Penktadienis, 15 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Nuomonių ratas Lietuvos kelias

D. Paukštė. Apsivalymo paradai

Dainius Paukštė, www.alkas.lt
2016-11-09 21:51:02
84
PERŽIŪROS
3
Audrys Antanaitis, Dainius Paukštė ir Juozas Zykus | alkas.lt nuotr.

Audrys Antanaitis, Dainius Paukštė ir Juozas Zykus | alkas.lt nuotr.

Dainius Paukštė | alkas.lt nuotr.
Dainius Paukštė | alkas.lt nuotr.

Jungtinių Amerikos Valstijų naujuoju prezidentu tapo Donaldas Trampas (Donald Trump). Nieko nuostabaus per rinkimus JAV neatsitiko: įvyko tas pats kaip ir per rinkimus Lietuvoje. Jų rezultatą apibūdinčiau vienu žodžiu: bausmė! Ar reikia tai vertinti kaip netikėtumą? Matyt palaipsniui rinkėjams pasaulyje, kaip ir Vengrijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, o dabar ir JAV, atsibodo, kuomet politikai žada viena, o daro kita. Jie įsitikino, kad politikai yra atitrūkę nuo kasdienių žmonių rūpesčių. Mato, kad turtingi lobsta toliau, o skirtumai pajamose lemia, kad vidutines pajamas gaunantys žmonės sparčiai artėja link skurdo žymos, o žemas pajamas gaunantys jau nebegali sudurti galo su galu. Yra sukurta tokia politinė aplinka, kurioje ne tik politikai, bet ir ketvirtoji valdžia – masinės informacijos priemonės –  nuo galvos iki pat kulnų priklausomi nuo kapitalo…

Rinkimų rezultatai tik patvirtino, kad net ir stipriausioje pasaulio ekonomikoje rinkėjų gyvenimo kokybė lemia viską. Istoriškai susiklosčiusios Amerikos ambicijos pirmauti ir dominuoti pasaulyje, staiga ėmė ir nublanko prieš eilinių rinkėjų perkamosios galios kritimą šalies viduje. Tai ateities politikams gali reikšti tik viena – nori dominuoti pasaulyje – pirmiausiai privalai pasirūpinti savo žmonėmis! Taigi, eilinį kartą pasitvirtina tautos išmintis, kad „savi marškiniai arčiau kūno“.

Visa tai ir dar daugiau rodo, kad politikos pasaulyje prasidėjo rimtas apsivalymas. Rinkimus laimi tie, kas atsigręžia į savo šaknis, savo šalies žmones, kas nenori savęs tapatinti su senai susiklosčiusiomis korupcinėmis sąsajomis. Pasaulio globalizavimo projektas – stumtas šio pasaulio galingųjų, reklamuotas negailint lėšų, bruktas šalims per prievartą, jau pralaimi. Pralaimi tie, kurie įsivaizdavo, kad Vatikanas ir Meka (ir ne tik) gali vienas nuo kito niekuo nesiskirti, kad pasaulis yra vienas didelis skruzdėlynas, kad kultūrų mišrainė bus pasaulio ateitis. Karas Šiaurės Afrikoje ir nuo jo bėgančių žmonių srautai į Europą, parodė pasaulio galingiesiems aiškią tendenciją –ant kitų nelaimės savo laimės nesukursi: privalėsi atverti savo sienas tiems, kuriuos užkariavai.

Šiomis aplinkybėmis esu linkęs vadovautis evoliucijos dėsniu: kol nepamatysiu taikoje sugyvenančių dviejų skruzdėlynų, tol apie visuotinį globalizavimą siūlysiu nesvajoti. Juk kiekvieno mūsų pasąmonėje slypi natūraliosios atrankos per kovą dėl būvio Darvino teorijos išvada – išlieka tik stipriausi. Taigi, mokslininkams atsiranda proga naujai permąstyti pasaulio ateitį. Akivaizdu, po erelio sparnu Europai ilgą laiką buvo šilta ir saugu. O dabar reikės (jau reikėjo) pagalvoti ir apie ES kariuomenę, mokančią ginti ne tik savo žemę, bet ir visą ES teritoriją. Juk centralizuota ES sienos apsaugos tarnyba jau kuriama.

Nesutiksiu su skeptikais, tvirtinančiais kad Lietuva galėtų apsieiti be ES. Manau, iš istorijos privalome mokintis ir nesudarinėti sąlygų jai pasikartoti. Nors, beje, Lietuvoje tikrai yra daug nesimokančių ir vis lipančių ant to pačio grėblio.

Nors šią savaitę spaudoje dominavo prezidento rinkimų JAV tema, į antrą planą patraukdama valdančiosios koalicijos formavimo klausimus Lietuvoje, norėčiau sugrįžti būtent prie šios temos. Paskutinę minutę Algirdo Butkevičiaus iniciatyva įvykę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos mainai į Ūkio ministeriją, patvirtino faktą, kad Lietuvos politikos padangėje socialdemokratų nišą ketvirtį amžiaus buvo užėmęs politinis chamelionas, palikęs Lietuvos žmones be kairiosios politinės jėgos, be socialinio teisingumo, leidęs dominuoti visais klausimais stambiam kapitalui. Ar šiandieną reikia stebėtis, kodėl Lietuvoje taip mažėja žmonių? Ar reikia stebėtis, kur dingo Lietuvos socialdemokratai?

Norisi tikėti, kad Ramūnui Karbauskiui pakaks politinės išminties pažinti „nesocialdemokratų“ politinę klastą. Taip kalbu todėl, kad teko perskaityti ruošiamos Vyriausybės programos gaires, susipažinti su pagrindiniais klausimais, į kuriuos bus kreipiamas dėmesys. Visiškai normaliai vertinu demografinių problemų sprendimą – tai buvo LVŽS programoje, tačiau visiškai nesupratau dvigubos pilietybės klausimo įtraukimo į ją. Tai panašu į norą sukurti laužą, t.y. spręsti demografines problemas ir tą laužą užpilti kibiru vandens, t.y. suteikiant dvigubą pilietybę.

Įtariu, kad dvigubos pilietybės klausimas Vyriausybės programos turinyje atsirado būtent koalicijos partnerių iniciatyva. Jeigu yra taip, derėtų apie tai gerai pagalvoti ar turėtų būti čia vietos tokiai nuostatai.  Iš dabartinių dviejų nuostatų patariu rinktis vieną iš jų, aišku, gerai ją išnagrinėjus ir žinant galimas pasekmes. O jei bus vykdomos abi nuostatos, bus elgiamasi kaip tą jau darė valdžioje buvę konservatoriai arba socialdemokratai: viena ranka žadėjo padėti, o kita ranka atskirdavo žmones nuo Tėvynės.

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga laimėjo rinkimus ne tik dėl savo programos, bet ir todėl, kad rinkėjai norėjo nubausti buvusias valdančiąsias partijas. Perimdami „skęstančio laivo“ – valstybės – vairą, jie jau neturi tos prabangos, kurią galėjo sau leisti nueinantis politinis elitas – teisės į klaidą. Klaida šioje situacijoje gali laivą ir paskandinti. Imdamiesi valstybės remonto darbų, LVŽS turėtų pasirinkti tik tuos darbus, kurie duos didžiausią teigiamą efektą. Kaip elgtis teisingai: iš pradžių motyvuoti tautą valstybės laivo remontui ir pradėti jį tvarkyti ar tuo pat metu dar pradėti dalinti pakvietimus į šalia esančius saugius laivus? Atsakymas yra prognozuojamas ir žiaurus. Ir ne dvigubos pilietybės stūmėjų naudai.

Mūsų istorijoje valstiečiams ne pirmą kartą tenka gelbėti valstybę. Tai ne tik garbė, bet ir atsakomybė. Valstybė yra gyva tiek, kiek gyva yra tauta. Žlugus ar išnykus tautai, išnyks ir valstybė. Ir jau visiškai niekam nesvarbu, kad žemėlapyje ji ir toliau bus vadinama Lietuva. Tad norėtųsi palinkėti ir šį kartą sėkmės.

Autorius yra migracijos ekspertas

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. D.Paukštė. Ką nutyli seiminiai politikai?
  2. D. Paukštė. Migracijos klišių spąstuose
  3. D. Paukštė. Pasaulio veidas ir Lietuva
  4. D. Paukštė. Po pasaulį – tuščiomis padangomis
  5. D.Paukštė. Savęs griovimas: ištirpsime ar išliksime?
  6. D. Paukštė. Savęs griovimas: ištirpsime ar išliksime?
  7. D. Paukštė. Darbdaviai nori tik pigių juodadarbių
  8. D. Paukštė. Ar įsižiebs Vilties žiburėlis Seimo lange?
  9. D. Paukštė. Ar galima biurokratinėmis priemonėmis suvaldyti emigraciją?
  10. D. Paukštė. Kam pritartumėt referendume, jeigu būtumėt britai?
  11. D.Paukštė. E konservantai rado sau dirvą ir Lietuvos politinėje sistemoje
  12. D. Paukštė. Ar profesinės sąjungos mato savo Achilo kulną?
  13. D. Paukštė. Kaip emigrantas premjero sudarytai darbo grupei „kruopų davė“
  14. D. Paukštė. Artėja metas, kai ES bus priversta tikslinti vieną iš savo fundamentalių laisvių
  15. D. Paukštė. Lietuva kovoja su emigracija, o Jungtinė Karalystė su imigracija. Kaip sekasi?

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 3

  1. tikras lietuvis says:
    10 metų ago

    Klinton pralaimėjo todėl, kad rėmėsi visokiomis mažumomis (juodi, meksikonai, pederastai ir pan.), o Trampas – visuomenės dauguma (baltaisiais).
    Valstiečiai, panašu, slysta į klintoniškių pusę: ne apie pagrindą – ekonomiką galvoja, o stumdo visokius niekus.

    Atsakyti
    • mociute says:
      10 metų ago

      neskubekit dziaugtis Trupmo pergale – visko gali buti kad isaiskejus jo suktybems anam nebus leista perzengti Baltuju rumu slenksti kaip prezidentui. USA istorijoje nera buve kad ateinantis prezidentas isvengtu pateikti savo turto ir finansu deklaracijas. Panasu kad Trumpas gerokai apsimelaves su savo milijardais ir yra joks milijardierius o prasvilpes tevo turtus sukcius 18 metu nemokejes mokesciu valstybei. Gali buti kad vietoje Baltuju rumu gali tekti prisesti kalejime

      Atsakyti
  2. arvydas damijonaitis says:
    9 metai ago

    Būtina nacionalizuoti Karbauskio užgrobtos žemės plotus. Nacionalizavus tūkstančius ha Karbauskio žemės, suteikus lengvatines sąlygas jaunoms šeimoms įsigyti bent po 5 ha.dirbamos žemės, padidėtų gimstamumo rodikliai, gyventojų skaičius padidėtų keliais šimtais tūkstančių, sumažėtų emigracija. Visos be išimties valstybės riboja žemės supirkimą, draudžia grobti tokiais mafijoziniais mąstais. Čia glūdi kolūkinės valdžiukės paslaptis – kaip klastingai,be konkurencijos, supirkti žemę ir likti nenuteistam? Būtina nacionalizuoti vogtą turtą..

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Valstybės kontrolė
Lietuvoje

Valstybės kontrolė: finansų duomenų patikimumas turi tapti įstaigų prioritetu

2026 05 15
V. Kernagio nuotraukų paroda
Gamta ir žmogus

Nida kuria naują tradiciją – „Kernagines“

2026 05 15
Kapčiamiesčio karinis poligonas
Lietuvoje

Veiklą pradėjo darbo grupė dėl Kapčiamiesčio ir Tauragės poligono

2026 05 15
Kelias Vilnius–Kaunas–Klaipėda
Lietuvoje

Kelyje Vilnius–Kaunas įvedami eismo pokyčiai

2026 05 15
Mariadianas
Gamta ir žmogus

Klaipėda vėl taps tuo miestu, kuris vasarą pasitinka pirmasis

2026 05 15
Paroda „Pasauliui apie Lietuvą“ Istorinės Prezidentūros sodelyje
Istorija

Kviečia XX archyvinių fotografijų paroda „Pasauliui apie Lietuvą“ Istorinės Prezidentūros sodelyje

2026 05 15
VKLIM veikos fotografijų paroda
Kalba

Lituanistinė mokykla „Saulė“ pristato renginių ciklą kultūros savaitėje Bolonijoje

2026 05 15
Naujas žvilgsnis į Lietuvos gelmių turtus
Kultūra

Pažinkime savo žemę: naujas žvilgsnis į Lietuvos gelmių turtus

2026 05 15
Klaipėdos uostas
Lietuvoje

Prezidentas vetavo Klaipėdos uosto pokyčių įstatymą

2026 05 14
Infrastruktūros darbai
Lietuvoje

Palemone plečiama karinio mobilumo infrastruktūra

2026 05 14
Žemės ūkio ministerija
Lietuvoje

Ministerija stabdo paramą mokymų organizatoriams, pradėtas tyrimas

2026 05 14
Žvejyba
Lietuvoje

Įsigalioja svarbūs žvejybos taisyklių pakeitimai

2026 05 14

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • +++ apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • Rimgaudas apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • Nuomonė apie A. Butkus. Vieno atsišaukimo istorija

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Valstybės kontrolė: finansų duomenų patikimumas turi tapti įstaigų prioritetu
  • Nida kuria naują tradiciją – „Kernagines“
  • Veiklą pradėjo darbo grupė dėl Kapčiamiesčio ir Tauragės poligono
  • Kelyje Vilnius–Kaunas įvedami eismo pokyčiai

Kiti Straipsniai

Laivai Hormūzo sasiauryje

D. Apalianskienė. JAV – Irano susidūrimas: kol kas nesėkmingi bandymai susėsti  prie derybų  stalo 

2026 05 08
Vytautas Rubavičius

V. Rubavičius. Pasaulio valdymas globalios krizės instrumentais

2026 05 03
Rašytoja Marija Pečkauskaitė – Šatrijos Ragana

Šatrijos Ragana apie lietuvių kalbą, „Lietuvos lenkus“ ir emigraciją (1903–1922)

2026 04 16
Markas Riutė ir Gitanas Nausėda

Prezidentas su NATO Generaliniu Sekretoriumi aptarė padėtį Artimuosiuose Rytuose

2026 04 14
Pėteris Madjaras kalba prie tribūnos su šalies vėliavomis fone

V. Sinica. Rinkimai Vengrijoje

2026 04 13
Madjaras ir Orbanas

Vengrijoje – istorinis lūžis: Orbanas pralaimėjo, valdžią perima opozicija

2026 04 13
Artemis II sugrįžta - Orion kapsulė įskrieja į Žemės atmosferą | NASA nuotr.

„Artemis II“ grįžo: žmonija vėl pasiekė Mėnulį ir sugrįžo namo

2026 04 11
Laivai Hormūzo sasiauryje

A. Navys, M. Sėjūnas. Strateginis JAV (ne)pralaimėjimas Irane

2026 04 08
Tautinės Baltarusijos vėliavos - balta-raudona-balta

J. Ivoška. Reikia kitokio bendrabūvio modelio tautos laimės pojūčiui sukurti

2026 04 06
Marius Parčiauskas pirmame plane, o antrame plane NATO vadovas Stoltenbergas kalbasi su Rusijos užsienio reikalų ministru Lavrovu

M. Parčiauskas. Stoltenbergą į Grūto parką ar į Kazokiškių savartyną?

2026 04 04

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • +++ apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • Rimgaudas apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • Nuomonė apie A. Butkus. Vieno atsišaukimo istorija
  • Stiklo Valytuvas apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Gerda Jakštaitė | asmeninė nuotr.

G. Jakštaitė. D. Trampo pergalė JAV prezidento rinkimuose: ko tikėtis Europai ir Baltijos šalims?

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai