žmonijos nematerialųjį paveldą.

Paroda prasmingai įsiliejo į 10-ajį Kinijos (Džedziango) nematerialaus kultūros paveldo parodą. Forumo dalyviai – nematerialaus kultūros paveldo ekspertai – taip pat aplankė Kinijos meno akademijos Amatų muziejų, Pekino-Hangdžou Didžiojo kanalo muziejų, Gyvąjį menų ir amatų muziejų, Hangdžou tradicinių vėduoklių dirbtuves, susipažino su svarbiausių Kinijos liaudies meno šakų ir amatų istorija, vystymo ir perdavimo Kinijoje tradicijomis bei priemonėmis, dalyvavo kūrybinėse tradicinių amatų dirbtuvėse.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Žemyna:

  Atšpėkit, kada visą pasaulį užvers kinų gamybos sodais? Gal lažintis reiktų? – Vėlinių sausiukų puokšteles bei vainikėlius viens du pradėjo jie ir lenkai mums vežti. Tik spalvų niekaip nepavyksta nukopijuoti.
  O būtų juoko, jei pasirodytų, kad japonai kažką panašaus daro…

 2. Getas:

  Būtų gerai, kol neužvertė Kinai savo sodais greitai pastatyti iš aliuminio sodus ant Žaliojo tilto Vilniuje vietoj sovietinių balvonų – taip įamžintume savo kultūrą. Jie būtų lengvi ir besisukantys nuo vėjo, o jei apšvietimą įrengti tai naktį būtų žavu. Imkitės šios idėjos, gerb etninės kultūros puoselėtojai.

 3. Skalvis:

  Dabar supratot kodėl tarybų Lietuvos komunistai ir komjaunuoliai taip nekenčia Putkos ? Ogi, jis komunistų neleidžia į valdžią ! PS: o šita Lietuvos global kapital komunistų akcija ne dūris po mentimi Tibetui ? Dalailamą pasikviečia tik savi – reklamai, o kiaulystės ir toliau ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: