Vyks renginys, kurio tikslas – atkreipti didesnį dėmesį į gimtąją kalbą (1)

16.03.09

Renginys „Tvarkom ar darkom? Kalbos aktualijos“ | organizatorių plakatas

2016 m. kovo 9 d., trečiadienį, 17.30 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks renginys „Tvarkom ar darkom? Kalbos aktualijos“. Šiuo renginiu muziejus ketina prisijungti prie Lietuvių kalbos dienoms skirtų renginių programos, parengtos gimtosios kalbos sklaidai ir autoritetui didinti.

Kalbininkai iš Lietuvių kalbos instituto ir Vilniaus universiteto supažindins vilniečius ir miesto svečius su šiandieninėmis bendrinės kalbos vartojimo tendencijomis iraktualijomis. Dr. Jolita Urbanavičienė pristatys vilniečių kalbėjimo ypatumus, dėmesį sutelkdama į sostinės gyventojų kirčiavimą, o dr. Kazimieras Garšva aptars asmenvardžių ir vietovardžių rašybos klausimus. Prof. Vitas Labutis pasidalins savo moksline patirtimi bei įžvalgomis pateikdamas ir kitų mokslininkų, kaip antai prof. Vinco Urbučio, argumentus sprendžiant įvairius su kalbos vartosena susijusius klausimus. Savo požiūrį galės išreikšti ir renginio lankytojai.

Renginyje skambės lietuviškos dainos, kurias atliks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doc. Zitos Grigienės dainavimo klasės studentės – Monika Keblaitė, Gabrielė Bilevičiūtė, Lorijana Laurinskaitė, Vaida ir Vida Markevičiūtės, Justina Medževeprytė, Kotryna Starkutė ir Aušra Leškevičiūtė. Akomponuos pianistė Agnė Kavaliauskienė.

Renginys nemokamas, todėl visi kviečiami padiskutuoti ir pasiklausyti lietuviškų dainų kartu.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: