VLKK kviečia į baigiamąjį Lietuvių kalbos dienų renginį (1)

dr. Danguolė Mikulėnienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

dr. Danguolė Mikulėnienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Kovo 14 d. 14 val. Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) kviečia į baigiamąjį Lietuvių kalbos dienų renginį, vyksiantį Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A). Jame Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komitetas įteiks padėkos raštus aktyviausiems Lietuvių kalbos dienų renginių rengėjams iš Marijampolės savivaldybės, Panevėžio, Ukmergės, Varėnos, Kretingos, Tauragės, Kėdainių, Vilkaviškio, Rokiškio, Telšių, Vilniaus ir Kauno rajonų savivaldybių. 

Pranešimą „Lietuvių kalba ir lituanistika ant antrojo valstybės šimtmečio slenksčio“ skaitys Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro vadovė prof. dr. Danguolė Mikulėnienė. Koncertuos kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“.

Renginio bičiuliai – Lietuvos dailės muziejus, dienraštis „Lietuvos žinios“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos koordinuojamos Lietuvių kalbos dienos vasario 16 – kovo 11 d. vyko visose šalies savivaldybėse. Konkursai, viktorinos, varžytuvės, skaitymai, diskusijos, popietės, paskaitos, parodos, žaidimai ir kt. renginiai buvo organizuojami kultūros centruose, mokyklose, muziejuose, bibliotekose. Šiemet į Lietuvių kalbos dienas ypač aktyviai įsitraukė užsienio šalių lietuvių bendruomenės. Airijoje, Baltarusijoje, Brazilijoje, Danijoje, Islandijoje, Ispanijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje, Liuksemburge, Norvegijoje, Olandijoje, Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, Vokietijoje ir kt. valstybėse gyvenantys lietuviai rengė lietuvių kalbos viktorinas, paskaitas, popietes, minėjimus, susitikimus ir kt. renginius.

Lietuvoje ir užsienio šalių lietuvių bendruomenėse buvo surengta apie 3000 kalbai skirtų renginių.

Lietuvių kalbos dienų siekis – skatinti domėjimąsi ir pasitikėjimą lietuvių kalba Lietuvoje ir užsienyje, stiprinti jos mokymosi motyvaciją ir prestižą.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    Ačiū Dievui, laiku baigiasi Lietuvių k. dienos!..
    A tai jau šiandien pat tiesiai iš ten reiks valstybinę Lietuvių Kalbą dovanų do Sejmu išnešti? Ar dar dėl padorumo porą dienų luktelėti, o jau tada patyliukais po skvernu išnešti?
    Nežiūrint, kad Bastys visgi pats „savo noru” iš Seimo pasitraukė, gal vis vien baigiamąjį Lietuvos valstybės ir Lietuvių k. dienų renginį surenkime ir patys – rytoj, prie Seimo?
    Juk daugiau kaip aišku – PATACKAS Seime nepasikartos, ir nebus kas vyriškai „pasikalba” ne tik su basčiais, bet ir su dvigubais vėWininkais! Ar tik neteks patiems imtis to, ko tokiam susidvejinusiam Seimui seniai patikėti negalima? Nes turime ne Seimą, o Figaro – vieni Figaro šen, o kiti Figaro ten klapčiukauja…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: