P. Urbšys. Ar bus įvertintas prezidentės suktinis purvinų šokių aikštelėje? (21)

Dalia Grybauskaitė ir Povilas Urbšys | Alkas.lt koliažas

Dalia Grybauskaitė ir Povilas Urbšys | Alkas.lt koliažas

„Lietuvos ryto“ paviešinti Dalios Grybauskaitės ir buvusio Seimo nario Liberalų Sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio susirašinėjimai netikėtai atskleidė prezidentės vaidmenį Lietuvą sudrebinusioje politinės korupcijos byloje. Tie susirašinėjimai atidengė ir mechanizmą, kaip prezidentė, nors ir netiesiogiai pasirūpino, kad… toji garsioji dėžutė su daugiau nei 100 tūkst. eurų suma atsirastų E. Masiulio bagažinėje…

Juk siuntinėdama jam pavedimus, ko jis pats turi imtis ir ką turi padaryti „MG Baltic“, ji savotiškai skatino E. Masiulio santykius su koncernu, o tai, kad ji veikė būtent per šį politiką, verslininkams buvo iškalbingiausias ženklas, kad E. Masiulio politinės akcijos gana aukštai kotiruojamos ir kad reikia įsiklausyti ne tik į prezidentės linkėjimus ir pageidavimus, perduodamus per jį, bet ir į jo paties užuominas, tarkim, kad jam ar partijai, ar grupei draugų trūksta… lėšų vienokiems ar kitokiems sumanymams įgyvendinti. Ir kas dabar pasakys, kiek kartų taip „prasisukta“…?

Iš laiškų matyti: prezidentė Eligijui rodė išskirtinį pasitikėjimą ir ne kartą leido jam pajausti jos ypatingą globą. Ir tai reiškia tik viena – ji buvo tapusi ne tik jo politine kuratore, bet ir savotišku „politiniu stogu“. Ko gero, tikėjosi užsiauginti savo kišeninį premjerą. Beje, ir pats E. Masiulis nesipriešino tam, ko gero, kaip niekas kitas suprasdamas, kaip lengvai šį pasitikėjimą galima konvertuoti į atitinkamą sumą.

Skaitant tą susirašinėjimą pirmiausia į akis krinta, kaip ji skatina E. Masiulio santykius su koncernu. Kita vertus, prezidentė – ir tai jokia paslaptis – net pažeisdama konstitucinį valdžios galių atskyrimo principą ne kartą spaudė įvairias teisėsaugos institucijas nenuleisti akių nuo „MG Baltic“. Ir net nepastebėjo, kaip ji pergudravo pati save ir pateko į savo pačios užtaisytus spąstus. Ir štai dabar mes turime raštu fiksuotą prezidentės valdžios galių anatomiją, apnuoginusią ir jos norą dominuoti, ir pastangas daryti įtaką visoms partijoms bei žiniasklaidai.

Dėl vieno E. Masiulis buvo teisus – jis šoko, ir, žinoma, šoko ne vienas: politinių suktinių aikštelėje prezidentė šokdino ne jį vieną. Beje, jei prisimintume tą Seimo posėdį, kai buvo svarstoma E. Pašilio kandidatūra, pamatytume, jog labiausiai iš visų stengėsi Darbo partija, kurios byla tuo metu buvo nagrinėjama teisme. Matyt, iš tos situacijos tikėtasi dvigubos naudos: ir pelnyti „MG Baltic“ žiniasklaidos priemonių palankumą, ir, žinant prezidentės įtaką teismams, užsitarnauti švelnesnę bausmę Viktorui Uspaskichui. Tiesą sakant, tame posėdyje piruetus raitė ne tik Darbo partija, bet ir socialdemokratai, ir konservatoriai su liberalais, ant puantų, žemės nesiekdami, vaikščiojo ir „Tvarka ir teisingumas“, tuo metu taip pat patekę į teisėsaugos akiratį. Tai, kad ir pati prezidentė įsisuko į purvinų šokių sūkurį, jiems galėjo suteikti ir vilties, jog ir į jų darbelius VRM korupcinėje byloje bus pažiūrėta atlaidžiau.

Be abejo, prezidentės suktinį su „MG Baltic“ dėl generalinio prokuroro skyrimo turi įvertinti Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas – jam Seimas praėjusių metų spalio 19 dieną pavedė atlikti parlamentinį tyrimą dėl asmenų, verslo subjektų ir kitų interesų grupių galimo neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus ir galimos neteisėtos įtakos politiniams procesams.

Turėtume prisiminti Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės ištartą sakinį per metinį pranešimą: „visuotinis nepakantumas korupcijai būtų geriausia dovana valstybės atkūrimo šimtmečiui“. Ar pati Jos Ekscelencija ir Seimas pasiruošę įteikti šią dovaną Lietuvai?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

21 komentaras

 1. Skalvis:

  Šita tema nuomonę turėti nevalia ? Galima turėti, bet nevalia viešinti ? Kodėl blokuojami komentarai ?

 2. Aneta:

  Tai kas valdo valstybę? Kaip suprantu ,,MG Baltic,,Tai LNK kanalas yra tos gaujos,kuri realiai valdo Lietuvą?Va kokiame mėšle sėdime.Dabar suvokiau apie ką kalbėjo Neringa Venskienė,kad šalis užvaldyta nusikaltėlių…

 3. Juozas P.:

  Pagaliau ir alkas.lt 🙂

 4. Saulius:

  Gaila, bet ponas Urbšys – geriausiu atveju neprotingas žmogus: lietrydžio paviešinti laiškų screenshotai nieko nereiškia – tai tik paveiksliukai. “Nutekinti” laiškai paprastai pateikiami pilnai – su visais tarnybiniais laukais, kuriuose matyti, kada, kas iš kur ir per kokius serverius siuntė tuos laiškus bei kita informacija, leidžianti patvirtinti tų laiškų tikrumą.
  Ir dar: vogtų daiktų supirkinėtojams yra baudžiamojo kodekso straipsniai – o kaip su vogtos informacijos supirkinėtoju Lietuvos Rytu?

 5. Ženklas:

  Va tai tau – Grybogeitas!

 6. T0mas J.:

  TSKPistės kišimasis į žiniasklaidos darbą yra visai netinkamas Prezidentei.
  Verta svarstyti klausimą Seime dėl apkaltos D.Grybauskaitei. Tai akivaizdu, perskaičius Tomo Dapkaus straipsnį “„Skaliko“ klausimai Grybauskaitei”.

 7. Manau, kad čia derėtų prisiminti ir “MG Baltic” kišimąsi į tai kokioje vietoje turėjo būti statomas paminklas Tautos patriarchui Basanavičiui. O tai jau yra politika tiesiogine šio žodžio prasme. Be to, šių įvykių fone yra vertas dėmesio ir tas faktas, kad „MG Baltic” įmonės veiklos sąraše, regis, yra įrašyta ir finansinio tarpininkavimo paslaugų teikimas, o kas gali paneigti, kad finansiniu tarpininkavimu apskritai negali būti naudojamasi ir “atkatų” cirkuliacijai viešųjų pirkimų ar kitų veiklų, finansuojamų valstybės lėšomis. Taigi skaidrėja galbūt kelis dešimtmečus veikę valstybės valdymo korupciniai mechanizmai.

 8. Kugelis:

  Koks čia skandalas? Ar nėra didesnių problemų? Tarsi medus visokiomis rutoms ir Zigmams…

 9. Žemyna:

  Klaustukai:
  – ar įmanoma jausti šalies pulsą, kokybiškai, veiksmingai prezidentauti visiškai atsiribojus nuo Seimo bei Vyriausybės?
  – Jei bendrauji – ar ne natūralu, jog bent jau kai kuriais klausimais susirandi bendraminčių, su kuriais dažniau pabendrauji, o su kai kuriais kalbi ir atviriau, nevaržomas protokolų? (Žinoma, gali skaudžiai apsirikti, ar būti apmokamo niekšo apgautas!)
  – Bendrauti tik susitinkant atima daug laiko. Apsikeitimas mintimis trumpose žinutėse leidžia jį taupyti, daugiau nuveikti. Negi tikimės, kad vis dar lauks turgaus dienos, kinkys arklius, sės į vežėčias ir važiuos susitikti, pasikalbėti?
  – Trečias asmuo, trumpas žinutes skaitydamas, bet nežinodamas aplinkybių bei konteksto, gali susidaryti visai priešingą įspūdį apie jų tikslą bei priežastį, o todėl:
  – tokias trumpas žinutes kiekvienas gali įtarinėti „в меру собственной испорченности”. Tačiau gali jomis ir savo tikslais panaudoti! Piktavaliams bet koks žinutės neaiškumas – tikra dovana, ar gal net grynas pinigas. Sukiok, vartyk ir aiškink jas, kaip tik nori! Tikslas pateisina priemones. Techninės galimybės leidžia priskirti jų adresatą, autorystę, turinį bei paskirtį, kam tik nori… Stebiuosi, kad dar nepasuko visko „metoo” kryptimi. Vis smagiau būtų. Bet vulgarių fantazijų scenarijų galima ir ateičiai pasilaikyti, ar ne? Juk šios istorijos „dar ne vakaras”. Gal jau kas nors pluša, skuba, kad laiku spėtų pagaminti „solidžių” įkalčių, nes DG pavojinga konkurentė, o į ES institucijas žūtbūt turi kai kas kitas patekti…
  Šios mintys – tik viena iš galimybių… Tačiau visa esybe jaučiame, kokie svarbūs kažkam esame. Niekaip nuo mūsų paslaptingasis kai kas akių nenuleidžia, savais reikalais neužsiima…

 10. Jūra:

  O jei taip paskaičius visų valstybės veikėjų laiškus?

 11. meska:

  O kiek kartų P.Urbšys kalbėjo MG Baltic valdomoje LNK televizijoje? Kuo jis geresnis nei Masiulis? Ar jis gali būti objekyvus ir nešališkas?

 12. Diedas:

  Kiek spauda publikavo, tiek skaičiau tuos laiškus.
  Neradau nieko tokio kas būtų antivalstybiška, nusikalstama, ar kaip straipsnio autorius rašo korupcija.
  Eilinis susirašinėjimas su tuo metu aukštai stovėjusiu politiku apie einamus reikalus.
  Vienžo iš nieko daromas skandalas.
  Kodėl?
  Manau todėl, kad kyšį už kelio į Uteną protegavimą gavo Masiulis, o leidimą tą kelią statyt MG Baltic dukterinei įmonei suteikė dabartiniai valdantieji.
  Ir jeigu tikėt ką rašė spauda, tai kelio kaina bus beprotiška. Pirmieji 6 km mums kainuos 26 mln. eur.
  Palyginimui. Neseniai mačiau 19 km. autostrados platinimą iš 4 juostų į 6 su pilnu dangos pakeitimu Belgijoje. Darbai, kur medžiagų ir darbų reikalinga kelis kartus daugiau kainuos 35 mln.eur.

  • Žemyna:

   Tamstos pastaba apie kelio kainą primena man mano „verslo” pradžią.
   Klientas pasakė, jog jam mano kaina netinka. Pagrindžiau jam, kodėl ir tokia ji jau gerokai per maža, kad mano kolegos, tie, kas atsakingai dirba, ima daugiau. Jis man atsakė, jog dėl to ir netinka, kad kaina per maža. Jis „bendradarbiauja” tik su tais, kas „rimtomis sumomis operuoja”… Turėjo praeiti daug metų, kol supratau, kokiais tikslais tokie, kaip jis, susideda tik su nerealiomis kainomis operuojančiais.

   • T0mas J.:

    Žurnalistą vadinti ŠUNIMI ir reikalauti jį “patraukti” nėra nusikalstama? Ypač kai tai daro galingiausias pareigūnas valstybėje, kuriam pavaldžios VISOS (apie 100) su teisingumu susijusios šalies įstaigos?

    • Diedas:

     Kas per nelieciama kasta zurnalistai? Pila mums pamazgas ant galvu, maiso Lietuva su purvais, parsiduoda tiems kas daugiau moka, gina bet kieno tik ne tautos interesus, o ju nei kritikuot, nei kaip nors pavadint negalima? Spjaudo ant manes, as spjaunu atgal. Normali zmogiska reakcija. Prezidente pilnai zuprantu.

 13. Bartas:

  Nieko nesuprantu . Ginčas begalinis, o tai ką darom ? . Vejam Dalią iš Daukanto aikštės ar ne? Jei ne, tai baigiam tabaluoti liežuviais ir einam sodinti “bulbų”. Juk rinkimai ne už kalnų. Išsirinksim tokį, tokią ,- ką norėsim.

 14. “MG Baltic” veiklų sąraše buvo nurodyta, kad ji teikia finansinio tarpininkavimo veiklos paslaugas. Taigi reikalinga kvalifikuotai audituoti kokio dešimtmečio laikotarpio būtent šios paslaugos teikimo veiklą, atkreipiant dėmesį, ar ši įmonė teikdama finansinio tarpininkavimo paslaugas nebuvo tapusi įvairių viešųjų pirkimų, atitinkamų investicijų, kitų privačių ir valstybės ūkinių santykių atvejais “atkatų” cirkuliavimo kanalu… Neturint tokio audito duomenų, sunku ką nors konkrečiau apie tą susirašinėjimą manyti. Juk čia gali slypėti didelio kamuolio siūlo galas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: