R.Ozolas: Egzistencinės grėsmės valstybei ir tautos galimybės joms pasipriešinti (video) (36)

Romualdas Ozolas | J.Vaiškūno, Alkas.lt nuotr.

Romualdas Ozolas | J.Vaiškūno, Alkas.lt nuotr.

Kovo 22 d. šešioliktajai vyriausybei minint savo 100-dienį, jaunimo sambūris „Pro Patria“ Vilniaus Mokytojų namuose surengė Nepriklausomybės Akto signataro, filosofo Romualdo Ozolo paskaitą „Egzistencinės grėsmės valstybei ir tautos galimybės joms pasipriešinti“.

„Prabėgusios didžiosios valstybinės šventės daugeliui žmonių turbūt ne tiek dovanojo gražių akimirkų, kiek paliko abejonių valdžios veiksmais Lietuvos piliečių atžvilgiu. Vieši valdžios pareiškimai bei sprendimai pastaruoju metu sudaro įspūdį, jog Lietuvoje tautiškai ir valstybiškai susipratę piliečiai tiesiog nereikalingi. Per paskutinius trejetą mėnesių visuomenė įsitikino, kad taikstytis su tuo, kas bandoma primesti iš valdžios – nebėra įmanoma“, – buvo rašoma prieš renginį išplatintame „Pro Patria“ sambūrio pranešime.

Renginyje mintimis apie tautos ir valstybės krizės akistatoje kylančius iššūkius aktyviam Lietuvos jaunimui dalinosi ir jaunimo sambūrio „Pro Patria“ atstovas Paulius Stonis. Antrojoje renginio dalyje įvyko diskusija.

Kviečiame pasižiūrėti šio renginio vaizdo įrašą (Gintautės Brazauskaitės, Alkas.lt video):

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

36 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: P.Stonis. Jaunimo dilema: partijai ar Lietuvai? | Alkas.lt

 2. Valdas:

  Ačiū Romualdui, kad ir apie Lietuvos žemę pakalbėjo. Kalba – gera.
  Tik paryškinu ir papildau, kad …
  Pagrindinė grėsmė Lietuvai yra:
  – LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir
  gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius;
  – TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir
  gaujos vadeiva Andrius Kubilius;
  – Partija Tvarka ir teisingumas su
  gaujos vadeiva Rolandu Paksu;
  – Liberalų ir centro sąjunga su
  gaujos vadeiva Artūru Melianu;
  – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir
  gaujos vadeiva Eligijus Masiulis.
  Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs.

  Tomaševskio antilietuviška gauja sugužėjo į seimo bunkerį naikinti lietuviškumo po 22 metų Lietuvos bendruomenės žmonių dirbtinio skurdinimo. Jei nebūtų taip žiauriai nuskurdinta Lietuva, tai Tomaševskio gaujos nė kvapo nebūtų Lietuvos seime.
  Sureikšminant LLRA antilietuvišką veiklą, sumenkinama anksčiau valdžiavojusių gaujų nusikalstama antivalstybinė veikla.

 3. Valdas:

  Nepatiko Vytauto Radžvilo kliedesiai : )

 4. Marta:

  Bet nevertėtų ir neoliberalams taip pasikliauti pinigų galia. Jų galios yra tik tiek, kiek jos yra mūsų tikėjime šia galia. Tiksliau – tikėjime ta idėja, kad piniguose galia, nes pati Idėja kur kas galingesnė.
  O Atviros visuomenės demokratijos dorybė ta, kad valdantysis elitas leidžia savo gretas papildyti naujais, gabiais, valdymui tinkamais, žmonėmis. Papildyti iš kontrelito – taip berods dėstė Vilfred Pareto savo veikale apie elito cirkuliaciją. Jei tokiai cirkuliacijai trukdoma, jei ji nevyksta, į valdžią nepatenka geriausieji, tinkamiausieji atstovai ir tada prasideda stagnacija, panaši į Brežnevo laikus. Užsienio politinis elitas tada ypatingai ima domėtis nepatenkintu nacionaliniu kontrelitu ar netgii antielitu ir padeda sukilti prieš “sistemą”. Matyt kažkas panašaus ir vyko su Lenkijos/Rusijos elito parama mūsų kontrelitui, besiremenčiam lenkiškomis “mažumomis”…

  Ši schema tinka ir teisėsaugai, kurią, kaip suprantu, tam tikras sluoksnis stengiasi laikyti už pavadėlio.
  Tą matėm ir Latvijoj, kai “masės” buvo raginamos (su mero pagalba) kovot už dvikalbystę, kažkas panašaus vyko Šiaurės Afrikoj, vyksta Sirijoj, tas galimai laukia Baltarusijos…

  Jei kontrelitui Paretas priskiria norinčius valdyti, bet dėl kažkokių priežasčių negalinčius, tai antielitui priskiria tuos, kurie nuolat purkštauja prieš vyriausybę – anarchistus, kriminalą ir, deja, daug kalbančią inteligantiją, geriančius ir bambančius poetus, komikus ir pan. iš kurių praktinės naudos politikoj kaip iš sugedusio garvežio – tik švilpimas ir garas:), kol jie taip pat tiki pinigų galia, o ne idėja, bei žodžių kuriamuoju konstruktu, kas būtų didžiulis ginklas jų kovoje už teisingumą, bet kuriuo jie, deja, nebemoka naudotis, ir todėl leidžia priešingoms jėgoms primesti ir įdiegti į žmonių sąmonę savus žodinius konstruktus. Jei kas investavo į biokurą, vėjo jėgaines ar rusų statomas atomines, tas įtikinės visuomenę apie savos atominės žalą ar klaidingą konservatorių politiką.

  O tai, ką Pareti kalbėjo apie elito elitą, kuris manipuliuoja nacionaliniais elitais, būtent per žodžio/ideologijos konstruktą, geriau patylėsiu, nors čia ko gero ir reiktų ieškoti korupcinių šaknų. Tačiau beieškant atsitrenktume į pirmąjį Lenino-Trockio dekretą, kuris gyvas ne tik mūsų, bet ir Vakarų teisėsaugoj… iki šiol, beje:)
  Iš kitois pusės internacionalistas neoliberalas James Rosenboum neigia Paretą ir sako kad modernioji masė jau nebėra “tamsi masė” , bet pakankamai išsivystę individai, jog gali patys dalyvauti valdyme. Todėl radikalūs liberalai persvarsto elito ir masių roles, manydami jog reikia keisti šio santykio kokybę sukuriant tam tikrą masės-elito hibridą.
  Gal dėl tokių “konstruktų” diegimo ir vyksta toks procesas – jei dar iki dvidešimto amžiaus masės tebuvo stebėtojos, kažkiek besistiebiančios link aristokratinio elito, tai šiame amžiuje “elitas” nuleidžiamas iki masinės vidutinybės.. Jei anksčiau elitas švietė tamsiom masėm, tai dabartinis elitas tampa jau prie masių pritemta pilkuma…

  • Kemblys:

   Marta:
   ,,Papildyti iš kontrelito – taip berods dėstė Vilfred Pareto savo veikale apie elito cirkuliaciją. Jei tokiai cirkuliacijai trukdoma, jei ji nevyksta, į valdžią nepatenka geriausieji, tinkamiausieji atstovai ir tada prasideda stagnacija, panaši į Brežnevo laikus. Užsienio politinis elitas tada ypatingai ima domėtis nepatenkintu nacionaliniu kontrelitu ar netgii antielitu ir padeda sukilti prieš “sistemą”.”

   Viešpatie, ELITĄ, kaip saulėgrąžas gliaudo…
   Žmonių kvailumas ir visata yra beribiai… nors, dėl visatos, abejoju.

   • et,:

    na ir kas čia toks kvailas pasmus? paprastai ego apie kitus mano pagal savo sugedimo lygį:) psichologai tai vadina savęs projekcija.

    elito ar “runkelito” cirkuliacija vyksta medijos dėka. Pašūkauja kas garsiai prieš “sistemą” ir štai jau jie tos sistemos dalis. O ką, netiesa? Štai pašūkavo Valinskas – išrinko. Pašūkavo Vasiliauskas su Venskiene ir jau sėdi seime. O kiek jie pakeis tą sistemą, dar pažiūrėsime. Tačiau reikia ne tik tokių, kurie kritikuoja, bet ypač tokių drąsių dvasios aristokratų, kurie mokėtų atremti bet kokią “visuomenių dekonstruktorių” peršamą ideologiją pasiūlydami gerai apgalvotą alternatyvą.

 5. Marta:

  Paklausius puikios Ozolo kalbos, norėčiau šiek tiek papildyti.
  Taip, globalistai, dažniausiai neotrockistai, yra prikūrę daugybę transncionalinių organizacijų, think-tankų, kurie kuria naujas globalizmo teorijas – žodonius konstruktus, kuriuos įgyvendinti pavedama per internacionaliai koordinuojamas neoliberalų, neokonų (kas beveik tas pat) ir neokairiųjų partijas. Sikorskio artimas giminaitis Adam Daniel Rotfeld, irfgi trumpai vadovavęs Lenkijos Užsienio reikalų ministerijai, kaip tik vadovavo tokiam Think-Tank’ui Švedijoje. Vėliau jis buvo atsakingas už Katynės įvykių išsiaiškinimą. Na, iki Kačinskio lėktuvo katastrofos, kada vienu metu žuvo visas katalikiškas elitas, buvęs neoliberalų opozicijoj.

  Globalistų neotrockistiniai teoretikai dažn iausiai yra ateistai, todėl patys iš savęs nesugeba nieko kurti, nes neturi ryšio su KŪRĖJU. Tačiau niekas nemoka gudriau pasinaudoti kriksčionių kūrybinėmis mintimis ir apversti jas savo naudai. Jau marksistai išnaudojo Hegelio dialektikos teoriją PROBLEM-REAKCION-SOLUTION saviems revoliuciniams tikslams, tačiau naujieji “visuomenių dekonstruotojai” naudojasi netgi Evangelijose išsakytomis tezėmis “pirma buvo žodis ir žodis tapo kūnu”, kurdami žodinius konstruktus, kuriuos po to į pilkiečių sąmones įtvirtina per spaudą, universitetus jau ir t.t. taip skleidžiamos nesąmonės apie nacionalinės valstybės blogį , apie būtinumą viską privatizuoti ir geriau, kad tai bus privatizuota kitos užsienio valstybės, o geriausia kai bus įsileista transnacionalinė korporacija, kuri po to privatizuos ir pačią politiką… laikys mūsų politikus savo kišenėje. Taip atsitiko ir su mūsų gyvybiškai svarbiu objektu – nafta, kuri tyliai, visai medijai kalbant tik apie smulkius skandaliukus, perėjo į Lenkijos valdomos Transacionalinės korporacijos LOTUS rankas, kuri ruošiasi privatizuoti ir skalūnų dujų gavybą, bei galimai okupuoti Klaipėdos terminalą ir dairosi kaip supirkti žemes aplink Vilnių, nes Tomaševskis jau ne kartą apie tai prasitarė.

  Teisingai Ozolas pastebėjo, kad Lenkų korta – tai ištikimybės Lenkijai išraiška. Tokie žmonės nėra lojalūs Lietuvai ir todėl bandymas įvesti dvigubą pilietybę turi būti gerai apgalvotas. Tikra tiesa, kad pilietį kuria valstybė, o ne atvirksčiai. Prigimtinė teisė yra tik teisė į tautybę. Todėl seimas prieš įsileisdamas LOTUS, turėjo pirmiausia patvirtinti įstatymą, draudžiantį kitos Valstybės piliečiams užimti tokius postus, nuo kurių priklauso politekonominių sprendimų priėmimas. Kitos valstybės piliečiai, ar lenko kortą turintys, neturėtų turėti teisės ir į rinkimų teisę, nes ir tai yra sprendimų priėmimas.

  Todėl labai džiaugiuosi Ozolo kalba ir manau kad tai jau šioks toks mūsų inteligentų prabudimas. O galutinai prabudę jie galėtų kurti savo tautai naudingus “žodinius konstruktus” , kuriuos būtų galima įtvirtinti ne tik į Lietuvos piliečių, kurie nebesusigaudo kas vyksta, sąmonę, bet ir į Europos tautų bendriją, nes Europos Prezidentas patikino, jog tautos nebus naikinamos. Kol kas. Daug kas priklauso nuo mūsų pačių. Ar leisim kosmopolitams laimėti ar eisim gelbėti Europos.

 6. Marta:

  taigi, šiuolaikinis “konstruktorių” formuojamas pilietis tai toks pono ir vergo dirbtinis hibridas – šiek tiek kvailokas, šiek tiek bailokas, toks prismaugtas ponaičiokas… tačiau nuo abejingų politikai masių, kurioms tik duonos ir žaidimų, jis jau skiriasi savo kaprizais, protestu ir aukštesniu nei masės protu, bet menkesne nei ponas aristokratas drąsa. Taip kad radikalūs libaralai stato savo ideologiją ant neklusnios masės – piliečių visuomenės, kurios nei kuria, nei stato, kurios jau ne masės, bet dar ir ne elitai, o nei šis nei tas:)

  • et:

   būtent po sovietinės sistemos žlugimo, Lietuvoje ėmė formuotis uždari klubai ir teritorijos, kurios tapo įvairaus plauko radikalų prieglobsčio vieta. Jaunieji nusikaltėliai (dabar jau viešai pripažįstama, kad privatizacijos procesus lydėjo organizuotas nusikalstamumas, prievarta, korupcija, kyšiai bei fizinio susidorojimo grėsmė…), save pateikiantys kaip kovotojus su blogiu, vakarais kurdavo strategijas, kaip, pasitelkus labdaros įstatymą, „išplauti“ pinigus, kad galėtų nusipirkti naują džipą ir mandrai pravažiuodami purvais aptėkšt kelkraščiu pėdinančius žioplius. Atrodytų, kad tokio absurdo dabartiniame pasaulyje būti neturėtų, tačiau jis sėkmingai gyvuoja ir toliau. Ir tai yra ne tik Lietuvos bėda. Prisiskaitę utopinių liberalizmo idėjų, tingintys dirbti, bet nesidrovintys išnaudoti, žeminti ir engti savo artimo – tokie jaunalietuviai nieko nestebina. Šie žmonės baigia universitetus, dauguma iš jų „prasuka“ neaiškios kilmės verslą iš neaiškios kilmės kapitalo, kiti įsitaiso dirbti tėvų ar dėdžių kontorose; anstolių kontorose, teismuose, ginančiuose verslo interesą, o paprasti piliečiai nebeturi teisės kreiptis į teismą, kad patys gintų savo interesą. Jiems tenka plikomis rankomis stoti prieš tuos, kurių rankose yra arba milijonai, arba didžiulė valdžia, nes jie neturi kuom užsimokėti advokatui arba žyminį mokestį už pvz. bankų sukčiavimo būdu išviliotus pinigus… nes verslui dešimt Dievo įstatymų nebegalioja, kaip rodos nebegalioja ir suverslėjusiai teisiniai sistemai. Niekas Biblija jau neprisiekinėja nei seime, nei teisme. Jei ją pakeitė melo detektoriai, ar nereiktų jų dažniau panaudoti patiems teisėjams su įstatymų kūrėjais?

 7. facebuko cenzūra:

  jau ir pas mus egzistuoja masmedijos, t.y. komentarų cenzūra, kaip kad Sirijoj. Ten Asado šlininkai, masiškai subėgę į facebooką, ir bandę pareikšti savo nuomonę, buvo Cukerbergerio kaip mat atjungti, pasiteisinus, kad tai tik Sirijos spec tarnybų operacijos. Facebooke paliekama tik “syrian girl”, į kurios saita gali užeiti kiekvienas Asado šalininkas ir rasti paguodą.

 8. facebuko cenzūra:

  //www.youtube.com/syriangirlpartisan

  čia iš pačios “syrian girl ” interneto partizanės galime išgirsti apie tai, kodėl Naujoji Pasaulio Tvarka nemėgsta Sirijos ir daugelį kitų dalykų nutylimų politkorektiškos masmedijos.

 9. Kūlgrtindas:

  negi neturit kito mikrofono??

 10. et:

  ką tik delfi operatyviai pranešė, kad chazariškų oligrhų dvikovą laimjęs Abramofičius FTB sulaikytas JAV. Kol kas neaiški to sulaikymo priežastis – biznis ar Berezovskio netikėta mirtis.

  • et:

   intriguojančiai skamba ir Putino replika besiteisiantiems oligarchams: “Это было бы честнее. И для них, и для нашей страны. Деньги заработаны и украдены здесь, здесь пускай и делят”, – сказал премьер.

   Читать полностью: //top.rbc.ru/politics/15/12/2011/630139.shtml

   Nusistekenęs Berezovskis matyt išleido per mažai pinigų advokatams ir todėl liko viešai apskelbtas melagiu. Nors kas yra klausęs youtube jo kalbų, iš kurių matosi, kad šis žmogus moka aistringai neapkęsti, (gal panašiai ir mylėti?) tik sunku būtų jį apkaltinti nenuoširdumu. Taip kad mano hipotezė būtų tokia: per teismą atsiskleidė nemažai, gal net tarpvalstybinių, biznio paslapčių.

 11. et,:

  Iūlau pažiūrėti paskutinį išskirtinį anglų interviu su prezidentu Putinu ir paskyti svo nuomonę, nes aptariama kone visi visiems kylantys neaiškumai: http://www.youtube.com/watch?v=UB45clPRNoc

  • et,:

   “siūlau” – turėjo būti. Kažko tai klaviatūra streikuoja.

  • et,:

   su dideliu smalsumu išklausiau dar dvi Putino kalbas.
   Štai šita turėtų patikti nacionalistams:
   ww.youtube.com/watch?v=wH0eHekt84g
   nors prie širdies dėk, koks tas Putinas geras ir kaip rūpinasi nacionalinėmis vertybėmis…
   pamanaiu, kad ir Stalinas turėjo panašiai visus apžavėti… juk turėjo net puikų jumoro jayusmą.
   kalbėta ji buvo Europoje, Miunchene, tačiau atkreipkite dėmesį kaip skiriasi Putino tonas kai jis ėmė kalbėti saviems, jau po Šiaurės Afrikos revoliucijų:

   http://www.youtube.com/watch?v=dnHjw5cOUkE&NR=1&feature=endscreen

   čia jau gudrus lapinas aiškiai ir nedviprasmiškai sako, kad Rusija ir toliau laikys pusę pasaulio savo rankose, veršis dominuot Europoje, stiprins soft power, atstatinės rusų kalbą bei dvigubą pilietybę buvusioje IMPERIJOJE ir t.t.
   Salėje mačiau tik vieną moterį tarp čekistinių sukaustytų fizionomijų, kažkuom primenančių mūsų senąją prokurorų gvardiją…

   • et,:

    tiesa, pirmoje kalboje pastebėjau aiškų Putino melą kai kalbėjo apie investicijas į energetiką. Sakė, kad Rusija įsileido 26 procentus investitorių į savo energetiką ir kad nėra nei vienos šalies, kuri tiek įsileistų Rusijos investitorių. Nežinau kiek Rusija investavusi procentų Lietuvoje, bet nesenai skaičiau Izrael Shamir tinklalapyje, kad Izraelio energetika 80 procentų priklausoma nuo Rusijos dujų ir naftos, o dar nesenai Gasprom pradėjo siurbti naftą ir dujas Izreliui Viduržemio Jūroje. Taip pat ji nori kad ir Kipras įsileistų Gaspromą mainais į pagalbą jų žlungantiems bankams.

    • beje,:

     Putinas “maloniai” informavo, kad Ukrainos jis į Eurazijos sąjungą netrauks. Iš to galima spėti, kad Lenkija ir mūsų koalicija greičiausiai stengsis, kad Ukraina būtų pakviesta į Europos sąjungą, kad Putinui po to būtų lengviau tenai įsitvirtinti. Jei klystu, pataisykite.

     • vadinasi:

      viskas vyksta kuo tiksliausiai pagal KGB pulkininkų Andropovo-Liubimovo planą Golghota ili sekretnij plan perestroiki:)
      Viskas, baigiau. Perduodu mikrofoną kitiems:)

      • et,:

       nors Dugino koncepcija šiek tiek kitokia. žr. koment po Iškausko str.

       • ...:

        http://poznavatelnoe.tv/fedorov_antiamerican_perevorot
        čia dūmos deputatas Fiodorovas įrodinėja, kad Rusiji atstatyti sąjungą su Ukraina yra tik vienos dienos darbas

        http://poznavatelnoe.tv/fedorov_kto_oligarh
        Čia Fiodorovas kalba kaip staiga atsirado jaunų berniukų, tapusių didelių oligarchais, holdingų savininkais, dėka užsienio patarėjų, sėdėjusių kone kiekvienoje kontoroje… pradedant 1991 pertvarkos metais… ir taip, kad niekas nebesusigaudo kas yra tikrieji bankų, stambių kompanijų ar fabrikų sąvininkai. Tai man priminė staigų Mockaus, Uspaskicho ir kitų jaunuolių praturtėjimą.. Kas įrodys, kad Mockus, pvz. nėra tik kažkieno statytinis? Mes iki šiol nežinom ir nuo mūsų slepiama kas iš tiesų valdo pagrindinius akcijų paketus Nord banko,

        http://poznavatelnoe.tv/fedorov_american_control
        ir galų gale čia Fiodorovas įrodinėja, kad Rusija yra valdoma JAV, o 1997 m. yra Rusijos okupacijos metai. Propaganda visa tai dangsto… Tad kas ir kokiu tikslu mus nuolat baugina Rusijos baubu, kyla natūralus klausimas? O propagandos mašiną, anot jo, paprastai valdo nuglėtojai. gaila, kad nėra kas paaiškintų ar ir pas mus tokios pat problemos su inovacijomis, kaip kad čia aiškina Fiodorovas? Tik manau, kad jis neskiria amerikiečių nuo tų atvykėlių iš Rusijos , kurie ten šeimininkauja kaip neokonai. Duoklės vaikų išvežimo pretekstu. Pritrenkiantis interviu. Toks jausmas, kad mongolų-chazarų hjungas Rusijai tęsiasi tik jau per jų okupuotą Ameriką. Turtuolis stambaus turto Rusijoje registruoti negali, tik JAV ar UK. Privatizuoti objektai priklauso užsienio jurisdikcijai.JAV pasiuntinys nurodinėja įstatymus. Medijos propaganda neleidžia susivokti liaudžiai, kad šalis okupuota. O kaip pas mus? O gal tai posovietinė fobija?
        O jei tai tiesa, jei tas pats vyksta ir pas mus? tai už ką mes mokam rentas signatarams?

 12. tampax'as:

  Suknistasis:
  reiktų Alkui Ozolo kalbą konferencijoje paskelbti ištisai. Ar išdrįsite?

 13. žygaičių himnas:

  tarsi piktybiniai navikai
  vieši naujieji bolševikai.
  prieš darbštų, kuriamąjį pradą
  jie tešlagalvių ordas veda.

  tikroji bolševizmo sėkla –
  nužmogintų idėjų šmėkla –
  vis dar klajoja po Europą
  naujais vardais, nauja pakopa

  prislėpę klasinę doktriną
  jie “viešą interesą” gina
  paklydę savo žodžių masėj
  nežino kas tas ginamasis.

  visa jų tariama teisybė –
  tai šventabambiška liuosybė
  ir demagogijos substratas,
  Kur saugiai lindi biurokratas.

  pažink: naujieji bolševikai –
  darnos, dorovės išdavikai;
  saldžiai įžūlūs, siekią kilti
  smailom ETNOSADISTO iltim
  ***

 14. Atgalinis pranešimas: R.Ozolas. 2013-ųjų kovo 11-oji: revoliucija tęsiasi | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: