Aplinkos apsaugos dieną paminėkime basi (0)

rengėjų nuotr.

rengėjų nuotr.

Birželio 5 dieną minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Ta proga Kauno marių regioninio parko direkcija jau trečią kartą inicijuoja „Basų kojų dieną“ ir ragina nusiauti batus, pajausti Žemę po kojomis. Įrodykime, kad esame dėmesingi ir neabejingi aplinkai. Aplinkos dienos proga nesuk galvos dėl batų – šok basas į vasarą ir „užlipk“ ant kojos su šia žinia kitam. Pasiryžusių priimti basų kojų iššūkį užsukite birželio 5 d. 14 val. į pažintinį Žiegždrių taką. Čia jus pasitiks parko gidas, pasiryžęs dovanoti kitokią patirtį keliaujant geologiniu taku basomis.

„Kada paskutinį kartą vaikščiojote basomis kojomis? Peržengę vaikystės slenkstį, tai darome vis rečiau. Argumentai: necivilizuota, „tik kaime“, nebrandu, nepatogu, nehigieniška, „kam to reikia“, keista, bet beveik egzotiška. Batai tapo dar viena priemone, kuri „atskyrė“ mus nuo tiesioginio ryšio su Žeme. Nesiūlome jų visiškai atsikratyti – jokiu būdu, juk tai vienas svarbiausių civilizacijos išradimų (o be to, avalynės parduotuvių savininkai mus užmėtytų batais). Tačiau šiandien puiki proga priminti, kaip svarbu pajusti ryšį su Žeme. Reikia tik nusiauti batukus Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos proga, kuri primena mums, kas mes esame, iš kur atėjome ir kur einame (nesvarbu, basi ar batuoti). Arba, kur nueisime, jei eisime nejausdami Žemės po kojomis“– sakė Kauno marių regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Ramunė Mikitiejeva.

„Visi žinome, kokie didelis skirtumas juntamas basomis. Minkštos žolės drėgnumo suvilgyti pirštai pažadina mumyse naują suvokimą. Leidžia pamatyti gyvenimą iš kitos perspektyvos. Tas pats vaikštant šiurkščia žeme. Pėdomis minti akmenuotą takelį – kitas suvokimas. Padidėjęs jautrumas žemei, kuria vaikštome – tai ne tik maloni patirtis. Tai žinojimas ir pagarba kūrinijai, kurios dalimi patys esame“, – savo knygose „A New Harmon“ ir „The Book of Creation“ rašo mokslininkas ir poetas Filipas Nevelis.

Kviečiame keliauti basomis

Kas galite ir turite visą pasaulio laiką (ar bent porą valandėlių laisvo laiko) pasikrauti žemiškos (o gal net nežemiškos) energijos prisijunkite prie basakojų ekskursijos Žiegždrių take. Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia apsilankyti Krekenavos regioniniame parke pasivaikščioti pojūčių taku – basų kojų dienai paminėti.

Užfiksuokite smagią „Basų kojų dienos“ akimirką ir pasidalykite įspūdžiais Kauno marių regioninio parko direkcijos „Facebook“ socialinėje paskyroje.

Užsirašyti į ekskursiją galima tel.(8~37) 38 30 70 mob. tel. 868612703

Ekskursija nemokama.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: