Lietuvoje lankosi eurokomisaras V.Dombrovskis (0)

Vyriausybės nuotr.

Vyriausybės nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį, birželio 16 dieną, susitiko su į Lietuvą atvykusiu Europos Komisijos (EK) Pirmininko pavaduotoju, atsakingu už euro ir socialinio dialogo klausimus, Valdžiu Dombrovskiu.

Susitikime aptarta ekonominė situacija Lietuvoje ir kitose euro zonos valstybėse, Europos strateginių investicijų fondo klausimas, EK rekomendacijos Lietuvai ir ekonomikos augimo prognozės.

„Nepaisant Rusijos sankcijų ir gynybos biudžeto padidinimo, Lietuva išlaiko ekonomikos augimo tempus ir toliau lieka įsipareigojusi laikytis fiskalinės drausmės. Jaučiame narystės euro zonoje naudą. Bendra Europos valiuta padeda Lietuvos ekonomikai atsilaikyti prieš išorinius iššūkius – Lietuvoje išliko teigiamas augimas, šalies skolinimosi kaina rinkoje neišaugo“, – teigė premjeras.

Susitikime aptariant Europos strateginių investicijų fondo klausimą, Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad šis finansinių instrumentų mechanizmas Lietuvai yra labai svarbus.

„Tikimės, jog tai padės dar labiau paskatinti ekonomikos augimą, finansuojant platesnį ratą strategiškai svarbių projektų, o ypač – energetinės srities“, – sakė Ministras Pirmininkas.

EK vicepirmininkas V. Dombrovskis pristatė Komisijos rekomendacijas valstybėms narėms ir konkrečiai Lietuvai. Lietuvai pateiktos rekomendacijos – viešųjų finansų, socialinės apsaugos ir darbo, švietimo srityse.

„Europos Komisija kaip vieną rekomendacijų patiekė būtinybę spręsti klausimą dėl darbingo amžiaus žmonių mažėjimo, o taip pat gerinti švietimo atitiktį darbo rinkos poreikiams. Vyriausybės patvirtintas socialinio modelio projektų paketas kaip tik padėtų ateityje įgyvendinti Europos Komisijos rekomendacijas, nes, daugėjant darbo vietų skaičiui, darbingo amžiaus žmonės liktų dirbti Lietuvoje, o ne išvyktų į užsienį. Kalbant apie švietimo atitiktį, šį klausimą Vyriausybė jau sprendžia, studijos vykdomos pagal valstybės užsakymą, siekiant pritraukti jaunuolius studijuoti tokias specialybes, kurios šiuo metu ar ateityje bus paklausiausios“, – sako premjeras.

Susitikime taip pat aptartos Europos Komisijos ekonomikos augimo pavasario prognozės. Metinis bendrojo vidaus produkto augimas 2015 metais prognozuojamas 1,8 proc. Europos Sąjungoje ir 1,5 proc. euro zonoje, tuo tarpu konkrečiai Lietuvoje – 2,8 proc.

Susitikimo dalyviai pasidžiaugė, jog šios prognozės atrodo optimistiškesnės, matomas laipsniškas ekonomikos atsigavimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: