Jotvingių ir prūsų pavasario sutikimo šventė Ožkiniuose (video) (2)

Jorė Ožkiniuose | organiz. nuotr.

Jorė Ožkiniuose | organiz. nuotr.

Gegužės 12 d. Jotvingių ir prūsų gyvenvietėje Ožkiniuose vyko Jotvingių ir prūsų pavasario sutikimo šventė. Renginio pradžioje buvo pakeltos Prūsos, Lietuvos ir Latvijos vėliavos, pagerbti jotvingių ir prūsų didvyriai.

Šventės metu buvo atliekamos senovinės apeigos, vyko amatų mugė, ansamblių iš Punsko, Suvalkų bei iš Lietuvos („Kukumbalis“, „Alasėlis“ ir „Rudenėlis“) koncertai, buvo galima lankyti gyvenvietę, šaudyti iš lankų, paragauti Jorės viralo.

Apie šventę pasakoja Jotvingių ir prūsų gyvenvietės savininkas Petras Lukoševičius bei svečiai iš Lietuvos: „Kukumbalio“ ansamblio vadovė Rita Černiauskienė bei šio kolektyvo dalyvis Vytautas Černiauskas.

Kviečiame žiūrėti vaizdo reportažą:

Kategorijos: Kultūra, Mes baltai, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. lyvis:

    Graži šventė, bet pagrindinis šventės įvardijimas tai motinos gimdytojos šventė. Jinai ant tiek stipri ta šventė buvo senovėje, kad Lietuvoje įsitvirtino katalikų tikėjimas, tuo kad čia yra Marijos kultas, kuris lietuviuose atspindi Jorę. Mes labai sunkiai beatpažistame savę, savo protėvių dvasines apraiškas, nors troškimai begaliniai. Į ateitį per praeities pažinimą. lyvis

  2. čiabuvis:

    Keista, kad tie “jotvingiai” ir “prūsai” lietuvių nepasikvietė ir jų didvyrių atminimo kartu nepagerbė? Ar jie dar pyksta, kad Karalius Mindaugas juos lietuviais laikė ir duoklę iš jų, kaip padorių lietuvių rinko?
    O gal p. jotvingis Lukoszewiczius su lenku Lietuvoje drg. Tamošausku Suvalkų krašto istoriją arčiau Mozūrų tempia?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: