P. Urbšys. Prezidentė gins mūsų saugumą ar laisvę? (6)

Povilas Urbšys | Alkas.lt nuotr.

Povilas Urbšys | Alkas.lt nuotr.

Nuo seno žmogus sprendžia dilemą: kas jam svarbiau – jo laisvė ar saugumas. Pagal tai jis formavo politines ideologijas ir kūrė valstybę. Sovietinis totalitarinis režimas tarybiniams piliečiams įskiepijo į sąmonę sampratą, jog valstybės saugumas – aukščiausia vertybė. Tik besipriešinę šiai sistemai puoselėjo žmogaus teisių ir laisvių viršenybę. Už tai jie buvo žudomi, tremiami, kišami į kalėjimus, psichiatrines ligonines ar kitaip laužomi jų gyvenimai. Paradoksalu: išsivadavę iš Sovietų sąjungos atkūrėme valstybę pagal okupantų pasaulėžiūros modelį, kurioje išsaugojome tą patį valstybės saugumo viršenybės prieš piliečių teises ir laisves principą.

Praėję rinkimai dar kartą tai patvirtino. Daug buvo kalbėta apie karinį valstybės saugumą, šiek tiek – apie socialinį teisingumą ir ekonomines laisves, bet nė vienas iš dalyvavusių prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose nesugebėjo įtikinamai paaiškinti žmonėms, kuo jiems svarbios jų teisės ir laisvės. Gal todėl, kaip 2009 metais, taip ir 2014 metais, 1,3 mln. turinčių balsavimo teisę Lietuvos piliečių liko nebylūs stebėtojai. Santykius aiškinosi tik likę 1,2 mln. rinkėjų, iš kurių 700 tūkst. ir išrinko Lietuvai prezidentę.

Dalia Grybauskaitė pareiškė, jog tai – istorinė pergalė. Žinome, prie nedalyvavusių rinkimuose pridėjus balsavusius „prieš“, išeitų, jog 700 tūkst. nulėmė likusių 1,8 milijono Lietuvos žmonių gyvenimus. Tokia jau demokratijos kaina. Be to, Zigmantas Balčytis Putino grimasos fone atrodė nedrąsiai ir silpnai, anot vienos pilietės, kaip žmogus, bandantis išsemti jūrą. Andrius Kubilius suskubo pareikšti, jog Lietuvos prezidento rinkimuose pralaimėjo Kremliaus ir Putino režimas. Prezidentė Dalia Grybauskaitė paantrino: „Šie rinkimai parodė, kad sąžiningi žmonės atsparūs provokacijoms, intrigoms ir purvo lavinoms“. Suprask – 1,8 mln. Lietuvos rinkėjų, nedalyvavusių ar balsavusių prieš D. Grybauskaitę, yra Kremliaus ir Putino penktoji kolona, arba neatsparūs ir nelabai sąžiningi. Belieka juos surūšiuoti ir vardan valstybės gerovės ir saugumo politiškai utilizuoti.

Nemanau, jog tie, kurie rinko Dalią Grybauskaitę, rinko prezidentę sau. Jie rinko prezidentę Lietuvai – ne tam, kad kitaip manantys būtų paniekinti ar persekiojami, bet kad padėtų valdžiai išgirsti ir suprasti visus. Lietuva per maža, jog ją galėtume dalyti į Lietuvos Dalią ir ne. Juolab išorės priešo akivaizdoje. Atvirkščiai – ir prezidentei, ir visiems mums svarbu suvokti, kad tik laisvas žmogus, atsakingai veikdamas, gali sukurti laisvą valstybę ir tik laisva pilietinė Tauta yra esminis vakarietiškos valstybės saugumo garantas. Ir tik dėl tokios laisvės įtvirtinimo verta aukoti savo asmeninį saugumą, net tada, kai viltis tampa neregima.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Bronius:

  Sudėtingas ir keistas straipsnis. Autorius kalba apie sovietinės sistemos žalą; žino, kad po 1990 (kaip ir sovietmetyje) kriminalines gaujas, fiktyves ekonomines bendroves/ bendrijas kūrė ir tautą skurdino ta pati sovietinė nomenklatūra kartu su homosovietikų gauja; žino apie milžiniškus LKP/ LDDP gaujos nusikaltimus; žino apie jų priedangai sukurtas kitas partijas ir jų nusikaltimus; žino apie po 1991 metų atnaujintus susidorojimus su sovietinės sistemos ir jų estafetės perėmėjų priešais (Lietuvos patriotais); žino apie didelę žalą, padarytą sovietinių padugnių valdomos žiniasklaidos, mulkinant tautiečius ir nukreipiant juos neteisinga linkme; labai daug žino…Ir kaltinti ar abejoti geriausiu išrinktu kandidatu iš visų esamų į Lietuvos prezidentus? Labai daug klausimų kyla, labai daug kodėl randasi….

 2. Vilija dūzgėse kaip reikiant „išsitaškė“:

  Pasiklausykit ka NVO, jav ir skandinavu ambasados stumia za.la.zevisiuciu, ma.riju, kuo.ty.ciu, kur.va.nieskeniu, val.iu.gevisijuciu, pok.danieniu, sala.vu, puru rankomis . Ka mums ruosia. Nemanykit jei NVO, jav ir skandinavu ambasados ruosia Rusijaj, kad neruosia ir Lietuvai. Paziurekim, nepagailekit laiko.

  Дискуссионный клуб НОД. Выпуск 28. Разрушение традиционных ценностей

  youtube.com/watch?v=qonl_fTMP0k
  trukme 1val. 25min

 3. Aušrius:

  Tai šaunuoliai tie 700 tūkst., kad turėjo savo nuomonę, atėjo ir išsirinko sau Prezidentę. Ką, jie dabar turi atsiprašyti tų 1,8 mln. už tai, kad jie nuomonės neturėjo, nebalsavo ir reiškia – neegzistavo?

 4. Jonukas:

  Labai nuvylė p. Songaila kai pasakė, kad balsavo už Grybauskaitę,
  kaži ar nesusipyko su Vaišvila po tokio pareiškimo, taip pat tas pats
  tautininks be ryšio išvadino Šalčininkus Putino balsuotojais…liūdna, nors patylėjęs būtų…:(

 5. Artojas:

  Kada aukštai sėdintys ir tik savę gerbiantys paviešins savo ir savo gimdytojų tikras biografijas
  Paimkim pačius aukščiausius: Landzbergis, Brazauskas, Paulauskas nesugebėjo išlaikyti savo šeimos. Adamkus bevaikis, Grybauskaitė be šeimos , vadinasi be gyvenimo patirties. Tai kaip jie gali valdyti kraštą, jei nesugebėjo “susitvarkyti” savo šeimoje. Tai išsiskyrę arba be tėvo ar mamos. O dabar kokie naujieji braunasi , ar pasidomėjote ? Taigi gerb. lietuvaičiai, norite gyventi gerai, o renkate net nepasidomėję ką “pakišą”. Pagalvokite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: